doldur sofi çay doldur ilahisi / Doldur Sofu çay Doldur şarkısı mp4 3gp flv mp3 video indir

Doldur Sofi Çay Doldur Ilahisi

doldur sofi çay doldur ilahisi

Çay İlahisi

Doldur aşık çay doldur,
Aşk elinde pay boldur,
Böyle meclis bulunmaz,
Allah! deyip çay doldur.
Bülbül aşkın ceminde,
Dök çayı gül renginde,
Erenler meclisinde,
Doldur aşık çay doldur.
Doldur aşık çay doldur,
Aşk elinde pay boldur,
Böyle meclis bulunmaz,
Allah! deyip çay doldur.
Çay piştiyse getirin,
Aşıklara içirin,
Çok salavat getirin,
Doldur sofi çay doldur.
Doldur aşık çay doldur,
Aşk elinde pay boldur,
Böyle meclis bulunmaz,
Allah! deyip çay doldur.
Çaylar geldi kopkoyu,
Açılsın cennet yolu,
Girsin müminler soyu,
Doldur kardeş çay doldur.
Doldur aşık çay doldur,
Aşk elinde pay boldur,
Böyle meclis bulunmaz,
Allah! deyip çay doldur.

Erenlerin durağı,
Nurdan yansın çırağı,
Cennet olsun durağı,
Doldur kardeş çay doldur.
Doldur aşık çay doldur,
Aşk elinde pay boldur,
Böyle meclis bulunmaz,
Allah! deyip çay doldur.
Çayları koydum düze,
Şeyhim himmet et bize,
Şifadır cümlemize,
Doldur derviş çay doldur,
Şifadır cümlenize,
Doldur derviş çay doldur,
Doldur aşık çay doldur,
Aşk elinde pay boldur,
Böyle meclis bulunmaz,
Allah! deyip çay doldur.
Bardaklar kaynaşıyor,
Zakirler ağlaşıyor,
Aşıklar kavuşuyor,
Doldur hacı çay doldur.
Doldur aşık çay doldur,
Aşk elinde pay boldur,
Böyle meclis bulunmaz,
Allah! deyip çay doldur.

Youtube'da dinlemek için tıklayın.

(bkz: Tahammül edilemeyen şeyler)

tahmin edilebileceğinden çok daha fazla türkü ve ilahinin bu ilahinin bestesine benzediğini keşfettim. yani halktan bir adam şarkı türkü uyduracağı zaman böyle bir altyapıyı kullanıyor. sanırım uşşak makamının notaları kullanılıyor ama makam seyri gösterilmiyor. zaten halk türkülerinde makam seyri aşırı serbesttir diye biliyorum.

kısaca memleket insanının en sevdiği ve en çok tercih ettiği beste yapısına sahip müzik. abdurrahman önül ilahileri de bu tarzda olduğu için çok tutuldu.

halk müziği kadar canlı, hareketli hem de sanat değeri ortalamanın gayet üstünde tasavvuf müziği de denilen tekke müziği eserleri var. (gerçi bunları üretenler de bildiğin halk böyle bir tefrika yapmak doğru değil o yüzden neyse) ramazan'da bu müziği icra eden gruplar ortaya çıkıveriyor. buna da rağbet var.

doldur sofi çay doldur ilahisidir bildiğim.

buna yapılan 8 bitlik bir klip vardı, yarım yarım yarılırsın izlesen.

yaşım iki falan değil, dört üniversite dolandım halen okuyorum - entelektüel seviyemin üst düzey olduğunu düşünüyorum-.

öncesinde ilk satırı niye yazdığımı anladığınızı düşünüyorum.

bu ilahiyi çok seviyorum.

samimiyet var.

sofilere yani adıyaman cemaatine mâl edilmiştir. çünkü onların çayı ve sigarası meşhurdur.

oruçlu olduğum sıcak bir yaz günü,susuzluktan bayılmak üzereyken 'sanırım öğle saatleriydi' sevdiğimiz bir abimiz tarafından dinletilen ; 'doldur doldur çay içelim' şeklinde gelişen dizeleri olan o zamanın çin işgit çlu olmadığınız zaman dinleyiniz , o zaman güzeldir.

arabesk versiyon:

alıntı

''doldur aşık çay doldur
aşk elinde pay boldur
böyle meclis bulunmaz
allah deyip çay doldur''

bülbül? aşkın cenginde
dök çayı gül renginde
erenler meclisinde
doldur aşık çay doldur

''doldur aşık çay doldur
aşk elinde pay boldur
böyle meclis bulunmaz
allah deyip çay doldur''

çay piştiyse getirin
aşıklara içirin
çok salavat getirin
doldur sofi çay doldur

''doldur aşık çay doldur
aşk elinde pay boldur
böyle meclis bulunmaz
allah deyip çay doldur''

çaylar geldi kopkoyu?
açılsın cennet yolu
girsin müminler soyu
doldur kardeş çay doldur

''doldur aşık çay doldur
aşk elinde pay boldur
böyle meclis bulunmaz
allah deyip çay doldur''

erenlerin durağı
nurdan yansın çırağı*
cennet olsun durağı
doldur kardeş çay doldur

''doldur aşık çay doldur
aşk elinde pay boldur
böyle meclis bulunmaz
allah deyip çay doldur''

çayları koydum düze
şeyhim himmet et bize
şifadır cümlemize
doldur derviş çay doldur

''doldur aşık çay doldur
aşk elinde pay boldur
böyle meclis bulunmaz
allah deyip çay doldur''

bardaklar kaynaşıyor?
zakirler ağlaşıyor
aşıklar kavuşuyor
doldur haki çay doldur

''doldur aşık çay doldur
aşk elinde pay boldur
böyle meclis bulunmaz
allah deyip çay doldur''

alıntı

bildiğimiz rize çayına ilahi yazabilecek kafadaki dostlarmızın icraatı. hayır kafalar demli çay içmekten güzelleşmiş de bu hay huy nesi?
git

her çay içişte dinlediğim, dinlemesem bile aklıma gelip mırıldandığım ilahidir.

söyleyen kimdir bilinmez ama sözleri çok güzel ve anlamlıdır.

git

alıntı

Çayın rengi güldendir, doldurması sizdendir.
İçin aşıklar için, çay sahibi bizdendir.

Bu meclisin meyi çay, dostlar bekler iyi çay
Bunca şerbet içinde, içecekler beyi çay

Tiryaki olduk çaya, mevlam hayıra saya
Demi gaflet olmasın, olsun tevhîde maya

Güzel seven uşşâkız, tâ ezelden çayyaşız
Tabip arama başka, gayrısına ağyarız

Bizde içecek çaydır, içenler ölmez haydır
Çaydan zevk almayanın, demi ah ile vaydır

Demlik boyun eymezse, yarin eli deymezse
Neyleyim ki şarabı, çay tadını vermezse

Kalkar kalbin kasveti, gel ondan al hikmeti
Ol tatlı şeker dahi, çaydan buldu vahdeti

Çaydan mana zikirdir, içer iken fikirdir
Çayı abdestli içmek, mürşidin telkinidir.
alıntı

Çay Doldur İlahi Sözleri

Çay Doldur Sözleri &#; Çay Doldur İlahisini Dinle &#; Çay Doldur İlahi Sözleri

Mehmet Mert kaleminden yazılan Çay Doldur ilahisinin sözlerisini sizler için aşağıda derledik. Çay Doldur İlahisinin Sözlerine aşağıdan erişebilirsiniz.

Çay Doldur Sözleri &#; Çay Doldur İlahinin Sözleri

Bülbül aşkın çenginde dök çayı gül renginde erenler meclisinde doldur sofi çay doldur
Aşk elinde çay doldur Allah deyu çay doldur böyle meclis bulunmaz Allah deyu çay doldur
Kaynayan kazan taşar bizi bilmeyen taşlar bilen meclise koşar doldur sofi çay doldur
Aşk elinde çay doldur Allah deyu çay doldur böyle meclis bulunmaz Allah deyu çay doldur
Çay piştiyse getirin âşıklara içirin çok salâvat getirin doldur Mehmet çay doldur
Çayları koydum düze şeyhim himmet et bize şefaat cümlemize doldur derviş çay doldur

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası