saplı adası / Mersin Büyük Şehir Beledyesi - Saplı Ada -

Saplı Adası

saplı adası

Ne için hayat&#x;n&#x; riske atars&#x;n ? Ya da kim için ?
Ailen ?
Sevgilin ?
Arkadaşlar&#x;n ?
Hepsi ?
Geçen y&#x;l bu soru bana sorulsayd&#x; kuşkusuz ailem, Mira ve Ç&#x;nar derdim. Ailen ve Mira hiç bir zaman cevaplar&#x;m&#x;n aras&#x;nda değişmediler. Değişmeyecekler de. Ama Ç&#x;nar isminin yerini başka bir isim ald&#x; ve bu cevap listesine başka isimler eklendi. Mirza, Destina, Doğu, Yağ&#x;z, Özgür, Uras. Ç&#x;nar ise hala değerli bir insan olarak kalbimde yaşayacakt&#x;. Eski bir an&#x;. Beni öldürmeye çal&#x;şmas&#x;na rağmen.
Bir gün bu işin sonunda sevdiklerim kurtulamayacaksa kendi can&#x;m&#x; seve seve feda edecektim. Ve bunu kimse bilmeyecekti. Mirza bile. Mirza

"Mirza"

"Alisa !" Diyen ses önce uzaktan gelse de sonlara doğru yak&#x;nlaşm&#x;şt&#x;. "Alisa, beni duyuyor musun ?"

"Mirza"

"Yağ&#x;z, o iyi mi ?" Dedi Destina. Bir süre sessizlik olduktan sonra Yağ&#x;z'&#x;n donuk sesini duydum.

"&#x;yi olacak."

Dümdüz sesinden sonra uzaklaşan ad&#x;m sesleri. "Nereye gidiyorsun ?" Dedi Destina tedirgince. Yağ&#x;z'dan ses gelmeyince gözlerimi zorla da olsa yavaşça aralamaya çal&#x;şt&#x;m. Boğaz&#x;m kuruyken yavaşça yutkundum.

"Destina ?" Diye m&#x;r&#x;ldand&#x;m sessizce.

"Alisa ! &#x;yi misin ?" Dedi mavi gözlerini irice açarken. Uzand&#x;ğ&#x;m yerde hareket ederken baş&#x;n Destina'n&#x;n dizlerinin üzerindeydi. Esen rüzgara karş&#x; üzerimdeki şeye sar&#x;ld&#x;ğ&#x;mda bunun bir ceket olduğunu fark ettim. Bir erkek ceketiydi ve Yağ&#x;z'&#x;n olduğunu anlamam uzun sürmemişti. Uyuduğum ve ormanda olduğumuz için fazlas&#x;yla üşümüştüm. Yerimde doğrulurken Yağ&#x;z'&#x;n ceketini omuzlar&#x;ma att&#x;m ve &#x;s&#x;nmaya çal&#x;şt&#x;m. "&#x;yiyim" dedim pürüzlü bir şekilde. Destina ile birbirimize ayağa kalkmam&#x;z için yard&#x;m ettim. "Baş&#x;mda ince bir s&#x;z&#x; var."

"Çok kötü bir haldeydin."

Aln&#x;m&#x; ovalarken "Yağ&#x;z nereye gitti ?" Diye sordum. Destina çevresine bak&#x;nd&#x;. Plaja giden yolun ucunda Yağ&#x;z'&#x; gördüğümde ceketine tutunarak yan&#x;na doğru ilerlemeye başlad&#x;m. Duygular&#x;n&#x; bildiğimden onunla konuşmak bile çok tedirgin ediciydi. Kalbini k&#x;rmaktan korkuyordum ama istemeden de olsa k&#x;r&#x;yordum. Arkas&#x; dönükken sadece uzaktan görünen denize bak&#x;yordu. Elimle omuzuna dokunduğumda derin bir nefes ald&#x;. Boğaz&#x;m&#x; temizledikten sonra "teşekkür ederim" dedim. Bedenini bana çevirdiğinde elim boşluğa düştü. Göz göze geldiğimizde omuzumdaki ceketine bakt&#x;. "Her şey yolunda m&#x; ?"

"Ölüyordun" dedi donuk bir sesle. "Bunu bana m&#x; soruyorsun ?"

Kaşlar&#x;m çat&#x;l&#x;rken "neden bana k&#x;z&#x;yorsun ?" Dedim ister istemez.

"Aptall&#x;ğ&#x;n yüzünden" diye pat diye konuştuğunda ağz&#x;m aç&#x;k kald&#x;. "Nas&#x;l bu kadar düşüncesizce hareket edebilirsin ? Baş&#x;m&#x;za gelen onca şeyden sonra nas&#x;l duyduğun sese öylece koşars&#x;n ?"

"Duyduğum ses mi ? O sadece duyduğum bir ses miydin sence ?" Diye ç&#x;k&#x;şt&#x;m elimde olmadan. Kaşlar&#x;m çat&#x;l&#x;rken Yağ&#x;z'&#x;n yüzü yumuşad&#x;. "O annemin sesiydi" dedim üzerine basarak. Gözlerimin önünde kaç&#x;r&#x;lan annemin sesi. T&#x;pk&#x; Arya'n&#x;n sesi gibi."

Duraksarken tüm bedenimden bir ürperti geçti. "Mirza" döküldü dudaklar&#x;mdan. "O nerede ?"
Yağ&#x;z'&#x;n yüzü gerilirken bir ad&#x;m geriledim. Bana doğru bir ad&#x;m att&#x;. "Alisa,önce sakinleş."
Baş&#x;m&#x; iki yana sallad&#x;m. "Gelmediler daha değil mi ? Dönmediler." Yağ&#x;z sessiz kal&#x;nca arkam&#x; dönüp koşmaya başlad&#x;m. "Alisa !" Ceket omuzlar&#x;mdan kay&#x;p yere düşerken umursad&#x;ğ&#x;m tek şey Mirza'yd&#x;. Yağ&#x;z ve Destina'n&#x;n arkamdan gelen seslerini duyuyordum.

Anlay&#x;ş&#x;na güvenerek "Aniol !" Diye seslendim. Bir yandan da koşmay&#x; sürdürdüm. "Aniol !"

Çok geçmeden uzaktan gelen nal seslerini duydum. Koşuyordu. Ben de koşuyordum. Çok geçmeden benimle birlikte yan&#x;mda koşmaya başlarken "Alisa ?" Dedi şaşk&#x;nca. "Bana m&#x; seslendin ?"

Saplı Ada

Yukarıdan görünümü kimine göre tıpkı bir cezveye kimine göre ise kaşığa benzeyen Saplı Ada, yıllar içerisinde Didim-Akbük’ün simgelerinden biri haline gelmiştir. Bölgeye bambaşka bir hava katan bu ada kıyaya çok da uzak bir konumda yer almıyor. Özellikle sular çekildiği zaman adaya denizin içinden yürüyerek ya da metre mesafelik çakıllı yoldan ulaşmak mümkün. Görenleri kendine hayran bırakan bölgede dilden dile dolaşan bir de rivayet bulunuyor. Rivayet ise Saplı Ada’dan 10 çakıl taşı toplayanın ömrü 10 yıl uzadığı yönünde. Bölge her yıl özellikle de yaz aylarında hem yerli hem de yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekiyor. Adanı bir de oluşum hikayesi bulunuyor. M.Ö ’lü yıllara kadar uzanan uzun bir tarihi ve ilginç bir yapıya sahip oluşuyla Saplı Ada, SİT alanı olarak koruma altına alınmış. Ada Ege Denizi’nde meydana gelen büyük bir volkan patlamasının etkisiyle etrafa saçılan küllerin birikmesiyle oluşmuş. Üstelik adanın yapısında hakim olan bu kül tabakasını bugün bile görebilmek mümkün. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Didim-Akbük, özellikle serin suda yüzmeyi sevenler için oldukça ideal bir seyahat olanağı sunuyor. Aydın için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Didim otelleri adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası