auzef geçme notu 2022 / AUZEF GEÇME NOTU HESAPLAMA: AUZEF geçme notu kaç ? AUZEF harf notu

Auzef Geçme Notu 2022

auzef geçme notu 2022

AUZEF vize sonuçları ne zaman açıklanacak ? Kasım AUZEF sınav soruları ve cevapları yayınlandı mı?

AUZEF vize sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtı öğrenciler tarafından takip ediliyor. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi bahar dönemi vize sınavları nisan ayında tamamlandı. Sınava giren binlerce aday, sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Peki, AUZEF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AUZEF VİZE SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AUZEF sınav sonuçları genellikle sınav tarihlerinden sonra 15 gün içerisinde açıklanmaktadır. Sınav sonuçları ilk olarak funduszeue.info adresinden ilan edilir, funduszeue.info adresine AKSİS kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılır. Daha sonra notlar funduszeue.info adresine “Öğrenim Bilgileri” “Sınav Sonuçları ve Notları alanına aktarılır.

SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Sonuçlarınızı açıklanır açıklanmaz funduszeue.info adresinden AKSİS kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak görüntüleyebilirsiniz.

AUZEF DERS GEÇME NOTU KAÇ?

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi öğrencilerinin bir dersten geçebilmeleri için yarıyıl/yılsonu sınavından tam puan üzerinden en az 40, uzaktan öğretim programlarında ise en az 50 almaları gerekiyor. Bitirme/telafi sınavının etki oranı %60 Ara sınav sonuçlarının değerlendirmeye etki oranı ise %40’tır.

Açıköğretim programları sınavlarında dört yanlış cevap bir doğruyu götürürken, uzaktan öğretim programlarında başarı notu hesaplama farklılığı nedeniyle bu kural uygulanmamaktadır. Öğrencinin dersteki toplam soru üzerinden kaç soruya doğru cevap; kaç soruya yanlış cevap verdiği belirlenir ve sonra 20 soruluk bir test için her doğru cevap artı 5 puan; her yanlış cevap ise eksi 1,25 puan değeri ile çarpılıp toplanarak toplam ders sınav puanı elde edilir. (Öğrencinin şans başarısını (tesadüfi cevaplama) en aza indirmek için 4 yanlış 1 doğruyu götürür.)

AUZEF SINAV SORULARI VE CEVAPLARI 

Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) güz dönem sınav sonuçları tüm oturumların tamamlanmasından sonra araştırılıyor. Fakat henüz AUZEF sınav soruları ve cevapları yayınlanmadı. Geçmiş dönemlere bakıldığı zaman AUZEF güz dönemi cevap anahtarı kılavuzunun 15 gün içerisinde öğrencilerle paylaşılması bekleniyor.

AUZEF MEZUNİYET GEREKLİLİKLERİ

İstanbul Üniversitesi AUZEF Fakültesi Beyazıt semtinde bulunuyor. Fakat öğrenciler dersleri AUZEF giriş ekranı aracılığıyla online bir şekilde alıyor. Bu sebeple sadece sınavlarda üniversitelere gidiyorlar. Kasım yani Cumartesi ve Pazar günü de AUZEF Güz dönemi sınavları tamamlandı. Sınavları başarıyla geçen öğrenciler mezun olabilmek için artık sadece şu şartlara ihtiyaç duyuyorlar: 

FF harf notu derse sahip olmamak,

ve üzeri genel not ortalamasına sahip olmak,

Tüm dönemlere ait zorunlu derslerin tamamını almak.

AUZEF MEZUN OLMA ŞARTLARI NELER?

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesinden mezun olabilmek için Fakülte Yönetim Kurulu kararı gereğince gerekli kredi/ AKTS miktarının başarıyla tamamlanması gerekmektedir. İşte AUZEF mezuniyet şartları;

FF harf notu derse sahip olmamak,

ve üzeri genel not ortalamasına sahip olmak,

Tüm dönemlere ait zorunlu derslerin tamamını almak.

AUZEF SINAV PUANI NASIL HESAPLANIYOR?

Açıköğretim programlarında dört (4) yanlış cevap, bir (1) doğru cevabı eksiltmektedir. Diğer bir ifadeyle yapılan her yanlış cevap için alınan toplam puandan 1,25 puan düşülmektedir. Uzaktan öğretim programlarında başarı notu hesaplama farklılığı nedeniyle bu kural uygulanmamaktadır. Ara sınav (vize) sonuçlarının değerlendirmeye etki oranı % 30, bitirme (final) ve bütünleme (telafi) sınavının ise % 70’tir.

AUZEF bütünleme sınavı sonuçları açıklandı! AUZEF geçme notu kaç? AUZEF akademik takvimi..

AUZEF bütünleme sınavı sonuçları açıklandı! AUZEF geçme notu kaç? AUZEF akademik takvimi..

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen AUZEF bütünleme sınavının sonuçları sınava giren adaylar tarafından merakla bekleniyordu.

AUZEF bütünleme sınavına giren adaylar arama motorlarında "AUZEF bütünleme sınavı sonuçları açıklandı mı" sorusuna yanıt arıyor.

yılı AUZEF güz dönemi bütünleme sınavları 4 Şubat ve 5 Şubat tarihleri arasında yapıldı. Bütünleme sınavı sonuçları bugün itibariyle açıklandı.

AUZEF bütünleme sınavına giren adaylar sınav sonuçlarını "funduszeue.info" adresi üzerinden öğrenebilecekler.

AUZEF BÜTÜNLEME SINAVI SONUÇLARI

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından gözel kayıt yenileme tarihi ve yılı akademik takvime çevrildi.

AUZEF bütünleme sınavı sonuçları açıklandı! AUZEF kayıt yenileme tarihi ve akademik takvimi..

AUZEF geçme notu kaç?

Uzaktan öğretim programlarında;

Ders puanı = (15 x 5) = 75 olacaktır. Uzaktan öğretim programlarında bir öğrencinin bağıl değerlendirmeye katılabilmesi için bitirme/bütünleme sınavlarında en az 50 puan alması gerekir. Bütünleme Sınavlarının uygulaması ve değerlendirmeye etki oranı ilgili ayrıntılı bilgi AUZEF Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinde yer almaktadır.

AUZEF kayıt yenileme tarihi

yılı bahar dönemi kayıt yenileme tarihleri 20 Şubat - 24 Şubat tarihleri olarak belirlendi.

yılı akademik takvimi

Bahar Dönemi Başlangıcı: 6 Mart

Ders seçim: 20 Şubat - 24 Şubat

Ders ekle-sil: 27 Şubat - 3 Mart

Üstten ders alma: 6 Mart - 10 Mart

Vize sınavları: 29 Nisan - 30 Nisan

Final sınavları: 10 Haziran - 11 Haziran

Telafi sınavları: 22 Temmuz - 23 Temmuz

Eğitim-Öğretim yılı sonu: 9 Haziran

sınaveğitim

Google News ile Takip Et

AUZEFsınav sonuçlarının ne zaman açıklandı ve dönem daha geride kalırken; ders notlarını ve ders geçme notunu öğrenmek isteyen öğrenciler 'AUZEF derslerin harf notu nasıl öğrenilir, AUZEF ders geçme notu kaç? Üç ders sınavları ne zaman yapılacak?' sorularının cevabını araştırmaya başladı. İşte İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi finallerine dair detaylar

AUZEF FİNAL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AUZEF final sınav sonuçları 9 Haziran Perşembe günü açıklandı.

AUZEF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

AUZEF TELAFÄ° SINAVLARI NE ZAMAN?

AUZEF Bahar Dönemi telafi sınavları 2 - 3 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

MEZUNİYETE ÜÇ DERS SINAVI NE ZAMAN?

AUZEF mezuniyete üç ders sınavı 24 Temmuz 'de gerçekleştirilecek.

SINAVLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde ders puanları hesaplanırken; açık öğretim programlarında 4 yanlış 1 doğruyu götürür, uzaktan eğitim programlarında yanlış cevaplar dikkate alınmaz.

Bir öğrencinin değerlendirmeye katılabilmesi için açık öğretim programı öğrencilerinin bitirmeve telafi sınavlarında en az 40, uzaktan öğretim programı öğrencilerinin ise en az 50 alma zorunluluğu bulunmaktadır.

AUZEF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

AUZEF DERS GEÇME NOTU KAÇ?

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi öğrencilerinin bir dersten geçebilmeleri için yarıyıl/yılsonu sınavından tam puan üzerinden en az 40, uzaktan öğretim programlarında ise en az 50 alması gerekiyor.

AUZEF SINAV SONUCU SORGULAMA ! AUZEF ders geçme notu kaç? AUZEF bütünleme sınavları ne zaman?

AUZEF s&#;nav sonucu sorgulama ekran&#;; 4 ve 5 Haziran tarihlerinde gerçekle&#;tirilen s&#;navlara ili&#;kin 10 Haziran Cuma günü yap&#;lan aç&#;klama sonras&#; çok say&#;da ö&#;renci taraf&#;ndan merak konusu oldu. AUZEF s&#;nav sonuçlar&#; aç&#;kland&#;. Peki AUZEF ders geçme notu kaç? &#;&#;te (&#;stanbul Üniversitesi Aç&#;k ve Uzaktan E&#;itim Fakültesi) AUZEF s&#;nav sonucu sorgulama ekran&#;

AUZEF SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI

4 ve 5 Haziran tarihlerinde gerçekle&#;tirilen AUZEF final s&#;nav sonuçlar&#; aç&#;kland&#;.

AUZEF s&#;nav sonuçlar&#;na funduszeue.info adresinden AKS&#;S kullan&#;c&#; ad&#; ve &#;ifreniz ile giri&#; yaparak görüntüleyebilirsiniz.

Öte yandan bu y&#;l düzenlenecek olan AUZEF mezuniyete üç ders s&#;nav&#; ise 24 Temmuz tarihinde gerçekle&#;tirilecek.

AUZEF BÜTÜNLEME SINAVLARI NE ZAMAN?

&#;stanbul Üniversitesi'nin s&#;nav takvimine göre AUZEF bütünleme s&#;navlar&#; 02 - 03 Temmuz 'da yap&#;lacak. Mezuniyet üç ders s&#;navlar&#; ise 24 Temmuz 'de gerçekle&#;ecek.

PUANLAR NASIL HESAPLANIYOR?

S&#;nav sonuçlar&#; ve puanlar&#;n nas&#;l hesapland&#;&#;&#; da merak edilen konulardan biri oldu. Ders puanlar&#; hesaplamas&#; yap&#;l&#;rken aç&#;k ö&#;retim programlar&#;nda 4 yanl&#;&#; 1 do&#;ruyu götürmekte. Uzaktan e&#;itim programlar&#;nda ise yanl&#;&#; cevaplar dikkate al&#;nmamakta.

resized_deae7auzef

Ayr&#;ca bir ö&#;rencinin de&#;erlendirmeye dahil olabilmesi için aç&#;k ö&#;retim program&#; ö&#;rencilerinin bitirmeve telafi s&#;navlar&#;nda en az 40 puan, uzaktan ö&#;retim program&#; ö&#;rencilerinin ise en az 50 puan alma zorunlulu&#;u bulunuyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK &#;Ç&#;N TIKLAYINIZ

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası