pinokyo çizgi film 1 bölüm izle / Pinokyo çizgi film izle - Bölüm 1 | Meb Ders

Pinokyo Çizgi Film 1 Bölüm Izle

pinokyo çizgi film 1 bölüm izle

Pinokyo Masalı ve Hikayesi Oku - Yalanı sevmeyen pinokyo…

Haberin Devamı

Sabahın erken saatlerinde gerinerek uyanan Gepetto birden yanında ona boncuk gözleri, kırmızı yanaklarıyla bakan şirin mi şirin Pinokyo’yu görünce çok şaşırmış ve ona sarılmış:

- İnanamıyorum oğlum canlanmış, demiş.

- Evet babacığım, ben senin oğlunum, demiş Pinokyo.

Aradan yıllar geçmiş ve Pinokyo büyümüş, artık okula gitme zamanı gelmiş.

Pinokyo’nun okula gidebilmesi için kalem, defter ve kitaba ihtiyacı varmış. Bunları almak için babasından para istemiş. Oldukça fakir olan ve zor geçinen Gepetto bunları alacak parasının olmadığını oğluna söyleyememiş ve gidip paltosunu satmış.

- Bu parayı al ve okul için istediklerini al Pinokyo, demiş.

- Tamam baba, hemen pazara gidip alayım, demiş Pinokyo.

Babasından parayı alan Pinokyo yola çıkmış ve yolda giderken kocaman bir çadır ve kalabalık görmüş. Hemen yanlarına gidip olan biteni anlamaya çalışmış. Bu bir sirkmiş ve içeride çeşitli gösteriler düzenleniyormuş.

Hemen içeri girmeye çalışmış ama kapıdaki görevli onu durdurmuş:

- İçeri girmek için bilet almalısın.

Pinokyo biraz düşündükten sonra elindeki parayı göstererek:

- Bana da bilet verir misin?, demiş.

Haberin Devamı

Biletini alıp içeri giren Pinokyo, heyecanla gösterileri seyretmeye başlamış. Sirk sahibi onun canlı bir kukla olduğunu hemen fark etmiş ve onu yakalayıp kafese kapatmış.

Çok üzülen Pinokyo ağlamaya başlamış. O sırada onu canlı bir kuklaya çeviren peri gelmiş. Peri, onu kurtaracağını ve parasını geri vereceğini söylemiş. Perinin tek bir şartı varmış: Pinokyo’nun iyi bir çocuk olması ve yalan söylememesi!

Pinokyo sirkten koşarak çıkmış ve elinde parasıyla yola koyulmuş. Onun elinde para olduğunu gören kurnaz tilki ile paragöz kedi yolunu kesmişler.

- Ne yapacaksın o parayla?

- Okul için kitap ve kalem alacağım.

- Okula gidip de ne yapacaksın? Gel bizi dinle! O parayı tarlaya ekelim daha çok çıksın. Böylece zengin olursun, demişler.

- Çok iyi fikir, paramı alın ve ekin, demiş Pinokyo.

Pinokyo’yu kandıran kedi ve tilki, parayı alıp kaçmışlar. Pinokyo bir kez daha parasını kaybetmiş. O sırada peri ortaya çıkmış ve Pinokyo’ya:

- Neler oldu Pinokyo?

- Bir kedi ve tilki elimden zorla paralarımı aldı.

Haberin Devamı

Yalan söyleyen Pinokyo’nun burnu birden uzamaya başlamış.

- Neler oluyor burnuma böyle?

- Yalan söylüyorsun ve burnun uzuyor. Bu sana bir ceza! Bir daha yalan söylememeye söz vermiştin.

Yaptığı hatayı fark eden Pinokyo olanları doğru bir şekilde periye anlatmış. Peri onu affetmiş ve tekrar kurtarmış.

Pinokyo evine doğru yürümeye başlamış ama şans bu ya karşısına kötü kalpli sirk sahibi çıkmış. Kaçtığı için ona çok sinirliymiş. Pinokyo’yu tuttuğu gibi denize atmış.

Kocaman bir balina Pinokyo’yu yutmuş. Karanlık, soğuk ve ıslak bir yermiş balinanın midesi. Korkmuş, ıslanmış ve ağlamaya başlamış.

-Babacığım keşke yanımda olsan, sana sarılsam. Yaptıklarım için o kadar pişmanım ki, demiş.

Uzun süredir oğlundan haber alamayan Gepetto Usta da Pinokyo’yu arıyormuş. Komşuları Pinokyo’yu en son denize atlarken gördüklerini söyleyince kayığa binip onu aramaya başlamış yaşlı marangoz.

Gepetto kayığa binince fırtına başlamış ve denize düşmüş. Masal bu ya aynı balina onu da yutmuş. Babasını karşısında gören Pinokyo çok sevinmiş. Baba ve oğlu birbirlerine sarılarak hasret gidermişler.

Haberin Devamı

Pinokyo tüm olanları babasına anlatmış ve balinanın midesinden çıkmak için bir plan yapmış. Babasına:

- Cebinde kibrit var mı babacığım?, demiş.

- Evet, var, demiş Gepetto.

- Şimdi balinanın midesindeki tüm tahtaları yakalım ve çıkan dumanla birlikte ağzını açınca kaçalım, demiş Pinokyo.

Pinokyo’nun planı başarılı olmuş ve kaçıp kurtulmuşlar. Tüm bu olanları gören peri, onun iyi bir evlat olduğunu fark etmiş. Ona çok güzel bir hediye vererek onu gerçek bir çocuğa çevirmiş.

O günden sonra çok dürüst ve çalışkan bir çocuk olan Pinokyo ile babası mutlu bir hayat sürmüşler.

Pinokyo Masalı Çizgi Filmi

Açıklama

Yükleyen:exixiz

Yüklenme Tarihi: 24 Mayıs -

Bir zamanlar küçük bir kasabada yaşayan ihtiyar ve fakir bir marangoz varmış. Geçimini kukla yaparak sağlıyormuş ve hep bir çocuğunun olmasını çok istiyormuş. Bir gün ormana gitmiş ve kukla yapmak için kütük aramaya başlamış. Ormanda gezinirken birden yerde tam istediği gibi bir kütük bulmuş. Bütün kütüğü alıp atölyesine götürmüş ve kütüğü oymaya başlamış. Oydukça kütükten ses çıkıyormuş, “ah ah” diye. Gepetto usta sesin nereden geldiğini anlamıyormuş. Kütüğü oydukça yavaş yavaş şekillenmeye başlamış, kafası, kolları, ayakları belirginleşmiş. Kukla bittiğinde onu sandalyenin üstüne koymuş Gepetto usta. Yerleri süpürmeye başlamış ve o sırada kukla konuşmaya başlamış, hareket etmiş. Gepetto usta gördüklerine inanamıyormuş. Artık onunda bir çocuğu olduğu için çok sevinmiş Gepetto usta. Oğluyla çok güzel vakitler geçirmeye başla

Etiketler:

Pinokyo

"Pinokyo" filmine benzer 20 film var.
  • Pinokyo

Yaşlı oyuncak tamircisi Gepetto, bir gün Pinokyo adını verdiği tahtadan bir kukla yapar. Bu çocuk görünümlü kuklanın onunn oğlu olmasını çok istemektedir. Derken beklenmedik bir şey olur: Mavi Peri gelir ve ona hayat verir. Gepetto artık Pinnochio'nun babasıdır ve onun sorumluluğunu tümüyle üstlenir, okula gönderir. Ancak

FRAGMANI İZLE

Puanım :

İzlemek İstiyorum

• Ölüm Sessizliği

Karısının gizemli bir şekilde öldürülmesini araştırmak için yaşadıkları kasabaya yeniden geri dönen Jamie, kendisini bir dolu gizemli olayın ortasında bulacaktıseafoodplus.infoe’nin yönetmeni, senaristi ve yapımcısı olan James Wan’ın yönetip senaryosunu yazdığı film, korku meraklıları için ilgi ile beklenen bir çalışma olacak gibi

Puanım :

İzlemek İstiyorum

• Peter Pan

Mutlu bir aile tablosunun parçaları olan Wendy ve kardeşlerinin en sevdiği anlar, yatağa girdiklerinde ablaları Wendy'nin uyumaları için hikayeler anlattığı masal seanslarıdır. Babalarına göre Wendy artık kardeşleriyle aynı odada kalamayacak kadar büyümüştür ve böylece büyülü masal seansları sona erer. Bu haber küçük

FRAGMANI İZLE

Puanım :

İzlemek İstiyorum

• Kanca

"Hook", Dustin Hoffman'ın tipsiz kanca karakterine bir hayli ruhunu katarak performans gösterdiği bir Peter Pan filmi Yönetmenliğini sinemanın "uslu çocuğu" Steven Spielberg'in gerçekleştirdiği tarihli "The Hook", Kanca, Julia Roberts, Gwyneth Paltrow gibi kalbur-üstü starlarla ayrı bir anlam kazanıyor. Peter Banning,

FRAGMANI İZLE

Puanım :

İzlemek İstiyorum

• Minik Fil Heffalump

Animasyon alanında bir devam filmi olan bu keyifli hikayede kahramanlarımız Pooh ve Piglet, diğer arkadaşları ile birlikte enteresan olaylara şahit olurlar. Yüz Dönüm Ormanı’nda son günlerde garip sesler duyulmaktadır. Rabbit’e danışarak ne olabileceğini keşfetmeye çalışırlar. Bilge Rabbit ise bunun Heffalump’un ayak

Puanım :

İzlemek İstiyorum

• Efsane Beşli

'Kara' adıyla tanınan kötü bir ruh insanlığın umutlarını ve inandığı değerleri yok ederek dünyaya hakim olmak için harekete geçince, Kuzey (Noel Baba), Diş Perisi, Uyku Perisi, Paskalya Tavşanı ve Jack Froust'tan oluşan ölümsüz bekçiler de ona karşı güçlerini birleştirme kararı alırlar. Kara, dünyamızı çepeçevre

FRAGMANI İZLE

Puanım :

İzlemek İstiyorum

• King of Comedy, The

Bir yetişkin olmasına rağmen hala ailesiyle yaşayan bir 'kaçık' olan Rupert Pupkin, pek yetenekli olmadığı halde bir gün ünlü bir komedyen olacağına inanmaktadır. İdolü ise komedi yıldızı Jerry Langford’dur. Pupkin, eğer bir gün Langford’un TV programına çıkmanın yolunu bulursa, şöhretin kapısının önünde

Puanım :

İzlemek İstiyorum

• Peter Pan Varolmayan Ülke’de

Çocuk edebiyatının ölümsüz eserlerinden olan J.M. Barrie’nin başyapıtı Peter Pan’ın bu yeni versiyonunda Wendy’yi büyümüş ve çocuk sahibi olmuş genç bir anne olarak görüseafoodplus.info çocuklarını büyümeyi reddeden Peter Pan’ın hikayeleriyle büyütmektedir. Ancak Wendy’nin 12 yaşındaki kızı Jane tüm masalları

Puanım :

İzlemek İstiyorum

• Dark Crystal, The

yapımı olmasına rağmen gücünden hiç bir şey yitirmeyen bir yapıt olarak algılanagelmiştir "The Dark Crystal" Zira peş peşe kült filmlere imza atan iki dahi yönetmenin sinemaseverlere hep seyir gücü yüksek yapımlar armağan ettiği bir muhakkak İşte "The Dark Crystal" da, fantazmatik ve "paralel evrenlerde" süregelen

Puanım :

İzlemek İstiyorum

• Korkunç Bir Film 2

Profesör Oldman ve garip asistanı Dwight bir miti aydınlatmak için Hell House isimli bir eve gitmek zorundadırlar. Bu nedenle ilk filmden tanıdığımız dört öğrenciye ödev veren Profesör Oldman'ın asıl amacı evde yıllar önce meydana gelen bir gizemi aydınlatmaktır. Lanetli olduğu söylenen bu evde yıllar önce genç bir

Puanım :

İzlemek İstiyorum

• Çocuk Oyunu

Seri katil olan Brad Dourif, peşine düşüne polislerden kurtulmak için bir oyuncuk bebek fabrikasına sığınır fakat kurtulamaz ve polis tarafından öldürülür. Brad, ölmeden önce vodoo büyüsü ile lanetlenerek ruhu bir oyuncak bebeğe aktarılmıştır. Catherine Hicks, oğlu Alex Vincent için Chuckie lakaplı oyuncak bebeği satın

Puanım :

İzlemek İstiyorum

• Tooth Fairy

Filmde, Wayne Johnson (Derek Thompson) dünyanın en sevilmeyen diş perisi olmakla cezalandırılan sert bir hokey oyuncusu olarak karşımıza çıkıyor. Her ne kadar fırfırlı kanatlarıyla spor yapmak ve gümüş kanatlı ustalarından bazı mesleki sihir numaralarını öğrenmek zorunda olsa da Derek, işini hakkıyla yapmak için

FRAGMANI İZLE

Puanım :

İzlemek İstiyorum

• Peter Pan

Ünlü Peter Pan karakterinin Disney tarafından yapılan ilk çizgi film uyarlamalarından.

Puanım :

İzlemek İstiyorum

• Bebek

Katil Bebek Chucky geri dönüyor! Bu kez bambaşka koşullar altında. Kuklacı Tiffany ile birlikte yetiştirdikleri çocuk elbette ki kendi tarzları doğrultusunda en iyi şekilde yetişmiş olacaktır. Bu kaçınılmaz durumun da bir bedeli vardır. Katil olarak büyüyen bu çocuk aynı zamanda son derece merhametsiz, zeki ve mizah duygusu

Puanım :

İzlemek İstiyorum

• Winx Club 3D: Sihirli Macera

Winx Club 3D: Sihirli Macera'da Alfea Peri Okulu'nda yeni dönem açılmıştır. Okulun sıralarında şen şakrak ortam kurulmuş, partilerden partilere koşulurken, keyifleri bozan Icy, Darcy ve Stormy'nin hain saldırısıdır. Bloom yanlarında olmasa da bu karmaşayı toparlamak ve Trix cadılarıyla uğraşmak Winx perilerine kalır. Ancak

Puanım :

İzlemek İstiyorum

• Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Son derece sıra dışı bir yapıya sahip olan Willy Wonka’nın bir çikolata fabrikası vardır. Bu fabrikayı, kendisinden sonrası için bırakabileceği birini aramaktadır. Bir değerlendirme yapabilmek için yarışma düzenler. Önce eğitecek sonra da zamanla yerini devredecektir. 5 çocuk seçer. Bunlardan birisi Charlie’dir. O fakir

FRAGMANI İZLE

Puanım :

İzlemek İstiyorum

• Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, dünyanın kaderini değişterecek olan yüzükten kurtulmak için verilen mücadeleyi konu ediyor. Yıllar önce üretilen ve Orta Dünya topraklarına kandan başka hiçbir şey getirmeyen yüzüklerin sonuncusu, üretiminden yüz yıllar sonra ortaya çıkar. Amcasının kendisine emanet ettiği

FRAGMANI İZLE

Puanım :

İzlemek İstiyorum

• Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü, Tek Yüzük'ün yok edilmesi için verilen mücadeleyi konu ediyor. Sauron'un orduları büyüdükçe büyümektedirler. Frodo ve onun can dostu Sam, korku dolu bir yolculuğun göbeğinde, korkunç Mordor'a adım adım yaklaşmaktadırlar. Tek yüzük yok edilmelidir ve iyilik bunun için savaşmaya

FRAGMANI İZLE

Puanım :

İzlemek İstiyorum

• Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1

Hogwarts'ın maceraperest talebeleri Harry, Ron ve Hermione; Voldemort'un ölümsüzlük sırrını barındıran Hortkuluklar'ın izini sürmek amacındadırlar. Bu şer odağını yoketmek görevini üstlenerek yola çıkan kahramanlarımız, profesörlerinin yönlendirmelerinden uzak ve Dumbledore'un korumasından muaf, tek başlarına yola

FRAGMANI İZLE

Puanım :

İzlemek İstiyorum

• Yüzüklerin Efendisi: İki Kule

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule'de, Yüzük Kardeşliği üyelerinin her birinin, kardeşlik bozulduktan sonra başlarına gelenler anlatılıyor. Kahramanlarımız, gruplar halinde Orta Dünya’nın en tehlikeli yerlerinde maceralar yaşayacaklar, yeni kavimler ve çoktan unutulmuş medeniyetlerle tanışseafoodplus.info ve Sam, yanlarında zorunlu

FRAGMANI İZLE

Puanım :

İzlemek İstiyorum

Vizyondaki En İyi Filmler

Flash
Haile: Bir Aile Kâbusu
Vizyondaki En İyi Filmler

En Çok Beklenen Filmler

• Oppenheimer
  • Barbie
  • Kraven The Hunter
  • Sisu
  • Meg 2: Çukur
  • Five Nights At Freddy&#;s
  • Mucize Uğur Böceği ve Kara Kedi
  • Ölümcül Çarpışma
  • Cehennem Melekleri 4
  • Genç Deniz Canavarı Ruby
Tüm beklenen filmler

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir