ed stafford ile ölüme terk edilmek / Ölüme Terk Edilmek Haberleri - Son Dakika Yeni Ölüme Terk Edilmek Gelişmeleri

Ed Stafford Ile Ölüme Terk Edilmek

ed stafford ile ölüme terk edilmek

Televizyon yapımcısı, kaşif ve yazar Ed Stafford: &#;leceğim diye &#;ok korktum

İSTANBUL - Ahmet Esad Şani

"Ölüme Terk Edilmek" ve "Kurtuluş Öyküleri" gibi belgeselleri Türkiye'de ilgi gören televizyon yapımcısı, kaşif ve yazar Ed Stafford, "Kendim için daha önce denemediğim yeni zorlukları tercih ederim. Aynı şeyi tekrar yapmanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum." dedi.

Amazon Nehri'ni baştan sonra yürüyerek geçen, vahşi doğadaki maceralarını kendi kendine kayda alan ve "First Man Out" adlı yapımla Türk izleyicisinin karşısına çıkması beklenen İngiliz kaşif, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Kendinizden biraz bahseder misiniz? Macera tutkunuz ne zaman başladı?

Yaklaşık 10 yıldır hayatta kalma (survival) programları yapıyorum televizyon için. Discovery Channel'a 7 bölüm hazırladım. Bugüne kadar 30 farklı ülkede bulundum. Bu işi, ıssız yerlerde ve hayatımı sürdürecek hiçbir şey olmadan yapan biri olarak tanınıyorum.

Issız bir adada 2 ay boyunca kaldınız. Bu projeye nasıl cesaret ettiniz?

Yağmur ormanlarında 2,5 yıl boyunca çalıştığım bir keşif gezisinden yeni gelmiştim. Bu gezide, birlikte yola çıktığımız insanlara gereğinden fazla bağımlı kaldım. Aslında yapmak istediğim şey yalnız başıma zorluklarla mücadele etmekti. Sadece benim olduğum, her şeyi kendim yapmak zorunda kaldığım bir yerde ve tek başıma olmak. Bu fikri ben buldum. Yemek, su, bıçak, hiçbir araç gerecim yoktu ve bir adada tamamen çırılçıplaktım. Kendi kıyafetlerimi kendim yapabilir miydim? Kendime bir hayat kurabilir miydim? Hayatımı yeterince rahat hale getirebilir miydim? Bu soruların cevaplarını bilmiyordum. Kendimi denemek istedim. Kişisel yeteneklerimi test edebileceğim en iyi senaryo buydu.

Yaşadığınız zorlukları artık biliyorsunuz. Tekrar aynı adaya gidip 60 gün geçirmek ister miydiniz?

Bu proje daha önce yapılmamış olduğu için çok heyecan vericiydi. Benim için yepyeni bir durumdu. Hatalarımdan ders çıkardığım için artık aynı adaya gitsem, aynı şeyleri yapsam tabii ki hayat çok daha kolay olur. Ama yapılacak daha iyi şeyler olduğunu düşünüyorum. Kendim için daha önce denemediğim yeni zorlukları tercih ederim. Aynı şeyi tekrar yapmanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum.

Vahşi doğa belgeselleri çekiyorsunuz. Başınızdan geçen ama kameralara yansımayan ilginç olaylar oldu mu?

Stafford: Amazon'da çalışırken kamerayı çıkarmaya korktuğum çok sayıda olay oldu. Öleceğim diye çok korktum. Korktuğum anlarda kameram çantamdaydı. Hayatla ölüm arasında olduğunuzda 'Dur bir dakika kameramı çıkarayım ve kaydedeyim.' diyemiyorsunuz. Bir sonraki projemde, göğsüme bir kamera yerleştirip yaşadığım her şeyi kaydetmek istiyorum. Bu Amazon'da çok faydalı olurdu. Bunu yapmadığım için çok pişmanım. Eğer böyle bir kameram olsaydı yaşadığım her şeyi çekebilirdim. Maalesef Amazon'dayken çok sayıda ilginç şeyi bu yüzden kaçırdım. Henüz duyurusu yapılmadığı için fazla bilgi veremem ama bir sonraki proje çok fazla heyecan içeren, normal macera yolculuklarımdan çok daha farklı bir deneyim olacak.

Türkiye'de belgesel çekmek üzere bir projede yer almak ister misiniz?

Türkiye'yi yeterince tanımıyorum. Bir ara düşünülmüştü ama gerçekleşmedi. Neden yapmayayım ki? Burayı sevdim ve yeniden gelmek isterim. Klasik cevap şudur, para nereden gelirse siz de oraya gidersiniz. Tabii maliyetler ön plana çıkıyor.

Türkiye'deki maceraseverlere neler söylemek istersiniz?

Stafford: Türkiye'de macera tutkusu gördüğüm kadarıyla daha yeni yeni gündem oluyor. Gün geçtikçe daha çok insan maceraya atılıyor ve bence bu harika bir şey. "Adventures for a Lifetime" kitabımda insanların hayatlarında daha fazla risk almalarını ve daha büyük maceralara atılmalarını tavsiye ediyorum. Bu muhteşem bir şey. Sürekli daha fazla maceraya atılın, daha fazla risk alın. Bu Türkiye'ye ikinci gelişim ama hiçbirinde yeterince gezme fırsatım olmadı. İstanbul'u da çok göremedim. Havalimanından otele, oradan da programa geçiyoruz. Büyük camileri, Kapalıçarşı'yı görmedim. İstanbul'u filmlerden gördüğüm kadarıyla biliyorum. Bütün bunlar için yeniden gelmem lazım.

Eşiniz Laura Bingham, projeleriniz hakkında ne düşünüyor?

Eşim de bir macerasever. Bu yılın başlarında o da bir geziye çıktı. Güney Amerika'da, Guyana'da bulunan Essequibo nehrine giden takımın liderliğini yaptı. Bu nehir bölgenin en uzun üçüncü nehri. Daha önce bunu hiçbir kadın yapmamıştı. Geziye çıkmadan 8 ay önce çocuğumuz olmuştu. Tabii eşler çocuğun sorumluluğunu paylaşıyor. İkimizin de en son istediği şey sevdiğimiz şeyleri yapmayı, macerayı bırakmak. Sırayla ikimiz de bebekle ilgilendiğimiz sürece benim yaptığım her şeyi destekliyor.

Gelecekteki projeleriniz hakkında neler söylemek istersiniz?

Ocak sonunda DMAX'te süper heyecanlı bir program başlayacak ("First Man Out" adlı 7. belgesel serisi). Heyecan verici bu program yakında çıkacak ve harika bir iş olacak. Daha önce de söylediğim gibi bütçe bulunursa belgesellerin devamını çekmeyi planlıyoruz.

Ed Stafford kimdir?

Amazon Nehri'ni baştan sona yürüyerek geçen ilk insan olarak Guinness Dünya Rekoru'nu elinde bulunduran Ed Stafford, DMAX ve Discovery kanallarında yayınlanan belgeselleriyle tanınıyor.

Dünyanın en iyi hayatta kalma uzmanlarından biri olarak bilinen Stafford, 'de "Yılın Avrupalı Maceracısı" ödülünü ve İskoç Kraliyet Coğrafya Topluluğu'nun "Mungo Park Madalyası"nı kazandı.

Çıplak ve Mahsur adlı programı için 'de Güneydoğu Fiji'deki ıssız bir adada yiyecek, giysi ve ekipmanı olmadan 60 gün boyunca hayatta kalma mücadelesi veren Stafford, uluslararası üne kavuştu.

Türkiye'de Ocak ayında yayınlanacak "First Man Out" isimli 7. belgesel serisini çeken ünlü kaşif, kendi gibi maceracı ve kaşif Laura Bingham ile evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.

Ed Stafford ile Adada 60 Gün Yeni Kanalında!

Ed Stafford ile Adada 60 Gün Yeni Kanalında!
Adada Tek Başına Kalmakta adından Sıkça Söz Ettiren, Amazon Nehrini Boydan Boya Yürüyerek Guinness Dünya Rekoru Kitabına Adını yazdıran Ed Stafford Artık Yeni Kanalında!

Issız bir adaya düşseniz yanınıza alacağınız üç şey deseler, vereceğiniz en güzel cevap Edward James Stafford! Kendisine kısaca Ed denilen ünlü Kaşif ve Asker olan Stafford yeni Programı 'Ed Stafford ile Adada 60 Gün' programı 13 Aralık Cuma akşamı saat de DMAX kanalında. Programlarında kendisinin bir adaya bırakılmasından itibaren kendi kamerası ile hayatta kalmayı başaran Ed, yediği yaban hayvanları, aldığı ısırıklar, hatta tek bir damla su bulamadığı günlerde kendi idrarını yeniden içilebilecek hale getirmesi ile sıksık adından söz ettiriyor. Daha Önce de Bilinmeyene Yolculuk, Kurtuluş Hikayeleri, Ölüme Terk Edilmek ve Yaban Macerası gibi Programları ile DMAX'te bulunmuştu. Şimdi ise daha farklı bir konsept olan Adada 60 Gün programı ile seyirci karşısına çıkacak. 

Macera tutkunu bir çok insanın severek izlediği ve takip ettiği Ed Stafford, bu kez 60 gün FİJİ adasında kalmayı hedefleyecek. Adaya bırakıldığında, ekmek, su, yatacak yeri ve yakacağı olmayan Ed Stafford yine kendi yöntemleri ile hayatta kalmak için savaşacak. 13 Aralık Cuma akşamı saat den itibaren her Cuma aynı saatte DMAX kanalında olacak. 

EDWARD JAMES STAFFORD KİMDİR?

yılında İngiltere Peterborough'da dünyaya gelen Edward, Barbara ve jeremy Stafford tarafından büyütüldü. Eğitimlerini Leicestershire'de tamamlayarak Asker olmaya karar verdi. Askeri eğitim ve disiplinin kendisine çok fazla katkısı olduğunu söyleyen Ed Stafford, ilk olarak yılında Amazon Nehrini 9 günde baştan sona yürüyerek Guinness Dünya Rekorları kitabına adını altın harflerle yazdırdı. yılında National Geographic kanalı tarafından Avrupa Maceracısı ödülüne layık görüldü. Ardından 3 bölümlük bir dizi olarak Hayatta kalma programlarının ilkini İngiltere'deki Discovery Channel'da yayınladı ve böylece Ed Stafford serilerine başlamış oldu. 

Daha Önce'de Ed Stafford ile Bilinmeyene Yolculuk, Ed Stafford ile Kurtuluş Hikayeleri, Ed Stafford ile Ölüme Terk Edilmek ve Ed Stafford ile Yaban Macerası gibi programlar ile DMAX kanalında meraklıları ile buluşmuş, şimdide bırakılacağı Fiji Adasında 60 gün maceraya atılacak, yiyecek içecek, giysi ve barınma ihtiyaçlarını kendi başına sağlayarak hayata tutunacaktır. 

Ed Stafford ile Fiji Adasında 60 Gün programı ile Cuma saat 'de Dmax kanalında buluşmak üzere!

Yazar Hakkında
Aslı Vural
yılında dünya gelmiştir. Uzun yıllardır editörlük yapmaktadır. .. devamı..mail

Zuhal Topal'la Yemekteyiz

Dizi

Can&#x;m Annem

Doğduğun Ev Kaderindir

Süper 1 Tak&#x;m

Türkiye&#x;nin Doktorlar&#x;

K&#x;rm&#x;z&#x; Oda

Gazete Magazin

Masterchef Türkiye All Star

Güzel &#x;kili

Kasabadaki Yabanc&#x;

Masterchef Türkiye All Star

Gelin K&#x;z

Aileler Yar&#x;ş&#x;yor

Ana Kurban Can Kurban

Gökyüzünden

Ben Bilirim

Gelin K&#x;z

Gülşah Küçük Anne

Derece

Gökyüzünden

Gezmek Olsun

Asi Kalpler

Gökyüzünden

Ben Bilirim

Gülşah Küçük Anne

Asi Kalpler

Ben Bilirim

Asl&#x; Şafak'la &#x;şin Asl&#x;

The David Rubenstein Show

Boat Show

Reklamarkas&#x;

Sürdürülebilir Gelecek

Tedarikte Çözüm

Boat Show

Reklamarkas&#x;

Sürdürülebilir Gelecek

Tedarikte Çözüm

Wild Orphan Rescue

Tar&#x;m Analiz

Maden Dünyas&#x;

Tedarikte Çözüm

Reklamarkas&#x;

&#x;ş Dünyas&#x;

Gündem Teknoloji

Girişimcilik Dünyas&#x;

Finansal Teknoloji

Sürdürülebilir Gelecek

&#x;ş Dünyas&#x;

Aile Ekonomisi

&#x;ş Dünyas&#x;

Ak&#x;ll&#x; Tar&#x;m

Finansal Teknoloji

Reklamarkas&#x; Ekstra

Üst Düzey

&#x;ş Dünyas&#x;

Tar&#x;m Analiz

Great British Railway Journeys

Grand Designs House Of The Year

Bloomberg HT Life

Akustikhane

The 's

Great British Railway Journeys

Gece Ajans&#x;

A Haber Gece

Memleket Meselesi

A Haber Gece

Ajans Yeni Gün

Ajans Hafta Sonu

Ajans Hafta Sonu

Ajans Hafta Sonu

Ajans Hafta Sonu

Ajans Hafta Sonu

Ajans Hafta Sonu

Ajans Hafta Sonu

Ajans Hafta Sonu

Ajans Hafta Sonu

Ajans Hafta Sonu

Ajans Hafta Sonu

Akşam Ajans&#x;

Akşam Ajans&#x;

Hava Durumu

Sat&#x;r Aras&#x;

&#x;kimizin Yerine

Tekrar Programlar

Kanal 7'de Sabah Hafta Sonu

Merhaba Hayat

Nursaçan'la Sohbetler

Gündüz Gece

Dr. Feridun Kunak'la Evinize Sağl&#x;k

Zeytinyağl&#x; Yiyemem Aman

Dünyan&#x;n Tad&#x;

Kanal 7 Hafta Sonu Haberleri

Emanet

Bahar Kap&#x;da

Diriliş Ertuğrul

Günün Manşeti

Güzel Oyun

Türkiye Gündemi

Esas Mesele

An ve Zaman

Moderatör Hafta Sonu

Haber

8. Etap

Hafta Sonu Gün Ortas&#x;

Haber

Güzel Oyun

Haber

Neler Oluyor Hayatta

K&#x;rm&#x;z&#x; Hal&#x;

Hafta Sonu Akşam Haberleri

Bu Ülke

Doğrusu Ne?

An ve Zaman

Haber Bülteni

Enine Boyuna

Haber Bülteni

Airport

Haber Bülteni

Buras&#x; Hafta Sonu

Doğal Olarak

Haber Bülteni

Spor Bülteni

Haber Bülteni

Haber Bülteni

Yolun Baş&#x;ndayken

Haber Bülteni

Ne Yapsak?

Haber Bülteni

Adnan Şahin ile Büyük Sofra

Ana Haber

Gerçek Fikri Ne?

Bitmeyen F&#x;rt&#x;na

Belma Belen'le Geziyoruz

Seksenler

Korkuya Uyan&#x;ş

Uyan Türkiyem

Ebru Doğdu ile Eğitim

Özlem Acar ile Hayat&#x;n Ritmi

Niyaz ile Bugün

&#x;z B&#x;rakanlar

Yaşama Dair

&#x;ş Dünyas&#x;

Hayat&#x;n Rengi

Belma Belen'le Geziyoruz

Beyaz Ana Haber

Overlord Operasyonu

Son Durak 5

Overlord Operasyonu

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası