rize hasan kemal yardımcı denizcilik anadolu meslek lisesi / Hasan kemal yardımcı denizcilik anadolu meslek lisesi

Rize Hasan Kemal Yardımcı Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi

rize hasan kemal yardımcı denizcilik anadolu meslek lisesi

Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Telefon :0 06 41Belgegeçer :0 06 14EpostaGöndermek için tıklayınızWEBseafoodplus.infoAdres : Paşakuyu Mahallesi Atatürk Caddesi No Merkez RİZEVİZYON : IMO Standartlarında ‘Denizleri aşalım, geleceğe koşalım.’ MİSYON : Milli Eğitimimizin genel amaçları ile IMO standartları doğrultusunda; sürdürülebilir programlarla, Türk ve Dünya denizcilik sektöründe istihdam edilmek üzere, bilgi ve becerisi yüksek hayata hazır mutlu bireyler yetiştirmektir. BAŞARILAR : TEKNOFEST İnsansız Su Altı Sistemleri Temel Kategori Türkiye Birinciliği TEKNOFEST İnsansız Su Altı Sistemleri Temel Kategori Türkiye Üçüncülüğü E Twinning Ulusal Kalite Etiketi ve Avrupa Kalite Etiketi ISO Kalite Yönetim Sistemi Akreditasyonu Yılı TÜBİTAK A Lise Öğrencileri Proje Araştırmaları Yarışması Bölge Finalleri Birinciliği

Öğretmen

Öğrenci

Derslik

Atölye-İşlik :2

Konferans Salonu :1

Spor Salonu :1

Mesleki Uygulama Labaratuvarı :7

Kimya Laboratuvarı :1

Biyoloji Laboratuvarı :1

Fizik Laboratuvarı :1

BT Sınıfı :2

Oyun Odası :1

Kütüphane :1

Kütüphane Kitap Sayısı

Saatler : Bağlantı : Fatih Projesi Fiber İnternetYabancı Dil : İngilizceIsınma : KALORİFER DOĞAL GAZServis : Okulumuz Taşımalı Eğitim kapsamındadır.Ulaşım : Trabzon Havaalanına 78 km. Rize Artvin hava alanına 35 kmYerleşim Yeri : Rize Merkezİl /İlçe Merkezine Uzaklık : Şehir Merkezine ; Yürüme 10 dk. Araçla 2dk.Kontenjan Bilgileri : Denizcilik Alanı Hazırlık: 60 Denizcilik Alanı AMP 9.Sınıf: 48 Denizcilik Alanı ATP Sınıf: 30 Denizcilik Alanı AMP Sınıf: 34 Denizcilik Alanı ATP Sınıf: 30 Denizcilik Alanı AMP Sınıf: 68 Denizcilik Alanı ATP Sınıf: 30 Denizcilik Alanı AMP Sınıf: 48 Gemi Yapımı Alanı ATP 9.Sınıf: 30 Gemi Yapımı Alanı AMP 9.Sınıf: 34 Gemi Yapımı Alanı ATP Sınıf: 30 Gemi Yapımı Alanı AMP Sınıf: 34 Gemi Yapımı Alanı ATP Sınıf: 30 Gemi Yapımı Alanı AMP Sınıf: 34 Gemi Yapımı Alanı ATP Sınıf: 30 Gemi Yapımı Alanı AMP Sınıf: 34 Taban-Tavan Puan Bilgileri : Eğitim Öğretim Yılı 9. Sınıf Taban Puanı,Okulun Sınav Başarı Durumu : Yüksek Öğretim Kurumları Sınav Başarısı: %41Sınavala Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi : Eğitim Öğretim yılında Anadolu Teknik Programından mezun 41 öğrencimizden 7 öğrencimiz 4 yıllık Lisans Programını, 13 öğrencimiz ise Ön Lisans Programını kazanmıştır.Sportif Etkinlikler : Dart, Satranç, Masa Tenisi, Oryantiring, Bocce, Futbol, Voleybol, Kano, BasketbolBilimsel Etkinlikler : Okulumuz ,, ve yıllarında TEKNOFEST finallerinde İnsansız Su Altı Sistemleri kategorisinde finalist olarak yarışmaya hak kazanmıştır. Ayrıca yılında İnsanlık Yararına Teknolojiler Afet Yönetimi Kategorisinde de Finallerde yarışmaya hak kazanmıştır. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmalarına her yıl düzenli olarak katılan okulumuz, bir çok defa bölge finallerine katılmaya hak kazanmıştır. Proje Çalışmaları : Bir proje okulu olan okulumuz, her yıl bir çok ulusal ve uluslararası yarışmaya katılım sağlamaktadır. Ayrıca okulumuz kendi bünyesin de her yıl birçok yarışma ve etkinlik düzenlemektedir. Okulumuz 5 yıl üst üste (,, ve ) TEKNOFEST finallerinde yarışma başarısı göstermiştir. Bu katıldığı yarışmalarda TEKNOFEST ’de İnsansız Su Altı Sistemlerinde Türkiye Birincisi, TEKNOFEST ’de ise İnsansız Su Altı Sistemleri yarışmasında Türkiye üçüncüsü olmuştur. MEB Robot Yarışmasında finallerde yarışma başarısı gösteren okulumuz Mini İHA (Dron) kategorisinde 83 takım arasından ilk 32’ye kalmıştır. Her yıl TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasına başvuru yaparak katılım sağlayan okulumuz Bölge finallerinde ve Türkiye Finallerinde yarışma başarısı göstermiştir. Okulumuz eğitim öğretim yılından itibaren her yıl düzenli olarak e-twinning projeleri uygulayan bir okuldur ve okulumuz yürütmüş olduğu bu faaliyetler ile E-Twinning Avrupa Kalite Etiketi ile ödüllendirilmiştir. E-Twinning Projelerimiz Türkü Türkü Türkiyem Matematiği Eğlenerek Öğreniyorum Proje 1: Aynı Denizin Çocuklarıyız Proje 2: Gezginin Türkiye Rehberi Proje 3: ´´PROFESSION EXPERTS Proje 4: ´´THE VALUE OF VALUES Proje 5: Computer Aided Technical Drawing Applications Temiz Tuna Temiz Karadeniz yılı itibariyle uygulamaya başladığımız Erasmus+ KA Temiz Tuna Temiz Karadeniz projemiz Nisan ayı itibariyle tamamlanacaktır. Bu hareketliliğe Karadeniz´e kıyısı olan; Türkiye´den Düzce ,Romanya´dan Köstence ,Tuna Nehri´nin geçtiği ; Macaristan´dan Budapeşte,Avusturya´dan Viyana ve Sırbistan´dan Belgrad şehirlerinden lise düzeyindeki okullar katılmıştır. Yurtdışı Proje Faaliyetleri : Temiz Tuna Temiz Karadeniz Erasmus Projemiz eğitim öğretim yılı itibariyle devam etmektedir.Diğer Hususlar : Okulumuzun pansiyonu bulunmamaktadır.Yazdır :
  • Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunu olup bir lisans programına yerleşmeye hak kazanan 11 kişi bulunmaktadır. Bu mezunların 18% oranı (2 kişi) yeni mezun iken, diğer 82% oranı (9 kişi) ise önceki yıllarda mezun olmuştur.

• Mezunların üniversite türü dağılımları: Devlet (10 kişi / %) ve Vakıf (1 kişi / %).

• Mezunların puan türü dağılımları: SÖZ (7 kişi / %), EA (2 kişi / %) ve SAY (2 kişi / %).

• Mezunların en çok yerleştikleri üniversiteler: ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (1), ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ (1), ANTALYA AKEV ÜNİVERSİTESİ (1), ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (1) ve HİTİT ÜNİVERSİTESİ (1).

• Mezunların en çok yerleştikleri bölümler: Tarih (Açıköğretim) (2), Bilgisayar Mühendisliği (1), Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği (1), Gastronomi ve Mutfak Sanatları (1) ve Gazetecilik (1).

• Burs dağılımları: Ücretsiz (5), AÖ-Ücretli (2), %50 İndirimli (1), UE-Ücretli (1) ve İÖ-Ücretli (1).

• Mezunlarının yerleştikleri üniversite ve programlara göre Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile en benzer 10 lise sıralanmıştır.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir