mersin su hastanesi doğum ücreti / Doktorlarımız - Özel Su Hospital

Mersin Su Hastanesi Doğum Ücreti

mersin su hastanesi doğum ücreti

Özel Hastane Doğum Ücretleri (Sezaryen, Normal, Suda Doğum)

Özel hastanelerde doğum yapmak isteyen anne adayları, Acıbadem, Medical Park gibi birçok hastanenin doğum ücretleri hakkında bilgi paylaşıyor ve birçok form sitesi, kadın kulübü gibi sitelerden özel hastane doğum ücretleri ve paketlerini araştırıyor. Bu konuda özel hastanelerde epidural, sezaryen, suda doğum ve normal doğum fiyatlarını ve özel hastane fiyatlarının ne kadar olduğunu içeriğimizde inceleyebilirsiniz.

Doğum Fiyatları Yılında Ne Kadar?

Özel hastanelerin doğum ücretleri TL ile TL arasındadır. Sigortasız hastalar için doğum ücretleri TL ile TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar doğum ücretleri, hastaneler, doğum paketleri ve yapılacak doğum şekline göre değişmektedir. Devlet hastanelerinde doğumlar ücretsizdir.

Özel Hastane Doğum Ücretleri Yılında Ne Kadar?

Özel hastanelerde doğum ücretleri hastanelere göre TL ile TL arasında değişmektedir. Özel hastane doğum ücreti, Acıbadem, Medicalpark, Memorial doğum ücreti, Alman Hastanesi, Kent Hastanesi, Medipol doğum ücretleri hastanelere göre farklılık gösterecektir. Bu hastanelerde doğum yapmak isteyenler doğum ücretlerini çok merak ediyor. İçeriğimizin devamında sizler için ortalamayı listeledik.

Acıbadem Doğum Ücretleri &#;de Ne Kadar?

Acıbadem doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

• Normal doğum ücreti TL TL
  • Epidural normal doğum ücreti TL &#; TL
  • Sezaryan doğum ücreti TL TL
  • Epidural Sezaryen ücreti TL &#; TL
  • Doğum Muayenesi ücreti TL ile TL aralığında değişir.

Acıbadem doğum fiyatları hakkında doğum danışmanından 55 44 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz. Yukarıda verilen fiyatlar ortalama olup, hastaları bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

Alman Hastanesi Doğum Ücretleri

Alman hastanesi doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

• Normal doğum ücreti TL TL aralığında,
  • Epidural Normal Doğum fiyatı TL TL aralığında,
  • Sezaryan Doğum ücreti TL TL aralığında değişir.
  • Epidural Sezaryen ücreti TL ve TL aralığındadır.
  • Uzman Doktor ücreti TL TL arasındadır.

Kent Hastanesi Doğum Ücretleri &#;de Ne Kadardır?

Kent hastanesi doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

• Normal Doğum fiyatı: TL
  • Epidural Normal Doğum fiyatı: TL&#;dir.

Doğum yapan annelere devlet yardım vermektedir. Bununla ilgili olarak doğum yapan annelere devlet yardımından yararlanabilir ve hemen destek alabilirsiniz.

Memorial Hastanesi Doğum Ücretleri

Memorial hastanesi doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

• Normal Doğum ücreti: TL TL
  • Epidural Normal Doğum ücreti: TL TL
  • Sezaryen Doğum ücreti: TL TL&#;dir.

Ankara Umut Hastanesi Doğum Ücreti

Ankara Umut hastanesi doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

• Normal Doğum ücreti: TL
  • Epidural Normal Doğum ücreti: TL
  • Sezaryen Doğum ücreti: TL&#;dir.

Eryaman Hastanesi Doğum Fiyatları

Eryaman Hastanesi doğum fiyatları aşağıdaki gibidir:

• Sezaryen doğum ücreti: TL TL&#;dir.

Koru Hastanesi Doğum Ücreti

Koru hastanesi doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

• Sezaryen doğum ücreti: TL TL
  • Epidural Sezaryen ücreti: TL&#;dir.

LİV Hospital Doğum Fiyatları Ne Kadar?

LİV Hospital doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

• Normal Doğum: TL
  • Epidural Normal Doğum: TL TL
  • Sezaryen doğum: TL
  • Epidural Sezaryen: TL&#;dir.

Özel Ortadoğu Hastanesi Doğum Ücreti

Özel Ortadoğu hastanesi doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

• Sezaryen doğum ücret: TL
  • Epidural Sezaryen doğum ücreti: TL&#;dir.

Medical Park Sezeryan Doğum Ücreti &#;de Ne Kadar?

Medicalpark doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

• Sezaryen doğum ücreti: TL&#;dir.

Çankaya Yaşam Hastanesi Doğum Ücreti

Çankaya Yaşam hastanesi doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

• Sezaryen doğum ücreti: TL

Amerikan Hastanesi Doğum Fiyatları

Amerikan hastanesi doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

• Sezaryen Doğum ücreti: TL
  • Epidural Sezaryen Doğum ücreti: TL&#;dir.

TOBB ETÜ (Ankara) Doğum Ücreti Bu Yıl Ne Kadar?

TOBB ETÜ hastanesi doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

Özel Gürlife Hastanesi (Eskişehir) Doğum Fiyatı

Özel Gürlife hastanesi doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

Medilife Hastanesi Doğum Ücretleri

Medilife hastanesi doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

• Epidural Sezaryen Doğum ücreti: TL&#;dir.

İstanbul&#;da bulunan özel hastanelerin normal doğum, sezaryen doğum, suda doğum ve epidural doğum fiyatlarını görebilirsiniz.

Central Hastanesi

Central hastanesi doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

• Sezaryen Doğum ücreti: TL TL
  • Epidural Sezaryen doğum ücreti: TL&#;dir.

Fatih Hastanesi Doğum Ücreti

Fatih hastanesi doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

Kahramanmaraş Özel Hastane Doğum Ücretleri Ne Kadar?

Kahramanmaraş hastanelerinde doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

• Normal Doğum: TL TL
  • Epidural Normal Doğum: TL TL
  • Sezeryan Doğum: TL TL&#;dir.

Florence Doğum Fiyatları &#;de Ne Kadar Oldu?

Florence hastanesi doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

• Sezeryan Doğum ücreti: TL

İzmir&#;de bulunan özel hastanelerin doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

İzmir Özel Hastane Doğum Ücretleri Yılında Ne Kadar?

İzmir&#;de bulunan Türkiye hastanesi ve Medifema hastanesinde doğum ücretleri TL ile TL arasında doğum türüne göre değişmektedir.

Türkiye Hastanesi Doğum Ücretleri Ne Kadar?

Türkiye hastanesi doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

• Sezeryan Doğum ücreti: TL TL

Medifema Doğum Ücreti

Medifane hastanesi doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

• Sezaryen Doğum ücreti: TL TL&#;dir.

Devlet Hastanelerinde ise gerçekleşen doğumlarda tüm masraflar devlet tarafından karşılanmaktadır.

SGK Özel Hastanede Doğumu Karşılar mı?

Özel hastanede yapılan doğumu SGK karşılar. SGK tarafından karşılanan ücretler aşağıdaki gibidir:

• P SUT kodu ile SGK normal doğum için özel hastaneye ,02 TL ödeme yapar. Başka bir tıbbi işlem yapılmadığı varsayılır ise bu fiyata göre özel hastanenin alabileceği % oranında ücret TL&#;dir. Ancak hastaya uygulanan diğer tedaviler bu rakamın üst seviyelere çıkarmaktadır.
  • P SUT kodu ile yapılan incelemede Suda Doğum için SGK ,40 TL ücret ödemektedir. Özel hastanenin alabileceği % ücret ,80TL&#;dir.
  • P Normal vajinal Doğum ,21 TL SGK tarafından karşılanmaktadır. Hastanenin en fazla alabileceği ücret ,42 TL&#;dir.

Devlet Hastanesi Doğum Fiyat Listesi &#;de Ne Kadar?

Devlet hastanelerinde sigortalı veya sigortasız doğum yapabilirsiniz. 3 farklı doğum şekli vardır: sezaryen, epidural ve normal doğum. Devlet hastanelerinde bebeğin ve annenin sağlık durumuna göre bu yöntemlerden biri seçilerek doğum gerçekleştirilir.

Kamu Sağlık Hizmetleri Fiyat Tarifesinde yer alan Doğum ücretleri aşağıdaki gibidir:

KODU Doğum ÇeşitleriSGK&#;nın Karşılağı ÜcretDoğum Ücretleri  
PMüdahaleli vajinal doğum,02 TL,03 TL
PMüdahaleli vajinal doğum (İlk doğum),21 TL,42 TL
PMüdahaleli vajinal doğum (Çoğul gebelik),21 TL,42 TL
PNormal vajinal doğum,02 TL,03 TL
PNormal vajinal doğum (İlk doğum),21 TL,42 TL
PEpidural anestezi ile vajinal doğum,38 TL,76 TL
PMüdahaleli vajinal doğum,02 TL,03 TL
PEpidural anestezi ile vajinal doğum,38 TL,76 TL

SAĞLIK HİZMETLERİ FİYAT TARİFESİNE GÖRE DOĞUM ÜCRETLERİ YILI GÜNCEL LİSTE

DOĞUM İŞLEM ÜCRETLERİFİYATLAR
Müdahaleli vajinal doğum TL
Müdahaleli vajinal doğum (İlk doğum) TL
Müdahaleli vajinal doğum (Çoğul gebelik) TL
Müdahaleli vajinal ilk doğum (Çoğul gebelik) TL
Normal vajinal doğum TL
Normal vajinal doğum (İlk doğum) TL
Epidural anestezi ile vajinal doğum TL
Epidural anestezi ile vajinal doğum (Çoğul gebelik) TL
Suda vajinal doğum TL
Normal vajinal doğum (Çoğul gebelik) TL
Normal vajinal ilk doğum (Çoğul gebelik) TL

Özel Hastane Doğum Paketleri ve Fiyatları &#;de Ne Kadar Oldu?

Türkiye&#;deki Medicalpark, Memorial, Ankara Umut, Çankaya Yaşam gibi özel hastanelerin doğum paketi fiyatları aşağıdaki gibidir:

HastaneNormal DoğumEpidural Normal DoğumSezaryen Doğum Epidural Sezaryen
Memorial Hastanesi Doğum Paketi Ücreti TL TL TL TL
Ankara Umut Hastanesi Doğum Paketi Fiyatı TL TL TL TL
Eryaman Hastanesi Doğum Paketi TL TL TL TL
Koru Hastanesi Doğum Paketi TL TL TL TL
Liv Hospital Doğum Paketi Fiyatları TL TL TL TL
Özel Ortadoğu Hastanesi TL TL TL TL
Medikal Park Doğum Paketi Ücreti TL TL TL TL
Çankaya Yaşam Doğum Paketi Fiyatı TL TL TL TL

Suda Doğum Fiyatları &#;de Ne Kadardır?

Suda doğum için ortalama bir özel hastanede TL ile TL arasında bir ücret ödeyerek doğum yapabilirsiniz. Suda doğum Türkiye&#;de yaygın olarak uygulanmasa da bazı özel hastanelerde suda doğum yapılmaktadır.

Epidural Doğum Güncel Fiyatlar

SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde epidural doğum fiyatları TL ile TL arasındadır. Fiyatlar hastaneye göre değişmektedir. Epidural doğum Türkiye&#;de tercih edilen doğum şekillerinden biridir.

Devlet Hastanesi Sigortasız Doğum Ücreti &#;de Ne Kadardır?

Genel olarak normal doğum fiyatları SGK anlaşmalı hastanelerde TL ile TL arasında değişmektedir. Devlet hastaneleri, şehir hastaneleri ve eğitim ve araştırma hastanelerinde ise doğum ücreti alınmamaktadır. Reçeteye yansıyan ücret karşılığında devlet hastanelerinde sigortasız doğum yapabilirsiniz.

Doğum yapan annenin ve refakatçinin hastanede 1 veya 2 günden fazla kalması gerektiğinde ilave ücret alınabilmektedir. Bu hususta bilgi almak için hastane gecelik yatak ücretleri hakkında ki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Özel Hastane Doğum Ücreti Geri Alma Yöntemi

Özel hastanelerde doğum ücretini geri almak mümkündür. SGK kapsamında belirtilen ücretle ilave olarak % fark ücreti alınabilir. Bunun dışında hastalardan fazla ücret talep edildiğinde ve hastalar tarafından bu durum belgelendiğinde özel hastanelerden fazla alınan doğum ücreti geri alınması sayılı Sosyal ve Genel Sigortası Kanunun maddesinin ikinci fıkrasında belirtilmiştir.

Eğer Fazladan alınan ödemeniz varsa Özel Hastane Doğum Ücreti Geri Alma Dilekçesi ile ödeme fazlasının iadesini yaptırabilirsiniz.

SGK ek ilave hesaplama ekranından fazla ücret hesaplaması yapabilirsiniz. SGK müdürlüğüne ve Sağlık Sosyal Merkezlerine şikayet dilekçesi ile başvuru yapabilirsiniz.

Ayrıca, Alo &#;i arayıp şikayet bildiriminde de bulunabilirsiniz.

Özel Hastane Doğum Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Özel hastane doğum ücretleri uygulanacak olan operasyon ve lokasyona göre farklılık göstermektedir. Birçok hastane doğum ücretlerini paket halinde sunmaktadır. Doğum ücretini belirleyen en temel kriter epüdural mi, suda doğum mu, sezeryan mı, normal doğum mu kısaca nasıl bir operasyon yapılacağıdır.

Özel Hastanelerde Doğum Ücretleri Ne Kadardır?

Özel hastanelerde doğum paketleri Sigortasız hastalar için ise doğum ücretleri TL ile TL&#;dir. Sigortalılar için Özel hastanelerin doğum ücretleri TL ile TL&#;dir.

BU FİYATLAR BİLGİLENDİRME AMAÇLI VERİLMİŞ ORTALAMA FİYATLARDIR.

Devlet Destekli

Devletdestekli Medya Grup adına yılında yaşanan ekonomik dalgalanma sonrası Devlet tarafından verilen destekler ve güncel fiyatlar hakkında içerikler hazırlamaktayım.

FacebookPinterestLinkedInInstagramYouTube

Bu kurumdaki doktorlar/uzmanlar hakkındaki görüşler (60)

G

Doğrulanmış

Doktor: Op. Dr. Hüseyin Keskin • Kulak Burun Boğaz Randevusu

başında gerçekleştirilen operasyon sayesinde burnumdaki nefes alma sıkıntısından kurtuldum. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ederim.

A

Doğrulanmış

Doktor: Op. Dr. Hüseyin Keskin • Burun Estetiği

Hüseyin hocam hem sağlık sorunu yaşadığım hem de estetik açıdan rahatsız olduğum burun ameliyatı gerçekleştirdi. Süreci sıfır ağrı ile tamamladığımı rahatça söyleyebilirim. Eklemek istediğim ve insanların gözünde büyüttüğü burun ameliyatım sonucunda morarma ve şişlik asla olmadı bunun olumlu getirisi süreçte görüntü açısından insanın psikolojisi ile doğru orantılı olduğu için olumlu katkı sağladı. Tamponsuz işlem yaptığı içinde ameliyat sonrası bile rahatça nefes alabiliyordum. Ben Hüseyin hocamdan çok memnun kaldım iyi ki tercih etmişim çok rahat çevremdekilere gözü kapalı önerebilirim.

T

Doğrulanmış

Doktor: Op. Dr. Hüseyin Keskin • Bademcik Ameliyatı

nefes daralması horlama ve tıkanma rahatsızlığımdan dolayı bir çok doktora gittim sağlıklı bilgi alamadım Adana’nın ünlü bir hastanesine gittim uyku testi yapıldı ve aşırı derece de uyku abnesi çıktı doktor ameliyat %40 sonuç verir solunum cihazı ile artık uyumam gerektiğini söyledi daha sonra araştırmalarım sonucunda uyku abnesi olan makine ile uyuyan Tanıdık birisinin sayın Hüseyin keskin hocaya ameliyatı sonrası cihazdan kurtulup sağlığına kavuştuğunu demesi üzerine muane olmak için su hastanesi ne Hüseyin hocama muane olmaya gittim ve Güleryüzlü kalbinin temizliğinin yüzüne vuran hocama muane sonucu uyku uyku testi yaptı ve ameliyatla inşallah bişeyin kalmıcağını söylemesi üzerine ameliyatımı oldum çok rahat uyuyorum horlama ve uyku abnesi 0 hastaneden ayrıldıktan sonra doktorumuz Hüseyin hocam devamlı arayıp ilgilendi şuan horlama 0, tıkanma 0, uyku abnesi kalmadı ALLAH RAZI OLSUN

M

Doğrulanmış

Doktor: Op. Dr. Hüseyin Keskin • Rinoplasti

Nefes alma şikayeti ve estetik için gitmistim iyiki Hüseyin hocamı seçmisim
    nefes alma sorunum düzeldi burnumun estetik yapısı çok çok iyi simdi cok daha rahat nefes alabiliyorum Güzel İnsan İyi Doktor teşekkür ederim..

Doğrulanmış

Doktor: Op. Dr. Hüseyin Keskin • Geniz Eti Ameliyatı

Yaklaşık 10 senedir burnumda ileri derecede polip vardı tedavilere ve iki kez operasyon gecirmeme ragmen kesinlikle sonuç alamadım nefes almam daha zorlaştı tavsiye üzerine Hüseyin hocamla tanıştım iyiki de tanımışım onun sayesinde gecirdigim operasyon sonucunda kabusum olan polipten kurtuldum nefes almak Ne güzelmiş artık rahat uyuyabiliyorum Allah hocamdan razı olsun

E

Doğrulanmış

Doktor: Op. Dr. Hüseyin Keskin • Septoplasti(Nazal Hava Yolu Cerrahisi)

günü septoplasti ameliyatımı başarı ile gerçekleştiren doktorum sayın Hüseyin keskin hocama başarılı operasyonu ve ilgi alakası için teşekkür ederim. Ameliyat sonrası merak ettiklerim ve sorularımı gayet başarılı şekilde cevaplayarak sağlığıma tekrar kavuşmama vesile olduğu için teşekkür ederim şuan burnum ve nefes alış verişim gayet güzel şekilde devam ediyor. Tekrar emekleri için teşekkür ederim

A

Doğrulanmış

Burnumda ilerlemiş derecede polip vardı kesinlikle nefes alamıyordum tikaliydi herzaman burnum. fisfisla uyuyabiliyordum. neredeyse mersindeki bütün özel hastanelere gittim hepsi ameliyat dedi ama hiç biri güven vermedi tesadüf eseri huseyin beyle karşılaştım ilk muayenede ameliyat seafoodplus.infoerin aksine aşırı ilgili güler yüzlü insana güven veren tavrıyla çok memnun kaldım ameliyat oldum hiç düşünmeden ameliyatm cok iyi gecti şükür rahat bisekilde nefes alabiliyorum gece rahat uyuyorum artık Allah kendisinden razı olsun herzaman ilgi alaka güler yüzlülugunden dolayi çok TSK ediyorum..

H

Doğrulanmış

Doktor: Op. Dr. Hüseyin Keskin • Burun Estetik Cerrahisi

Hastaneye muayeneye ilk girdigim andan ıtıbaren güler yuzu ve meslegındekı basarıyı okadar net gösterıyorkı ilgisi alakası samımıyeti gercekten cogu doktora örnek olacak şekıseafoodplus.infoatım cok basarılı gectı ve verdıgı ilaclar sayesınde cok cabuk iyleştim ve mukemmel bır burun ortaya cıktı ellerinize saglık hocam supersınızSayenızde yenıden nefes almaya başladım

Doğrulanmış

Aşırı derecede horlama ve uyku apnesi şikayeti ile muayeneye gittim ilk muayene ve yapılan tetkikler neticesinde ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Bana güven veren yaklaşımından dolayı hiç tereddüt etmeden ameliyat oldum. Şu anda horlama ve uyku apnesi şikayetim kalmadı, Su hastanesine, Hüseyin hocaya ve hastane çalışanlarına ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.

D

Doğrulanmış

Babamın uyku abnesi ve horlama şikayeti vardı. Hüseyin beye Su hastanesine gittik ve bize doktor gibi değilde bir abi gibi yaklaşması ilgisi alakası ve rahatsızlığımızla ilgili detaylı açıklamalar yaparak içimizi rahatlattı ve ameliyat olmaya karar verdik. Ameliyattan sonra bize bilgi verdiği şekilde her şey dediği gibi oldu horlama çok çok azaldı yok denilecek kadar uyku abnesi olmuyor en önemlisi de bu ameliyat sonucu kalp krizi riskini en düşük seviyeye indirmek uykuda daha rahat konforlu bir uyku sağlamak böyle şikayeti olanlara kesinlikle bu ameliyatı Hüseyin beyde olmalarını öneririm ve ağrı sızı hiç bir şeyin olmadığını belirtmek isterim. Su hastanesinden de çok memnun kaldık Hüseyin hocaya ve Su hastanesine çok teşekkür ederiz.

Hata oluştu, tekrar deneyin

Tümünü göster  

İletişim

Özel Mersin Su Hastanesi

Özel Mersin Su Hastanesi, Mersin ili Akdeniz ilçesinde Özel hastane olarak faaliyet göstermektedir. Mersin Su Hastanesi, Mersinin en ulaşılabilir konumunda, tam donanımlı ve uzman ekibiyle Mersin halkının hizmetindedir. yatak kapasiteli olan hastane akıllı ve modern hastane binası olarak inşa edilmiştir. 30 hekimle çalışmaya başlayan hastane her geçen gün kendini yenileyerek hem hekim kadrosunu hem de poliklinik sayısını arttırmıştır. Cerrahi, dâhili ve koroner olmak üzere toplamda 32 yetişkin yoğun bakımı, 17 yoğun bakım küvezi olmak üzere toplamda 49 yoğun bakımı bulunmaktadır.

6 adet gözlem yatağı, 23 adet poliklinik odası mevcuttur. Gelişmiş teknolojilerle donatılmış olan, görüntüleme sistemleri, MR, mikro kameralar mevcuttur. Son donanımlı laboratuvar ile, uzman hekim kadrosuyla ve güler yüzlü personelleriyle ön planda çıkmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Özel Mersin Su Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Branşlar (SGK Anlaşmalı)

• Dermatoloji (Cildiye)
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Nöroloji
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Psikiyatri
  • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
  • Kardiyoloji
  • Göğüs Hastalıkları
  • Genel Cerrahi
  • Çocuk Cerrahisi
  • Göğüs Cerrahisi
  • Göz Hastalıkları
  • Üroloji
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum
  • Kalp ve Damar Cerrahisi
  • Ortopedi ve Travmatoloji
  • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
  • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
  • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
  • Biyokimya
  • Radyoloji
  • Mikrobiyoloji
  • Acil
  • Yoğun Bakım
  • Deri ve Zührevi Hastalıklar

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir