başkası adına utanmak / Başkası adına utanmak

Başkası Adına Utanmak

başkası adına utanmak

Başkası adına utanmak

Yayınlanma: 07 Haziran

Ben, “Mehmet Şimşekçi” değilim&#;

Döviz faiz gibi “kağıt ekonomisinden” yana değilim&#;

Epeyce sıkıştırılan Erdoğan küresel piyasalara güven vermek Mehmet Şimşek'e yine görev verdiğini bilmeyen yok sanırım. Bu konu üzerinde yazmayacağım. Konuyu şuraya getirmek istiyorum:

Erdoğan olmadığını görünce, vazgeçiyor.

Kılıçdaroğlu ise ne görüyor, ne de vazgeçiyor.

İkili arasında fark bu&#;

★★★

Günlerdir düşünüyorum:

Bunca başarısızlığa rağmen Kılıçdaroğlu niçin genel başkanlıktan çekilmiyor?

Bu derece taktiksel adımlar ile zorlamasının sebebi ne? Bazı satırlarımı “ayıp olur” diye sürekli siliyorum. Bir koltuğa-makama bu derece yapışmayı anlayamıyorum.

Madem bu kadar mevki sahibi olmak istiyordu, cumhurbaşkanlığına inatla aday olup, kendini niçin riske attı?

Samimi olarak yazıyorum, üzülüyorum. İleride neler olacağını, tarihe nasıl geçeceğini hiç düşünmüyor mu?

Bismark'ın sözüdür:

-Politika cambazlığına giren kişi, iradesine dikkat etmelidir; çünkü siyaset karakteri bozar!

İnanın Kılıçdaroğlu'nu tanıyamıyorum artık.

Bakınız:

Çıkar çatışmalarının alanı siyaset kurumu, özünde ahlak yoğundur. Ve, dağıtılacak kaynağın olduğu her yerde yozlaşma riski kaçınılmazdır. Bu nedenle siyaset ile çıkarcılık günümüzde sıklıkla yan yana görülmektedir.

Siyasetle ahlakı ayıranlar, ikisinden de bir şey anlamamışlar demektir. İşte bunu bildiğinden Kılıçdaroğlu koltuğunu korumak için “yerel seçim kartını” açmadı mı?

Yani diyor ki, “yerel seçim ulufesi dağıtarak koltuğumda otururum!”

Yani diyor ki, “siyaset aracılığıyla çıkarına kavuşmak isteyenler beni desteklesin.”

Yani diyor ki, “Ben bedel ödemem.”

Baksanıza:

Onca başarısızlığa rağmen CHP'de suskunluk sarmalı var. Hemen her konuda çekinmeden konuşanlar, “her türlü itirazın üssü” parti, Kılıçdaroğlu'nun koltuğa yapışması konusunda suskun. Kılıçdaroğlu'nun tüm enerjisini önce cumhurbaşkanlığı adaylığına ve şimdi de makamı vermemeye harcadığını kimse görmüyor mu?

Ne diyeyim artık, ne yazayım. Utanmak dışında elden ne gelir? Siyasi gücü ellerinde tutanlar bilgeliği sevene kadar bu sorunlar bitmeyecek!

★★★

Düşünüyorum da:

Yoksa, yanılıyor muyum?

Yoksa, mesele hiç kişisel değil mi?

Yoksa, koltuğa yapışma salt bir strateji mi? Altında gizli bir emel/istek mi var? Nedir bu siyasal kurnazlığın amacı?

Başta Almanya olmak üzere Batı merkezli CHP-HDP ittifakı mı kuruluyor? Bu üstü örtülü bu politik stratejiyle Aleviler, PKK gölgesindeki HDP saflarıyla buluşturulacak? “Alevi videosunun” derin anlamını yazdım bu köşede&#;

Bugünlerde HDP'de neler olduğunu takip ediyor musunuz: Kandil'in son videolarını, Demirtaş'ın istifa çıkışını, HDP eş başkanlarının istifa demeçlerini, partinin bölüneceğine dair haberleri vs. Başka olgular yok mu? Neyse, neyse&#;

★★★

Bir kez daha anladım ki:

Siyasette yükselmenin sırrı, kanaatkar görünüp muhteris olmak!

Yakınınızdaki siyasilerde bunu görmek, buna katlanmak ve onlar adına utanmak inanın çok yıpratıcı.

Kendi mahallemdeki yalan üzerine inşa edilmiş aldatıcı politikalara ve kurnaz politikacılara tanıklık etmek ruhumu yordu. Son seçim sürecinden bitkin düştüm. Asılsız sözlere, sahte yüzlere katlanmak gerçekten ıstırap verici.

Baksanıza: CHP'deki tepkisizliğe ne demeli? Milyonlar kaygıyla-korkuyla oy verdi, umut besledi. İnsanlar “kesin kazanıyoruz” diye aldatıldı. Seçimden sonra yönetimden tek kişi bile özür dilemedi. Hiç mi birinizin sorumluluğu yok büyük kaybedişte? Bu nasıl aymazlıktır?

Artık yazmak istemiyorum, çünkü kavga etmek istemiyorum.

Kuşkusuz yorgunluk geçer, kızgınlık geçer ama kırgınlığımın geçeceğini hiç sanmıyorum.

Bana bir süre müsaade edin. Umarım bayramdan sonra görüşürüz.

Ve sizler de büyük oyunu görün lütfen.

Foxyin:
felix akjxosoqs

Sunshinelix:
of keske sert gecseydi ya
aslinda gecti de farkli sekilde

Hanji:
e nie ali riza beysin o zmn

Sunshinelix:
ya biz perili evdeki eski
tahta yatakdaydik 👻
sonra yatak kirildi 💥
kirik tahta parcasi bacagima girdi
chan hyungda ustumde olunca
o da baya derine girdi
ustumde de oyuncaklar vardi😬
hastaneye gidemedik yani
neyse ki doktor civanim
canim chanim olaya el atti
🐺

Hanji:
cok uzuldum 
link var mi

Sunshinelix:
link isi sendeydi aslinda

Hanji:
yapamadim o isi
hyung pcsini soktu

Foxyin:
sana m&#x; soktu

Hanji:
aynen

Sunshinelix:
uzulmewk
linksiwzlik 

Hanji:
neyse lix askim
mekanik center olsun

Sunshinelix:
sagol askm 

Seungminnie:
Bu da benimki

Seungminnie:Bu da benimki

Görünce Başkası Adına Utanma Duygusunu Sonuna Kadar Körükleyen Sosyal Medya Paylaşımları

Haberler

Goygoy

Görünce Başkası Adına Utanma Duygusunu Sonuna Kadar Körükleyen Sosyal Medya Paylaşımları

Sosyal medya paylaşımları giderek çok tuhaf bir yere gidiyor. Önce çaktırmadan, belli etmeden yapılan gösteriş sonradan açık hale geldi ve bu durum görenleri her seferinde utandırmaya devam ediyor. Son günlerin en tuhaf ve utandıran paylaşımlarını derledik.

1. Muhtemelen dalga geçiyor ama artık neyin gerçek neyin şaka olduğunu anlayamıyoruz.

1. Muhtemelen dalga geçiyor ama artık neyin gerçek neyin şaka olduğunu anlayamıyoruz.

2. Çamaşır makinesinin icat eden kişi bu kadar övülmedi.

2. Çamaşır makinesinin icat eden kişi bu kadar övülmedi.

3. Bu nasıl bir bakış açısı böyle?

3. Bu nasıl bir bakış açısı böyle?

4. Yeni bir nail art modeli olmalı bu.

4. Yeni bir nail art modeli olmalı bu.

5. Şu fiş paylaşma akımı nereden çıktı ya?

5. Şu fiş paylaşma akımı nereden çıktı ya?

6. Yazık, boşuna çalışıyoruz.

6. Yazık, boşuna çalışıyoruz.

7. Takipçilere rapor verildi. ✅

7. Takipçilere rapor verildi. ✅

8. Hamur yoğurma makinesi: Hoşbulduk.

8. Hamur yoğurma makinesi: Hoşbulduk.

9. Çocuk gibi harçlık (haşlık) peşinde.

9. Çocuk gibi harçlık (haşlık) peşinde.

Mesaj atan kişi sayısı: 0.

Mesaj atan kişi sayısı: 0.

Önce sipariş, sonra teşekkür.

Önce sipariş, sonra teşekkür.

Herkes dengini buluyor.

Herkes dengini buluyor.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda

Depremin daha ilk günleriydi. Altılı Masa'dan Ali Babacan, enkaz önünden canlı yayına bağlanıp seçimin normal tarihinde yapılması gerektiğini açıklamıştı. Yine Meral Akşener, Murat Yetkin'eenkazların arasından geçerken fotoğrafverip "Seçim 18 Haziran'a kalır" şeklindedemeç vermişti. Okurken utandım, şu anda yazarken bile onlar adına utanıyorum. Daha enkaz altında cenazelerimizvardı; yasımız üzerine sandık kurdular,şimdi de ganimet paylaşıyorlar.
Mesela Davutoğlu dün katıldığı canlı yayında şöyle demiş:
"Altılı Masa'yı bir kişinin cumhurbaşkanıolması için kurmadık. Altılı Masakurulmuşsa her birimize ihtiyaç olduğu içinkuruldu. Yok senin oy oranın az; seçime girmedenkimsenin oy oranı bilinmez. Ayrıcaböyle bir yaklaşımla da Türkiye bir araya getirilemez.Türkiye'nin yeniden inşasını üstlenecekheyet, bakın heyet diyorum ve bundada hiç çekinmiyorum. Bu, cumhurbaşkanınavesayet kurmak falan değil. Bu, cumhurbaşkanınadestek vermek, 'Seni yalnız bırakmayacağız'demek bu. Niye böyle görmüyorsunuz;yetkiyi paylaşmak değil, sorumluluğupaylaşmak bu."
Cenazelerimiz enkazdan çıkmadanseçim konuşanlar, elbette kayıplarımızınkırkı çıkmadan da makam savaşlarınıballandıra ballandıra anlatabilirlerdi.
Davutoğlu yalnız değil. Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu da Altılı Masa genel başkanlarının hem milletvekili hem de cumhurbaşkanı yardımcısı olması gerektiğinin pazarlığını ekranlarda şöyle anlattı:
"Millet önünde bir deklarasyon yapacağız. Diyeceğiz ki 'Biz cumhurbaşkanı ile birlikte altı siyasi partinin genel başkanları ile birlikte mutabakat içinde yürüteceğiz. Burada cumhurbaşkanı yardımcılığı vasfı mı verilsin, danışmanlık vasfı mı verilsin; bu ayrı bir konu. Cumhurbaşkanı danışmanı vasfı verildiği zaman otomatikman eğer bir parti genel başkanı ise milletvekilliği düşer. Düşmemesi lazım kanaatindeyim ben."
Çifte koltuğu garantileyenKaramollaoğlu bununla da yetinmiyor;bakanlıkları altılı masada nasıl paylaşacaklarınıda anlatıyor:
"Bu arada partilerin aldıkları oya göre de belli sayıda bakanlık; takriben civarında bakanlık olacak. Bu bakanlıklar da partiler arasında pay edilecek. Her parti en azından bir bakanlıkta etkili olacak."
Bu köşeyi yazdığım sıralarda Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kez daha afet bölgesindeydi. Depremzede kardeşlerimizi ziyaret edip yardım geciken vatandaşlarından helallik istedi ve ekledi:
"Depremin yıkım ve can kaybına yol açtığı şehirlerimiz, ülke ve millet olarak bizim omurgamızın en önemli kısımlarıdır. Yıkılankonutun, her köy evinin yerine yenisini,daha modernini yapacağız. Zarar görenher fabrikayı, her işletmeyi, her dükkânıtekrar ayağa kaldıracağız. Bugüne kadar vaatlerimizi nasıl yerine getirdiysek, çözülemez denilen nice sorunun üstesinden nasıl geldiysek inşallah depremin yaralarını da bir yıl içinde büyük ölçüde saracağımızın sözünü milletime veriyorum."
Cenaze evine dönmüş bir ülke didişmeyle değil; böyle yönetilir. 45 bin vatandaşımızı kaybetmemizin üzerinden bir ay geçmemişken makam-mevki derdine düşenler umarım ibret alırlar.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

SON DAKİKA

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası