kızılay haftası ile ilgili sloganlar / Kızılay Haftası ve Kızılay Hakkında Sözler, Atasözleri, Deyimler, Sloganlar - Türkçe Ödevim

Kızılay Haftası Ile Ilgili Sloganlar

kızılay haftası ile ilgili sloganlar

Kızılay Haftası ve Kızılay hakkında sözler, atasözleri, deyimler, sloganlar, Kızılay ile ilgili güzel sözleri içerikte bulabilirsiniz.

Kızılay Haftası ve Kızılay Hakkında Sözler, Atasözleri, Deyimler, Sloganlar

Kızılay Haftası ve Kızılay Hakkında Sözler, Atasözleri, Deyimler, Sloganlar

Kızılay Hakkında Sözler

» Kızılaycılık ideali hepimizin gönlünü ısıtan güneştir.

» Kızılay’a üye olmak, uygarlığın gereğidir.

» Yalnızca kan vermekle kalma, çevrendekileri de bu kutsal göreve teşvik et.

» Bağışlanan kan, hayat demektir. Bunun yolu da Kızılay kan merkezinden geçer.

» Kızılay felaket günlerinde herkesin dert ortağıdır.

» Ne mutlu Kızılay’a bağışta bulunup, çaresizlere yardım elini uzatanlara.

» İyi günde kan veren, ihtiyacı olduğunda kan bulur.

» Yardım duygusu Kızılay’da sembolleşir.

» Kızılay’a sahip çıkalım, koruyalım ve üye olalım.

» Kızılay’ı sevmek insanlığı sevmektir.

» Kızılay yalnız Türk milletine değil, insanlığa ışık tutan bir kuruluştur.

» Kızılay ocağı şefkat ve ana kucağıdır.

» Kan merkezlerinde kan varsa, hayatınız güvendedir.

» Kızılay barışta ve savaşta yanımızdadır.

Kızılay ve Yardımlaşma Hakkında Atasözleri

» Acılar paylaşıldıkça azalır.

» Küçük yardımlar büyük işler görür.

» Birlikten kuvvet doğar.

» Nerede birlik, orada dirlik.

» Yalnız taştan duvar olmaz.

» Kul sıkışmayınca Hızır yetişmez.

» Bir elin nesi var, iki elin sesi var.

» Her damardan kan alınmaz.

» Kızılay’ı unutma sana da acılı günlerinde yardımcı olur.

Kızılay ve Yardımlaşma Hakkında Deyimler

» Yardıma koşmak

» (Bir işin veya bir şeyin) Ucundan tutmak

» İşi düşmek

» Yardımda bulunmak

» Yardım görmek

» Bel bağlamak

» Destek görmek

» (Birinin) Eline bakmak

» Elini uzatmak

» Elinden tutmak

» İmdadına yetişmek

» Dokuz körün bir değneği

» Medar olmak

Kızılay Hakkında Sloganlar

» Kızılay, sosyal sigortadır.

» Kızılay, kara gün dostudur.

» Kan hayattır, onu yalnız sen verebilirsin.

» Kan merkezlerinde kan varsa, hayatınız güvendedir.

» Bağışlayacağınız bir şişe kan, bir hayat kurtarır.

» Kızılay’a yardım, insanlığa fazilettir.

» Bağışların en kutsalı, kan bağışıdır.

» Ateşi söndüren su acıyı dindiren Kızılay’dır.

» Kızılay üyelerin yardımı ile yaşar.

» İlaç sancıyı, Kızılay acıyı dindirir.

İlgili İçerikler:

Kızılay Haftası Hakkında BilgiKızılay Haftası ile İlgili KompozisyonKızılay Haftası ile İlgili Şiirler

*** Kızılay Haftası ve Kızılay Hakkında Sözler, Atasözleri, Deyimler, Sloganlar içeriği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Bu yazımızda Kızılay haftası ile ilgili sloganlar kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Hilali Ahmer adıyla kurulan ve yılından beri insanlık için sağlık, eğitim, güvenlik hizmetleri veren kuruluş olarak Türkiye’nin ve tarihimizin iftiharı Kızılay, 29 Ekim – 4 Kasım tarihlerinde Kızılay Haftası’nın kutlanmasıyla toplum genelinde bir farkındalık oluşmasına sebep olur.

Kızılay, bir yardım kuruluşudur. Sağlık, eğitim, güvenlik, insani yardım olarak bütün dünyaya dil, din, ırk ve cinsiyet ayrımı yapmadan, toplanan bağış yollu maddi desteklerle çeşitli imkanlar oluşturur. Kızılay, insani yardım konusunda Türkiye’nin yüz akıdır.

Kızılay Haftası ile ilgili sloganlar şu şekildedir:

*Kızılay, her yardıma koşar!

*Kızılay, bütün ihtiyaçları karşılar!

*Dert yok, Kızılay var!

*İnsani krizleri çözen Kızılay yanınızda!

*Canınız kadar hassas Kızılay, yanınızda!

*İhtiyaç anında, Kızılay var!

*İnsanlık için Kızılay!

*Mutlu yarınlar için Kızılay!

Kızılay Haftası'nda 1,5 asırlık "iyilik hareketi" gen&#; nesillere anlatılacak

Kurulduğu 1 Haziran 'den bu yana, yıldır bağışçılardan aldığı destekle insanlık hizmetinde gönüllü çalışan Türk Kızılay, kan hizmetleri, uluslararası yardımlar, sosyal hizmetler, göç ve mülteci hizmetleri gibi pek çok alanda faaliyet yürütüyor.

Dünyanın dört bir yanında zorda olan insanlara ulaşan 1,5 asırlık "iyilik hareketi", bin civarındaki gönüllüsüyle, her yıl yurt içi ve dışında yaklaşık 40 milyon ihtiyaç sahibine yardım elini uzatıyor.

AA muhabirinin, 29 Ekim-4 Kasım arasında kutlanan Kızılay Haftası dolayısıyla derlediği bilgilere göre, bu yıl ülke genelinde çocuk ve gençleri merkeze alan etkinlikler düzenlenecek.

Kızılay Haftası'nda, 'nin ana teması "Dayanışma Yılı"na vurgu yapılacak, topluma da "Dünden daha güçlüyüz. Seninle birlikte…" sloganıyla seslenilecek.

Öğrencilere "gönüllülük" bilinci anlatılacak

Ülke genelinde düzenlenecek etkinliklerin merkezinde, ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki öğrenciler yer alacak.

Etkinliklerde, Türk Kızılayın yürüttüğü gönüllü faaliyetler ve önemi konusunda bilgilendirme yapılacak, öğrencilere dayanışmanın, sosyal sorumluluğunun ve gönüllük bilincinin önemi anlatılacak.

Gönüllüler, hafta boyunca pankartlar eşliğinde yürüyüş düzenleyecek, kalabalık alanlara kan bağışı konusunda bilgilendirmelerin yapıldığı stantlar kurulacak.

Türk Kızılayın tarihi ve iyilik hikayelerinin özel sergilerle aktarıldığı "Kızılay Sokağı" da ziyaretçileriyle buluşacak.

Ayrıca futbol kulüpleri bu hafta düzenlenecek müsabakalara Türk Kızılay pankartlarıyla çıkacak, ülke genelinde simgesel yapılar "kırmızı" renkle ışıklandırılacak.

"Yeni nesiller, iyilik bayrağını daha da yükseğe çekecek"

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık da yaptığı değerlendirmede, Kızılay Haftası'nı kutladı.

Hafta kapsamında düzenlenen etkinliklerin, Türkiye'nin en büyük, dünyanın sayılı iyilik hareketlerinden biri olan Türk Kızılay ile yeni nesiller arasındaki bağın güçlendirilmesine büyük katkı sağladığını vurgulayan Kınık, şunları kaydetti:

"İnanıyoruz ki yeni nesiller, iyilik bayrağını daha da yükseğe çekecek. Kızılaycılık ruhunu 1,5 asırdır yükselten ve bize ulaştıran herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Kızılay, milletimizin iyilik ruhunun bir yansımasıdır."

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.

Kızılay Haftası'nın sloganı "Dünden daha güçlüyüz seninle birlikte" olacak

ANKARA (AA) - Türk Kızılay, "Kızılay Haftası" dolayısıyla "Dünden daha güçlüyüz seninle birlikte" sloganıyla çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Türk Kızılaydan yapılan açıklamaya göre, "Kızılaycılık bilincinin çocuklara ve gençlere aktarılması için" yürütülen faaliyetler kapsamında bu yıl 29 Ekim-4 Kasım'daki Kızılay Haftası'nın ana teması "Dayanışma" olacak.

Bu kapsamda "Dünden daha güçlüyüz seninle birlikte" sloganıyla çocuklar ve gençlere yönelik etkinlikler ve yürüyüşler düzenlenecek, bilinçlendirme çalışmaları yapılacak.

Kentlerin farklı bölgelerine kurulacak stantlarla da Türk Kızılay'ın faaliyetleri anlatılacak, kan bağışına yönelik bilgilendirme çalışmaları yürütülecek.

Kızılay Sokağı hafta boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak, ülke genelindeki sembol binalar da kırmızı renkle ışıklandırılacak.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Ankara haberleri, bu bölümde seafoodplus.info editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Ankara Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir