easytronic forum / Easytronic Hk. Yardım | Opel Astra, Opel İnsignia, Opel Corsa - Forum ve Destek Sayfaları

Easytronic Forum

easytronic forum

Konu: 2013 astra sedan 1.6 i 16v (115 hp) easytronic hakkında görüşleriniz?

JETTA ile astra yı karşılaştıran arkadaşlar bu iki araç hakkında yeteri kadar bilgileri olmadığı için insanları yanlış yönlendirme gibi bir yanlışa kapılıyorlar ve kendilerini kandırıyorlar. çünkü ; 1-arada 8.000 tl gibi fark var. 2- jettayı bayilerde bulamazsın siparişte almıyorlar. 3-jettanın motoru 1.2 olmasına rağmen 1.6 astra ile aynı yakıt tüketimine sahipler. Bununla birlikte jetta astranın tozuna yetişemez. 4- jetta 120-130 dan sonra hiç güven vermiyor ses yalıtımı hiç yok. 5-astranın fren ve viraj alma performansı sınıfında 1 numara. astra ile 120 ile girdiğim viraja jetta 90 la zor girer. 6-jetta donanım fakiri. Astraya göre. hız sabitleyici, kol dayama, direksiyon kumandası, deri direksiyon, elektrikli yan aynalar, çeşik jant, 7 yönlü ön koltuk,vb.vb. yok 7- jettanın tsı motorlarına LPG olmaz. 8- Şu anda piyasadaki en çok sorun çıkaran şanzıman dsg dir. filan. Ha şu var aynı paraya 1.6 tdi dizel jetta alınıyorsa o zaman olur.

Easytronic aracımı manule çevirme projesi

Herkese merhabalar beni bilenler biliyor . Bilmyen arkadaşlar , abiler , ablalarım içinde ben yurtdışında rusyada yaşıyorum. Aracım yarıotamatik her hafta bir şanzıman sorunu ile yolda kalıyordum. Genellikle sorun şanzıman beynindeki debriyaj valfi . Bunun için 2 kez beyin komple 4 kez ise bu valfi aldım . valfi 2 kez yan sanayi aldım 350 tl tanesi . 2 adet ise orjinal aldım 1250 lira tanesi . Ama yinede bozuluyordu nedense . Daha sonra beynin içindeki motorun kömürü bitti onu sorun olarak görmedim sonuçta olan birşey dedik . Yaptık geri taktık , tam 14 gün sonra yine kömürleri bitirdi. Yani anlıyacağınız değişmedik parça kalmamasına rağmen her seferinde yine bozuldu . Bu arada aracım 1.6 benzin Z16XEP motor lu . 5 ileri vitesli yarı otamatik. Şanzıman kodu F17 . Yani manule şanzımana robot takmışlar . Bende kafama koydum ve araştırmaya girdim . Bu mümkünmüş.
-Vites kolu, vites ( benzinli 1.6 araçlarda demirli oluyor )
-Debriyaj pedalı
-Fren pedalı
-türkçesini bilmiyorum ama şanzımanın üstündeki parça
-debriyaj valfi
-debriyaj valfi hortumu ( fren hidroliğine giden hortum)
-vites aktarıcı (türkçesini bilmiyorum ) çok kollu olan
- manuel aracın şanzıman bağlantı soketleri ve kablosu ( takım halinde zaten , beyinden sigorta kutusuna gidiyor)
-kilometre sayacı ( isteğe göredir ) ben aldım almasanızda olur .
Şuan herşey hazır sadece yarın başka bir valf alacağım yanlış almışım😂
Kısacası yaptırmak isteyenler için öneririm yakında yakıt konusunda paylaşırım . Aklınıza takılan olursa yazabilirsiniz . Herkese teşekkürler .

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır