taş bebek göksel / Taş bebek olma akıllı ol - Magazin Haberleri

Taş Bebek Göksel

taş bebek göksel

Göksel — Paroles et traduction des paroles de la chanson Tas Bebek

Traduction des paroles

Vous avez un problème, robe.
Votre vie est toujours un festin
Alors où est l&#;élégance?
Pardonnez-moi, mais mes mots seront brillants
Attendre 2 minutes de plus. le cerveau est trop faible.
Tes rêves sont vides
Seriez-vous ivre avec nous si les rues étaient chères
(soliste céleste)
Peu importe mon étui peu importe Ma beauté intérieure
Peu importe oublier les toilettes d&#;ornement, simple simple venez à moi
Marcher beau travail mélange mes pas en talons hauts
Je suis trop tard pour qui j&#;aime
Tous droits réservés
(soliste Teoman)
♪ Ma tête est en train de s&#;effondrer ♪ ♪ mon souffle est en cours d&#;exécution au fond de ma gorge ♪
Mon nom est partout alors j&#;ai lu et écrit Mon Monde
Pas de cris ou de silence est la réponse.
Parfois quand je suis amoureux
Qui se soucie des yeux des autres
(soliste céleste)
Les papillons sont merveilleux mais chaque printemps vient à l&#;hiver
Je ne suis pas une poupée, je suis un ange, Mais mon esprit fonctionne bien.
Peu importe mon cas (soliste Teoman: les yeux des autres) mon intérieur est magnifique
(Soliste Teoman: qui s&#;en soucie)
Never mind pretense never mind (soliste Teoman: les yeux des autres) sade Sade bana
venez (soliste Teoman: qui s&#;en soucie)
Plaine simple de venir à moi
(édit soliste))
Vous avez un problème, robe.
Votre vie est toujours un festin
Alors où est l&#;élégance?
Pardonnez-moi, mais mes mots seront brillants
Attendre 2 minutes de plus. le cerveau est trop faible.
Tes rêves sont vides
Seriez-vous ivre avec nous si les rues étaient chères)

Taş bebek olma akıllı ol

Güncelleme Tarihi:

LinkedinFlipboardLinki KopyalaYazı Tipi

Suat KAVUKLUOĞLU

Oluşturulma Tarihi: Nisan 21,

LinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

Göksel, geçtiğimiz hafta yayınlanan 5. albümü Ay’da Yürüyorum ile güzelleşmek için yoğun çaba harcayan kadınların duygularına tercüman oluyor. Taş Bebek isimli şarkıda erkeklere, "Boşver kılıfımı/ Benim içim güzel/ Boşver süsü püsü/ Taş Bebek değilim melek de, ama aklım iyi çalışır" diyor.

Günümüz kadınlarının hep güzel ve kusursuz görünmek zorundaymış gibi bütün enerjisini süse püse harcadığını, bu durumdan rahatsız olduğunu söylüyor. Sony BMG’den çıkan albümün en önemli özelliklerinden biri de geçmişin sound’uyla geleceğin tınılarını buluşturması.

Taş Bebek şarkısı Manga’nın solisti Ferman Akgül’ün sözleriyle başlıyor. Ferman Akgül, "Tek bir derdin var kıyafet, hayatın hep ziyafet, peki nerde kaldı zarafet, beyninin içi çok loş, kurduğun hayaller hep bomboş, sokaklarda pahalı olsa, olur musun bizimle sarhoş" diyerek şarkı hakkında ilk ipuçlarını veriyor.

Adından da anlaşılacağı gibi, Göksel bu şarkıyı kadınların güzelleşmek ve kusursuz görünmek için harcadığı yoğun çabayı gereksiz bulduğunu anlatmak için yazmış. "Kadınların işi çok zor. Hep güzel ve kusursuz görünmek zorundaymışız gibi bir beklenti var. Bu yorucu bir iş. Ben de bunu hiç becerebilen birisi değilim. O yüzden bu sistemi biraz yermek istedim. Zamanımı daha faydalı işlere harcamak istiyorum. Kadın aslında çok daha özel ve yetenekli bir canlı. Bunları kullanmaktansa evde süs bebeği gibi oturmayı seçen kadınlar var" diyor.

Böyle diyor demesine, ama her kadın gibi kendisinin de güzel görünmek istediğini, gel gitler yaşadığını itiraf ediyor: "Bir yandan güzel görünmek istiyorum, bir yandan da bu çaba bana çok saçma ve aptal geliyor." Göksel tam bu noktada meseleye bir de erkeklerin açısından bakmak istemiş ve Manga’nın solisti Ferman Akgün ile Teoman’ı yardıma çağırmış. İkisi yazdıkları sözlerle Göksel’i destekleyip, süse püse değil de iç güzelliğine, zekaya ve duyguya prim vererek kendisinin bu konuda içini biraz daha rahatlatmış. .

Taş Bebek, sadece sözleri ve içeriğiyle değil, Ferman Akgül, Teoman ve Göksel’i aynı şarkıda buluşturması adına da tarihi bir kayıt. Hem ilk defa 3 müzisyen tarafından söylenmesi hem de şarkıya Teoman ve Ferman’ın kendi sözlerini yazarak dahil olması adına önemli.

İÇİMDEKİ RENKLERİ EN İYİ ANLATAN ALBÜM

Göksel, Ay’da Yürüdüm albümünde ruhunun bütün renklerini çok iyi yansıttığını söylüyor. Müzikal olarak geçmiş ve gelecek duygusu bir arada. Bir yandan geçmişe dokunurken, bir yandan ufak ufak geleceğe sinyaller veriyor. Tarz olarak da, bir tarafıyla doğuya, diğer tarafıyla batıya uzanıyor.

Albümde ruhunu bu kadar iyi yansıtabilmesinin en önemli etkenlerinden biri, hem iş arkadaşı hem de eşi olan Alper Erinç. "Alper beni öyle iyi tanıyor ki, ruhumdan geçeni, nasıl bir müzik istediğimi çok iyi anlıyor. En önemlisi beni her zaman şaşırtmayı biliyor. Yeniliklere çok açık bir aranjör. Bu yüzden birlikte çok uyumlu çalışıyoruz. Albümün sound’unda geçmiş ve gelecek duygusunu bir arada hissedebilmek için taa Hong Kong’dan özel bir kayıt masası getirttik. Dünyada çok az örneği kalan, artık kullanılmayan 80’lerden kalma eski bir masa. Görmeniz lazım, çok retro ve komik" diyor.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası