senin bankan forum / YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları ) - Page

Senin Bankan Forum

senin bankan forum

funduszeue.info : Ekonomi ve Borsa Forumu - Powered by vBulletin

Arama sonucu : madde; 6, - 6, arası.
  1. Çıkış trendinde gram altın, düşüş trendinde altın fonları daha avantajli sanırım. Fonlarda zarar olduğunda stopaj alınmıyor gibi aklımda kalmış.

Fizikiye göre altın fonu daha iyi olabilir; güvenli saklama, al sat farkı olmayıp tek fiyattan işlem görme, daha ufak meblalarda alım yapabilme gibi özelliklerden dolayı.

Gram altın hesabi ile altın fonu kıyaslanırsa, fonların stopaj ve yönetim gideri dezavantaji var. İleride gram altın makası farkı fazla açılır ise, veya gram altın alım satım vergisi getirilirse belki fonlar cazip olabilir veya aktif yönetilen bir altın fonu olursa belki.

Ülkemizde altın madenciliği hisse senetleri olmadığı için(koza altın istisna), altın fonları için, portföylerinde yerli altın şirketi hisse senedi bulundurma durumuda yok.

Belki fazla ütopik olacak ama diğer emtialar üzerine, örneğin ülkemizde üretilen tarım ürünleri(buğday vs) borsalarını dikkate alan vs gibi fonlar olsa daha iyi olabilir.

Özetle şuan uygun makaslı bir bankanın vadeli veya katılım gram altın hesapları, altın fonlarına göre getirisi daha yüksektir.

Sen niye altın fonu tutuyorsun derseniz, takip etmesi kolayıma geliyor. Fonlar bağımlılık yapıyor Ayrıca fonlarda altın kira sertifikasi vs bulunmasi sebebiyle karınca kararınca piyasalarımıza da destek veriyorum.

Fon işine bulaşmazdan önce kuveyt senin bankan üzerinden altın katılma hesabı kullanıyordum ve memnundum, altına yatırım yapmak isteyenler alternatif olarak göz atabilir. Yatırım tavsiyesi değildir.

2. o da fiziki değil aklınızda olsun fiziki altın istiyorsanız ille de banka olsun istiyorsanız o zaman katılım bankacılığından alırsınız orada da alım satım marjları en düşük kuveytti galiba katılım bankacılığından altın aldığınızda kasasındaki duran altını sizin hesabınız için saklar fiziki karşılığı anında vardır yani normal bankalardan aldığınızda kağıt üstünde işlem yapmış oluyorsunuz.
    gram altın alırken ve satarken aradaki makas önemli !

altın fonun avantajı şu her gün tek bir fiyattan alım tek bir fiyattan satım dezavantajı kardan % 10 stopaj hüplemeleri
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

3. istanbul portföyün delişmen fonuna gelir isek , eh o da tajirlerin tcd sinin yavrusu gibi bi şey oldu volatilite anlamında 15 ekim 22 ekim zaman aralığında 5 günde yüzde 4, düşmüştü fon çıkarken rahatsındır da yüklü alım yaptıktan sonra düşmeye başlarsa psikolojin bozulur onun içün , azimüt rüştü asyalının gma sı olsun , tajirlerin tcd si olsun , ahan da bu olsun bu tarz volatilitesi olan fonlarda birden cumburlop dalmamak lazım haaa baktın alım yapmaya karar verdiğin zaman % 5 -6 düşmüş o zaman fazlacana belki alabilirsin
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

4.  Alıntı Originally Posted by tradestopYazıyı Oku
    Fonlarda zarar olduğunda stopaj alınmıyor gibi aklımda kalmış.
    Zarar varsa zaten stopajlık bir kar olmadığından stopaj ödenmez.

Ama zarardayken yapılan fon satışlarında belli şartlar varsa ve ayrıca önceden karla sattığınız ve o yüzden stopaj ödediğiniz fon varsa zararla yaptığınız satıştan sonra bir miktar stopaj iadesi alırsınız.

5. , #
    Duhul
    Oct
    Gönderi
    33
    %80 den fazla (hisse yogun fon) lardan stopaj alinmiyor. Digerlerinden %10 aliniyor diye biliyorum.
     Alıntı Originally Posted by myfinansYazıyı Oku

Ama zarardayken yapılan fon satışlarında belli şartlar varsa ve ayrıca önceden karla sattığınız ve o yüzden stopaj ödediğiniz fon varsa zararla yaptığınız satıştan sonra bir miktar stopaj iadesi alırsınız.
    SM-FB cihazımdan funduszeue.info mobile app kullanarak gönderildi.

6. Mevduat bankaları da fiziki teslimat yapabiliyor.

Alıntı Originally Posted by HMZ STBYKYazıyı Oku
    katılım bankacılığından altın aldığınızda kasasındaki duran altını sizin hesabınız için saklar fiziki karşılığı anında vardır yani normal bankalardan aldığınızda kağıt üstünde işlem yapmış oluyorsunuz.

7.  Alıntı Originally Posted by fkelesYazıyı Oku
    %80 den fazla (hisse yogun fon) lardan stopaj alinmiyor. Digerlerinden %10 aliniyor diye biliyorum.

SM-FB cihazımdan funduszeue.info mobile app kullanarak gönderildi.
    Evet hisse yoğunlarda stopaj yok.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinansYazıyı Oku

Açıklamanız için teşekkür ederim Sn. myfinans.

Zarardayken satış yapıldığında, gram altına göre bir miktar altın fonlarının avantajı olabilir gibi. Tabi kimse zarar etmek için yatırım yapmak istemez, ama zarar etmekte bu işin doğasında var.

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •  

Forum Rules

Motovento
REKLAM ALANI
  • 28 Mayıs , #1

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mart'ın 15'inde FC-Moto'dan Büse GP Evo bot aldım. Her şey dahil tam tamına TL tuttu. Salak gibi kredi kartı yerine hesap kartımdan alışveriş yaptım. Anında para hesabımdan çıktı. Neyse akşamına da iptal için email yolladım ertesi gün iptal ettiler.

Şimdiye kadar sıkıntı yok. Ama sipariş edeli ay olmasına rağmen paramı geri yollamadılar. Kaç kere email attım kaç kere aradım dedikleri biz sipariş edilince kredi kartınıza alışveriş tutarı kadar parayı reserve ediyoruz kargoyu yollayinca da hesabınızdan çekiyoruz. Şimdi ben eBay'den de Amazondan da alışveriş yaptım dedikleri gibi oluyor. Para kargoyla beraber çekiliyor. Bu elemanlara kaç kere banka hesabımın özetini yolladım hala dediklerini aynı. Kaç kere bankamı aradım para 15'in de hesabınızdan çıkmış dediler. Şimdi de bana biz kartinizdan reserve ettiğimiz parayı iptal ettik diyorlar. Durmadan aynı şeyi söyleyip duruyorlar. Parayı gerisi yatirmayacakları belli. O yüzden sizde bu anasını şey ettiğimin heriflerinden alışveriş yapmayın. Paranızı bunlara kaptırmayın. Gidin motoin'den alın. Bu bunlardan 2. Alışverişimdi ilkinde sıkıntı yoktu ürünler filan sağlamdı ama şimdi hiç güvenim kalmadı.

Reklamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
  • 28 Mayıs , #2

ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tl çöpemi gitti şimdi tüketici hakları hakem heyetine başvurun parayı geri vermeselerde en kötü size o tutarda alışveriş yapma imkanı verilicektir başka yolu yok başvurun geç kalmadan

• 28 Mayıs , #3

Alıntıozanadlı üyeden alıntı Mesajı göster

tl çöpemi gitti şimdi tüketici hakları hakem heyetine başvurun parayı geri vermeselerde en kötü size o tutarda alışveriş yapma imkanı verilicektir başka yolu yok başvurun geç kalmadan

Kalkıp Almanya'ya mı gitsin adam lira için Uçak bileti en az vardır

• 28 Mayıs , #4

ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AlıntıMSMorkanadlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalkıp Almanya'ya mı gitsin adam lira için Uçak bileti en az vardır
    ben türkiyede var zannediyodum ya durum sıkıntılı oldu şimdi

Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

• 28 Mayıs , #5

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Problem FC moto ile alakalı değil ki, adamlar ertesi gün iptalini yapmışlar zaten. Uluslararası para transferi ile ilgili konu, havuzda bir yerlerde takılmış kalmıştır.

Bu problemi yine çözecek olan senin bankan.. Hesabından şu tarihte çıkmış, gerisini biz bilmeyiz diyip işin içinden çıkamaz. İptal dekontun elinde ise paylaş, üzerine düş. güne döner o para.

• 28 Mayıs , #6

AlıntıLeventadlı üyeden alıntı Mesajı göster

Problem FC moto ile alakalı değil ki, adamlar ertesi gün iptalini yapmışlar zaten. Uluslararası para transferi ile ilgili konu, havuzda bir yerlerde takılmış kalmıştır.

Bu problemi yine çözecek olan senin bankan.. Hesabından şu tarihte çıkmış, gerisini biz bilmeyiz diyip işin içinden çıkamaz. İptal dekontun elinde ise paylaş, üzerine düş. güne döner o para.

Banka ile konuştum bizim yapabileceğimiz bir şey yok diyorlar. Alışveriş yaptığınız yerle alakalı diyorlar. Adamlar da yeni bana iptal ettiklerine dair bi pdf yolladılar.

• 28 Mayıs , #7

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben fc den çok alişveriş yaptım en son tcx rush bot siparişi verdim herzaman tıkır tıkır işfunduszeue.info akşam direk iptal yaptın sebebi özel değilse?

• 28 Mayıs , #8

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2 Hafta önce Held'in bir deri montunu beğenmiştim, indirimli hali TL idi, pintiliğim tuttu almadım, bugün bakayım dedim TL olmuş. Kahrolsun Euro..

• 28 Mayıs , #9

fc moto dan iade ettiklerine dair işlem numarası gibi bişey talep et. o iade işlem numarasını bankana ver onlarda parayı hesabına geçsin. Sonra da bankanı değiştir. Çünkü bunu yapması gereken onlar.

• 28 Mayıs , #10

AlıntıAnfibiadlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben fc den çok alişveriş yaptım en son tcx rush bot siparişi verdim herzaman tıkır tıkır işfunduszeue.info akşam direk iptal yaptın sebebi özel değilse?

Hocam paraya sıkıştım iptal etmek zorunda kaldım. Dediğim gibi önceki alışverişimde hiç sıkıntı yoktu. Bunda böyle bisi yaşandı.

• 29 Mayıs , #11

derdalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konunun fc moto ile alakası yoktur banka ile alakalıdır. Onların üstune gitmen gerek fc moto sana yazılı dönüs yaptı ise bankaya ilet

Mesajlar birleştirildi - bir önceki mesaj zamanı

Para euro olarak askıda duruyodur durduk yere paran degerlenecek

• 29 Mayıs , #12

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FC-Moto'dan alışveriş yapmayın
    Senin iptalin yüzünden, adamlar iptal ediyor. Ama uluslararası para transferi yüzünden sana ulaşmadı veya geç ulaşacak diye bok atmanın manası yok!
    Evet sinirlisin anlıyorum seni ama bankan bu durumu çözmesi lazım. Adamlar iptal etmiş daha ne yapsınlar?

• 29 Mayıs , #13

AlıntıTundzhayadlı üyeden alıntı Mesajı göster

FC-Moto'dan alışveriş yapmayın
    Senin iptalin yüzünden, adamlar iptal ediyor. Ama uluslararası para transferi yüzünden sana ulaşmadı veya geç ulaşacak diye bok atmanın manası yok!
    Evet sinirlisin anlıyorum seni ama bankan bu durumu çözmesi lazım. Adamlar iptal etmiş daha ne yapsınlar?

Başkan doğru diyorsun. Banka ile konuşunca alışveriş yaptığınız yerde sıkıntı var dediler ki hala diyorlar. Bende bi sinirle açmış oldum konuyu.

• 29 Mayıs , #14

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben de daha önce enpara ile alışveriş yapmıştım. para anında çekildi.
    gün sonra bana mail attılar, stokta kalmamış, 2 hafta sonra gönderebiliriz diye.
    bende siparişi iptal edin dedim, 1 hafta sonunda para iade edilmişti.

• 29 Mayıs , #15

Böyle şeyleri limitli sanal kart ile yapmanız lazım. Banka kartı kullanmak külliyen yanlış ve tehlikeli. Kart numaran ele geçse hesabında ne var ne yok söğüşleyebilirler. İade için her iki tarafı da sıkıştır. Siparişi iptal etmeleri iade prosedürünün sadece başlangıç adımı. Banka kartına iadede sıkıntı olabilir.

• 29 Mayıs , #16

Alıntıartemis99adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Böyle şeyleri limitli sanal kart ile yapmanız lazım. Banka kartı kullanmak külliyen yanlış ve tehlikeli. Kart numaran ele geçse hesabında ne var ne yok söğüşleyebilirler. İade için her iki tarafı da sıkıştır. Siparişi iptal etmeleri iade prosedürünün sadece başlangıç adımı. Banka kartına iadede sıkıntı olabilir.

Doğru diyorsun. Salak gibi hesap kartı ile yaptım. Hesap actiracagim bu işler için zaten. ay oldu neredeyse ki ertesi gün iptal etmişler. Niye sıkıntı olabilir öğrenebilir miyim?

• 06 Haziran , #17

Pazartesi günü bankama harcama itirazı formu yolladım bugün hesabıma para yattı. Arkadaşların dediği gibi bankamla ilgiliymiş. Boşu boşuna alamanların günahını almışız

• 06 Haziran , #18

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kredi kartı ile alışveriş yaptım, sipariş kargo yapılana kadar para çekilmedi..

• 06 Haziran , #19

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Moderasyon başlığı değiştirsin veya silsin de bari insanların üzerinde yok yere kötü yorum kalmasın.

• 06 Haziran , #20

Reklamlar

REKLAM ALANI
  • nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası