sultanbeyli 2014 seçim sonuçları / Habertürk Mobil Seçim 2014

Sultanbeyli 2014 Seçim Sonuçları

sultanbeyli 2014 seçim sonuçları

SULTANBEYLI ELECTION RESULTS

2023
PRESIDENTIAL CANDIDATES

Number of Voters: 244,661

Hüseyin Keskin

AK Parti

%61,2

99.967oy

%14,4

23.575oy

• Açılan sandık
  • 618 / 618
  • %100
  • AK Parti

• SP

• Bağımsız

• CHP

• MHP

• %61,2

• %14,4

• %11,6

• %7

• %3,9

• %61,2

• %14,4

• %11,6

• %7

• %3,9

Tüm Partiler

Belediye Başkan Adayları

• Katılım oranı% 100
  • Toplam seçmen193.832
  • Kullanılan oy175.278
  • Geçerli oy163.431

Parti ListesiBelediye BaÅŸkanlığı Aday ListesiSultanbeyli Belediye Meclisi Seçim Sonuçları

Belediye Başkan Adayları

• Katılım oranı% 100
  • Toplam seçmen193.832
  • Kullanılan oy175.278
  • Geçerli oy163.431

Parti ListesiBelediye BaÅŸkanlığı Aday ListesiSultanbeyli Belediye Meclisi Seçim Sonuçları

Sultanbeyli Ayrıntılı Seçim Sonuçları

• Açılan sandık
  • 618 / 618
  • %100
  • AK Parti

• SP

• Bağımsız

• CHP

• MHP

• BBP

• BTP

• DP

• %61,2

• %14,4

• %11,6

• %7

• %3,9

• %0,7

• %0,4

• %0,3

• %0,2

• %0,1

• %0,1

• %0,1

• %0

• %0

• %0

• %0

• HEPAR

• HAK-PAR

• HÜDA-PAR

• TURK Parti

• YURT-P

• TKP

• HKP

• ÖDP

2017 İstanbul Sultanbeyli referandum seçim sonuçları: Evet- Hayır oy oranları açıklanıyor

Sultanbeyli referandum sonuçları cnnturk.com içerisinde canlı olarak aktarılmaya devam ediyor. YSK verilerine göre 15 mahallesi bulunan ilçede 519 sandık kurulacak ve 210 bin 830 seçmen sandık başına gidecek. Peki, ilçedeki önceki seçimlerde hangi sonuçlar alınmıştı. 

Tüm referandum sonuçlarını anlık takip etmek için tıklayız.. 

Türkiye sandık başında

2017 referandumunda Türkiye'de 81 ile bağlı 50 bin 274 muhtarlıkta 167 bin 140 sandık kuruldu. Referandumda yurt dışı seçmenler dahil 58 milyon 366 bin 647 kişi olarak belirlendi.. Bu seçmenlerin sandıkta verecekleri karara göre Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kabul edilecek yahut reddedilecek.

Referandum öncesinde siyasi partiler verecekleri oyların rengine göre seçim çalışmalarını yürüttüler. TBMM'de yer alan partilerden Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) referandumda 'Evet' vereceklerini açıklarken, muhalefet partileri Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) ise referandumda 'Hayır' oyu kullanacaklarını açıkladılar. Öte yandan 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde yüzde 10 olan seçim barajını geçemeyerek Meclis'in dışında kalan partiler de referandum öncesinde oylarının ne olacağını paylaştılar.

İLÇE İLÇE İSTANBUL REFERANDUM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

Türkiye 7. kez referanduma gidiyor

Türkiye Cumhuriyeti'nde vatandaşlar 7. kez referandum için sandık başına gidiyor. İlk referandum 1961 yılında yapıldı. Ardından 1982, 1987, 1988, 2007 ve 2010 yıllarında referandumlar yapıldı. Türkiye'de yapılan referandumlardan 'Hayır' oyunun yüksek çıktığı tek referandum 1988 yılında yapılan referandum oldu. Bu referandumda 1982 Anayasası'nın 127. maddesindeki yerel seçimlerin 1 yıl erkene alınıp alınmaması konusu oylamaya sunuldu.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) iktidarı sürecinde Türkiye, iki defa referanduma gitti. İlk olarak 2007'de cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi başta olmak üzere birtakım anayasa değişiklikleri halkoylamasına sunuldu. 2007 referandumunda 'Evet' verenlerin oranı %68,95 olurken, 'Hayır' oylarının oranı ise %31.05 oldu.

2010 Sultanbeyli referandum sonuçları

2010 referandumunda yine anayasa değişikliği maddeleri oylamaya sunuldu. Bu halkoylamasında ise 'Evet' oylarının oranı %57,88 olurken, 'Hayır' oylarının oranı %42,12 oldu. 2010 Afyon referandum sonuçları şu şekilde oldu:

Evet: 85,6

Hayır: 14,4

2017 İstanbul Sultanbeyli referandum seçim sonuçları: Evet- Hayır oy oranları açıklanıyor

1 Kasım 2015 Genel Seçim Sonuçları

7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin ardından hükümet kurulması konusunda mutabakat sağlanamamasının ardından erken seçime gidildi. 1 Kasım 2015'te yapılan genel seçim sonuçlarına göre AK PARTİ %49.5, CHP %25.3, MHP %11.9, HDP ise %10.8 oranında oy aldı. Seçim sonuçlarına göre Sultanbeyli'de oy dağılımı şu şekilde oldu:

AK PARTİ: %66,9

MHP: %16,7

2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan %51.79, Ekmeleddin İhsanoğlu %38.44, Selahattin Demirtaş ise %9.76 oranında oy aldı. Sultanbeyli'de ise oy dağılımı şu şekilde oldu:

Recep Tayyip Erdoğan: %69,6

Ekmeleddin İhsanoğlu: %14,2

Selahattin Demirtaş : %16,2

Madde madde anayasa değişiklikleri

İlçenin tarihi

Geçmişte "Sultanbeyli'nin yeri", "Sultan beyliği çiftliği" ve "Sultan beyliği" gibi adlarla anılan Sultanbeyli'nin tarihi 6. yüzyılın başlarına kadar uzanır. Uzun yıllar Roma İmparatorluğu yönetiminde kalmıştır. Sultanbeyli 1328 yılında Orhan Gazi'nin emriyle Abdurrahman Gazi ve Konur Alp komutasındaki Osmanlı ordusu tarafından fethedilmiştir. Fetihten sonra Abdurrahman Gazi, Aydos Kalesi tekfurunun kızıyla evlenmiştir. Bu hatıraların izlerini taşıyan Aydos Kalesi'nin kalıntıları günümüze kadar gelmiştir. İstanbul ili Anadolu'nun bağlantı yolu üzerinde olması nedeniyle, fetihten önce İstanbul'a sefer düzenleyen Türk orduları tarafından öncelikle fethedilmesi gereken bir anahtar konumundaydı.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası

© 2024 Toko Cleax. Seluruh hak cipta.