tarkan reklam kola / Lipton Ice Tea'nin Coca-Cola'yı 'Kurdurtacak' Reklam Videosu - Webtekno

Tarkan Reklam Kola

tarkan reklam kola

Coca-Cola, Pepsi&#;den Tarkan&#;ı transfer etti

Son günlerde muhakkak dikkatinizi çekmiştir. Çünkü hemen hemen bütün kanallar yayınlıyor. Tarkan&#;ın yeni reklam filmi ekranlarda boy göstermeye başladı. Daha önceden Pepsi reklamlarında oynayan Tarkan Tevetoğlu, bu kez Coca-Cola reklamlarında oynuyor. Üstelik elinde kolaları taşıyan sahne arkasındaki görevli kız ile karşılaşma sahneleri Nil Karaibrahimgil ile beraber oynadığı Turkcell Hazır Kart reklamını andırıyor. Peki bu reklam filmi neden Coca-Cola için önemli? İşte yazımda bundan bahsedeceğim.

Cola
Öncelikle Coca-Cola&#;yı içtikten sonra Tarkan&#;ın dans etmesinden sonra her kola içenin sosyal medyada yayılan o dansı yapmasıyla beraber Tarkan dansının fenomen olduğu reklamdan çok söz etmeye gerek yok. Zaten Tarkan&#;ın dansı bir ara gerçekten de fenomen olmuştu, özellikle de &#;Kuzu Kuzu&#; zamanlarında&#; Herkes onun taklidini yapardı. Sanıyorum &#;Bakın megastar&#;ı kendi saflarımıza aldık&#; mesajı vermeye çalışıyorlar. Fakat Tarkan&#;ın şarkı sözünde olduğu gibi &#;unutmamalı&#; ki bir zamanlar Tarkan, Pepsi reklamlarında boy gösteriyordu. imagesHatta Pepsi sponsorluğunda single&#;lar çıkartmıştı. Konserlerinin sponsoru da Pepsi&#;ydi. Bu konserlerden bir tanesine ben de gitmiştim. funduszeue.info adresinden okuyabilirsiniz izlenimlerimi&#; Büyük ihtimalle önümüzdeki günlerde de Tarkan, konserlerini Coca-Cola sponsorluğunda verecek. Çünkü içecek firmaları sanatçıların konser sponsorluğu için biçilmiş kaftan&#; Teoman da Fanta, Tuborg gibi içecek firmalarının reklamlarında boy gösterip festivallerine çıkmıştı mesela&#; Jingle&#;larını bile seslendirmişti.
Pepsi ve Coca-Cola arasındaki yıllardır süregelen rekabette genellikle Coca-Cola galip geliyor. Fakat 80&#;li yıllarda ve 90&#;lı yılların başlarında bir dönem Pepsi bir numaraya çıkmıştı. Hatta Roger Enrico ve Jesse Kornbluth konuyla ilgili &#;Kola Savaşı Nasıl Kazanıldı?&#; adında bir kitap yazmışlardı. Bu kitabı okumuştum. Resmen kitapta Pepsi&#;nin galibiyetini ilan etmişler. Bunun nedeni tabii ki de basit&#; Michael Jackson&#;lı Pepsi reklamları! Bu yüzden Pepsi, şarkıcılara önem veriyor. Türkiye&#;de Tarkan, Kenan Doğulu, Şebnem Ferah, Özkan Uğur gibi starlarla çalışan Pepsi yurt dışında ise Michael Jackson, Spice Girls, Britney Spears, Ricky Martin, Tina Turner, Madonna, Janet Jackson gibi sanatçılarla reklam filmi çekmişlerdi. Gerçi Madonna&#;nın reklam filmi &#;Like a Prayer&#; klibi skandalı üzerine yasaklanmıştı ama sonuçta ortada çekilmiş bir reklam filmi var. Coca-Cola başlarda müziğe pek fazla önem vermiyordu. Üniversitedeyken marka kimlikleri hakkında bir sunum hazırlamıştım. Eskiden web sitemde vardı ama yeni versiyonu PowerPoint show&#;u koymaya müsait olmadığı için artık çalışmama sadece funduszeue.info%20Homeworks/Brand%20Personality-Loyalty/ adresinden ulaşabilirsiniz. Belki ilerleyen dönemlerde tekrar web siteme koymanın bir yolunu bulurum. İşte İngilizce olan o ödevimde Pepsi&#;nin daha çok gençlere yöneldiğinden, çünkü marka kimliğinin bu yönde geliştiğinden bahsetmiştim. &#;Yeni neslin seçimi&#; gibi sloganlar, &#;Generation next&#; gibi şarkılarla gerçekten de hedef kitlelerini yakalamayı başarmışlardı. Coca-Cola&#;nın ise daha genel bir kitlesi vardı. Reklamları daha ciddiydi. Nasıl olsa kendilerine güveniyorlardı. Sanki en iyi kola markası Coca-Cola&#;ymış gibi bir görüş bilinçaltımıza kazınmıştı. Gerçekten de en çok onlar satılmış olabilir. Fakat sonra onlar da müziğin önemini fark ettiler. Örneğin jingle&#;larını daha önceden Pepsi reklamlarında boy gösteren Şebnem Ferah seslendirdi. Rock&#;n Coke gibi müzik festivalleri yaptılar. Böylece kaybettikleri genç kitleyi geri kazanıp tekrar 1 numaraya yerleştiler. Halbuki bana göre bu marka takıntılığı çok saçma ama yapacak bir şey yok. 5cead7Birçok insan &#;Coca-Cola&#;dan başka kola içmem&#; diyor. O zaman bu insanlar Burger King&#;e de mi gitmiyorlar? Burger King&#;in çok iyi bir fast food markası olduğunu iddia ederken bir yandan da Coca-Cola&#;nın en iyisi olduğunu söylüyorlarsa dikkat etmeliler ki Burger King&#;de Pepsi içiyorlar! Coca-Cola içmek istiyorlarsa Mc Donald&#;s&#;a gitmeleri gerekiyor halbuki&#; Biraz reklama girmiş gibi oldum ama gerçekten benim için bir önemi yok. Cola Turka da içebilirim, Uludağ Kola da&#; Benim için fark etmez. Gazlı içecekleri sağlıksız oldukları için çok tüketmemeye çalıştığımı da sözlerime eklemeliyim. Ice Tea, ayran, limonata gibi gazsız içecekleri daha çok tüketiyorum.
Fakat asıl önemli olan acaba Tarkan özel hayatında hangi markayı tercih ediyor? İkisinin de reklamında oynadı. Pepsi mi içiyor, yoksa Coca-Cola mı? Belki de onun için de fark etmiyordur ya da gazlı içeceklerden uzak duruyordur. Kim bilir? Yalnız işte bu tercih meselesinin ortaya çıkması her iki marka için de önemli. Neden mi? İşte yazımı getirmek istediğim konu da bu&#; Michael Jackson, Pepsi reklamlarında saçlarını yaktığında hastaneye giderken &#;Zaten ben Coca-Cola&#;yı tercih ediyorum&#; diye bir itiraf yapmıştı. Bu da bir skandal olmuştu. britney-spears-and-coca-cola-galleryBritney Spears da Pepsi reklamlarında oynadığı dönemlerde elinde Coca-Cola ile paparazzilere yakalanınca yine büyük bir olay olmuştu ve reklam antlaşmalarını bitirmişlerdi. İşte yazımın başında da bahsettiğim gibi daha önceden Pepsi&#;nin reklam yüzü olan Tarkan&#;ın bu kez Coca-Cola reklamlarında çıkması Coca-Cola için büyük bir avantaj ve Pepsi için bir dezavantaj&#; Fakat Tarkan dikkat etmez de elinde Pepsi ile yakalanırsa işte o zaman işler değişebilir. Ünsüz reklam oyuncuları bile &#;Şu an zaten rakip markanın reklam filminde gözüküyorsun&#; diye aynı kulvardaki öbür markanın reklam işini alamazken, ismi bile bilinmeyen reklam oyuncuları bile iki rakip firmanın reklamında oynamışsa; bu gibi durumlarda sosyal medya kullanıcılarının dikkatinden kaçmayıp caps&#;lerinin yapıldığı bir dönemde (örneğin BİM kasiyerinin ŞOK&#;tan alışveriş yapması gibi) herkes tarafından bilinen bir yıldızın taraf değiştirmesi gerçekten büyük bir risk bence&#; Büyük ihtimalle bununla ilgili toplantı yapmışlardır. İşte o toplantıda neler dendi? Ne gibi önlemler alındı? Neler konuşuldu? Çok merak ediyorum doğrusu&#; Yalnız Tarkan&#;ın &#;Baba oluyorum&#; açıklaması gibi &#;Şu an bir çekime gidiyorum ama klip çekimi değil&#; diye komik bir video çekmesi aklıma geldi şimdi. Acaba bahsettiği Coca-Cola reklamı mıydı? 😀

_0
Bu arada bu yazımın ilhamı nereden geldi sizce? derlememden sonra bir daha &#;a kadar yazı yazamayacağımı düşünürken nereden esti acaba? Belki size saçma ya da ilginç gelecek ama &#;de yazdığım bu yazımı aslında 26 Aralık&#;ı 27 Aralık&#;a bağlayan gece rüyamda yazmıştım. Evet, enteresan ama gerçek! Fikir rüyamda geldi. Yazıyı rüyamda yazdım. Normalde böyle bir yazı yazmak aklımın ucundan bile geçmemişti. Gerçek hayatta yazarken de rüyamdaki cümlelerime sadık kalmaya çalıştım. Yazımı sonlandırırken daha önceki yazılarımda &#;Tüm şehitlerimizi anıyorum; geçmiş ya da gelecek&#; diye birkaç kez bahsettiğim halde yine de bazı isimleri anmadan geçemiyorum. Çünkü Suriyelilerin boğazını kestiği için vefat eden genç Necati Bağcı&#;nın olayı beni çok sinirlendirdi. &#;Artık yeter bu kaos ortamı&#; demek istiyorum. Ayrıca ünlü olarak da Türkiye&#;nin en yaşlı atleti Erdoğan Dulda ve &#;Sıkı Dostlar&#; filminden hatırladığımız oyuncu Frank Adonis&#;e Allah&#;tan rahmet diliyorum.

NOT: &#;de yazdığım bu yazım ilk olarak funduszeue.info adresinde yayınlanmıştır.

Article Categories:

Müzik

Tarkan Coca-Cola ile kıpır kıpır

Duyurusu geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Coca-Cola ve Tarkan işbirliği, ilk meyvesi olan reklam filmiyle karşımızda.

Ogilvy İstanbul imzalı filmde havalimanında uyuklayan Tarkan, kendisine ikram edilen Coca-Cola&#;dan aldığı yudumların ardından kıpır kıpır figürler sergilemeye başlıyor. Tarkan&#;ın kıpır kıpır hareketleri, sosyal medyada paylaşılmasıyla birlikte dalga dalga yayılarak kıpır kıpır bir akıma dönüşüyor, Coca-Cola&#;dan bir yudum alan herkese bir kıpır kıpırlık geliyor.

Prodüksiyonunu Depo Film&#;in üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda oturan isim Serdar Dönmez.

KÜNYE

ReklamverenCoca-Cola

Reklam AjansıOgilvy İstanbul

Prodüksiyon ŞirketiDepo Fİlm

YönetmenSerdar Dönmez

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası