van gölü elektrik dağıtım şirketi / funduszeue.info - Türkiye Yerel Arama ve Firma Rehberi

Van Gölü Elektrik Dağıtım Şirketi

van gölü elektrik dağıtım şirketi

VANGÖLÜ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş (VEDAŞ) HAKKARİ İL MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARET EDİLDİ..

Şubemize bağlı EMO Hakkari İl Temsilciliği heyetimiz tarafından 27 Nisan tarihinde (VEDAŞ) Van Gölü Elektrik Dağıtım A.Ş Hakkari İl Müdürlüğü`ne bir ziyaret düzenlendi. Ziyarette; Odamız ve VEDAŞ ilişkileri, Mühendislik hizmetleri ve VEDAŞ Hakkari İl Müdürlüğü uygulamaları ve Hakkari İlinde yaşanan Elektrik kesintileri konularında görüş alışverişinde bulunuldu

Barbaros RES

• Elektrik Dağıtımı
    • ·       Türkerler, Mart ’te yapılan Van Gölü Elektrik Dağıtım özelleştirme ihalesini milyon ABD $ bedelle kazanmış ve Van Gölü Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (VEDAŞ) % oranındaki hisselerini Temmuz itibariyle devralmıştır.

·       Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerini kapsayan bölgenin toplam nüfusu yaklaşık milyondur.

·        yılı itibariyle bölgede yaklaşık bin aboneye ulaşılmış olup, serbest tüketiciler dahil faturalandırılan enerji miktarı milyar kWh’tir.

·        – yıllık ortalama abone sayısı gelişimi; % 5,5

·        – tahakkuk eden enerji artışı; % 8,1

• T&#;rkerler Enerji
    • Dünyada ve özellikle Avrupa Birliği ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizde de yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılması artan ihtiyaca bağlı olarak sürekli yükselen bir ivme yakalamıştır. Türkiye, enerji ihtiyacının yerli kaynaklar ve milli sermaye ile karşılanması fikrinden yola çıkarak, dışa bağımlı bir ülke olmaktan kurtulup komşu ülkelerin dahi elektrik arzını karşılamayı hedefleyen bir vizyona sahiptir.

Türkerler Enerji, Ülkemizin sahip olduğu bu vizyonu kendisine misyon edinmiştir. Yenilenebilir enerji alanında yılından başlayarak işletmeye alınan ve proje aşamasında olanlar da dahil olmak üzere toplamda MW gücündeki projeleri ile Türkiye’nin enerjisi olmaya devam ediyor.

Türkerler Enerji oluşturduğu konsorsiyum ile birlikte Avrupa’nın rüzgar enerjisi alanında en büyük Yenilenebilir Enerji ihalesi olan MW kurulu gücünde olan YEKA ihalesini Avrupa’da rekor bir rakam olan $Cent/kWh ile kazanmıştır. 1 milyar euronun üzerinde yatırım sağlayacak ve bu projeyle kurulacak santrallerin işletmeye girmesiyle birlikte her yıl asgari 3 milyar kWh elektrik enerjisi üretecek. Aynı zamanda, kurulacak rüzgar tesisleri sayesinde yıllık ortalama milyon ton karbon emisyon azaltımı sağlayarak doğanın ve ekonominin de enerjisi olmayı hedeflemiştir.

Türkerler Enerji, yenilenebilir enerji alanında sahip olduğu geniş portföyü, başarılı yatırımları, doğayla uyumlu ve sonuç odaklı çalışmaları ile güven veren yürüyüşüne devam ediyor.

• Elektrik &#;retim
    • Türkiye'deki en büyük ve dengeli elektrik üretim projeleriyle toplamda MW Rüzgar Enerjisi Santrali (YEKA hariç), MW Hidroelektrik Enerji Santrali, MW Jeotermal Enerji Santrali projeleri ile üretime son hızıyla devam ediyor.

Jeotermal Santralleri

• Türkerler JES 1 (24 MW) Manisa
      • Türkerler JES 2 (24 MW) Manisa
      • Türkerler JES 3 ( MW) Manisa

Rüzgar Enerjisi Santralleri

• Tire RES (50 MW) İzmir
      • Barbaros RES (12 MW) Tekirdağ
      • Kalfaköy RES (10 MW), Balıkesir
      • Yenihisar RES (20 MW) Aydın

Hidroelektrik Enerji Santralleri

• Akıncı (Kayabeyi) HES (87 MW) Ardahan
      • Demirci HES (13 MW) Kastamonu - Sinop
      • Angutlu 1 HES (15 MW) Giresun
      • Angutlu 2 HES (9 MW) Giresun
  • Elektrik Ticareti
    • VEPSAŞ, içinde bulunduğu dağıtım bölgesindeki müşterileriyle birlikte Türkiye’nin dört bir yanında serbest tüketiciye de elektrik tedarik etmektedir.

• Gaz Toptan Satış

• Angoragaz Doğalgaz, Spot LNG ithalatı yapmak üzere; 15 Aralık tarihinden itibaren, 10 yıl süre ile geçerli olmak üzere EPDK’dan “Spot LNG İthalat Lisansı” almıştır. Lisans kapsamında; Spot LNG ithalatı yapmaya, ithalat ve toptan satış şirketleri ile ticaret yapmaya, dağıtım şirketlerine ve serbest tüketicilere doğal gaz tedarik etmeye hak kazanmıştır. Angoragaz 1 Ocak tarihinden itibaren doğal gaz ticaretine başlamıştır. Bu faaliyetlerin yanı sıra tarihinde 30 yıl süre ile geçerli olmak üzere Yunanistan’a boru hatları ile doğal gaz ihracat faaliyeti yapmak için “Doğal Gaz İhracat Lisansı” almıştır.

Angoragaz, her yıl portföyüne göre Türkiye’nin çeşitli bölgelerine doğal gaz tedarik etmekte olup, Türkiye’nin boru hattı ile doğal gaz arzı sağlanan bütün bölgelerine doğal gaz tedarik edebilecek konumdadır.

• YEKA
    • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı – Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen YEKA RES yarışması tarihinde Kalyon-Türkerler-Siemens Konsorsiyumu tarafından 3,48 USD Cent/kWh fiyat ile kazanılmıştır. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı – Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü ve Kalyon-Türkerler-Siemens Konsorsiyumu arasındaki YEKA Sözleşmesi tarihinde imzalanmıştır.

Konsorsiyum olarak asgari %65 yerlilik oranı ile türbin üretecek fabrika kurulumu üstlenilmiş olup, AR-GE faaliyetleri yürütülecektir. Fabrikada %90, AR-GE faaliyetlerinde %80 yerli istihdam sağlanacaktır. 

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası