peugeot 508 motor arızası / Peugeot Otomatik Şanzıman Arızaları ve Çözümü | Atco Otomatik Şanzıman Tamiri

Peugeot 508 Motor Arızası

peugeot 508 motor arızası

Peugeot Partikül Filtresi HDi

Günümüzde halen birçok araçta fosil yakıtlar kullanılıyor. İçten yanmalı motora sahip araçlarda bu fosil yakıtlar yakılarak ortaya çıkan enerji hareket enerjisine dönüşür. Şanzıman parçaları yardımı ile tekerleğe iletilerek aracın harekete geçmesi sağlanır. Bu noktada içten yanmalı motorda yakılan yakıtın tamamı hareket enerjisine dönüşmez.

Sağlıklı yanamayan yakıtın kimyasal reaksiyonun sonucu olarak bazı istenmeyen gazlar ortaya çıkar.

Özellikle eski araçlarda, egzoza karışan bu istenmeyen gazlarda atmosfere zarar veren gazlar da bulunur.

Bu gazlar atmosfere giren güneş ışınlarının atmosferden ayrılmasını engelleyerek adeta bir sera etkisi yaratır.

Bunun sonucu atmosfer ısınmaya başlar ve dolayısıyla doğal dengemiz değişir. Emisyon nedir? sorusunun cevabı işte böyledir. Zararlı gazlar ile birlikte atmosfere salınan bu egzoz gazların bütününe egzoz emisyonu denir.

Atmosfere salınımı yapılan bu zararlı gazlardan kurtulmanın bir diğer yolu ise elektrikli veya alternatif enerji kaynaklarını kullanan araçları kullanmaktır.

Herhangi bir egzoz salınımı yapmadığı için lityum-iyon bataryalı araçlar atmosfere kullanım sırasında herhangi bir zarar vermezler. Benzer şekilde egzozundan yalnızca hidrojen ve oksijen atomlarını çıkaran hidrojen-bataryalı araçlar da atmosfere herhangi bir zararda bulunmazlar.

Muayene Ücreti ve Muayene Gecikme Cezası yazısı için tıklayınız.

Egzoz Emisyon Ölçümü Nedir?

Araç emisyonları çevreye zararlı olabileceğinden araçların egzoz salınımları denetlenmektedir.

Bu noktada bir aracın çevreye belirlenen seviyelerin üzerinde zarar vermesinin önüne geçilmesi için egzoz emisyon ölçümü yapılmaktadır.

Egzoz emisyon ölçümü ile aracın atmosfere yaptığı salınım ölçülerek belli oranların altında tutulmaya çalışır.

Yani egzoz emisyon ölçümünün nihai amacı çevreye verilen zararı minimuma indirerek denetlemektir.

Peki emisyon ölçümü yapılmazsa ne olur?  Atmosfere izin verilenden fazla miktarda zararlı madde salınımı yapar ve bu da çevreye zarar verir. Bunun yanı sıra yine emisyon ölçümünün yapıldığı TÜVTÜRK kurumundan egzoz pulu alınamaz ve trafiğe çıkılamaz.

TÜVTÜRK Araç Emisyon Kriterleri yazısı için tıklayınız.

Emisyon Değerlerinin Önemi

Araçların egzozlarından yapılan salınım atmosfer için oldukça kritik önem taşıyor. Atmosfere yapılan zararlı gaz salınımlarını azaltarak küresel ısınma ve dolayısıyla iklim değişikliği gibi sorunların önüne geçilmesi mümkün oluyor. Bu noktada kişilerin özel taşımalarını yaptıkları araçların atmosfere ne kadar salınım yaptıkları önem kazanıyor. Yeni EURO 4, 5 ve 6 gibi normların yavaş yavaş araçlara uygulanmasının büyük katkısı oluyor. Bu emisyon sınırlandırmaları otomotiv markalarını değişime zorlayarak onların daha verimli ve daha yenilikçi teknolojiler geliştirmelerini sağlıyor. EURO normları sayesinde;

• Çok ekonomik yakıt tüketimi değerlerine sahip araçlar
  • Daha verimli ve doğa dostu salınım değerlerine sahip araçlar
  • ileri teknolojik motor bloklarına ve elektronik donanımlara sahip araçlar
  • Üreticilerin alternatif enerji kaynaklarına yönelmesi ile ortaya çıkan farklı araçlar

ve bunlar gibi daha yenilikçi araçları artık aramızda görmek mümkün oluyor. Yeni araçlar , yeni yakıt tüketim ve teknolojileriyle küresel ısınmanın önüne geçmesine yardımcı olur.

motor arızası

arkadaşlar merhaba,

Dün model active otomatik THP arabama en sonunda kavuştum.

Ancak daha 30 kilometre gittimki ekranda bana "Motor arızası : aracınızı tamir ettiriniz" uyarısı verdi. 

Önce sağa çektim kontağı kapattım, çalıştırdım hiç bir sorun olmadan çalıştı hatta evimin parkına kadarda getirdim.

aradan yarım saat geçti tekrar çalıştırmayı denedim , bu sefer çalıştıktan iki üçü saniye sonra araç istop etti, bu iki kere ard arda olunca daha denemedim.

aracım otomatik!!!

sonra iki saat daha bekledim ve tekrar denedim bu seferde sorunsuz çalıştı aracım,

bu arada ikaz her çelıştırmamda ekranda beliriyor. sağ taraftaki hız göstergesinin bulunduğu bölümdede service yazısı yanıyor.

servis sabah gelip bakacak, adam yakıtdan dolayı olabilir dedi ama ben shell'den aldım yakıtı 97  oktan.

moralim çok bozuk. bu olay canımı çok sıktı, inşallah ciddi bir şey değildir diyorum. sizin bir fikriniz varmıdır bu konuda?

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası