emlakçı evrim kırmızıtaş / Evrim Kırmızıtaş başaran kimdir - 25/06/ - funduszeue.info

Emlakçı Evrim Kırmızıtaş

emlakçı evrim kırmızıtaş

Evrim Kırmızıtaş Billboardlarla Emlakçı Arıyor

REKLAMLARI GÖREN FASHİON TV SANIYOR

Evrim Kırmızıtaş Başaran, kurduğu Redstone Global Franchising Gayrimenkul Hizmetleri A.Ş. markası ile Kocaeli’nde müşteri arıyor. Müşteri ararken de İzmit’in en popüler caddelerinden olan yürüyüş yolu üzerinde bulunan billboardlara reklam verdi. Bu reklamları gören İzmitliler şaşırdılar. Reklamın fotoğrafına ilk bakıldığında sanki FashionTV reklamı gibi durması dikkatlerden kaçmadı.

BAKALIM HANGİ EMLAKÇI ALACAK

Tabi ki burada Redstone gayrimenkul firmasının reklamını yapacak değiliz. Ancak bu reklamları görüp de "Acaba hangi emlakçı franchise alarak, Kocaeli’nin ilk Redstone temsilcisi olacak" sorusunun cevabını merak etmiyor da değiliz. Hızla gelişen gayrimenkul sektörü için bu kadar reklam yapılarak alınacak franchise, ne kadar doğru olur? O da ayrı bir tartışma konusu öyle değil mi?

TANITIM İÇİN BÜYÜK PARALAR HARCANIYOR

Redstone Global Franchising Gayrimenkul Hizmetleri büyük bir oluşum. Böyle bir oluşum içinde büyük tanıtımlar yapılmalı. Bir düşünün sadece bu İzmit için olan bir tanıtım. Ülke ve hatta çok iddialı dünyaya tanıtımını yapılacağını da varsayacak olursak, Evrim Kızıltaş Başaran oldukça büyük bir bütçeyle yola çıkmış. Kendisine Kocaeli Emlak Haber servisi olarak hayırlı olmasını dileriz.

#kocaeli emlak haber, Redstone gayrimenkul, Evrim Kırmızıtaş Başaran, Redstone Global Franchising Gayrimenkul Hizmetleri A.Ş., ömer faruk başaran, Kocaeli, izmit

Emlak sektörünün Kraliçesi Evrim Kırmızıtaş Başaran

Gebze’nin köklü ailelerinden Başaran ailesinin gelini olan Evrim Kırmızıtaş Başaran’ın İstanbul’daki ofisine misafir olduk. İş ve aile yaşamı üzerine uzun uzun sohbet ettiğimiz Kırmızıtaş, başarılarla dolu iş hayatı ve ailesine dair bilinmeyenleri anlattı. Tam bir işkolik olarak tanımlayabileceğimiz Kırmızıtaş ile ilgili tüm merak ettikleriniz bu röportajda…   

Evrim Kırmızıtaş Başaran kimdir?
Gölcük doğumluyum. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik bölümünü bitirdim.  Lisanslı olarak Kocaelispor’da profesyonel voleybol oynadım. Evli ve 3 çocuk annesiyim. Kızım İlke 16, oğlum Ağahan 3,5 ve en küçük kızım Begümhan ise 2,5 yaşında. Son 9 yıldır RE/MAX’ta gayrimenkul danışmanlığı yapıyorum. yılında, tüm gayrimenkul danışmanları arasında ticari ve konut gayrimenkul satışlarında Türkiye ciro şampiyonu; (Amerika ve Kanada hariç) dünya ciro şampiyonuyum. Çocukluk ve öğrencilik yıllarım başarılı ve mutlu geçti. Okul hayatım boyunca sınıfımın ve okulumun hep en başarılı öğrencileri arasında yer aldım.

RE/MAX’a başlamayı nasıl karar verdiniz?
Jeofizik mühendisliğini bitirdim evet ama mesleğimi hiç yapmadım. Çeşitli şirket ve holdinglerde üst düzey yönetici pozisyonlarında görev aldım. 9 yıl önce kendi işimin sahibi olmaya karar verdim ve gayrimenkul sektörüne adım attım. RE/MAX’tan önce çalıştığım şirketlerde masa başı işlerin bana göre olmadığını gördüm. Yani hep sürekli kapalı alanda kapalı kalmak ve sabah 8 akşam 5 memur hayatı gibi monoton bir hayatı sürdürmek taraftarı değildim. Çünkü ne kadar üretirseniz üretin ne kadar çok çalışırsanız çalışın aynı maaşı alıyorsunuz. En fazla çift ikramiye alabilirsiniz. ‘Bu benim hayallerim değil’ dedim ucu açık bir noktada olayım evet, serbest çalışmalıyım ama ne çalışmam gerektiğini ben bilmeliyim ve sorumluluk da bende olması gerekir dedim ve RE/MAX’ta çalışmaya karar verdim. Kendimi çok geliştirerek sayısız sertifika ve ödül aldım. Kendimi çok geliştirmem gerektiğini biliyordum ve bu alanda almam gereken tüm eğitimleri aldım.

ATEŞTEN GÖMLEK GİYİYORUM
Ben özel projelere imzamı atıyorum. Yeri geliyor yüzlerce sayfa fizibilite çalışması yapıyorum ve pazarladığım yerin neden orası olması gerektiğine dair matematiksel analizler sunarak karşımdakini şaşırtıyorum. Çünkü bu zamana kadar hiçbir şekilde benim çalışma stilimle kimse müşterisinin karşısına çıkmamış. Aslında ateşten gömlek giyiyorum. Müşterim bana ‘10 milyon dolarım var bunu en iyi nasıl değerlendirebilirim’ diyor. Neden, çünkü müşteri size güveniyor ve sorumluluk veriyor. İş böyle olunca hayali işlerden asıl olması gereken işlere yöneliyorsunuz.

Bu kadar iş yoğunluğunuzda ailenize zaman ayırabiliyor musunuz?
Benim bu sektörde çok gururlandığım anlarım oldu. Mesela bu sektör sayesinde çok kıymetli eşim ile evlendim. 2 çocuk yaptım. Çocuklarımı Amerika’da doğurdum. Amerika’da olduğum süre içerisinde yatırım yapmak için beni bekleyen müşterilerim oldu. O dönemde de işe dönmem gerektiğinin farkındaydım ve döndüğümde işime odaklanarak nokta atışları yaptım. Her aldığım işi bitirdim. Çünkü aileme karşı sorumluluklarım vardı. Zamanı boşa geçirmemem gerekiyordu. Yüzde kontrollü bir anne olmanız mümkün olmuyor. Evet, her şeyi harfiyen yapıyorum, iş hayatında 1 numarayım, evlilik hayatında 1 numarayım, arkadaşlıkta 1 numarayım demekle olmuyor. Mutlaka bir şeyler eksik kalabiliyor. Dolayısıyla önemli olan dengeleri kurmaktır. Çocuklarım ile Amerika’dan geldiğim sene yani yılında geçmiş cirolarımın en yükseğini yaparak şirketim bünyesinde dünya birincisi oldum. Bu benim için paha biçilemez bir mutluluk oldu. yılında da yaşam boyu başarı ödülüne layık görüldüm. Bunlar tesadüf değil tabi ki. Her şeyin bir bedeli var. Ben bu bedeli çok çalışarak ödediğimi düşünüyorum. Böyle başarılardan sonra kendi kendime doğru yolda olduğuma karar verdim ve bu yolda daha emin adımlarla yürümeye tam gaz devam dedim.

Başarınızın altında yatan temeller nelerdir?
Mutlu ve huzurlu bir aile hayatı gerçekten de başarılı olmaya yeterlidir. Sektörümüz güvensiz bir noktada. Bundan dolayı benim iletişim kabiliyetim çok yüksek, samimiyimdir, doğru ve her zaman dürüstümdür. Müşteri memnuniyeti hep yüksek tutmaya çalışırım, güvenilir bir kişiliğim var ve müşterilerime değer veririm. Ayrıca müşterime uygun olan gayrimenkulü öneririm. Yani bana gelen bir müşteri villa istiyorsa portföyümde olan onlarca villayı müşterime sunmam. İyi bir analizciyimdir. Müşterimi dinler ve ona uygun olan villayı pazarlarım. Çalışma prensiplerim var. Ben konuşarak, sorular sorarak ve dinleyerek müşterimin neye ihtiyacı olduğunu analiz edebiliyorum. Özel yeteneklerim yok. Sadece işime özen gösteriyorum.  

Başarılı bir iş kadınısınız ve annesiniz aynı anda bu dengeyi nasıl koruyorsunuz?
Hassas dengeleri korumaya çalışıyorum. Kaliteli zaman harcamaya çalışıyorum. Kaliteli zamandan kastım evimde çocuklarımla sevgimi paylaşıyorum. Onarla çocuk olup oyunlar oynuyorum. Eşimle de sürekli seyahat ediyorum. Biz seyahat etmeyi çok seviyoruz. Dört dörtlük bir hayat asla olamaz ama önemli olan bardağın dolu tarafını görmek. İnsan her zaman kendi aklını ve mantığını kullanmalı. Ben gerçek bir işkoliğim. Çalıştım mı çok güzel çalışırım. Ama gezdim mi de çok güzel gezerim. Yani insanlar çalışırken başka bir şeyle ilgilenmemeli, iş hayatının dışında kendisi ile alakalı bir şey yapıyorsa da işini karıştırmamalıdır.

Kadının iş hayatında ki önemi nedir sizce?
Sektörüm ve camiamda rol model olduğum için açıkçası çok mutluyum. Birçok kez yılın başarılı kadını, girişimci kadını seçildim. Ama biliyorsunuz ülkemizde çalışan kadın sayısı çok az. Ben bu konuda mazeret üreten kadınları sevmiyorum. Evlendim çalışmama gerek yok gibi düşünceler doğru değil. Bence üretmek insanın ruhunu besliyor. Ben bir şeyleri başarmayı ve sonuçlandırmayı seviyorum. Benim için esas konu para olsaydı, ben bu kadar başarılı olamazdım. Başarılı bir şekilde sonuca gidilirse zaten peşinden para geliyor. Ben her platformda bayan arkadaşlarıma temas ederek iş hayatında yapılması gerekenleri söylüyorum. Bu konuda ne kadar çok bayan arkadaşıma temas edersem ve elinden tutarsam sayımızın daha çok artacağına inanıyorum. Çünkü kendilerine ait kazançları olursa özgüvenleri daha çok olacak ve hayata daha sıkı sarılacaklardır. Ben kadınları her zaman aklı çok çalışan, kafası zehir zemberek insanlar olarak görüyorum.

Şimdiye kadar aldığınız ödüllerden bahsetmek ister misiniz?
Şükürler olsun sayısız ödüllerim var. Hatta benim RE/MAX sayfasına girdiğiniz zaman uluslararası ödüllerin bir kısmı diye bir başlık attım, birde Türkiye’deki ödüllerimin bir kısmı diye attım. Oradan görebilirsiniz. Yaşam boyu başarı ödülü 7 yıldır sistemde olan ve minimum 3 milyon dolar üzeri hizmet bedeli kazanan danışmanlara verilen kıymetli bir ödül. Ben bu ödülü Türkiye’de ilk ve tek alan danışmanım. Bundan dolayı çok mutlu ve gururluyum. Bu ödülden sonra bana Amerika’dan uluslararası bir üyelik ödülü geldi. Yani ülkeler arası bir emlak işi olduğu takdirde biz Evrim Kırmızıtaş’ı tanırız dediler. Dolasıyla ben bu konuda inanılmaz mutlu oldum. Baktığınız zamanda senede milyon TL kazanan bir kadın oluyorum.

Sektörünüzle ilgili Türkiye ile Avrupa’yı kıyaslarsak neler söylersiniz?
Mesela Avrupa’da sahibinden satılık yazmaz. Sizin dişiniz ağrıdığında dişçiye gidersiniz ve ya avukatlık bir işiniz varsa avukata gidersiniz. Bizde ise herkes emlakçı. Böyle olmaması gerekiyor. Çünkü böyle olunca dolandırıcılık çok oluyor. Ve insanlar mağdur oluyor. Güvenilir hareket etmek gerekiyor. Avrupa da bu meslek itibar görüyor. Çünkü emlak işini sadece emlakçılar yapıyor. İş hukuku çok farklıdır. Çok ağır kontratlar var. Ben bunların hepsine hâkimim.

Son olarak neler söylemek istersiniz?
Bütün kadınlar sahada olmalıdır. Evden çıkmasa bile evde yapabileceği işleri yapmalıdır. Bunun sebebi kendini faydalı bir birey olarak hissetmesini sağlar.

Evrim Kırmızıtaş başaran kimdir

Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, gayrimenkul şirketi RE/MAX’in yaklaşık bin kişiyi değerlendirdiği sıralamasında 14'üncü sırada yer aldı.

Emlak vergisinde bu tarihi kaçırmayın!

Emlak vergisinde bu tarihi kaçırmayın!

Emlak vergisi ödemelerinin ikinci taksiti için ödemelerin 30 Kasım'a kadar yapılması gerekiyor. Lüks Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, emlak vergisi ile ilgili merak edilenleri anlattı

Tapuda düşük beyana son!

Tapuda düşük beyana son!

Remax Gayrimenkul Danışmanı Başaran, "Vergi paketi kapsamında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile taşınmaz değerleme sistemi üzerinden emsal konut fiyatları temel alınacak ve konutların gerçek fiyatları belirlenecek" dedi

Gayrimenkulde kadınlar önde!

Gayrimenkulde kadınlar önde!

Kadınların günlük kazanç alanında erkekleri küçük bir farkla da olsa geride bıraktığı sektörler çok az. Bunlardan biri de gayrimenkul sektörü

Yabancı Boğaz'da yazlık alıyor!

Yabancı Boğaz'da yazlık alıyor!

Remax Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, en büyük alıcıların Ortadoğulular olduğunu söyledi. Kırmızıtaş, en çok talebin Katar'dan geldiğini ifade etti.

Daha az yorulacağınız bir taşınma mümkün!

Daha az yorulacağınız bir taşınma mümkün!

Taşınıyorsanız, yorucu ve stresli günler geçireceksiniz demektir. Remax Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran bu süreci daha kolay atlatmanın daha az yorularak hızlı bir şekilde taşınmanın yollarını anlattı.

Konutta yeni dönem başlıyor!

Konutta yeni dönem başlıyor!

Seçimlerin ardından yeni bir döneme girildiğinin vurgusunu yapan iş insanları, engelsiz yılın özellikle konut sektörüne pozitif yansıyacağını kaydediyor.

Konutta seçimsiz 4,5 yıl fırsat!

Konutta seçimsiz 4,5 yıl fırsat!

Türkiye, 31 Mart 'da da yerel seçimler nedeniyle sandık başına gitti. Engelsiz 4,5 yılın hemen her sektöre pozitif yansıması bekleniyor. Bunlardan biri de hiç kuşkusuz konut sektörü

Evrim Kırmızıtaş Başaran'a iki ödül birden!

Evrim Kırmızıtaş Başaran'a iki ödül birden!

Dünyanın en çok gayrimenkul satan şirketi RE/MAX, her yıl olduğu gibi bu yıl da ulaştığı cirolar ile başarı listelerinde yer almaya hak kazanan isimleri açıkladı.

Evrim Kırmızıtaş başaran kimdir Haberi

Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, gayrimenkul şirketi RE/MAX’in yaklaşık bin kişiyi değerlendirdiği sıralamasında 14'üncü sıraya yerleşti. Türkiye’yi zirveye ulaştıran ve daha önce dünya şampiyonluğunu kazanan Başaran’ın hedefi ise yılsonuna kadar ilk sırada yer almak.

Pandemiye rağmen

Virüs sebebiyle aylarca işler durması karşısında Türkiye’de toplam ciroda ilk sıraye yerleşen Başaran, “Koronavirüs ve ekonomik belirsizliklere rağmen işlerimizi aksatmadık ve bu başarıyı elde ettik. Daha önceden olduğu gibi yine birinci sıraya çıkmak için yıl sonuna kadar çalışmalarımızı hızlandıracağız” diye konuştu. 

Çin’den Amerika’ya yaklaşık bin gayrimenkul danışmanının değerlendirildiği listenin öneminden bahseden Başaran, “Türkiye’den bir isim olarak bu başarıyı elde etmek beni çok mutlu etti”

Copyright © funduszeue.info

Evrim Kırmızıtaş Başaran yeni şirket kurdu!

Redstone Global Franchısıng Gayrimenkul Hizmetleri Anonim Şirketi Ataşehir’de   50 bin TL sermaye bedeli ile Evrim Kırmızıtaş Başaran tarafından kuruldu.

İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümü mezunu Evrim Kırmızıtaş Başaran, Yıldız Holding, Netcad ve Hyundaide üst düzey yönetici pozisyonlarında çalıştı. 

TSE'den ISO Kalite Yönetim Sistemi ve İç Kalite Tetkik eğitimlerini tamamlayıp çalıştığı firmalarda aynı zamanda Kalite Yönetim Temsilcisi olarak da görev aldı. 

İngiltere CAMBRIDGE UNIVERSITY'de hızlandırılmış 3 haftalık dil kursunun ardından NEW YORKta 2 aylık sertifikalı özel dil eğitimi aldı.RE/MAXe Golden (Kıbrıs) ofisinde başlayıp daha sonrasında dinamik bir ekibe sahip olan RE/MAX PİRAMİT ailesine katıldı.

Evrim Kırmızıtaş Başaran aynı zamanda lisanslı voleybolcu. Profesyonel olarak Kocaelispor ve Eczacıbaşı takımlarında oynadı. 

Kırmızıtaş senesinde Amerika ve Kanada hariç tüm danışmanlar arasında gayrimenkul satışında dünya 1'ncisi oldu. Ayrıca RE/MAX’te en büyük ödül olan Diamond Club ödülünü aldı. Kırmızıtaş, Re-Max Türkiye’nin kurulduğu ilk yıldan bugüne kadar Diamond Club ödülünü alan ilk kadın olarak Re-Max Türkiye tarihine geçmişti.

Kırmızıtaş geçtiğimiz günlerde ise Best Of Year Ödülleri  kapsamında  Yılın Girişimci Kadın ödülünü aldı. 

Başarılı gayrimenkulcü geçtiğimiz sene Ağustos ayında gayrimenkul şirketi RE/MAX’in yaklaşık bin kişiyi değerlendirdiği sıralamasında 14'üncü sıraya yerleşti.

Redstone Global Franchısıng Gayrimenkul Hizmetleri Anonim Şirketi konusu:
Şirketin amacı başta gayrimenkul danışmanlık hizmetleri sunmak ve yurt içinde ve yurt dışında bilcümle gayrimenkul alım, satımı ve/veya kiralanmasına aracılık etmek olmak üzere ilgili faaliyetlerin yürütülebilmesi için sair tüm hizmetlerin yürütülmesidir. Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren bir kuruluş olarak şirketin diğer ana amacı, karşılıklı kazanç esası ile işbirliği yaptığı Franchisee alan girişimcilerin iş potansiyellerini ve network ağını artırmak, firmalarına katma değer sağlamaktır. Yukarıdaki anılan amaçları gerçekleştirmek için şirket amaç ve konularıyla ilgili olarak aşağıdaki iş ve işlemleri yapar: 1. Şirket, her türlü emlak, her türlü gayrimenkul ve özellikle siteler, plazalar, rezidanslar, marketler, alışveriş merkezleri, depolar, soğuk hava depoları, antrpolar, köşkler, yalılar, villalar, tatil köyleri, oteller, turistik tesisler, organize sanayi bölgeleri, spor kompleksleri, mesken, konut /ev, apartman , işyeri, arsa, arazi, tarla gibi ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere gayrimenkulleri almak, satmak, satın almak, kiralamak, kiraya vermek, gayrimenkullerin alım satımına ve kiralanmasına aracılık etmek, tarla, ve arsalar üzerinde parselasyon ve imar durumlarını çıkarmak, gerektiğinde projelendirmek, gayrimenkuller üzerine irtifak, intifa, sükna, kat mülkiyeti , kat irtifakı, şufa hakları ve vefa hakları gibi her türlü gayrimenkul mükellefiyeti tesis etmek; 2. Şirket amaç ve konusuna yönelik faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için yurt içi ve yurt dışında gerçek ve hükmü şahıslar ile franchising, acentelik, komisyonculuk, tellaklık ve benzeri sözleşmeler akdetmek, 3. Şirket, Franchise satış, gayrimenkul eğitim, koçluk, organizasyon, teknoloji gayrimenkul satış faaliyetleri yapmak. 4. Şirket, gayrimenkul sektöründe profesyonel gayrimenkul danışmanı veya yatırımcı yönüyle broker olmak isteyen girişimcilere yönelik özel hazırlanmış kurs ve seminerleri kapsayan yoğun ve kapsamlı periyodik sertifika eğitimler vermek. 5. Şirket, Franchisee ofis sahiplerine yönetim, organizasyon, hukuk, mali, idari ve yapılanmaya bağlı diğer konularda süreç adaptasyonu ve eğitim desteği verir. 6. Şirket, Franchisee`ye kuruluş aşamasında sektör ve iş danışmanlığı desteği verir. 7. Şirket, Franchisee`ye ulusal ve uluslararası kongreler vasıtasıyla know-how ve bilgi desteği verir. 8. Şirket, Franchisee`ye markasının sağladığı sürekli müşteri ve iş yapma imkanı sağlar. 9. Şirket, Franchisee`ye eğitim hizmetleri ve uzman personel desteği sağlar. Şirket, Franchisee`ye kaliteli personel bulma, işe alma ve yetiştirme konularında destek verir. Şirket, Franchisee`ye Mali, hukuk, ticari ve insan kaynakları konularında destekler verir. Şirket, Franchisee ofislerin, broker ve danışmanlarının müşteriye verilen hizmetlerde karşılaşılan mali ve vergi ile her türlü mali konu hakkında danışmanlık hizmeti verir. Şirket, Franchisee ofislerin ve danışmanlarının doğrudan yabancı yatırımcı ile yapacakları çalışmalarda çıkabilecek hukuki, mali, idari iş ve işleyişlerin çözümünde tam destek ve danışmanlık hizmeti verir. Şirket, Franchisee`ye doğrudan yabancı yatırımcıların, vatandaşlık, şirket kuruluş, tapu v.b işlemlerinde danışmanlık hizmeti verir. Şirket Franchisee`ye danışmanlarının müşterileri ile yaptığı işlemler neticesinde yapılması gereken tescil, terkin, tevhid, intikal, ipotek, şerh ve benzeri her türlü resmi işlemler hakkında bilgi ve yol gösterme, işlemleri vekaleten yerine getirme, Satış öncesi işlem hakkında evrak tamamlama ve hazırlama, her türlü doküman temini ve hazırlığı destekleri verir. Şirket, Franchisee`ye ofislerinin açılış, organizasyonlarında, ofis sahiplerine kurumsal kimlik için mimari destek sağlar. Şirket, Franchisee`ye ofisleri ve danışmanlarının müşterileri ile olan iş ve eylemlerinde mimarlık hizmeti ve danışmanlık verir. Şirket, Franchisee`ye müşteri ilişkilerinde danışmanlara eğitim ve danışmanlık desteği verir. Şirket, Franchisee`ye ofisleri ve danışmanlarının en etkin biçimde sosyal ağı kullanması, pörtföy yönetimini en etkili biçimde yapabilmesi için gerekli network ağını kurar ve etkileşimini sağlar. Danışmanların ve ofislerin pörtföylerini ilan edebilmeleri için, müşteri bulma, tanıtım yapabilmeleri için gerekli olan teknolojik altyapıyı sağlar. CRM, sahibinden ve benzeri emlak siteleri ile gerekli hizmetleri alır ve danışmanlar arası network bağlantısını sağlar. Şirket, Franchisee`ye ofislerin ve bağlı danışmanların ihtiyacı olan sözleşme, yetki belgesi, yer gösterme belgesi vb. gibi her türlü yazılı ve görsel doküman desteği sağlanarak, kaliteli hizmet sunulmasını sağlar. Şirket amaç ve konularıyla ilgili olarak aşağıdaki iş ve işlemleri de yapar: 1. Şirket işleri ile ilgili olarak yurt dışına eleman gönderebilir ve yurt dışından eleman getirebilir 2. Konusu ile ilgili yurt içinde ve yurt dışında bürolar, satış yerleri açabilir, acentelikler kurabilir. Konusu ile ilgili araştırma geliştirme hizmetleri personel yetiştirme ve buna benzer faaliyetlerde bulunmak, mühendislik ve müşavirlik hizmetleri görmek, bu konuda yerli ve yabancı şahıs ve firmalarla işbirliği yapabilir. 3. ve anasözleşmesinde yazılı olan diğer işler. 

Adres: İÇERENKÖY funduszeue.infoĞİRMEN YOLU funduszeue.info ATAŞEHİR

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası