kırlara gidiyorum / Uçurtma konulu şiirler (2 adet)

Kırlara Gidiyorum

kırlara gidiyorum

Aşağıdaki şiiri okuyup bu şiirde anlatılanlardan hareketle kısa bir hikâye yazınız. Kırlara Gidiyorum şiiri ile ilgili hikâye örneğimize göz atabilirsiniz.
Bir gün hava sıcak ve güneşliydi. Babama çok güzel bir uçurtma yaptırdım. Bu hava tam da uçurtma uçurmak için uygundu. Babamla birlikte uçurtmayı yanımıza alıp kırlara doğru çıktık. Arabayı yol kenarına park ettikten sonra büyük bir heyecanla kendimizi yemyeşil kırlara doğru bıraktım. Her yerde mis kokular vardı. Kelebekler uçuşurken saçlarıma hafif bir rüzgar esintisi dokunduğunu fark ettim.

Çok geçmeden babamla uçurtmayı çıkarıp, tüm hazırlıkları yaptık. O sırada babam gökyüzüne doğru uçurtmayı saldı. Hava da estiği için bir anda çok yukarı doğru süzülen uçurtma beni çok sevindirdi. Zaten uçurtma uçurmak en sevdiğin şeydi. Onu uçarken görmek, kuşlara yarışını izlemek bana çok büyük bir keyif veriyordu. Böyle güzel bir anı değerlendirmek istemiştim. Çünkü koşullar çok uygundur. Babama rica ettim. O da sağ olsun beni kırmadı. Hem apartmanda çok sıkılmıştım. Şehirde her taraf betondu. İnsan şöyle kırlara çıkmayı özlüyor. Günlük güneşlik bir hava da olunca bu günü kırlarda gezmeye ve uçurtmayla eğlenmeye ayırdık.

Birkaç saat geçmişti. Rüzgar hala usul usul esiyordu. Uçurtmam göklerde bir kuş gibi süzülürken gözlerindeki sevinci gören babam da çok mutlu olmuştu. Böyle bir babaya sahip olduğum için kendimi çok şanslı hissediyordu. Biraz yorulmuştum. O anda uçurtmayı yere indirdik. Evden getirdiğimiz erzakları açarak güzle bir sofra kurduk. Termosta çayımız, çıkınımızda peynir, ekmek, zeytin ve helva vardı. Bir güzel karnımızı doyurduktan sonra artık toparlanıp evin yolunu tuttuk. Çok güzle bir gün geçirmenin mutluluğuyla eve döndük.

Tags SınıfHikayeler

Daha yeni Daha eski

").addClass("theiaStickySidebar").append(seafoodplus.infoen()),seafoodplus.info(seafoodplus.infoSidebar)}seafoodplus.infoBottom=parseInt(seafoodplus.info("margin-bottom")),seafoodplus.infogTop=parseInt(seafoodplus.info("padding-top")),seafoodplus.infogBottom=parseInt(seafoodplus.info("padding-bottom"));var n=seafoodplus.info().top,s=seafoodplus.infoeight();function d(){seafoodplus.infocrollTop=0,seafoodplus.info({"min-height":"1px"}),seafoodplus.info({position:"static",width:"",transform:"none"})}seafoodplus.info("padding-top",1),seafoodplus.info("padding-bottom",1),n-=seafoodplus.info().top,s=seafoodplus.infoeight()-s-n,0==n?(seafoodplus.info("padding-top",0),seafoodplus.infoSidebarPaddingTop=0):seafoodplus.infoSidebarPaddingTop=1,0==s?(seafoodplus.info("padding-bottom",0),seafoodplus.infoSidebarPaddingBottom=0):seafoodplus.infoSidebarPaddingBottom=1,seafoodplus.infousScrollTop=null,seafoodplus.infocrollTop=0,d(),seafoodplus.infoll=function(e){if(seafoodplus.info(":visible"))if(i("body").width()

Uçurtma konulu şiirler (2 adet)

KIRLARA GİDİYORUM

Kırlara gidiyorum
Elinde uçurtmam.
Kuşlar bekliyor gökte
Çünkü uçurtmamda
Kuş resimleri var
Canlanacaklar
Ben uçurunca

Kırlara gidiyorum
Ekmek var torbamda
Kuşlar
Beni gözlüyor dallarda
Ben torbayı açınca

Kırlara gidiyorum
Sevinç var kalbimde
Tavşanlar
Böcekler
Sular yaşıyor yanımda
Ben kalbimle bakınca

Akşam
Kırlardan dönüyorum
Uçurtmam ağaçta
Dallara takılı
Ekmek kuşun gagasında
Kalbim avcumda

Cahit Zarifoğlu

BABA BANA UÇURTMA YAP

Baba bana uçurtma yap,
Şöyle koskocaman olsun.
Kuyruğuna sevgini bağla,
Tahtası mutluluktan olsun.

Baba bana uçurtma yap,
Kuşlara arkadaş olsun.
Nereye eserse rüzgar,
O da oraya uçsun.

Baba bana uçurtma yap,
Hayallerim gerçek olsun.
Özgürlüğün tarifsiz keyfi,
Bırak içime dolsun.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir