sahibinden panamera dizel / Gürcistan Araba Fiyatları 2023 - 2.El Araba Sitesi

Sahibinden Panamera Dizel

sahibinden panamera dizel

Gürcistan Araba Fiyatları 2023 – 2.El Araba Sitesi

Ülkemize komşu olan ülkelerden birisi olan Gürcistan’dan araba getirmek istiyorsanız, bu yazımız size göre! Gürcistan araba pazarında fiyatlar ülkemize kıyasla daha ucuzdur. Gürcistan araba fiyatları 2023 yılında ucuz olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Gürcistan araç fiyatları gerçekten de Türkiye’ye göre oldukça avantajlı.

Otomobil almak istiyorsanız, satılık araba seçeneklerini mutlaka değerlendirin! Gürcistan araba sitesi aracılığıyla bunu gerçekleştirebilirsiniz. İlgili ülkede araç sayısının artması ile birlikte ikinci el araba satış siteleri de rağbet görmeye başlamıştır. Gürcistan 2.el araba sitesi bilgilerine de yazı içerisinde ulaşabileceksiniz.

Gürcistan üzerinden araba almak ve Türkiye’ye getirmek isteyen insanların sayısı son dönemlerde arttığı için bu yazıyı hazırladık. Fakat unutulmamalıdır ki Gürcistan’dan araba almak için koşullar vardır. Bunların ilki ve en önemlisi de oturma izni almış olmak. Gürcistan’da araba fiyatları ne kadar? Görelim…

Gürcistan’da Araba Fiyatları Neden Ucuz?

İlk olarak Gürcistan araba fiyatlarının neden ucuz olduğu ile başlayalım. Gürcistan araç fiyatları söz konusu olduğunda fiyatların neden ucuz olduğuyla alakalı olarak açıklama yapmak gerekebilir.

Gürcistan’da araba fiyatlarının ucuz olmasının sebebi vergilerin düşük oranlı olmasından kaynaklanıyor. Ayrıca ilgili ülkede araba alırken bir kere vergi ödüyorsunuz. Arabanın muayenesi dışında devlete ödemeniz gereken başka bir para söz konusu değildir.

Gürcistan’da araç fiyatları bu nedenlerden ötürü ucuzken, Türkiye’ye getirmek için bazı şartlar bulunuyor. Bu şartlara uyum sağlayan herkes, ilgili ülkeden araba getirebilir.

NOT: Tiflis’te araba pazarı oldukça canlı olsa da genel anlamda Gürcistan araç fiyatları oldukça cazip seçenekler sunuyor.

Gürcistan Araba Fiyatları 2023 – Güncel Araç Fiyatları

Gürcistan Araba Fiyatları 2023

Gürcistan da ikinci el arabaların tüm model fiyatları genel olarak uygundur. İkinci el araç alımında istediğiniz marka ve modeli belirleyerek Gürcistan galerilerinden fiyat bilgisi almak mümkündür. Gürcistan’da en çok satışı yapılan ikinci el araba listesini aşağıda inceleyebilirsiniz. Gürcistan araba fiyatları 2023;

Marka/ModelGürcistan Araba Fiyatı 2023
Volkswagen Passat CC 20149.000 $
Mercedes-Benz E550 201012.300 $
Mercedes-Benz E350 20119.000 $
Mercedes-Benz E220 201315.000 $
BMW X5 201315.000 $
Chevrolet Camaro 201717.500 $
Mercedes Benz C-250 20139.500 $
Audi A6 2014 Model15.000 $
Audi A7 2013 Model14.000 $
Mercedes-Benz E300 2011 Model Benzin15.000 $
Porsche Panamera 201985.000 $
Ferrari 208 6.3 Benzinli 2016 Model Otomatik120.000 $
Land Rover Discovery Sport 2.0 Turbo Dizel 201945.000 $
Volvo S60 T4 R-Design 2.0 Turbo Benzinli 201925.000 $
Honda Civic 1.5 Turbo benzinli 2017 model 9.000 $
Toyota Camry 201410.300 $
Volkswagen Jetta 2.5 2011 Otomatik6.000 $

Eğer Gürcistan’dan araba getirmek istiyorsanız ikinci el araba fiyatları bu şekilde. En çok rağbet gören Gürcistan 2.el araba fiyatları için bu tabloyu baz alabilirsiniz. Gürcistan araç fiyatları hakkında belirteceğim internet sitelerinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Gürcistan araba fiyatları BMW listesi ile devam edelim…

Gürcistan BMW Fiyatları – Araç Fiyatları

Gürcistan BMW Fiyatları

Gürcistan 2.el araba almak için Türkiye’deki kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. En çok tercih edilen markalardan birisi de kuşkusuz BMW’dir. En çok tercih edilenlere göre Gürcistan BMW fiyatları;

Araba ModeliFiyat
Bmw M3 2016 Model 3.0 Motor Turbo30.000 $
Bmw 6.35 2014 Model22.000 $
BMW 328 2015 Model12.000 $
BMW 530 2019 Model26.500 $
BMW M3 2021 Model90.000 $
BMW X5 2014 Model30.000 $
BMW 328 2008 Model8.000 $
BMW M2 2020 Model60.000 $
BMW 535 2008 Model6.000 $
BMW X5 2012 Model15.000 $

Gürcistan araba fiyatları için sizlere BMW markasını da aktardık. Gürcistan ikinci el araba sitesi aracılığıyla otomobil almak için modellere bakıyorsanız, fiyatların değişken olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Kaç km, nasıl şartlarda kullanılmış olduğu gibi noktalar fiyatları belirliyor.

NOT: Yukarıda verdiğimiz Gürcistan araba fiyatları 2023 için ortalamadır. Birtakım faktörlere göre satıcılar arasında fiyat farklılıkları olabilir.

Gürcistan AUDI Fiyatları 2023

Gürcistan AUDI Fiyatları

Gürcistan otomobil fiyatları içerisinde en çok AUDI markası merak ediliyor. İşte güncel fiyatları…

• 2015 model AUDI’ler ortalama olarak 10.000 $‘dır.
  • 2016 model AUDI’ler ise 15.000 $ civarındadır.
  • 2023 model AUDI’lerde 40.000 $ ‘a kadar fiyatlar çıkabiliyor.

Batum Araba Fiyatları 2023

Batum araba fiyatları; yukarıdaki tabloda verdiğimiz fiyatlarla aşağı yukarı aynıdır. Gürcistan’ın şehirleri arasında araba fiyatları anlamında herhangi bir farklılık bulunmaz. Bu nedenle Batum 2. el araba sitesi bulsanız da fiyatların aynı olduğunu görebilirsiniz.

Gürcistan araba fiyatları hususunda birçok unsur belirleyici olarak rol üstlenir. Özellikle ülke genelinde arabaya ait KDV ve ÖTV gibi vergilerin düşük olması ya da hiç olmaması, fiyatların düşük olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle Gürcistan satılık araba konusunda oldukça ileri seviyede bir ülke diyebiliriz. Batum’da araba fiyatları hakkında bu bilgileri verebiliriz.

Gürcistanda satılık araba bulabilmek için internet sitelerinden faydalanabilirsiniz. Hepsi için fiyatlar bu içerikten güncel olarak incelenebilir. Merak etmeyin, sizlere bu konuya dair güvenilir internet sitelerini vereceğim. 🙂

Batum araç fiyatlarına değindikten sonra araba sitelerine geçelim…

Gürcistan Araba Sitesi

Gürcistan Araba Fiyatları 2023 - 2.El Araba Sitesi

Gürcistan araba siteleri, otomobil almak için başvuracağınız ilk adreslerden birisidir. Gidip yerinde görmek en sağlıklısı olsa da aşağıda paylaşılan iki site de güvenli tercihlerden.

1- Gürcistan 2. El Araba Siteleri – Autopapa

Autopapa, Gürcistan araba sitesi için başvuracağınız ilk kaynak olmalı. Gürcistan 2. el araba için Sahibinden sitesine muadil olarak gösteriliyor. Gürcistan 2. el araba sitesi seçenekleri arasında Gürcistan araba fiyatlarını en sağlıklı ve doğru şekilde bulabilirsiniz. Gürcistan 2.el araba satış siteleri arasında ilk olarak Autopapa’yı sayabiliriz.

Siteyi kullanmak oldukça basit. Erişim sağladıktan hemen sonra ana sayfada filtreleme seçeneği çıkıyor. Choreme tarayıcısı ile giriş yaparsanız, site Türkçe’ye çevrilir ve burada daha rahat bir şekilde gezinebilirsiniz.

2- Mankana

Mankana, Gürcistan araba sitesi listesinde kendisine 2. sırada yer alıyor. Ülkemizdeki muadili ise Arabam sitesi olarak belirleyebiliriz.

Mankana, ilk kurulan online Gürcü araba sitesi olma özelliğini taşıyor. Gürcistan araba siteleri içerisinde güvenilirliğiyle ön plana çıkıyor. Autopapa kadar popüleritesini koruyamamış olsa da yerel halkın en sık kullandığı ikinci güvenli site olarak yerini alıyor.

• web sitesi için bağlantıyı takip edin.

3- Carros – Gürcistan Araba Fiyatları!

Gürcistan araba siteleri için Carros sitesini de ziyaret edebilirsiniz. Gürcistan’da araba satmak isteyenlerin Carros sitesini de sıklıkla kullandığı biliniyor. Gürcistan 2.el araba sitesi için bu alternatifi de mutlaka değerlendirmenizi öneririz. Gürcistan araba pazarı içerisinde Carros’un önemli bir yeri var.

Yukarıdaki siteler haricinde şu Gürcistan araba sitesini de değerlendirebilirsiniz:

Bir önceki yazımız:

Gürcistan’dan Araba Alma Şartları

Gürcistan'dan Araba Alma Şartları

Gürcistan araba fiyatları hakkında bilgiler verdik. Peki, Gürcistan’dan araba almanın şartları neler? Biraz da bu konu hakkında bilgi verelim.

Gürcistan’dan araba istiyorsanız, bunun için bazı şartları yerine getirebiliyor olmanız gerek. Gürcistan araç fiyatları kadar bilmemiz gereken bir konu çünkü artık Gürcistan’dan 2.el araba almak da daha zor. Gürcistan’dan araba alma şartları şu şekilde:

• 6 ay ve 185 gün yurt dışında bulunmak ilk öncelik.
  • Gürcistan’da oturum izni olmadan da araba alınabilir fakat gümrükte oturum izni şartı aranmaktadır.
  • Eğer Gürcistan’dan emekliyseniz 6 ay kalma şartı aranmaz ve Gürcistan’dan araba alarak kullanabilirsiniz.
  • Gürcistan’dan araba aldığınız zaman 2 sene Türkiye’de arabanızı getirip kullanabilirsiniz fakat sonrasında tekrar yurt dışına çıkmanız ve 185 gün oturduktan sonra tekrar 2 sene bu aracı kullanabilirsiniz.

Gürcistan araba fiyatları, Türkiye’de ekonomik zorluk ve alım gücünün yetersizliği nedeniyle sıkça araştırılıyor. Gürcistan’dan araba almak isteyenlerin ilk uğradığı şehir Batum. Batum araba fiyatları listesine yazı içerisinde ulaşabilirsiniz.

Alıcıların en çok talep ettiği Batum’da 2. el araba fiyatları konusunda araştırma yapacak çok geniş bir alan mevcut. Siz de tercih edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Gürcistan Araba Vergileri

Gürcistan’da araba alımında vergi sistemi oldukça basit ve diğer ülkelere kıyasla düşük seviyededir. Vergilendirme, aracın yaşına, motor hacmine ve yakıt türüne bağlı olarak farklılık gösterir.

Yeni araçlar için Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ödemesi yapılmamaktadır. Ancak, yıllık muayene işlemlerinde aracın yaşına bağlı olarak değişen bir muayene ücreti tahsil edilmektedir.

Ayrıca, araçların kaydı için belirli bir tutarda vergi ödenmesi gerekmektedir. Bu vergi miktarı, aracın yaşına ve değerine bağlı olarak değişebilir.

Gürcistan’da araba vergi sistemi oldukça basit ve vergi miktarları genellikle düşüktür. Ancak, herhangi bir değişiklik veya güncelleme olmadan önce Gürcistan Vergi Dairesi veya resmi hükümet kaynaklarını kontrol etmek önemlidir. Bu sayede güncel vergi bilgilerine ulaşabilir ve araç alım sürecinde doğru kararlar verebilirsiniz.

Gürcistan’dan Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gürcistan'dan Araba Almak

Gürcistan araba fiyatları bilgilerinden sonra bu ülkeden araba almak sizin için cazip hale gelebilir. Ancak araba alırken aşağıdaki konulara özenle dikkat edin:

1. Araştırma Yapın: Gürcistan’ın araba piyasasını ve araç fiyatlarını araştırın. Farklı satıcıları, araç modellerini ve fiyatları karşılaştırarak bilgi sahibi olun.
  2. Araç Durumunu Kontrol Edin: İkinci el bir araç alıyorsanız, aracın genel durumunu ve mekanik özelliklerini kontrol etmek önemlidir. Mümkünse bir uzmana danışarak aracın geçmişi, bakım geçmişi, kilometre durumu ve herhangi bir hasar kaydı gibi bilgileri öğrenin.
  3. Belgeleri Kontrol Edin: Aracın tüm gerekli belgelerini, kayıtlarını ve geçerli sigorta poliçesini kontrol edin. Aracın sahibiyle birlikte gerekli tüm belgeleri düzgün bir şekilde hazırladığından emin olun.
  4. Test Sürüşü Yapın: Aracı mutlaka test sürüşü yapın. Test sürüşü sırasında aracın performansını, direksiyon tepkisini, frenlerini ve diğer özelliklerini değerlendirin.
  5. Araç Geçmişini Araştırın: Araç hakkında daha fazla bilgi edinmek için aracın geçmişini araştırın. Bu, aracın kaç sahibi olduğunu, kazalar veya hasarlar geçirip geçirmediğini ve bakım geçmişini öğrenmek için önemlidir.
  6. Fiyatı Değerlendirin: Araç fiyatını değerlendirirken, benzer modellerin fiyatlarını karşılaştırın. Araçta herhangi bir anormallik veya beklenenden düşük bir fiyat varsa dikkatli olun ve nedenini öğrenmeye çalışın.
  7. Güvenilir Satıcılar Tercih Edin: Güvenilir bir satıcıdan araç almak önemlidir. Referansları olan, iyi bir itibara sahip ve müşteri yorumlarına dikkat edin. Satıcı hakkında olumlu geri bildirimler ve güvenilirlik konusunda şüpheleriniz varsa başka bir seçenek düşünebilirsiniz.
  8. Hukuki İşlemleri Tamamlayın: Araç satın alırken hukuki işlemleri tamamlamayı unutmayın. Satış sözleşmesini dikkatlice okuyun ve anladığınızdan emin olun. Gerekli tüm belgelerin ve ödemelerin düzgün bir şekilde yapılması önemlidir.

Sık Sorulan Sorular

Gürcistan araba fiyatları 2023 için sık sorulan soruları derledim. Diğer sorularınız için lütfen YORUM bölümünden bizlere ulaşın.

1- Gürcistan 2.el araba sitesi var mı?

Yazı içerisinde ilgili ülke için 2.el araba sitelerini sıraladık. Güvenle kullanabileceğiniz adresler bunlardır.

2- Gürcü plakalı araç Türkiye’de ne kadar kalabilir?

Şartları taşıyan kişiler pasaporta işlemek koşuluyla getirdikleri araçları sınırsız bir şekilde Türkiye’de tutabilir. Ancak pasaporta işleme süresi 24 aydır.

3- En ucuz araba fiyatları hangi ülkede?

Yapılan araştırmalara göre en ucuz araba fiyatlarının İtalya’da geçerli olduğu tespit edilmiştir. Gürcistan araba fiyatlarının da birçok ülkeye göre ucuz olduğunu söyleyebiliriz.

Gürcistan araba fiyatları 2023 verileri hakkındaki içeriğimizin sonuna geldik. Mutlaka size verdiğimiz siteleri inceleyerek fiyatları kontrol edin. Soru ve görüşlerinizi YORUM bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?

İlgili Bağlantılar

Maserati Ghibli mi? Panamera Panamera Diesel mi? (2. sayfa)

• Yarbay
    4462 Mesaj
  • Yarbay
    2336 Mesaj
    Hocam maşallah şahane araçlar kullanmışsın :) bursada oturuyosun ilanlarda gördüğüm kadarıyla.. susurluk festiva outlet avmye sık sık gidiyor musun?
  • Yarbay
    7963 Mesaj
  • Yarbay
    3348 Mesaj
    Maserati'nin tarzına, kültürüne bayılıyorum yalan yok. Grantourismo'lar, Ferrari kökenli modeller, eski spor otmobilleri, eski quattroporte vs. şiir gibi. Ancak bu FCA mamüllerinin (Ghibli, güncel quattroporte) falan elle tutulur yanı yok. Tek farklı tarafı Ferrari dizayn benzinli bi-turbo motorları ki sen dizeli soruyorsun, dizel zaten hikaye. Bu aletler ne alman imalat kalitesi ile rekabet edebiliyor, ne de italyan egzotik sedanı tadını verebiliyor. Bindiğimden gezdiğimden değil, yıllardır bütün testler, incelemeler, kullanıcıların yorumları herşey ortada. Yabancı kanallar çok iyi fikir veriyor bu modellerle ilgili.

Panamera bambaşka bir ligde. Doğrudan üstün bir otomobil. Çok detaya girmek manasız.
  • Kurmay Yarbay
    13373 Mesaj
  • Binbaşı
    1909 Mesaj
    Recharged kullanıcısına yanıt
    Para nasıl şirket içinde kalıyor, nasıl oluyor bu şirket üzerine araç alımı ? Bizde de şirket var, bize söylenen amortisman olaylarıyla falan filan 4 yıl sonunda aracın %20 fiyatı gibi karın oluyor denmişti. Hatta genelde kar ticarilerde oluyor. Ben eskiden ötv kdv falan gider gösterilip yıl sonu vergiden düşülüyor ötvsiz kdvsiz araba alıyorsun diye biliyordum fakat o iş öyle değilmiş. Yani nasıl para şirketin kasasında kalıyor ?
  • Yarbay
    2719 Mesaj
  • Binbaşı
    1613 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Recharged

@207m
    Bayiler arasında en sevdiğim Porsche'dir. Çok iyi ağırlarlar, bilgili biri gelir ve her isteğinize cevap verir. En azından Bursa için öyle. Açıkcası kıyas edilecek araçlar değiller zaten fiyat farkları ortada. Fakat bir tercih yapılması gerekiyor. Bu fiyat farkına değer mi düşünüyorum yalan değil.

@urugakhina
    Bunu şirketime günlük araç olarak alacağım. Yazın yine bir spor araba alma fikrim yok. Ne yalan söyleyeyim bu araçlar arasında Mustang kadar tatmin edicisi olmadı. 2.3 kullandım ama yinede yeterliydi.

@BigMuffin
    Genelde ofisimin oralarda Marka AVM'de alışveriş yapıyorum. En kötü nadiren gezmek için Özlüce'de oluyorum. Orada bir künefeci var ayda bir kez mutlaka uğrarım.

@alcohol06
    Maserati'nin Gran Turismo'su için söylediklerinize imza atarım. Bir ara niyetlendim ancak sokulan araçların nerdeyse %70'i düşük ötv'li elde patlama ihtimali yüksek ve piyasası olmayan araçlar ne yazık ki.
    mustang muhabbeti şu hocam;
    https://www.youtube.com/watch?v=8LOeFtYL4Uo

orada 27 bin birim olan araç burada neredeyse 500 bin birim. fiyatlar böyle olduğu için insanın içine oradaki gibi sinmiyor kimse kusura bakmasın.

Şöyle düşün sen 400-500 bin birimi amerikada veya avrupada harcasan altına ne arabalar alırsın? o yüzden imkanı olan çoğu firma bir şekilde yurt dışına kaçtı bile.

Tam olarak hangi sektördesin hatırlamıyorum ama global bir sektördeysen biraz da bu açıdan düşün derim.

• maserati evin 3. arabası
    panamerayı çocuk kullanıyo okul mokul derken verdim kerataya
    dur akşam bi sorayım memnunmuymuş araçtan
  • Yarbay
    2336 Mesaj
    Hocam festivadaki burger kingin hemen yanında sürekli park halinde maserati ve corvette oluyor arka arkaya her gittiğimde öylece tüm gün duruyor, sahip olduğun araçlara bakınca sen sandım :)
  • Yarbay
    4005 Mesaj
    doğuştan zengin olmayıp, kendi tırnaklarıyla kazıyarak biryere gelen insan, alacağı maseratiyi burada sormaz. belki başka bir platformda (turbofsi.net gibi yada benzeri başkasında) sorar ama donanımhaberde sormaz. parasının ve emeğinin kıymetini bilir.
  • Yarbay
    2043 Mesaj
    2014 maserati ghibli kullandim;

bu arabada bazı şeylere tahammülüm yok. mesela o ortaya koydukları geniş bilgi ekranı dedikleri nesnenin kalite ve grafiklerine. sonradan takılmış gibi duruyor. tuşların bir kısmı dokunurken fiat otomobil hissi veriyor.

şanzıman fena değil, motor eh işte. başka arabada belki kabul edilir ama maseratide dizel benim aklım havsalam kabul edemedi. flaplarla verdikleri o egzoz sesi de öyle.

Quattroportelere erişebiliyorsaniz zorlayin, V8 zor ama V6 turbo motorla alirsaniz bence en makulü. bu arada orta klima unitesinden hava uflememe gibi kronik sorunlari var. servis gecmislerine mutlaka baktirin.

Porscheyi henuz bilmiyorum. o tipe nasil tahammul ederim dusuncesini asarsam ve belki temiz bir Panamera 4 veya 4s denk getirirsem diye bekliyorum ama o his henuz gelmedi.
  • Yarbay
    4842 Mesaj
    Ne bilelim biz? Bu araçlara ne bindik ne gördük ne de almaya niyetlendik.Sen bence bu konuyu gidip lüx dizaynı olan bu tür araçları satan zengin galerilere sor.
  • Kurmay Yarbay
    13373 Mesaj
  • Binbaşı
    1171 Mesaj
  • Kurmay Yarbay
    13373 Mesaj
    Konu Sahibi
    quote:

Orijinalden alıntı: kator

Hocam daha karar veremedinmi?
    Hayır henüz düşünme ve araştırma aşamasındayım. Hızlı davranmayı düşünmüyorum. Şirket adına 10 günlük araç kiraladım, bu süre zarfında görüştüğüm araçlara gidip bakmayı düşünüyorum.
  • Yarbay
    2336 Mesaj
    Hocam bu arada mercedes s veya g serisi hiç mi ilgini çekmiyor? Bütçen dahilinde bi yıla göre baksan falan?
  • Yarbay
    2043 Mesaj
    ben V8 atmosferik motorlu aracla ayda sizin yaptığınız km’yi yapiyorum, konfor ve sessizlikten oturu f segmentini birakip evde diger d segment dizel araca elim gitmiyor, halbuki yari yariya maliyet farki var.

uzun yolcuysaniz benim gibi, makul suratlerde (!) v8 ile 11 litre, guncel V6 turbolarla 8-9 litre ortalamalarla seyahat edersiniz. alacaginiz araclarin dizeli de ortalama 9 litrenin altina dusmuyor. ayda 300-500₺ icin hem bakim maliyeti avantajinizi dusunun, hem de ses ve titresim acisindan surus konforunuzdan feragat etmeyin. bence yani.
  • Kurmay Yarbay
    13373 Mesaj
  • yeni mesaja gitYeni mesaj
    Bilgi ikonYeni mesajları sizin için sürekli kontrol ediyoruz, bir mesaj yazılırsa otomatik yükleyeceğiz.Bir Daha Gösterme

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir