safranbolu gumus kurt mahallesi / SAFRANBOLU GÜMÜŞ KÜRT MAHALESİ EĞLENCELİ DÜĞÜN WEDDİNG DANCE - video Dailymotion

Safranbolu Gumus Kurt Mahallesi

safranbolu gumus kurt mahallesi

Karabük Kürtleri

Safranbolu’dakiKürtler ŞeyhbızınKürtleridir Yüzyılda Orta Anadoluya yerleşmişfunduszeue.infoştırmalarımızda sıkça geçen ŞeyhbızınAşireti günümüzde  Karabükten Ankara&#;ya kadar dağılmışlardır.

Karabük&#;te Kürt Nüfusu

Karabük&#;teKürtler, merkez bölgesinde ve bağlı Cumayanı köyünde,
Safranbolu&#;ya bağlı İsmetpaşa ve Gümüş mahallerinde yaşamaktadırlar.
Eflani ilçesine bağlı Koltucak köyünde Kürt mahallesi isminde bir mahalle de vardır.

Karabük&#;te 5 binden fazla Kürt nüfus vardır.

Karabük&#;ün yerli Kürtler günümüzde maalesef asimile olmuşlardır.Kürtçe&#;yi konuşan az kişi vardır.

-*- İŞTE GÜMÜŞÜN TARİHİ -*- Şeyhbızınlı Aşireti büyük bir aşirettir. Temel ikametgahları Irak'ın Kerkük bölgesidir. Yavuz Sultan Selim Han, Bağdat seferi sırasında ordusunu bir müddet Kerkük'te bekletmiştir. Murathanoğlu (Şeyhbızıni) Aşiretinin Yavuz Sultan Selim Han'a gösterdikleri sadakat ve yakınlık Han'ın çok hoşuna gitmiştir. Bunun üzerine Sultan Selim aşiretin ileri gelenleri ŞEHG İSMAİL ile istişare ederek, aşiretin burada kalmasını istemediğini söyleyerek, aşireti Anadolu'ya davet etmiştir. Sultan Selim'in dindar, çalışkan ve kendisine sadık olan aşireti daveti, aşiret tarafından kabul edilmiş, ve Murathanoğlu aşiretinden hane Anadolu'ya göç etmiştir. yy sonuna kadar hakkari civarında bulunan Şeyhbızınnlar, daha sonra çeşitli bölegelere dağılmışlardır (Hakkari, Van, Muş, Erzurum, Ankara-Haymana, Sinop-Boyabat,karabük. safranbolu Amasya, Samsun, Adapazarı, Ağrı ve Malatya ). yalnız şuna dikkat etmemiz gerekmektedir, Şeyhbızınların dağıldığı bölgeler, Ermeniler 'in eskiden yaşadıkları topraklardır. Buralara yerleşimleri ise tarihteki Ermeni olaylarınd zafer kazandıkları.bölkelerde. kısım kısım osmanlı dagıtmıştır bilinçli olarak dağıtıldılar! toplu halde olmalılar büyük bir tehlike olarak görülmüş. Savaşcı özellikleriylen bilinen aşiretve bunu kanıtlayan cok ceşit osmanlı fermanı vardır örneğin Ankara 'nın Haymana ilçesinin ismi Ermenice'den geldiği gibi, merkeze yakın köylerde eskiden Ermenilerin yaşadığı bilinmektedir. tehlikesiz ve zararsiz hale getirilmiş bir nevi Şexbızınlar'ın dili Hewramani ve Soranice'ye çok yakın bir dil olduğundan, kurmanca lehçesini konuşmakta güçlük çekerler. tabi ki çevre değişimi sonucunda, bu dilde de bazı gerilemeler olmuştur. . savaştaki zeka ve cesaretleri o kadar fazladır ki, ırak'ta kalan kesimi Şex Mahmut Berzenci 'nin ordusunda önemli roler üstlenmişlerdir. günümüzde de mesut Barzani’ye bağlı peşmergeler arasında yüksek rütbelerde görev yapmaktadırlar. dil olarak Hewramani (gorani), Sorani, Leki ve Dımili lehçelerine çok yakın bir konuşmaları vardır ki bu da merkezi ve bölgede üstünlük sağlayan bir toplum olduklarının göstergesidir. Aşiretin yaşadigi yerler .Ankara -Haymana-merkez köyler,Polatli,Bala,Altindag. Kulu ve köylerinde. Samsun-merkez-Alaçam,bafra,dereköy,hafza. Trabzon, bir kaç köy Çankıtı Şeyhbızıni Bayabat(Şeyhbızıni Çorum-iskilip-nezi. Kütahya. Amasya-merzifon. Adana-ceyhan. Diyarbakır-bağlar. Izmit. Yozgat. safranbolu Sinop. funduszeue.info yeşilova Kirikale. karabük cumayanı Karaman. Artvin. Erzurum. Sakarya. Adapazari. istanbul Güney ve Dogu Kürdistandaki yaşadıkları yerler, Heneqin,Kerkûk,Xorasan,Raqqa( suriye),Kirmansah,Beyzan. Israil. Yukarda,gördüğünüz gibi dağinik bir şekildeler.böylesi dağınık durumunda olan aşiret kendi inisiyetiflerinin dışında bilinçli olarak dağıtıldılar! toplu halde olmalılar büyük bir tehlike olarak görülmüş. Savaşcı özellikleriylen bilinen aşiret tehlikesiz ve zararsiz hale getirilmiş bir nevi.! Şeyhbızıni aşiret'in konuştuğu lehçeyede Şeyhbızıni lehçesi denilir. (konuştukları lehçenin eski Kürtçe olduguda soylenir) zaten Kürtçe çok zengin bir dil. Bazı aşiretlerde eski Kürtçe kelimeler hala korunmuştur, Şeyhbızın aşiretinde bu zenginlik günümüze kadar muhavaza edilmişfunduszeue.infoştuklari lehçe Güney ve Doğu Kürdistandaki lehçelere yakinlik göstermektedir. Aşiretin diger özellikleride başlica şunlardir, Cok zeki ve savaşçi ruhlular; Osmanlı arşivlerinde ve bazi yabanci araştırmacıların kaynaklarına göre, "kendi yapımları olan tufekler geçer" Martini tüfeğine benzer mukemmel bir çeşit Martini tüğfeğini kendileri yapıyorlarmiş. Dikkat Çekici bir başka özellikleri ise kendileriylen cok rahat dalga geçebilen espiri anlayışları cok geniş, şakacıdıfunduszeue.infoıca aşirette çokca sarışın ve renkli gözlü insanlara rastlanır. Osmanlı döneminde vergi ödemeyi kabul etmediklerinden dolayı, baskılar sonucunda yönetime karşıi direnmeyi seçmişler. osmanlı onlarla anlaşmaya gecmek zorunda kalmıs. Aşiretin elinde üç

•••

1. 1.
    kadınların 1 içim su olduğu mahalle. incecik dudaklarına ruj sürenler var. deli oldum, titredim.
  1. 2.
    Olum yeşilli bir kız dans ediyor , kıza aşık oldum o nasıl bir güzelliktir.
    1. 1.
      buranın erkekleri de feci. zütlerine shakira kemeri takıp yarınlar yokmuşçasına kıvırıyorlar.
      1. 1.
    2. 2.
      1. 1.
        yeşilli kız rumuzuyla tanınıyor.
      2. 2.
        neden la? yorumlarda da öyle demişler. tanına biri mi anlatsana
      3. 3.
    3. 3.
      Timestamp atarmısın panpa bulamadım
    4. 4.
      Yeşilli kız gerçekten çok iyi parayla mı çağırmışlar acaba
  2. 3.
  3. 4.
    Altincinin adı dertleşme amk sertleşme değil
    1. 1.
      Beyazli sarişanin memelerini kurt gibi ısırırım
      1. 1.
        Dk verin kafam zütürmüyor lan.
  4. 5.
  5. 6.
  6. 7.
    da çocuğa noldu mk ne güldüm
    1. 1.
  7. 8.
    eseq prenses bunlar😍😍😍
    bir gibisle esekten prensese dönüşmüşler😍😍😍
  8. 9.
    gibmem kardeş gibmem pembe amı görmeden gibmem
  9. gibim böyle ortamları iğrenç, kimse eğlenmek için değil orada erkekler bak ben daha alfayim demek için karılar da bak benim memem daha büyük ben daha iyi kıvırıyorum demek için. Hissediyorsun resmen bunu
    1. 1.
  10. Çöpten kıyafet, yemek ve bilumum başka şey toplarlar. Leş gibi kokarlar ve yıkanmazlar. Eski Safranbolu yolunu insana dar eder, gelen arabalardan vs para toplamaya çalışırlar. Kurttepeli oldukları rivayet olunur. Velhasıl, böyle çöp bir kitleye senin gibi bir huur çocuğu cuk oturur.
  11. Zevkini gibeyim bu ne amk?
  12. Islak halı ve gül suyuyla karışık terlemiş türban kokusu geldi aq
  13. Düzgün makyaj ve kıyafet ve saçla yarısından çoğu çok güzel olur ama bu halleri çok da çekici gelmiyor bana. Bu arada üniversiteler açılırsa ay sonra karabüğe gidiyorum. Adrese bir bakayım belki bazılarını adam ederiz.
  14. ya amk hayvan ferresi izleyen adamı bile anlıyorum ama düğünde oynayan karıları izlemekten nasıl bir zevk alıyosunuz amk
  15. bizim yemek yapmayı ütü yapmayı çamaşır yıkamayı bile bilmeyen turko kızlarda erkek arasın dursun. Bulacakları şey şudur;
    funduszeue.info
    kurdo kızlar kişisel bakımını yaparsa turkolara basar + çeşit yemek veri tabanı +çamaşır ütü vb. işlerde master yapma gibi artılarıda var, daha ne olsun amg. Ayrıca kurdoları gibe gibe turkte yapabiliriz vatana hizmet etmiş oluruz, kurdo kızlarla evlenin.
    1. 1.
      dediğin kısmen doğru. bir yakınımdan şahitim. yanlış olan kısmı istanbul izmir antalya gibi şehirlerde türk kürt, arap ayrı yaşamıyor. zengin mahallelerinde kürdü de var türkü de var, arabıda, çerkezi, alevisi de şiisi de. karışık beraber yaşıyor. kızlarının karakteri de zihniyeti de birebir aynı. bahsettiğin şey şanlıurfadan veya diyarbakırdan evleneceğin bir kız ile izmirden evleneceğin bir kız ayrımı mantığıyla doğru. kuzenim diyarbakırdan bir kız buldu evlendi. kız kesinlikle ailesine ve kocasına çok bağlı. kültür, nizam nedir bilen tiplerden. zütü başı ayrı oynamıyor. benim bulunduğum şehirdeki kızlar ise sevgilsine telefondan küfr ede ede ayrılıyor. 2 gün sonra yedeklediği erkeklerden kendine yeni bir sevgili yapıyor.
  16. hepsinin memesi kocaman aq hrr
    1. 1.
      aradığım yorum aq AS:.DSDSdds
  17. Kürtlere sarışın mavi gözlü diyorlardı mıhahaha şuraya bak geleceğimden daha karanlık sarışını geç kumral yok dıbınakoyım hepsi tek kaş simsiyah

Edit: sahte sarışınları anlamayıp boş yapıcaklar gibtirsin gitsin zaten saçlarının diplerine bakarsanız vantablack görürsünüz

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası