insignia 1.4 turbo test / OPEL INSIGNIA T HP - Otodünya

Insignia 1.4 Turbo Test

insignia 1.4 turbo test

TechTurkey > Diğer > Videolar > f30 i vs insignia t roll

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : f30 i vs insignia t roll

i-vtec07

,

Opel İnsignia turbo vs Bmw F30 i - YouTube (funduszeue.info?v=KJDartcQ)
:gezinirken denk geldi:)

Bundan çıkarmamız gereken sonuç nedir ?

Bundan çıkarmamız gereken sonuç nedir ?

'den sonra geliyomuş :D

Her paylaşılan videonun altına cem yılmazlar yorum yapmasa olmaz zaten

i-vtec07

,

Aradaki performans farkını görebilirsin mesala. ;) burası otomobil forumu

dieseland

,

prof bi deneme olmuş :D ülkemizde böyle denemeler görmek keyf verici :D

boy kavramlarınıda ogrenmiş olduk kafa kafayayken arada bayaa bir fark oldugu :D

insignia nasıl gitmiş öyle ya, bmw nin bariz daha üstün olması lazımdı. insignia yüklü muhtemelen

BMW i Otomatik test ( km/h, km/h) - YouTube (funduszeue.info?v=4ds0yjAL8y8)

Opel Insignia Turbo HP test ( km/, km/s) - YouTube (funduszeue.info?v=1GicuVJ5CvM)

i-vtec07

,

aynen abi f30 daha üstün gözüküyo verilerde.

speed_emre

,

ınsıgnıa bızım forumdakı kısı en son stocktu arabası cunku satıcak arabasını :)

blablablabla

ınsıgnıa bızım forumdakı kısı en son stocktu arabası cunku satıcak arabasını :)

o zaman bmw de bir sıkıntı var, bildiğim kadarıyla bakımları km de bir yapılıyor zaten, bakım yapılmayan araba mutlaka performanstan düşer

e aldanmayın orada olduğu gibi bmw 8 ilerinin avantajını kullanamıyor yüksek hızlarda rollde, 90 gibi basmaya başlamışlar 50 den başlasalardı durum farklı olurdu. Sonuç normal bence hp sonuçta karşısında ki de ağır hantal falan ama taneside sütçü beygiri değil :)

maskaran

,

ama pilot çok kibarmış :D

Turboğuz54

,

yapıyomu bunlar yapıyosada kaç gün sürüyo haha :D

Powered by vBulletin® Version Copyright © vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

Opel İnsignia T Yakıt Tüketimi

• Binbaşı
    Arkadaşlar selamlar,

Son zamanlarda forumda da sık sık tarşılan Dizel-Bezin ikilemini bende yaşadım ve turbo benzinli bir araca ge&#;meye karar verdim.

1 ay &#;nce model İnsignia aldım ve eğer yakıtta problem yaşarsam LPG taktırabilirim diye d&#;ş&#;nd&#;m.

Kg olmasına rağmen yakıtı gayet normal.

En son yakıt t&#;ketimim şu durumda ;

Opel İnsignia T Yakıt Tüketimi

Aracı sıkıştırınca haliyle t&#;ketim artıyor ama bu tamamen olmasada tasarruf odaklı sakin kullanımdır.

Elbette bire bir dizelle kıyaslamıyorum gerek litre fiyatı gerek ise ne kadar performans odaklı kullanılsada az yakması gibi avantajları var dizelin.

Ama aklımda uzun s&#;redir Peugeot puretech, Vw TSi yada Opel T motorlar vardı.

Uzun s&#;re&#;te ne kadar memnun kalırım bilemiyorum ama şuan olduk&#;a memnunum.

model 38 binde full versiyon D segment aldığım aracın aklımda ki tek dizel alternatifi Alfa Romeo Giulietta idi.

İnsigniayı aldım.

Anlık yakıt t&#;ketimi CC 82 hız ile;

Klima kapalı ve ara&#;ta 2 kişi den başka y&#;k yok.

Yol belki biraz eğimli olabilir &#;&#;nk&#; d&#;n&#;ş yolunda ara&#; - 4 Litre civarında g&#;steriyor.

• Binbaşı
    Dizelin trakt&#;r sesini sevmiyorum, esnaf işi dizel.
    Aracınız hayırlı olsun. Km ortalması fazla, sıkışık trafikte yakıt artacaktır fakat dediğiniz gibi km araca g&#;re gayet makul.
    Dizel alsaydınız c segmenti bakacağınıza aradaki farka d segmenti dolu araca sahip olmuşsunuz, en g&#;zeli.
    Yedek par&#;aları nasıl ? Yetkili servisleri en son &#;ok pahalıydı, beni korkutuyor a&#;ıkcası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Standart bir surucu icin gayet yeterli bir motor oldugunu dusunuyorum. Simdi gelip kesin diyecekler ki Istanbul trafigi vs sanki Ulke'de baz alinmasi gereken sehir Istanbul'mus gibi. Ellerinden gelse ureticileri Istanbul'a davet edip burada ki sartlarda test edip kataloga yazin diyecekler.

Araciniz gayet iyi yakiyor. Bende genelde 35km/h ortalamalarda seyahat ediyorum, yerinizde olsam bende secimimi bu motordan yapardim.

Paylasim icin ayrica tesekkurler.

• Yarbay
    G&#;le g&#;le kullanın &#;ok g&#;zel ara&#; hocam.

Yakıtı benzin alırken de &#;l&#;&#;n, İnsignia konusunda dizel olanlarda &#;oğu kullanıcının yol bilgisayarı km de Lt arası eksik g&#;steriyordu.

Son iki aracım dizeldi yeni benzinli ara&#; aldım.. Benimde Rodaj d&#;neminde karma i M ile 36km hız ort ile Pompa &#;l&#;&#;m&#; Lt/ km.
  • Yarbay
  • Valla arabaya motora ortalama hoza gore gayet g&#;zel bir rakam . Bu memnuniyetiniz daim olsun inşallah

Ben yine de de lpg takardim o ayrı konu:)

• Yüzbaşı
    Konu biraz dagilacak ama t insignialarda kronik sorun varmidir? Ilerde dusundugumuz araclardan ufak ufak arastiralim diye funduszeue.info onemli degil cok gelirse lpg ye uyumlu bir motor zaten lpg funduszeue.info kusur kg lik d sinifi bi arac icin , turbo motor dusunuldugunde tuketim normal gibi geldi bana.

• Kurmay Yarbay
    G&#;le g&#;le kullanın aracınızı. Edition elegance mi,Ka&#; km de ve ne kadara aldınız acaba?

• Yarbay
    T&#;ketiminiz g&#;funduszeue.infoız bu değer karma t&#;ketim değerleri.sıkışık trafiğe hi&#; girmemişfunduszeue.infoe akıcı trafikte 3. Vites ve &#;zeri hızlarda kullanmışsınız aracınızı.
    Pendik merkez-kurtk&#;y arası t active select astra ile 10 tl nin altına funduszeue.infoı sakin kullanıfunduszeue.info g&#;zergah &#;ok sıkışık trafikten oluşuyor ve km lik yolda 20 den fazla7trafik lambası funduszeue.infoma hız arası gidip geliyordu

• Binbaşı
    @Hdplus

&#;ncelikle iyi dilekleriniz i&#;in teşekk&#;r ederim.

4 yıl dizel macerasından sonra benzinli ara&#; &#;nyargımı kırdıfunduszeue.infoı değiştirme kararı alırken dizel y&#;z&#;nden o kadar daraldı ki makas haliyle az yaksın diye daha fazla para &#;demek ortalama bir binici olarak ironik geldi. Bir ara Hyundai i20 alayım dedim 55 bin liraya ama o fiyata 2 yaşında D segment ara&#; alabildim.

Par&#;a fiyatları beklentimin altındaydı.Bakım TL tuttu ve otomatik kapanan ayna fiyatı sordum lira dediler yanlış hatırlamıyorsam.

@supremum01

Teşekk&#;r ederim.

İzmir de yaşıyorum g&#;zergahımda trafik var ama İstanbul ile kıyaslanamaz tabi.

Golf de d&#;ş&#;nm&#;şt&#;m TSİ ama İnsignia aşık etti kendine.

@linqs

Fiyat/Performans olarak banada &#;yle geliyor.(2. eli kastediyorum)

@bozak07

LPG g&#;vencesi aldım ama şimdilik ihtiya&#; duymuyorum. Dizel aracım litre yakıyordu 33 km ortalama ile (Euro 4 HDİ ). &#;ok km yapmıyorum yıllık maksimum yapıyorum.

lira vermeye ve aracı elletmeye hen&#;z g&#;nl&#;m razı değil :)

&#;ok teşekk&#;r ederim &#;ok daha iyisi sizlere nasip olur inşallah.

@samsunluuu55

Benimki makyajlı kasa hen&#;z kronik sorun konusunda bilgim yok ama ara&#;tan arada bir aşırı olmayan kayış sesi funduszeue.infoığım kişiye sorduğumda kronik olduğunu s&#;ylemiş funduszeue.infoın garantisi devam etmekte bunu &#;&#;zmeye &#;alışacağıfunduszeue.info ara&#;ta hata bulamadı. LPG olayını bizzat servis ile konuştum takılabilir s&#;baplar magnezyum biliyorsunuzdur bin km sorun &#;ıkarmayanda olmuş &#;ıkaranda. Taktıralım ileride sorun &#;ıkarsa s&#;bapları &#;elik ile değiştiririz sorun olmaz dedi. Eğer performanslı kullanmayacaksınız gerekmedik&#;e ihtiya&#; duracağınızı sanmam ama performans isterseniz benzinli ara&#; olduğunu gerek hırıltısı ile gerekse yakıt t&#;ketimi ile belli ediyor :)

• Binbaşı
    @L30N

Teşekk&#;r ediyorum sizde g&#;le g&#;le kazasız belasız kullanın.

Yol bilgisayarı eksik g&#;stermesinden ş&#;phelenmiyorum değil. Bunu bir ara depo hesabı yaparak ifşa ederim :)

Rodaj s&#;resi bitince daha az yakar ki benzinli olduğunu varsayarsak şimdi bile gayet makul.

@otomobilci_x

Teşekk&#;r ederim.

55 bin liraya Edition Elegance 38 bin km de aldım. Sadece 3 par&#;a lokal boya var.

@funduszeue.info

Aslında bulunduğum şehirde ki trafik ortalaması bu aşağı yukarı. Biraz daha dikkat etsem belki biraz daha az yakardı ama eziyete gerek yok :) Zaten 30 km altında 8 litre altı m&#;mk&#;n değil gibi geliyor bana. Arkadaşımda da sizde ki ara&#;tan vardı denedik İnsignia daha az yakıyor manuel olduğu i&#;in sanırım ki ağırlık arasında aşırı fark yok Astra da olduk&#;a ağır bir ara&#;. 20 km altında 10 litre yaksın hakkıdır doğası gereği hem ağır, hem benzin :)

Ge&#; cevaplarım i&#;in kusura bakmayın l&#;funduszeue.info takip ettim ama yazacak fırsatım ancak oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daft Punk -- 19 Haziran ; >

• Yarbay
    Hocam &#;ok g&#;zel değerler. Ve g&#;stergeler de g&#;ncel. Eskisi &#;ok kalitesizdi.

Bir sorum olacak. Bir yakınım insignia da km de hızı sabitleyince rampada hizi koruyamiyor dedi. Bana mantıklı gelmedi. nm tork var. Ara&#; ağır olsa da rahat &#;ıkması lazım diye d&#;ş&#;n&#;yorum.

• Yarbay
    55 Bin liraya bu araba ciddi s&#;yl&#;yorum funduszeue.info antin kuntin arabalar bin tl oldu.
  • Binbaşı
    t insignia sadece bir g&#;n kullandım bayağı bir agresif kullandım 12lt civarı yaktı. Bence agresif kullanımda 12lt bile bu ara&#; i&#;in iyi bir değer zira sakin kullanımda 9lt ortalaması olur sanırım ş.i&#;i. Ama ger&#;ekten yere yapışan, g&#;ven veren, konforlu bir ara&#; hayırlı uğurlu olsun

• Binbaşı
    Bu arabanın tek sorunu ağırlık. dizelini kullandim 1 g&#;n boyunca. Şehir i&#;i trafiğinde 7 lt'nin altına d&#;ş&#;rmek &#;ok zor ama uzun yolda t&#;ketimi makuldu. Yeni nesilde kilo kadar bir hafifleme olacağı s&#;yleniyor. Bakalım g&#;zel olacak ama o zaman da b&#;yle makul fiyatlara satilmayacak. &#;ok fazla kilometre yapılmıyorsa alınacak en iyi ara&#;lardan bu berbat piyasada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahaman -- 19 Haziran ; >
  • Yüzbaşı
  • Yarbay

Benzer içerikler

Opel Insignia T Edition Test Sürüşü

Opel Insignia litrelik Turbo motoruyla artık daha ulaşılabilir hale geldi. Insignia ailesinin en ucuz versiyonunda kullanılan motor, bununla birlikte iktisat iddiası da taşıyor. Bu motor seçeneğinde otomatik vites seçeneği sunmadığı için en ciddi rakibi Volkswagen Passat’ın hala bir adım peşinde kalan Insignia, bu açığını çekici tasarımı ve keyifli sürüşü ile kapatmaya çalışıyor. Bakalım yeni motor Insignia satışlarını iyi mi etkileyecek?

Tasarım

D segmentinde tasarımıyla nerede ise her insanın hoşuna giden modellerin başlangıcında Opel Insignia geliyor. Dinamik tasarımıyla kendini belli eden Opel Insignia’nın tasarımında en dikkat çekici kısım tavan yapısı. Arkaya doğru eğimli şekilde sonlanan tavan araca sportif bir hava katıyor. Ön bölümde ise LED farların ok şeklindeki yapısı ve uzun kaput yapısı göze çarpan detaylardan. Insignia, mm’lik uzunluğuyla selefi Vectra’nın mm’lik uzunluğunun oldukca önünde. Otomobilin mm olan genişliği ve mm’lik yüksekliği de selefinden daha çok. Bu sınıfın en oldukca satan modeli Passat ile kıyaslandığında ise Insignia’nın santimetre daha uzun olduğu görülüyor. Insigna’nın litrelik bagaj hacmi derslik averajlarında ve oldukça kafi.

İç mekan

Opel Insignia’nın dış tasarımındaki sportiflik aracın içinde de devam ediyor.  Kullanılan malzemelerin kalitesi ve işçilik oldukça iyi. Orta konsolun bolca tuşlu yapısı karmaşık görünse de alışma sürecinden sonrasında rahatça kullanılıyor. Üst kısımdaki kırmızı aydınlatmalı gösterge ekranı rahat benzer biçimde görünse de kullanım açısından sorunsuz. Klima sisteminin ısı bilgisini gösteren küçük ekran ise güneşli havalarda asla okunmuyor. Üç kollu direksiyonun üstünden hız sabitleyici ve ses sistemi kolaylıkla denetim edilebiliyor. Insignia’nın dar yan camları ve arkaya doğru alçalan tavan yapısı sebebiyle arka koltukta oturanlar birazcık karamsar bir ortamda seyahat yapıyorlar fakat diz mesafesi açısından sorun yaşanmıyor.  Ortada oturacak yolcunun şaft tüneli yüzünden konforunun kısıtlandığını ise söylemeliyiz.

Motor
Opel Insignia’nın varlıklı motor gamına son eklenen motor litrelik turbo, 6 kademeli manuel şanzımanla beraber çalışıyor. Ufak hacminden büyük güçler çıkarmayı başaran motor, d/d aralığında hp güç üretiyor. Turbo yardımıyla d/d aralığında üretilen Nm’lik tork, tona yaklaşan ağırlığıyla Insignia’yı kaldırmakta zorlanmıyor. 10,9 saniyede km/s hıza ulaşan Insignia, kesin şekilde yüksek süratlere çıkıyor ve km/s sürate kadar ulaşıyor. Bu motor seçeneği ile beraber Insignia’da en oldukca dört gözle beklenen mevzu yakıt tüketimi. Insignia’nın en ufak hacimli motorlu versiyonu testimizin sonucunda 8,3 lt/ km averaj yakıt tüketti. Bu değerler litre turbo Insignia’nın yanında kayda kıymet derecede düşük.

Konfor ve yol tutuş
Sınıfının en iyi yol tutan modellerinden kabul edilen Insignia bu versiyonunda spor şasi opsiyonuna haiz olmasa da hala oldukca iyi. Direksiyon tepkileri son aşama duyarlı olan modelin gaz ve fren tepkilerinin hassaslığı da hoşumuza gitti. Arka bölümde görüş açıları birazcık dar olan aracın ufak aynalarının da yetersiz kaldığını söylemeliyiz. Sessiz yapısıyla uzun yolculuklarda yorucu olmayan Insignia’nın koltukları da son aşama konforlu. İç mekanda eleştirilecek noktaların başlangıcında dar yaşam alanı ve tavanın eğimli yapısının verdiği kısıtlı ferahlık geliyor. Insignia D sınıfındaki en sportif görünen vasıta olabilir sadece arka koltukta oturanlar bu durumdan pek hoşnut olamayacaktır.

Güvenlik

Opel Insignia senesinde girmiş olduğu EuroNcap çarpışma testinden beş yıldız ile ayrıldı. Araçta sürücü, yolcu yan ve perde hava yastıkları ile ESP sistemi standart olarak sunuluyor.

Teknik Özellikler
Motor:1,4 Turbo
Motor Hacmi: cc
Silindir Adedi:4
Maksimum Güç: hp d/d
Maksimum Tork: Nm d/d
Performans
km/s Hızlanma10,9 s
Maksimum Hız: km/s
Frenler
Ön:Disk
Arka:Disk
Yakıt TürüBenzin
Yakıt Tüketimi
Kent İçi:7,5 lt
Kent Dışı:4,5 lt
Kontrol:8,3 lt
Boyutlar
Uzunluk: mm
Genişlik: mm
Yükseklik: mm
Dingil Mesafesi: mm
Bagaj Hacmi: lt
Yakıt Depo Kapasitesi:70 lt
Boş Ağırlık: kilogram
Lastik Boyutu:/55 R17

(Toplam: , Bugün: 1 )

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası