aferin forte yorum / A-FERIN FORTE mg 30 tablet ilaç prospektüsü

Aferin Forte Yorum

aferin forte yorum

Aferin Forte Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?

Aferin Forte ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçtır. Fiyatı:8,21 TL&#;dir. Aferin Forte; soğuk algınlığı ve gripten kaynaklanan burun akıntısı, boğazda ve burun içerisinde kaşıntı, hapşırma, adale ağrısı, baş ağrısı, beden kırıklığı, boğaz ağrısı, nezle, gözlerde sulanma ve kaşıntı, yüksek ateş gibi şikayetlerin tedavisinde tesirlidir.

Aferin Forte Nasıl Kullanılır?

Aferin Forte sadece ağız yolu ile kullanıma müsaitdur. Bir bardak suyla birlikte yutulmalıdır. 12 yaş ve ardından için tavsiye edilen doz, 6 saatte bir tek tablet biçimindedir. Gerekliyse, 4 saat arayla 1 tablet kullanmak mümkün. Günde 6 tabletin üstüne çıkılmamalıdır.

Çocuklarda tüketimi:

Hekim tavsiyesi olmaksızın, 12 yaş evveli çocuklarda kullanılmamalıdır.
Kullanmanız gerekenden daha çok Aferin Forte kullandıysanız

Doz aşımı yapıldığında meydana çıkan en mühim şikâyetler; iştahsızlık, syetişkinluk, kusma ve bulantıdır. Ancak kimi zaman saatlerce herhangi bir yakınmanız olmayabilir. Bu nedenle, hatalı kullanım ve doz aşımı durumunda, âcilen doktorunuza danışmalı veya size en yakın hastaneye başvuru etmelisiniz. Akut (hızlıca) aşırı doz alındığı takdirde karaciğer zehirlenmesi oluşabilir. Alkolik karaciğer hastalarına yüksek dozun verilen zarar, çok daha çokdır. Doz aşımının hemen tedavi edilmesi lazım olur.

Aferin Forte’u Kimler Kullanmamalıdır?

Ciddi böbrek ya da karaciğer yetmezliği olan hastalarda Aferin Forte kullanılmamalıdır.
Eğer depresyon tedavisinde tesirli ilaç katagorisinden bir tanesi olan monoamino oksidaz (MAO) inhibitörü, son 2 hafta içinde kullanıldıysa, bu halde Aferin Forte tedavisi uygulanmamalıdır.
Başka bir ağrı kesici veya antihistaküçücük (alerji ve soğuk algınlığı ilacı) alınıyorsa, Aferin Forte kullanılmamalıdır.
Şâyet Aferin Forte içinde bulunan tesirmaddelerden veya ilaçta tespit edilen yardımcı bileşenlerden birine alerjiniz (ciddi titizliğiniz) sahip olunansa, bu ilacı kullanmanız sakıncalıdır.
Aferin Forte’un Yan Etkileri Nelerdir?

Bütün ilaçlar gibi, Aferin Forte’un bünyesinde tespit edilen maddelere duyarlı olan şahıslarda yan tesirler olabilir.

Çok Yaygın Görülen Yan Etkileri:

Uyuşukluk, sedasyon (uyku durumu)
Yaygın Görülen Yan Etkileri :

Baş dönmesi, baş ağrısı, denge sorunu, uyku durumu, ikazlma, iştahsızlık, anormal rüyalar, konsantrasyon sorunu
Bulanık görme
Bulantı, ağız kuruluğu, kusma, karın ağrısı, kabızlık
Yorgunluk
Üst solunum yolları enfeksiyon bulguları
Yaygın Olmayan Yan Etkileri

Deri döküntüsü, kaşıntı, egzama, alerjik ödem, yüzde, dilde ve boğazda şişlik (anjiyoödem), süregelen akıntılı döküntüler (akut yineralize eksantematöz püstülozis), el, yüz ve ayakta dantele benzer kızarıklık meydana getiren, aşırı duyarlılık (eritema multiforme)
Böbreklerde yetmezliğe yol açabilen böbrek hasarı (papiler nekroz)
Sindirim düzeninde görülen kanama (gastrointestinal kanama)
Seyrek Görülen Yan Etkileri

Kan pulcuğu adedinda azalma (trombositopeni), akyuvar adedinda azalma (lökopeni), kan hücrelerinde azalma (pansitopeni), anemi (kansızlık), kanda methemoglobin bulunması (methemoglobinemi), anormal sayıda düşük beyaz kan hücresi (nötropeni), kılcal damarların deri içine kanaması (trombositopenik purpura). Bu yan tesirler parasetamol ile sebep-netice teması içerisinde değildir.

İştahsızlık
El, ayak, yüz ve dudakların şişmesi veya bilhassa boğazda soluk darlığına yol açacak biçimde şişmesi (anafilaktik şok)
Akciğerde soluk darlığına yol açacak astım aynısı açıklanan (bronkospazm)
İshal
Karaciğer hasarı
Toksik epidermal nekroliz (Lyell belirtisi) (ilaç ve detaylı iltihaplanmalara bağlı oluşabilen deri hastalığı)
Çok Seyrek Görülen Yan Etkileri

Ani ve sık gelişebilen kan hücresi adedinin azalması (agranülositoz)
Bilinmeyen Yan Etkileri

Merkezi sinir düzeninde ikazlma, baş dönmesi, uyku durumu (somnolans) ve beyinde iltihaplanma (ensefalopati)
Deri döküntüsü, kaşıntısı ve güneş ışığına hassasiyet
Ruhsal çöküntü (depresyon), zihin karışıklığının eşlik ettiği bir tür ruhsal arıza (konfüzyonlu psikoz)
Kulak çınlaması
Çarpıntı, kalp atımının süratlenmesı, kalp atım tertipsizliği, düşük tansiyon
Solunum yollarının (bronş) salgılarında koyulaşma, göğüste tıkanıklık
Karaciğer iltihaplanması (hepatit)
Kas çekilmesi, kas güçsüzlüğü ve anormal koordinasyon
İdrar yapamama

Aferin Forte Kullananlar

Aferin Forte Kullananlar Yorumları

Aferin Forte Kullanıcı Yorumları

Aferin Forte Şikayet

Olumlu Yorumu Yok

Olumsuz Yorumu Yok

Aferin yorumları, Aferin kullananlar, Aferin Forte kullananlar, Aferin kullanıcı yorumları, Forte yorumları, Forte kullananlar, Aferin Forte kullananlar, Forte kullanıcı yorumları

Aferin Forte kullanıcı yorumları Aferin Forte kullananlar Aferin Forte kullanan yorumları Aferin Forte şikayetler Aferin Forte görüşler Aferin Forte yorumlar olarak bir çok aranma gerçekleşmiştir. Genel markasının üretimini gerçekleştirdiği ve Ağrı Kesiciler ürün gurupları arasında yer alan Aferin Forte etki ve kalite bakımından aşağıda yorumlanmıştır. Sizde daha önce Aferin Forte ürününü kullandıysanız yorum bırakabilir, arama sonucunda ihtiyacı olanlara yardımcı olabilirsiniz. Genel markasının üretimi gibi diğer markalardada Ağrı Kesiciler bulunmaktadır. İnceleme gerçekleştirebilirsiniz.

Aferin Forte fiyatı Aferin Forte nerede satılır Aferin Forte satanlar Aferin Forte ücreti Aferin Forte görüşler Aferin Forte istanbul Aferin Forte ankara Aferin Forte izmir olarak bir çok aranma gerçekleşmiştir. Genel markasının ürettiği ve Ağrı Kesiciler gurubunda yer alan Aferin Forte kullanıcı yorumlarına açılmıştır. Sizlerde Aferin Forte için yorum yazabilir, hakkında varsa yapılan şikayetleri değerlendirebilir, kullanıcı olarak değerlendirebilirsiniz.
Diğer Ağrı Kesiciler ürün guruplarındaki ürünleride inceleyebilirsiniz.

a-ferin forte

• yerli ilaç şirketi bilim ilaç tarafından geliştirilerek yılında piyasaya sürülen ve soğuk algınlığı, grip, nezle gibi durumlarda halsizlik giderici, ateş düşürücü ve ağrı kesici olarak kullanılan bir ilaçtır. klorfeniramin maleat ve parasetamol içerir. ilk çıktığı yıllarda hastayı kısa sürede toparlayan bir ilaç olarak dikkat çekmiştir. daha sonraları içerdiği maddelerin beyin kanaması ve kalp krizi gibi yan etkileri olabileceği iddiasıyla eleştirilmiştir. yılında galatasaraylı futbolcu hasan şaş maç öncesinde grip olmuş ve doktor tavsiyesiyle söz konusu ilacı içmiş, ancak daha sonra doping almakla suçlanmıştır.

gribin etkilerinden kurtulmak için yerli imkanlarla geliştirilmiş ve etkili bir ilaç olarak hafızalarda yer etmiştir.

funduszeue.info&#x;erin-fortemgtablet/
    funduszeue.info&#x;/03/12/spor/funduszeue.info

• orta yaş kullanıcılarında yaşanabileceği belirtilen -ben de orta yaşım- semptomlar arasında taşikardi var. geçen yıl bu lanet ilacı içtim ama gece bir çarpıntıya benzer şekilde kalbimde sanki bir zıplama hissettiğimden neredeyse uyuyamadım. velhasıl kalp doktoruna gittim ve kablolar falan takıp 24 saat kalp ritmimi cihaza kaydettiler. sonrasında bir de baktık ki özellikle gece kalp küsür defa anlık durup çalışmış gibi görünüyor. bir gece öncesinde de acil doktoru derhal o ilacı bırakmamı söylemişti zaten. grafik de bunu teyit etti ve doktorun da dediği gibi sonunda flu, forte gibi ibareler bulunan gripsavar ilaçları kullanmıyorum artık.

• uyutan ilaç. içecekseniz yatmadan önce için. araba kullanacaksanız falan uzak durun. insanın gözüne öküz oturuyor.

• kargo gemisi batırıp, kargosundaki elmasları çalmayı tecrübe etmemi sağlamış ilaç. rüyamda tabi. on numara rüyalar gördürüyor.

• parasetamol etken maddeli diğer ilaçlar gibi felaket derecede uyku yapar lakin güzeldir hoştur

• ilk kullandığımda şehirlerarası yolcu otobüsünde ve yoğun bir trafikteydim. eczaneden kalkışa kısa bir süre kala alıp yola çıkmadan içtim. aman allahım kabus gibiydi. hayatımda böyle bir çarpıntı yaşadığımı hatırlamıyorum panik atak krizi geçiriyor gibi hissettim. bir süre elimi sürmemiştim ki bugün yine denemek istedim. çarpıntım trafikle alakalı olabilir diye düşündüm. akşam saat 6 gibi ilacı içtim ve bir buçuk saat sonra inanılmaz bir uyku bastırdı. ayakta uyuyacağım desem yeridir. göz kapaklarımı yerinde tutamıyorum. inanılmaz derecede uyku getirdi.

• ufak bi hastalık belirtisi gördüğüm anda içtiğim, inanılmaz uyku yapan ama hastalığı başlamadan kesen muhteşem ilaç. satışı durdurulmuş diye bir duyum aldım umarım doğru değildir. hayat damarlarımdan birisi kendisi.

• bir (bkz: aferin sinüs) değildir.

• içtiğimde beni hemen toparlayan, belirtileri başlamadan önce bitiren ve satışı durdurulmamış olan ilaç.

• çarpıntı yapar, yanilmiyorsam kapsulundeki ya da tozundaki bir maddeden dolayi hapcılar grip numarasina yatıp bu ilactan yazdirmak isterlermis. sonra kucuk bir tavada pisirip kullanirlarmis. yasaklandi sanırım, artık ortalikta görünmuyor.

• Bir koronavir&#;s teşhisinin &#;yk&#;s&#;

Haberin Devamı

BEŞ GÜN SONRA GELEN TELEFON

Ve uzun bir bekleyiş başladı. Tam 5 gün sonra 29 Mart Pazar günü sabah saat ’da telefonu çaldı. İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden arayan bir görevli, “Koronavirüs testi sonucunuz pozitif çıktı, ilacınızı evinize göndereceğiz” diye bildirimde bulundu.

Yaklaşık üç saat sonra evin kapısı çaldı. Kargo servisi aracılığıyla ilk parti ilaç geldi. Ertesi günü öğle saatlerinde ikinci parti ilaç gönderildi.

Ayrıca, test sonucu pozitif çıkınca ertesi günü (30 Mart Pazartesi) eve gelen bir doktor, hem eşinden hem de birinde hafif ateş, diğerinde ishal belirtisi ortaya çıkan çocuklarından sürüntü aldı. Şu an ailece evde izolasyon altında yaşarken testlerin sonucunu bekliyorlar.

Dün Zeynep C. ile konuştuğumda morali yerindeydi: “Tat duygum geçen hafta sonuna doğru büyük ölçüde geriye geldi. Sırtımda biraz ağrım var. Öksürükdeçok azaldı, yüzde 20 oranında gibi kaldı. Bir de efor sarf edince halsizliğim oluyor. Ancak ilk döneme kıyasla çok iyiyim. Son raddelerini yaşıyoruz diye düşünüyorum. Ev işlerini yapıyorum, yemekleri ortak yapıyoruzeşimle. Ama bugünmutfaktaıspanak yıkayınca biraz sırtım ağrıdı.

Aile hekiminin ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden yetkililerin her gün kendisini düzenli bir şekilde aradıklarını anlattıktan sonra ekledi:Şimdi ailece diğer test sonuçlarınıbekliyoruz. Amahasarsız atlattığımızı ümit ediyoruz”

Zeynep C., bu arada sohbetimiz sırasında koronavirüse yakalanmadan önce sigara içtiğini de ifade ederek, bir taahhüdün altına girdi: “Bitti, buraya kadar, sigarayı artık kendime yakıştıramıyorum.” 

NOT: İstanbul’dan aktardığımız bu olayda müstear isimler kullanılmıştır.

#YAZAR#Sedat Ergin#Koronavir&#;s

LinkedinFlipboardLinki KopyalaYazı Tipi

Yazarın Tüm Yazıları

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası