limonataya ne kadar şeker konur / ŞERBET - определение и синонимы слова şerbet в словаре турецкий языка

Limonataya Ne Kadar Şeker Konur

limonataya ne kadar şeker konur

[email protected]

Значение слова "su bardağı" в словаре турецкий языка

НОВОСТИ, В КОТОРЫХ ВСТРЕЧАЕТСЯ ТЕРМИН «SU BARDAĞI»

Здесь показано, как национальная и международная пресса использует термин su bardağıв контексте приведенных ниже новостных статей.

Çikolatalı elmalı pasta

Çukur ufak bir kabın içine un ve kakaoyu koyarız üzerine azar azar 1 su bardağı soğuk su ilave ederek unlu karışımı eritiriz. Daha sonra tenceredeki soğuk sütün ... «Milliyet, Авг 15»

Dr. Yolcu: Kabızlık İçin Sabah Aç Karnına 2 Su Bardağı Ballı Ilık Su İçin

Kabızlığın hastalık olmadığını hastalıkların bir sonucu olduğunu belirten Gastroenteroloji uzmanı Uz. Dr. Ömer Faruk Yolcu, kabızlıktan kurtulmanın yollarından ... «Haberler, Авг 15»

Profiterol Tarifi

Su ısındığında margarini ve şekeri içine koyuyoruz malzemeler eridiğinde içine 1 su bardağı unu ekliyoruz ve kısık ateşte pişiriyoruz. Hamuru soğuması için bir ... «Milliyet, Июн 15»

Gül reçeli tarifi

Büyük bir tencereye 4 su bardağı su, 4 su bardağı toz şekeri koyarız ve kaynatırız, şerbet haline gelince içine şekerlenmiş gül yapraklarını dökeriz ve iyice ... «Milliyet, Май 15»

Günde iki bardak süt içerseniz...

6 yaşındaki bir çocuğun tükettiği bir su bardağı sütte ihtiyacı olan kalsiyumun yüzde 52'si, potasyumun yüzde 30'u, proteinin yüzde 35'i, B1 vitamininin yüzde 11, ... «Milliyet, Май 15»

Günde iki bardak süt için

6 yaşındaki bir çocuğun tükettiği bir su bardağı sütte ihtiyacı olan kalsiyumun yüzde 52'si, potasyumun yüzde 30'u, proteinin yüzde 35'i, B1 vitamininin yüzde 11, ... «STAR, Май 15»

Sütlaç tarifi

Bu pirinçleri 1 bardak soğuk sütle tencereye koyun ve arada karıştırarak haşlayın. Süt kaynadıktan sonra 5 dakika daha pişirin. Sonra 7 su bardağı sütü ilave ... «Milliyet, Апр 15»

Demirtaş: Saray'da bir su bardağı bin TL, yani asgari ücretten fazla …

"Saray'da bir su bardağı bin TL, asgari ücretten fazla. Altın kaplama olmasa boğazından geçmiyormuş. Bakın bunlar israftır. Bunları kessek, 25 milyon TL tasarruf ... «Demokrat Haber, Апр 15»

Ayva tatlısı(muhallebili)

Daha sonra un ve nişasta 1 su bardağı soğuk suda eritilir. 1 su bardağı sütün içine şeker, 2 çorba kaşığı vişne reçelinin sıvı kısmı ve eritilmiş nişastalı, unlu ... «Milliyet, Апр 15»

MAKARNA ZAYIFLAMAYA YARDIMCI OLUYOR

1 su bardağı zenginleştirilmiş makarnalar demir ve bazı B grubu vitaminler de olmak üzere esansiyel besin öğeleri içerir. 1 su bardağı tam buğday unundan ... «Milliyet, Ноя 14»

ССЫЛКИ

« EDUCALINGO. Su bardağı [онлайн]. Доступно на <https://educalingo.com/ru/dic-tr/su-bardagi>. Июн 2023 ».

Значение слова "şerbet" в словаре турецкий языка

НОВОСТИ, В КОТОРЫХ ВСТРЕЧАЕТСЯ ТЕРМИН «ŞERBET»

Здесь показано, как национальная и международная пресса использует термин şerbetв контексте приведенных ниже новостных статей.

SICAK GÜNLERDE DOĞAL ŞERBET SERİNLETİYOR

Şerbet deyince akla ilk gelenin şeker olduğunu söyleyen Doç. Dr. Özyaral aslında bunun son dönemlerde hayatımıza katıldığını, gerçek şerbetlerde şekerin ... «Milliyet, Авг 15»

Sıcaktan Bunalana Osmanlı Şerbeti

İlk etapta şerbet geleneğini hatırlamak isteyen ileri yaşlardaki müşterilerimizin ilgisini çekti. Daha sonra sağlıklı beslenmeye dikkat eden insanlar geldi. «Haberler, Июл 15»

İFTAR SONRASI VATANDAŞLARA ŞERBET İKRAMI

Battalgazi Belediye İftar Çadırı'nda, her gün yaklaşık bin 500 kişiye iftar yemeği veriliyor. Program ilk olarak Semerkand Malatya Temsilcisi Ali Birgin'in Kur-anı ... «Milliyet, Июл 15»

Caminin çeşmesinden 13 yıldır şerbet ve limonata akıyor

Manisa'da bir caminin çeşmesinden, 13 yıldır teravih namazından sonra şerbet ve limonata akıyor. Cami derneği tarafından yapılan bu uygulamayla Osmanlı'da ... «Cihan Haber Ajansı, Июл 15»

Kar Şerbeti" Geleneği Sürüyor

Kar şerbeti işini 12 yaşındayken babasından öğrendiğini belirten Levent, "Bu geleneği 32 yıldır sürdürüyorum. Getirilen karları hava almayacak şekilde ... «Haberler, Июн 15»

Çeşmeden şerbet akmaya başladı

Kırıkkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Ramazan etkinlikleri çerçevesinde Nur Camii girişinde bulunan çeşmeden şerbet akıtılmaya ... «Cihan Haber Ajansı, Июн 15»

Doğanşehir'de Yerli Şerbet Üretildi

Ramazan ayı nedeniyle genelde İslam aleminde ikramlar yapılır. Bu ikramların başında iftar yemeği ve şerbet çeşmeleri gelir. Doğanşehirli usta Murat Şahin ... «Sabah, Июн 15»

Bu çeşmeden limonata ve şerbet akıyor

KONYA (AA) - Akşehir Belediyesi, ramazan ayı dolayısıyla hizmete sunduğu mobil ikram çeşmesi ile teravih namazlarında vatandaşlara limonata ve şerbet ... «Radikal, Июн 15»

Urmu Dut Şerbeti Ramazan Sofralarının Vazgeçilmezi Oldu

Arabanlılar, urmu dutunun olgunlaşma zamanının Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle ağaçlardan topladıkları taze urmu dut ile şerbet ve reçel yapıyor. «Hürriyet, Июн 15»

İftar için Şerbet yapımı Kolay Osmanlı Şerbeti Nasıl Yapılır?

Osmanlı iftar menüsü; iftariyelik şerbet tarifleri basit ve lezzetli şerbetler nasıl yapılır? Yapımı kolay pratik şerbet tarifleri burada, işte aradığınız lezzetler.. İftar için ... «Yeni Ülke, Июн 15»

ССЫЛКИ

« EDUCALINGO. Şerbet [онлайн]. Доступно на <https://educalingo.com/ru/dic-tr/serbet>. Июн 2023 ».

Лимон Çeviri Türkçe

Translate.vc / Rusça → Türkçe / [ Л ] / Лимон

302 parallel translation

Присосаться к нему и выжать, как лимон...

Kanını emip, kuruyana kadar sıkabilir...

Этот вполне подходит. - Лимон или молоко?

- Limon ya da süt, efendim?

Яйца, мука и лимон...

Yumurtalar, un, dikkat edin- -

- Сливки или лимон? - Сливки.

- Krema veya limon?

Молоко или лимон?

Süt mü, limon mu?

Молоко, лимон?

- Sütlü mü limonlu mu?

С украшенной тарелкой, на постели из икры, гарнир из оливок, порезанныи лимон, кедровые орешки, сахар, порезанный на дольки апельсин, сбрызнутый сахарным сиропом...

"... süslü bir tabakta tost bir kat havyar kenarı bir kat zeytin limon dilimleri, kaşar peyniri ve şekerle bezenmiş.

лимон или вместе?

Şeker mi, limon mu? İkisi de.

- Молоко или лимон?

- Süt mü, lümon mu?

Молоко или... лимон?

süt mü... limon mu?

Я как выжатый лимон.

Hoşaf gibiyim.

Киевский карманник Лимон, возьмите свои слова обратно.

Kiev'li hırsız Lymon, sözlerinizi hemen geri alın.

- Люди светские кладут в него лимон.

- Gösterişli tipler içine limon koyuyor.

К концу июля весь его сад пожелтеет как лимон.

Temmuz sonunda yeşil bahçesi sarı buğdaya dönüşür.

Сегодня вы были выжатые как лимон. Особенно ты, ты слишком переигрывала.

Bu gece hiçbir halta benzemiyordunuz aslinda, özellikle de sen.

Ты похож на выжатый лимон, ты выглядишь совсем не как обычно, Бадди.

Bir inç daha büyümüşsün gibi görünüyor ama pek ateşli görünmüyorsun, Buddy.

Я выжат как лимон и у меня нет времени общаться с тобой!

Sana sütanne rolü oynamaktan bıktım usandım!

- Ты подождешь пока... - Энни... - А потом отбросишь меня, как выжатый лимон.

Beni sıkılmış limon gibi bir kenara atacaktın!

- Выжатый лимон. Не драматизируй.

- Bunu, dramatize etme.

Интересно, как бы ты выглядел, если бы попробовал протолкнуть что-то размеров с дыню через отверстие размером с лимон.

Eğer bir limonun geçeceği yerden bir karpuz geçirirsen nasıl görünürsün.

Видите ли, многие годы он расхищал огромные средства из своего банка выжав его, как лимон.

Yıllardır kendi bankasından para çekip duruyordu ve gördüğümüz gibi para suyunu çekti.

Я приготовлю ему красивый фруктовый салат. Лимон, чеснок.

ben ona güzel bir meyve sepeti yapacağım limon sarımsak.

Если стал бы он вкусом чистым, он бы кислым был, как лимон

Eğer bir tat olsaydı o Ekşi olacağına bahse girebilirdiniz

Они кладут в тунца маленький лимон.

Tonbalığının içine biraz limon koyuyorlar.

Вы бросил лимон в меня и попали мне в лоб это из-за того, что любовь делает Вас развязными да, Я любят Вас так

bana bir limon fırlattın ve alnıma çarptı işte bu aşkın sana yaptığı şey, seni küstah yapar. ah ben, seni çok seviyorum

и лимон-лайм!

Ve limonlu içecek!

Так лимон не едят.

- Böyle limon yenmez. - Nasıl yenir?

- Вот как едят лимон. - Это ты так ешь лимон.

Böyle yenir.

Вот как едят лимон.

Limon böyle yenir.

Сегодня наше коронное блюдо, паста ангельские волосы с томатным соусом capellini primavera, это овощная смесь на пасте ангельские волосы и, наконец, лёгкий соус лимон и петрушка поверх пасты ангельские волосы.

Bu gecenin spesiyali pomodoro soslu özel makarna üzerinde sebze. Son olarak da limon ve maydanozlu sos. Başka bir şey var mı?

Старого республиканца, выжатого как лимон, грезящего о лучших днях?

Yorgun, ihtiyar bir cumhuriyetçinin daha iyi bir gelecek hayallerini mi?

Она кладет лимон в мою содовую.

Benim için limonlu soda alıyor.

Но, Френки... - Где же нам взять лимон?

Ama Franky, 1 milyonu nereden bulacağız?

Френки, это всё сволочи легавые. Они свистнули лимон.

Ama bu sikik polisler, onlar çaldı.

Шипучий лимон. Помнишь?

Sıkılmış limon konur.

Дэнни Будманн T.Д. Лимон 1900-ый и его крутая группа.

"Danny Boodman T.D. Lemon... 1900'ün Büyük Orkestrası"!

Но я всегда говорю "Если жизнь даёт тебе лимон - сделай лимонад".

Ama ne derler bilirsin : "Hayat sana limon verirse, sen de limonata yap."

Размером с лимон, как они говорят.

Limon büyüklüğündeymiş.

Я выжата, как лимон. С меня хватит, больше никаких детей.

Beni rahat bırak!

- Я как выжатый лимон.

- Benim pestilim çıktı.

Лимон? Молоко с чаем?

Çaya limon veya süt?

Лимон лучше.

Limon daha iyi.

Он вытащил меня из толпы и он увел меня за кулисы он дал мне кока-колу, лед и лимон.

Beni yukarı çekti sahne arkasına götürdü ve bana kola, buz ve bir limon verdi.

- Лимон или молоко?

- Lümon suyu yada süt?

Лимон или сахар?

Limon mu şeker mi?

К тому же, выжат как лимон...

Ben ölmüşüm.

© 2017 - 2023 Translate.vc

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası