ahi evran üniversitesi pedagojik formasyon / Ahi Evran Üniversitesi Formasyon Duyurusu | Pedagojik Formasyon ve Eğitim Haberleri

Ahi Evran Üniversitesi Pedagojik Formasyon

ahi evran üniversitesi pedagojik formasyon

Ahi Evran Üniversitesi Formasyon Duyurusu

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi eğitim-öğretim dönemi için pedagojik formasyon programı açacağını duyurdu ve detaylarını paylaştı.

Ahi Evran Üniversitesi formasyon programına başvurular 04 Ekim tarihinde başlayıp, 12 Ekim tarihine kadar devam edecektir. Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı’na sadece Antrenörlük, Spor Yöneticiliği, Matematik, Coğrafya, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Çocuk Gelişimi, Ebelik, Hemşirelik Müzik, Resim, Geleneksel El Sanatları/Geleneksel Türk El Sanatları lisans programlarından mezun olan adaylar başvurabileceklerdir. Belirlenen toplam kontenjan kişidir. Pandemi dolayısıyla derslerin %40’ı uzaktan, %60’ı yüz yüze olacak şekilde yürütülecektir.

Başvuru sonuçları 13 Ekim tarihinde ilan edilecektir. Kesin kayıtlar ise Ekim tarihleri arasında yapılacaktır. Yedeklerden kayıt hakkı kazanan adayların listesi 19 Ekim tarihinde duyurulacaktır. Yedek adayların kayıtları ise Ekim tarihlerinde yapılacaktır.

Başvuru yapmak için tıklayın.

Yazar: Demir

ahi evran formasyonformasyon kırşehir formasyon

Education Information

• - Doctorate

Erciyes University, Sosyal Bilimler Enstit&#;s&#;, Turkey

• - Postgraduate

Erciyes University, Sosyal Bilimler Enstit&#;s&#;, Turkey

• - Undergraduate

Sivas Cumhuriyet University, Edebiyat Fak&#;ltesi, T&#;rk Dili Ve Edebiyatı B&#;l&#;m&#;, Turkey

Dissertations

• Doctorate

Kazak T&#;rklerinin Destanlarında Mitolojik Unsurlar

Erciyes University, Sosyal Bilimler Enstit&#;s&#;

• Postgraduate

Kırşehir Y&#;resi &#;şıklık Geleneği ve Kırşehirli &#;şık Dindar&#;

Erciyes University, Sosyal Bilimler Enstit&#;s&#;

Certificates, Courses and Trainings

• Yabancı Dil Olarak T&#;rk&#;e &#;ğretmenliği Sertifikası

Vocational Training , Ankara &#;niversitesi-T&#;MER

• Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası

Vocational Training , Ahi Evran &#;niversitesi

Pedagojik Formasyon Sertifika Programı’nın asıl listesi açıklandı

KırşehirAhi Evran Üniversitesi, Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Eğitim-Öğretim Yılı asıl liste sonuçlarını açıkladı.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon Sertifika Programı düzenlenecek. Programa başvuran öğrenci adaylarından asıl kazananlar belli oldu.
Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Eğitim-Öğretim Yılı asıl liste sonuçları hakkında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, şu açıklamayı yaptı:
Asıl listeye yerleşerek kesin kayıt hakkı kazanan adaylar için, kayıt başlangıç tarihi 14 Ekim ’dir. Kesin kayıt hakkı kazanan adayların 18 Ekim Pazartesi ( Ekim Cumartesi-Pazar Günleri kayıt işlemi yapılmayacaktır.) Mesai bitimine kadar, Üniversitemiz Merkez Bağbaşı Yerleşkesi’ndeki Eğitim Fakültesi, Pedagojik Formasyon Birimine (1. Kat) şahsen veya noter onaylı vekalet verdikleri şahıs tarafından başvuru yapmaları gerekmektedir. Eksik evrakla, posta yoluyla ve süre bittikten sonra kesin kayıt işlemi yapılmaz. Kesin kayıt esnasında aşağıdaki belgelerin ibraz edilmesi zorunludur. 

Kayıt için başvuru dilekçesi, onaylı lisans mezuniyet belgesi ya da diploma fotokopisi (Aslını ibraz etmek kaydıyla),  onaylı lisans not durum (transkript) belgesi fotokopisi (Aslını ibraz etmek kaydıyla), nüfus cüzdanı fotokopisi (Aslını ibraz etmek kaydıyla).

Kesin kayıt yaptıran adaylar, kayıt esnasında aldıkları öğrenci numaralarıyla birlikte, ‘Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Halk Bankası Harç Hesabı’na (Halkbank Şubeleri, ATM ve İnternet Şubelerinden) katkı payı ücretlerini yatıracaklardır. Güz dönemi katkı payı ücreti  TL’dir. 18 Ekim  Pazartesi mesai bitimine kadar, katkı payı ücretlerini ilgili banka hesabına yatırmayan adaylar, kesin kayıt haklarını kaybetmiş olacaklardır. Kayıt haklarını kaybeden adaylar yerine, yedek listede yer alan adaylar için kayıt hakkı verilecektir.  

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına kesin kayıt yaptıran adaylar, ders muafiyet talebinde bulunacaklar ise, bu taleplerini kayıt esnasında ‘Ders Muafiyet Formu’nu doldurarak yerine getirmelidirler. Eğitim-öğretim başladıktan sonra ders muafiyet talebi yapılmaz. Muaf olunan ders/dersler için öğrencilere ücret iadesi yapılmaz. Adaylar, Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı I. Döneminde yer alan;  Eğitime Giriş, Öğretim İlke ve Yöntemleri, Sınıf Yönetimi, Özel Öğretim Yöntemleri ve Öğretmenlik Uygulaması 1 (Özel öğretim kurumlarında toplamda bir yıldan az olmamak veya MEB’e bağlı okullarda en az iki yarıyıl vekil/ücretli öğretmenlik yapmış olanlar, durumlarını sigorta ve ilgili Milli Eğitim Müdürlüklerinden aldıkları hizmet/ çalışma belgelerine dayalı olarak belgelendirdikleri takdirde, ‘Öğretmenlik Uygulaması 1’ dersinden muaf tutulabilirler. Ayrıca program derslerinin alındığı sırada MEB’e bağlı okullarda ücretli öğretmenlik, özel öğretim kurumlarında öğretmenlik veya Kur’an Kursu Öğreticiliği yapmakta olanlar, durumlarını Milli Eğitim Müdürlükleri ve İl Müftülüklerinden alacakları belgelerle belgelendirmek kaydıyla ‘Öğretmenlik Uygulaması 1’ dersinden muaf tutulabilirler.)  

derslerinden muafiyet talebinde bulunabilirler.  

#kırşehir, eğitim, ahi, çalışma, başvuru

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir