netflix ekran yansıtma siyah ekran / Netflix uygulamasında içerikleri izlemeye çalıştığımda ses var görüntü yok | Arçelik

Netflix Ekran Yansıtma Siyah Ekran

netflix ekran yansıtma siyah ekran

Netflix’de sevdiğiniz bir dizi veya filmi izlerken siyah ekran görüyor ama sesi duyabiliyorsanız bu sorunun çözümü için bu yöntemlerle Netflix siyah ekran sorununu hızlıca çözebilirsiniz. Bazen Netflix oturumunu kapatıp tekrar açmak sorunu çözebilir, ancak bazen ek eylemlerin gerekli olduğu durumlar vardır. 

Netflix’e web tarayıcınız üzerinden erişildiğinde, kullandığınız cihazla ilgili sorunların yanı sıra bağlantı sorunlarıyla karşılaşma ihtimaliniz vardır. Başlattığınızda Netflix ekranınız kararırsa, bu sorunu düzeltmek için size yardımcı olmak için bu basit öğreticiyi hazırladık.

Netflix Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Yazı İçeriği

Yöntem 1: Tarayıcıyınızı Güncelleyin

Denemeniz gereken ilk şeylerden biri tarayıcınızı güncellemektir. Aşağıda Google Chrome’u güncelleme adımları verilmiştir ve tarayıcınızın Chrome dışında yardım bölümünü arayabilirsiniz:

Adım 1: Google Chrome Tarayıcıyı başlatın ve sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayın.

Adım 2 : Ardından, açılır menüden Yardım’a tıklayın ve Google Chrome Hakkında’yı seçin.

Google Chrome Hakkında

3. Adım: Yeni bir sekme açılacak ve Chrome güncellemesi otomatik olarak başlayacaktır.

Google Chrome Güncelleme

Adım 4: Chrome güncellendikten sonra, tüm tarayıcı pencerelerinizi ve sekmelerinizi kapatmanız ve tarayıcıyı yeniden başlatmanız önerilir.

Adım 5 : Tarayıcınızda Netflix’te oturum açın ve hala Netflix siyah ekran sorununun devam edip etmediğini kontrol edin. Evet ise, bir sonraki yönteme geçin.

Bonus İpucu: İstenmeyen Dosyaları Kaldırmak için Advanced System Optimizer’ı kullanın

Önbellek, Çerezler, Geçici dosyalar, Önemsiz dosyalar vb. yalnızca bilgisayarınızın depolama alanını işgal etmekle kalmaz, aynı zamanda Netflix dahil uygulamalarınızın çalışmasını da etkiler. Advanced System Optimizer gibi güçlü bir araçla, birkaç adımda tüm istenmeyen dosyalardan kurtulabilirsiniz. Bu görev manuel olarak gerçekleştirilemez ve dosyaları otomatik olarak tarayacak, algılayacak ve silecek bir araç gerektirir.

indirmek

Bu harika aracın diğer modüllerinden bazıları şunlardır:

Disk Temizleyici: Bu program, kullanıcıların diskteki geçici dosyaları temizlemesine, sabit sürücünüzü optimize etmesine, depolama alanını analiz etmesine ve yavaşlamaları ve beklenmedik çökmeleri önlemesine yardımcı olur.

Gizlilik ve Güvenlik:  tüm tarayıcı tanımlama bilgilerini ve geçmişini kaldırır ve kullanıcıların dosyalarını askeri düzeyde bir şifreleme ile şifrelemesine olanak tanır.

Optimize Ediciler:  Advanced System Optimizer, kesintisiz deneyim için Game Optimizer ve RAM’inizi anında boşaltmak için Memory Optimizer gibi çeşitli optimizasyon modülleri içerir, böylece bilgisayarınızın genel performansını iyileştirir.

Tüm bunlar ve çok daha fazlası, Advanced System Optimizer olarak bilinen eksiksiz bir yazılımda paketlenmiştir.

Yöntem 2: Tarayıcınızı Sıfırlayın

Tarayıcıyı güncellemek işe yaramadıysa, o zaman belki de sıfırlamak, Netflix’in PC’nizde yalnızca video olmaması sorununu çözecektir. İşte Chrome Tarayıcıyı sıfırlama adımları .

Adım 1 : İnternet arama sayfanızın sağ üst köşesindeki üç noktayı seçin.

Adım 2: ‘Ayarlar’ı seçin.

Google Chrome Tarayıcı Sıfırlama

3. Adım: “Güvenlik ve Gizlilik”e, ardından “Tarama Verilerini Temizle”ye gidin.

Google Chrome Tarama Verilerini Temizle

Adım 4: Zaman Aralığı olarak ‘Tüm Zamanlar’ı seçin.

Google Chrome Tarama Verilerini Temizle Tüm Zamanlar

Adım 5 . Seçeneklerden ‘Çerezler ve diğer site verileri’ ve ‘Önbelleğe alınan resimler ve dosyalar’ı seçin.

6. Adım: ‘Verileri Temizle’yi seçin

Google Chrome Verileri Temizle

Not : Yer imleriniz ve kayıtlı şifreleriniz , bunlarla ilgili onay kutularını işaretlemediğiniz sürece silinmeyecektir.

Yöntem 3: Modeminizi Yeniden Başlatın ve Resetleyin

Tüm ISS’ler tarafından, birikmiş olabilecek herhangi bir önbelleği kaldırmak için yönlendiricinizi günde en az bir kez yeniden başlatmanız önerilir. Yönlendiricinizi yeniden başlatmak için birkaç adım.

Adım 1: Yönlendiricinizi/modeminizi elektrik prizinden çekin.

Adım 2: Yönlendiricinizin/modeminizin arkasındaki tüm kabloları çıkarın.

Adım 3 : TV/PC’nizi de kapatın.

Adım 4: Her şeyin soğuması için 2 dakika bekleyin ve ayrıca oluşturulan herhangi bir geçici bellek otomatik olarak silinir.

Adım 5 : Şimdi kabloları yönlendiricinize/modeminize yeniden bağlayın ve güç anahtarını açın.

Modem Resetleme

Adım 6 : TV/PC’nizi açın ve internete bağlayın.

7. Adım : Şimdi Netflix’te tekrar oturum açın ve Netflix’te siyah ekran sorunu devam ediyor mu ve ses sorunu olup olmadığını tekrar kontrol edin.

Yöntem 4: Netflixe Gerekli İzinleri Verin

Windows kullanıyorsanız ve Netflix gerekli haklara sahip değilse Netflix düzgün çalışamaz.

Adım 1: Windows tuşuna basın ve Ayarlar’ı seçin.

Windows Ayarlar Butonu

Adım 2: Seçeneklerden ‘Uygulamalar’ı seçin.

Windows Uygulamalar

3. Adım : Netflix uygulamasını bulun, açın ve ‘Gelişmiş Seçenekler’i seçin.

Adım 4: ‘Sıfırla’yı seçin.

Adım 5. Gelişmiş seçenekler sekmesinde, izinlerin etkinleştirildiğini iki kez kontrol edin.

Netflix izinleri artık değiştirilmiş oldu. Netflix izlerken sadece ses var ama siyah ekran sorunu olup olmadığını ve sorunun giderilip giderilmediğini kontrol etmek için Netflix’i tekrar başlatın.

Yöntem 5: VPN’yi Devre Dışı Bırakın

VPN’ler internet güvenliği için kullanışlıdır, ancak bazen siz çevrimiçiyken Netflix’in çalışmasını engelleyebilirler. Coğrafi konum engellerini aşmanın reklamını yapan ve farklı bir bölgenin Netflix içeriğini görüntülemenize izin veren birçok VPN vardır. Ancak Netflix ses sorunu ile karşı karşıyaysanız ancak ve TV’de veya PC’nizde görüntü yoksa, VPN’nizi kısa bir süreliğine kapatmayı düşünebilir ve bölgenizde izin verilen içeriği kontrol edebilirsiniz.

Adım 1: Arama sekmenizdeki Ayarlar menüsünden ‘Ağ ve İnternet’i seçin.

Adım 2: Görünen açılır menüden ‘VPN’i seçin.

Adım 3: VPN’yi (Sanal Özel Ağ) kapatın.

Windows VPN

Yöntem 6: Antivirüs Yazılımınızı Devre Dışı Bırakın

Netflix siyah ekran sorununu gidermek için bu son yöntem, virüsten koruma yazılımınızı devre dışı bırakmak ve ardından bu uygulamanın Netflix ile herhangi bir girişime neden olup olmadığını kontrol etmektir. Farklı virüsten koruma uygulamalarının, bunları kısa bir süre için geçici olarak devre dışı bırakmanın farklı yolları vardır. 

Virüsten koruma yazılımınızı nasıl devre dışı bırakacağınızla ilgili resmi web sitesini veya e-postanıza gelen belgeleri kontrol etmenizi öneririz. Antivirüs devre dışı bırakıldığında, lütfen Netflix kullanırken yaşadığınız siyah ekran sorununun giderilip giderilmediğini kontrol edin. Antivirüsünüzü mümkün olan en kısa sürede tekrar açmayı unutmayın.

Netflix Siyah Ekran Sorunu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

S: Netflix’de ses geliyor ama ekranım neden siyah?

C: Siyah ekran nedeniyle Netflix videonuzu izleyemiyorsanız ancak sesi duyabiliyorsanız, bunun nedeni geçici dosyalar ve önbellek olabilir. Bu, VPN’inizin veya antivirüsünüzün Netflix’e müdahale edebileceği veya bir çakışma oluşturabileceği anlamına gelebilir.

S: Netflix’teki siyah ekranı nasıl düzeltirim?

C: Netflix siyah ekranı, tarayıcınızı güncelleyerek veya sıfırlayarak düzeltilebilir. Aksi takdirde, virüsten koruma yazılımınızı ve VPN’nizi devre dışı bırakmayı deneyebilir ve bunun sorunu çözüp çözmediğini kontrol edebilirsiniz.

S: Netflix neden ses geliyor ama video izlenmiyor?

C: Siyah ekran nedeniyle Netflix videonuzu izleyemiyorsanız ancak sesi duyabiliyorsanız, geçici dosyalar ve önbellek sorunu yaşıyor olabilirsiniz. VPN veya antivirüsünüzün Netflix’e müdahale etmesi veya bir çakışmaya neden olması mümkündür.

Netflix Siyah Ekran Sorun Çözümüne İlişkin Son Söz

Yukarıda listelenen yöntemler, Netflix siyah ekran sorununu çözmenize yardımcı olacaktır. Herhangi bir yöntemi istediğiniz sırayla deneyebilir ve ses sorunları olan Netflix siyah ekranının giderilip giderilmediğini kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde kalan yöntemleri görmezden gelebilir ve en sevdiğiniz dizi veya filmin keyfini Netflix’te devam ettirebilirsiniz.

Bizi sosyal medyada takip edin – Facebook ve Instagram.

Herhangi bir sorunuz veya öneriniz için lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Size bir çözümle geri dönmek isteriz. Teknolojiyle ilgili yaygın sorunların yanıtlarının yanı sıra düzenli olarak ipuçları ve püf noktaları yayınlıyoruz.

EtiketlerAdvanced System OptimizerNetflix

Ekran Yansıtma - Smart View

Bu uygulama hakkında

Ekran yansıtma - Telefonu Televizyona Bağlamak uygulaması küçük bir telefonun ekranını büyük bir TV ekranından yayınlayarakyüksek kalitede ve gerçek zamanlı bir hızda izlemenize yardımcı olur. Büyük ekranda mobil oyunlar, fotoğraflar, müzik, videolar ve e-kitaplar dâhil olmak üzere her türlü çoklu ortam dosyasına kolayca erişebilirsiniz.

Gözlerinizi küçük telefon ekranına bakmaktan kurtarın ve dizilerinizi oturma odanızdaki büyük TV ekranından izlemenin keyfini çıkarın. Bu istikrarlı ve ücretsiz TV'ye yansıtma uygulamasını indirin.

📺Çoklu Cihaz Desteği
- LG, Samsung, Sony, TCL, Xiaomi, Hisense vs. gibi çoğu akıllı TV desteklenmektedir.
- Google Chromecast
- Amazon Fire Stick & Fire TV
- Roku Stick & Roku TV
- AnyCast
- Diğer DLNA alıcıları
- Diğer kablosuz adaptörler

🏅KİLİT ÖZELLİKLER
✦ Akıllı telefon ekranını büyük TV ekranından sorunsuzca yayınlayın
✦ Tek bir tıklamayla basit ve hızlı bağlantı
Mobil oyununuzu büyük ekranlı TV'ye yansıtın
✦ Twitch canlı videonuzu, YouTube ve BIGO LIVE'ı TV'ye verin
✦ Fotoğraflar, ses dosyaları, e-kitaplar, PDF'ler vs. dâhil tüm çoklu ortam dosyaları desteklenmektedir.
✦ Bir toplantıdaki sunumlarınızı gösterin veya ailenizle seyahat fotoğraflarınıza bakın
✦ Güzel bir deneyim sağlayan temiz ve yormayan bir arayüz

🔍Ekran Yansıtma Kullanımı:
1. Telefonunuzun/tabletinizin ve akıllı televizyonunuzun aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun.
2. Telefonunuzdan “Kablosuz ekran”ı etkinleştirin.
3. Akıllı telefonunuzdan “Miracast”i etkinleştirin.
4. Arama yapıp cihazı eşleştirin.

TV'ye Yansıtma ile PPT Sunumlarınızı İzleyin
Artık bir iş toplantısındaki sunumunuzu be Miracast ve TV'ye yansıtma teknolojisi ile başlatabilirsiniz! Sunumunuzu ve fikirlerinizi TV ekranına yansıtarak çalışma arkadaşlarınıza gösterin ve ekran paylaşma teknolojisi ile gözlerinizi koruyun.

Filmleri Akıllı Görünüm ile Paylaşın
Bir filmi telefonunuzun küçük ekranından tek başına izlemek moralinizi mi bozuyor? Miracast ve ekran yansıtma/yayınlama uygulamamızı deneyin, komik içerikleri akıllı görünümlü büyük TV ekranlarında arkadaşlarınızla veya ailenizle paylaşın.

Küçük ekranlarınızı daha büyük ekranlara aktarmak ve harika bir ekran paylaşma deneyimi yaşamak için ücretsiz ve istikrarlı bir TV'ye aktarma uygulaması aramaktan yoruldunuz mu? Miracast TV'ye yansıtma teknolojisine dayanan Ekran yansıtma - Telefonu Televizyona Bağlamak sizin için en iyi seçim!

Kullanmaya Başlamadan Önce Dikkat Edilecek Noktalar:
1. Hem TV'niz hem Android cihazınız kablosuz gösterim/Miracast ve ekran yansıtma işlevini desteklemelidir.
2. Telefonunuzun/tabletinizin ve akıllı televizyonunuzun aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun.
3. Cihazın düzgün bağlanması için VPN'in kapatılması önerilir.

Ekran yansıtma - Telefonu Televizyona Bağlamak'yi indirdiğiniz için teşekkürler. Herhangi bir geri bildiriminiz varsa lütfen bizimle [email protected] adresi üzerinden iletişime geçmekten çekinmeyin.

Güncellenme tarihi

12 Tem

Nerflix ilgili önemli bir problemim var

• Yüzbaşı
    Arkadaşlar yeni bir telefon aldım huwai mate 10 lite mirror Share ile TV ye aktardigim da herşey gayet iyi YouTube den video, resimleri g&#;rmek telefondan izlediğim videoyu aktarmak herşey gayet iyi. Fakat netflix e bağlanıp bir film dizi herhangi birşey izlemek istediğimde ses var g&#;r&#;nt&#; yok. Netflix men&#; g&#;r&#;n&#;yor i&#;erikler g&#;r&#;n&#;yor filmi a&#;tığım zaman altyazılar sağda ki soldaki ikonlar herşey olması gerektiği gibi ses de var ama nasıl oluyorsa g&#;r&#;nt&#; yok. Altyazı dahi var ama g&#;r&#;nt&#; yok. Bu gibi bir sorunu olan yada yardımcı olabilecek bir arkadaş var ise &#;ok minnete ge&#;er. İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shankssan -- 7 Mart ; >

• Yüzbaşı
    Netflix'te aktif i&#;erik koruması var, youtube'dan falan farklı Muhtemelen mirror programı g&#;r&#;nt&#;y&#; alamıyor Netflix izin vermediği i&#;in.
  • Yüzbaşı
    quote:

Orijinalden alıntı: 07ONUR

Netflix'te aktif i&#;erik koruması var, youtube'dan falan farklı Muhtemelen mirror programı g&#;r&#;nt&#;y&#; alamıyor Netflix izin vermediği i&#;in.

Hocam sorun da o işte. Eşimin xa1 ultra da sıkıntı yok benim eski telefonda da sıkıntı yoktu bu yeni aldığımda g&#;sterdi. Neyse artık PC den izleriz ne yapalım.
  • Teğmen
    quote:

Orijinalden alıntı: metalyalist

Telefon root'lu mu? Bazı uygulamaların rootlu telefonlara alerjisi var. O y&#;zden kısıtlanmış olabilir.

Yok hocam deil yeni aldım daha 5 g&#;nl&#;k cihaz huwai mate p10 lite
  • Er
    11 Mesaj
  • Yüzbaşı
    Ben artik uğraşmiyorum. Telefonun &#;&#;z&#;n&#;rl&#;ğ&#;n&#; d&#;ş&#;rd&#;m. Videonun &#;&#;z&#;n&#;rl&#;ğ&#;n&#; d&#;ş&#;rd&#;m. Farkli videolar denedim ama yok olmuyor. altyazı var t&#;m men&#; aray&#;z var ses var ama video g&#;r&#;nm&#;yor
  • Yüzbaşı

Orijinalden alıntı: shankssan

Ben artik uğraşmiyorum. Telefonun &#;&#;z&#;n&#;rl&#;ğ&#;n&#; d&#;ş&#;rd&#;m. Videonun &#;&#;z&#;n&#;rl&#;ğ&#;n&#; d&#;ş&#;rd&#;m. Farkli videolar denedim ama yok olmuyor. altyazı var t&#;m men&#; aray&#;z var ses var ama video g&#;r&#;nm&#;yor
    Aynı sorun bendede başladı.&#;nceden sorunum yoktu.&#;&#;zebildinizmi.
  • Yüzbaşı
    quote:

Orijinalden alıntı: nctemiz

Aynı sorun bendede başladı.&#;nceden sorunum yoktu.&#;&#;zebildinizmi.

Alıntıları Göster
    Yok hocam. Herhangi bir ilerleme yok. Zaten net sınırsız olduğu i&#;in artık pek bir &#;nemi de yok. TV nin Netflix uygulamasından izliyorum artık.
  • Binbaşı
    bu bir sorun değil netflixin bizzat yaptığı bir şey. Engel koyuyor bu gibi durumlara

mesela netflix izlerken screenshot'ta alamazsınız alırsanız sadece g&#;receğiniz şey simsiyah ekran olur. O da engelli.

lisans durumları ve yasal sebeplerden dolayı falan bir olayı var bu işin.
  • Yarbay

Orijinalden alıntı: BlackLead

bu bir sorun değil netflixin bizzat yaptığı bir şey. Engel koyuyor bu gibi durumlara

mesela netflix izlerken screenshot'ta alamazsınız alırsanız sadece g&#;receğiniz şey simsiyah ekran olur. O da engelli.

lisans durumları ve yasal sebeplerden dolayı falan bir olayı var bu işin.
    Ama bir arkadaş &#;nceden yapabildiğini s&#;ylemiş. Bir de Digit&#;rk play yansıtıyor &#;cretli platform o da, bilemedim.
  • Yüzbaşı
    Var mı bunun bir &#;&#;z&#;m&#;? Bende de mate 20 lite var Netflix ses var siyah ekran yani g&#;r&#;nt&#; yok izleme sırasında.
    Mirascreen aparatı ile yansıtma yapıyorum.
  • Yüzbaşı
    17 Mesaj
    1) Telefonunuzun "Widevine L1" desteklemesi gerekli.
    2) Widevine telefonlardan kaynakları aktarıp yayın yapılmasını engellemek i&#;in d&#;ş&#;n&#;lm&#;ş bir koruyucu servis. Widevine y&#;kleyebileceğiniz bir şey değil, g&#;ncelleme ile de alınamaz.
    Widevine, video akışının yasa dışı olarak kopyalanmamasını sağlayan bir DRM sistemidir.
    3) &#;&#; seviye vardır, ancak esas olarak p &#;&#;z&#;n&#;rl&#;k ve &#;zeri herhangi bir akış L1 gerektirir. Telefon, p akışa izin veren L3 ile geliyor, ancak mobil ekranda bile g&#;zel g&#;r&#;nm&#;yor.
    4) Cihazınızda hangi Widevine seviyesinin desteklendiğini kontrol etmek i&#;in "DRM Info" uygulamasını kullanabilirsiniz.
  • Yüzbaşı
    imhotep_61i kullanıcısına yanıt
    Harika cevap teşekk&#;rler. Eve benimki de L3 &#;IKTI. Tekrar sağolun.
  • Er
    1 Mesaj
  • Onbaşı
    17 Mesaj
    iremkolejii kullanıcısına yanıt
    Maalesef. Muhtemelen Netflix yeni bir sistem geliştirdi. :(
  • yeni mesaja gitYeni mesaj

Benzer içerikler

Netflix, dünya çapında ekranlara birinci sınıf, isteğe bağlı eğlence sunan en iyi akış hizmetlerinden biridir. Aboneliğinizle eski klasikleri, Netflix orijinallerini ve daha fazlasını sınırsız izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ancak, Netflix ekran yansıtmanız çalışmıyorsa, umutsuzluğa kapılmanıza gerek yok. Denemeniz için bir sonraki bölümün veya filmin hemen yayınlanmasını sağlayacak bazı önerilerimiz var!

Netflix Ekran Yansıtmam Neden Çalışmıyor ?

Netflix ekran yansıtmanın sizin için çalışmamasının birkaç nedeni olabilir. Netflix uygulamasının kendisinde, ekran yayınlayan içerikten sizi engelleyebilecek bazı güvenlik özellikleri vardır. Bunun başınıza gelip gelmeyeceği çoğunlukla konumunuza, cihazınıza ve planınıza bağlıdır.

Ekran yayınlamayı etkinleştirmek için cihazlarınızdaki ayarları da değiştirmeniz gerekebilir. Tüm bu sorunları giderdiniz ve Netflix ekran yansıtma hala çalışmıyor mu? Yazılım hataları, sinyal gücü, yavaş internet ve kapalı sunucu gibi diğer teknik sorunlar sorumlu olabilir.

Netflix Ekran Yansıtmamın Çalışmıyor Nasıl Onarılır?

Netflix ekran yansıtmanız çalışmıyorsa, sorunu çözmek için uygulayabileceğiniz birkaç adım vardır. Hangi çözümlerin en etkili olabileceği, yaşadığınız ekran yansıtma sorunlarının türüne bağlıdır. Sizin için uygun olanı bulmak için aşağıdaki önerilere bir göz atın.

Cihaz Ayarlarınızı Kontrol Edin

Cihazlarınızda ekran yansıtmayı kullanmak için bazı ayarları değiştirmeniz gerekebilir. Aksi takdirde, ekran yansıtma veya yayınlama arızalanabilir veya sesli veya sessiz siyah bir ekran gösterebilir . En önemlisi, tüm cihazlarınızda ekran yansıtmanın etkinleştirildiğinden emin olun.

Kontrol edilecek diğer bazı önemli cihaz ayarları şunları içerir.

• Cihaz paylaşım ayarları.
  • Cihaz ekran yayınlama ayarları.
  • Netflix uygulaması görüntüleme ve paylaşım ayarları.

Netflix Uygulamasını ve Cihazlarınızı Güncelleyin

Çoğu uygulama, özellik, program ve cihazın çalışması için güncel yazılım şarttır. Başka bir şeyi düzeltmeye çalışmadan önce cihazınızı ve Netflix uygulama yazılımını ve donanım yazılımını güncellediğinizden emin olun. Ayrıca Netflix ekran yansıtmanın çalışmaması gibi gelecekteki sorunları önlemek için cihazlarınızı otomatik güncellemelere ayarlayabilirsiniz.

Ekran Yansıtma Cihazınızı TV&#;nize Yaklaştırın

Kablosuz sinyal gücü, ekran yansıtmada önemli bir rol oynar. Bu nedenle, ekran yansıtmanın düzgün çalışması için cihazlarınızın optimum sinyal gücüne sahip olmasını sağlamak önemlidir.

Cihazlarınız arasındaki Bluetooth, RF veya Wi-Fi sinyal gücünü iyileştirmek için.

• Ekran yansıtmak veya yansıtmak istediğiniz cihazı, yansıtmak veya yayınlamak istediğiniz cihaza yaklaştırın.
  • Herhangi bir büyük mobilyayı veya nesneyi, yayın cihazınız ve TV arasındaki alandan uzaklaştırın.
  • Hacimli telefon veya tablet kapakları kullanıyorsanız, ekran yansıtma sırasında bunları çıkarmayı deneyin.
  • Her iki cihazınızın da açık olduğundan ve pillerinin tam dolu olduğundan emin olun.
  • Varsa, bir ethernet kablosu kullanarak cihazlarınızı Wi-Fi yönlendiricinize veya menzil genişleticinize bağlayın.

Her İki Cihazın Aynı Ağda Olduğundan Emin Olun

Netflix ekran yansıtmanın çalışmamasının bir diğer önemli nedeni, cep telefonunuzun ve TV&#;nizin aynı ağda olmamasıdır. Cep telefonunuz veri kullanıyorsa ve TV&#;niz ev Wi-Fi&#;nize bağlıysa, ekran yansıtma çalışmayabilir. Bu nedenle, her ikisinin de aynı ağa bağlı olduğundan emin olun.

Ekran Aynası İçin Telefonunuzu veya Harici Bir Uygulamayı Kullanın

Netflix, doğrudan uygulamadan yakındaki herhangi bir kablosuz cihaza ekran yayını yapmanıza olanak tanır. Ancak, temel bir tablet ve yalnızca mobil cihazlara yönelik Netflix planındaysanız bu işlev çalışmayabilir. İyi haber şu ki, başka bir yansıtma veya yayınlama uygulaması kullanarak içeriğinizi yansıtmaya devam edebilirsiniz.

İçeriğinizi yansıtmak için bu ekran yansıtma alternatiflerinden bazılarını deneyin:

• Cep telefonunuzda veya PC&#;nizde yerleşik bir ekran yansıtma veya yayınlama işlevi olmalıdır. Bunu, tabletinizde veya cep telefonunuzda ne oynuyorsa yansıtmak için kullanmayı deneyebilirsiniz. 
  • Alternatif olarak, Phone Link (önceden Your Phone), TeamViewer veya AnyDesk gibi harici bir ekran yansıtma veya yayınlama uygulamaları indirin ve kullanın.
  • Netflix&#;in telif hakkı yasaları nedeniyle bazı harici ekran yansıtma uygulamalarının içerik iletmesini engelleyebileceğini unutmayın. Bu durumda siyah bir ekran görebilirsiniz veya ekran yansıtma uygulaması çalışmayacaktır.

Netflix Hesabınızı Yükseltin

En bütçe dostu Netflix planlarından biri şüphesiz temel mobil ve yalnızca tablet paketidir. Bu Netflix planını seçmek, standart bir Netflix aboneliğine kıyasla %50&#;ye varan oranda tasarruf etmenizi sağlayabilir. 

Ancak, Netflix uygulamasını kullanarak ekran yansıtmayı deniyorsanız, TV dostu bir plana ihtiyacınız olabilir. Aksi takdirde, uygulama sizi engelleyebilir ve Netflix ekran yansıtmasının çalışmamasına neden olabilir. 

Yayın yapmak istediğiniz cihaz türü için TV desteği veya desteği içeren bir sonraki planı arayın. Yükseltildikten sonra, Netflix&#;i mobil cihazınızdan yakındaki kablosuz cihazlara hızlı ve kolay bir şekilde aktarabilmeniz gerekir.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası