ağlatan arkadaşlık sözleri / Kısa Ağlatan Sözler | Sevgiliyi Ağlatan Damar Sözler

Ağlatan Arkadaşlık Sözleri

ağlatan arkadaşlık sözleri

Arkadaşlık sözleri ! En güzel arkadaşlık mesajları ve sözleri gönderin

Arkadaşlık sözleri kısa ve öz bir anlatımla karşılıksız sevgi bağıyla birbirine bağlanmış dostlara arkadaşlığın kıymetini ifade etmesi bağlamında son derece değerlidir. Arkadaşlık sözleri anlamlı ve içten olması sebebiyle de insanların gönül telini titretmektedir. Bu açıdan arkadaşlık sözleri yılında da arkadaşlarımıza dair hissettiğimiz duygulara tercüman olacak; onların nazarımızda ne kadar kıymetli olduğunu belli etme noktasında bizlere yardımcı olma görevini üstlenecektir. İşte sizlere özel en güzel arkadaşlık sözleri ve mesajları

Arkadaşlık Sözleri

Ana ve babamızı kader, arkadaşımızı kendimiz seçeriz  Jacgues Delil

Anne ve babalarımızı kader, arkadaşlarımızı kendimiz seçeriz.  Jacques Delille

Arka bahçenizde, arkadaşlarınızın hatalarını gömebileceğiniz yeterince büyük bir mezarlık olsun.   Henry Beecher

Arkadaş edinirken yavaş ol, değiştirirken ise daha da yavaş.   Benjamin Franklin

Arkadaş edinmenin tek yolu, arkadaş olmaktır…  Emille

Arkadaş edinmenin zamanı, ona ihtiyacınız olmadan öncedir.  Anonim

Arkadaş uğrunda ölmek kolay, fakat uğrunda ölünecek arkadaşı bulmak zordur  Cervantes

Arkadaş, arkadaşlarının kusurlarına ve zayıflıklarına katlanmak zorundadır.  William Cowper

Arkadaş, insanın kendisine verdiği hediyedir…  Stevenson

Arkadaş, yanında kendin olabileceğin kişidir.  Anonim

Arkadaşını yalnızken ikaz et, başkalarının yanında öv Publius Cyrus

Arkadaşınıza düşmanınız olabilecekmiş gibi davranınız  Publius Cyrus

Arkadaşınıza ne verdiğiniz değil, ne vermeye hazır olduğunuzdur arkadaşlığınızın kalitesini belirleyen.  Mary Thayer

Arkadaşınızın evinize sık sık gidin, çünkü kullanılmayan yolu çalılar bürür  Emerson

Arkadaşınızın kim olduğunu, bir arkadaşa ihtiyacınız olduğunda anlayabilirsiniz.  Arap Atasözü

Arkadaşlar gelip gidebilir ama düşmanlar birikir.  Thomas Jones

Arkadaşlar kavun gibidirler; iyi bir tane bulabilmek için yüz tanesini yoklamanız gerekir.   Claude Mernet

Arkadaşlara, hem sevinçli hem de üzüntülü anlarda ihtiyaç vardır.  Samuel Paterson

Arkadaşlarım, servetimdir.  Emily Dickinson

Arkadaşlarımızın bize yansımayan kusurlarını kolayca affederiz.  La Rochefoucauld

Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim…  Cervantes

Bir arkadaş bulmak için, bir gözün kapatılması gerekir. Onu tutmak için ise, ikisi.  Norman Douglas

Bir arkadaş, bizi tanıyan ve buna rağmen bizi seven kişidir.  Jerome Cummings

Bir arkadaşın üzüntüsünü herkes paylaşabilir. Başarılarına ise sadece yüce ruhlar sevinir.   Oscar Wilde

Bir insan arkadaşsız mutlu olamaz ya da mutsuz olmadan arkadaşından emin olamaz.  Thomas Fuller

Birbirimizin küçük kusurlarını hoş göremezsek arkadaşlıktan bir şey anlayamayız…  La Bruyere

Birçok kez, kötü başlangıçlardan iyi arkadaşlıklar filizlenmiştir. Terence

Eğer bir arkadaşınız bir sorun yaşıyorsa, ona yapabileceğiniz bir şey olup olmadığını sormayın. Uygun bir şey düşünün ve onu yapın.  E.W. Howe

En büyük iyilik, arkadaşına ikramda bulunmaktır…  Abdullah bin Abbas (R.A.)

En iyi arkadaşlarımız hayvanlardır; ne soru sorarlar, ne de kusur kabahat bulurlar  George Eliot

Evet arkadaşım; gülmek varken surat asmak niye, güldürmek varken ağlatmak niye, güzel sözler söylemek varken, kalpleri kırmak niye Hayat çok kısa arkadaşım ve bu dünyadaki hiç bir şey kırılan kalplere değmez

Gerçek arkadaşlık gölgeye güneş ışığı, güneş ışığına da gölge getirir.  Thomas Burke

Gerçek bir arkadaş, iki gövdede yaşayan bir ruhtur…  Aristo

Hayat, arkadaşlıktan daha büyük bir hediye vermez…  Voltaire

Hiç kimse, her şeye sahip olsa da, arkadaşı olmadan yaşamak istemez.  Aristo

Hiçbir arkadaş arkadaşlığını ispat edene kadar gerçek arkadaş değildir…  Publilius Cyrus

Hiçbir zaman bir arkadaşı aldatmayın.  Hipparchus

İnsanın kendi kendiyle arkadaş olması çok önemlidir. Çünkü bu arkadaşlık olmaz ise, başka hiç kimsenin arkadaşı olamazsınız.   Eleanor Roosevelt

İyi insanlarla arkadaş olun. Kötü insanlarla arkadaşlık etmektense, yalnız olmak daha iyidir.  George Washington

Kişi arkadaşı ile ölçülür…  Hz. Ali (R.A.)

Kişi arkadaşının dini ve ahlakı üzerinedir…  Hadis-i Şerif

Kusurlarınızı size söyleyebilecek arkadaşlar bulun  Nicolas Boileau

Kusursuz arkadaş aramak, dost edinmeyi istememek demektir…  De Sacy

O iyi bir arkadaş, seni önden hançerliyor.   Leonard Levinson

Sadece gerçek arkadaşlarınız, yüzünüz kirliyse bunu size söyler.  Sicilya Atasözü

Söyle bana kiminle arkadaşlık ediyorsun, sana kim olduğunu söyleyeyim; neyle uğraştığını bilirsem, sende ne olur bilirim  Goethe

Arkadaşlık ile ilgili s&#;zler: En g&#;zel (Kısa, anlamlı ve resimli) arkadaşlık hakkında s&#;zler

En güzel (Kısa, anlamlı ve resimli) arkadaşlık hakkında sözler, herkesin yaşamak isteyeceği ancak herkesin yaşayamadığı güven ve samimiyet dolu duyguları ifade ediyor. Zira arkadaşlık bazen bir lokma ekmeği bazen de en büyük acıları paylaşmayı gerektiriyor. Derdini anlayabilen, acını görebilen ve sustuğun zaman bile söylemek istediklerini anlayabilen gerçek arkadaşlar için, arkadaşlık ile ilgili sözleri bir araya getirdik…

ARKADAŞLIK İLE İLGİLİ SÖZLER

• Paylaşmanın asaletini hiçbir zaman bencilliğin çirkinliğine tercih etme ve öyle bir arkadaş seç ki sen onun için ölümü düşünürken, o senin için çoktan ölmüş olsun.
  • Dost dediğin çay gibi olmalı. Şekeri ne eksik ne fazla, içine bir tat bırakmalı bazen acı, bazen tatlı, ama hep ihtiyaç duymalı.
  • Paran olmadığı zamanlar gerçek arkadaşlarını görebilirsin.
  • Affet beni hep güzeli analım, anılarda tebessüm yaşatalım, ben kırdım, ben üzdüm yaraladım. Mutluluk gölgen olsun arkadaşım.
  • Gülmek senin için bir tutku olsun. Olur da bir gün ağlarsan eğer o da mutluluktan olsun.
  • Semadaki yıldızlar sönünce gözlerinde gecenin yalnızlığını hissedince, muhtaç olunca bir dost sohbetine, unutma ki seni düşünen bir dost var bu şehirde.
  • Güneşe bağlandı korkuyla önce insan. Sonra ateşe, suya. Ay battı su kurudu gün bitti. Sevgi kardeşlik dostluktu sonsuz olan. Can dostuma.
  • Sen gülerken yanındakilerde güler ama ağlarken yalnız ağlarsın onun için öyle bir ağaca yaslan ki asla yıkılmasın öyle bir dost edin ki seni asla bırakmasın.
Arkadaşlık ile ilgili sözler: En güzel (Kısa, anlamlı ve resimli) arkadaşlık hakkında sözler
  • Gül kokusu akşamlarda dost hasreti yaşadık belki yeri geldi ayrılıklara ağladık ama kalbimizde yaşattığımız dostluğumuzu asla unutmadık.
  • İnsanlar vardır; berrak, pırıl pırıl bir deniz. Boşa gitmez ne kadar güvenseniz. Dibini görürsünüz her şey meydanda. Korkmadan dalarsınız, sizi sarar bir anda. İçi dışı birdir çekinme ondan. Her sözü içtendir, her davranışı candan…
  • Gönüller birdir vücutlar ayrı olsa da. Dostluk bitmez dostluk abidesi yıkılsa da. Unutmayız dost uzakta olsa da hatta dost bizi unutsa da.
  • Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin.
  • Dostluk, mantar yemeği gibidir. Zehirli veya zehirsiz olup olmadığı ancak yendikten sonra belli olur.
  • Baki dostluk adına nice dilekler vardır. Ölümün dahi ayrılık sayılmadığı gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar. Sevgide birleşen yürekler vardır.
  • Bir bağrı yanık karındaşım var, ağlar mı bilmem. Uzanıp da gözlerine akan yaşları silemem, yarın askere gidecek gitme kal diyemem, ağlama gardaş ağlama ağlayıp da yüreğimi dağlama.
  • Riya ile paranın padişahı değiliz biz. Parçalanmış gönül hırkalarını yamar giyeriz biz. Arkadaşlarla ağlar arkadaşlarla güleriz biz.
Arkadaşlık ile ilgili sözler: En güzel (Kısa, anlamlı ve resimli) arkadaşlık hakkında sözler
  • Hüzün bir yıldız kadar uzak, mutluluk göz bebeğinin kadar yakın olsun, umutların gerçek, gerçek mutlulukların sonsuz olsun.
  • Kendini mutsuz hissettiğinde kalbini dinle, çünkü sen kalbin kadar temiz ve güzellikleri hak eden birisin tüm güzellikler seninle olsun canı arkadaşım.
  • Onunla konuştuğunda rahatlayabiliyorsan eğer, çok iyi bir arkadaşa sahipsin demektir.
  • Gerçek dost: ilk göz yaşını görür, ikinciyi yakalar, üçüncüyü durdurur.
  • Bir dost yüzüne ihtiyaç duyduğunda başını kaldır ve gökyüzüne bak. Gündüzleri bulutların, geceleri yıldızların arkasından gülümsüyor olacağım.
  • Arkadaşlık ömür boyu, aşklar gönül boyu sürer.
  • Dostlukların tükenmediği, sevgilerin ölmediği, gözyaşlarının akmadığı, gülücüklerin bitmediği, en güzel günler sizinle olsun sevgili dostum.
  • Her zaman yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların ama bir kez adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç mi hiç unutmadık.
  • Eğer arkadaşın uzak bir yere giderse, o uzak yer senin yakınına gelir!
  • Güvenle başlamış olan arkadaşlıklar, kardeşlik ile terfi kazanır.
  • Kaybetmeyi göze alamayacak kadar az arkadaşım var. Onlar milyonlarca yıldızlar arasında benim güneşim.
  • En yüksek dağların en iyi arkadaşları yalnızca bulutlar ve maceracı dağcılardır!
  • Yürek umutlara gebe olduğundan beri, ayrılıklara hiç yenik düşmedik biz, gönlümüz darağacında olsa bile dosta selam göndermeyi, unutmadık biz.
  • İki dost varmış dünyanın farklı yerlerinde, birbirlerini özlediklerinde sevgilerini rüzgâra fısıldarlarmış, dışarı çık gör bak dostum rüzgâr nasıl esiyor.
  • Sana destek olan arkadaşların gün gelir köstek olmaya başlar. Bu yüzden arkadaşlarını iyi seç.
  • Arkadaşlık duygusu belki de aşk duygusunun daha da üzerinde bir hissiyattır.
  • Bizim ömrümüzde ırmaklar vardır. Sularında hayallerimizi yüzdürdüğümüz. Bizim ömrümüzde dostlarımız vardır, günlerimiz ayrı geçtiğinde üzüldüğümüz.
  • Gülerken herkes eşlik eder, ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.
  • Hep zamana yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların. Ama bir kez adını yüreğimize kazıdığımız dostlarımızı hiçbir zaman unutmadık.
  • Duygular vardır anlatılamayan, sevgiler vardır kalplere sığmayan, dostluklar vardır hiçbir şekilde yıkılmayan, bazı insanlar vardır asla unutulmayan.
  • Dost dediğin çay gibi olmalı. Şekeri ne eksik ne fazla, içine bir tat bırakmalı bazen acı, bazen tatlı, ama hep ihtiyaç duymalı.
  • Rüzgârın kemanını çaldığı, damlaların cama vurduğu bir pencerede yatağına uzanıp da keşke dediğin tüm güzellikler gerçek olsun güzel arkadaşım.
  • Dostluk günah olmayacak kadar masum, köle olmayacak kadar özgür, umulmayacak kadar yakın, unutulmayacak kadar derin, tek başına yaşanmayacak kadar zordur.
  • Geldiğin zaman boşluk dolduran değilsin, gittiğin zaman yeri doldurulamayansın canım arkadaşım.
  • Gülerken herkes eşlik eder, ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.
  • Dostlukların tükenmediği, sevgilerin ölmediği, gözyaşlarının akmadığı, gülücüklerin bitmediği, en güzel günler sizinle olsun sevgili dostum.
  • "İyi dostlar destek olur. En iyi dostlar ise hiçbir şey olmamış gibi davranır." Desperate Housewives
  • Biz haber etmeden haberimizi alırsın, yedi yıllık yoldan kuş kanadıyla gelirsin. Gözümüzün dilinden anlar, elimizin sırrını bilirsin. Namuslu bir kitap gibi güler, alnımızın terini silersin gider, bu gider, şu gider, dostluk, sen yanı başımızda kalırsın.
  • "Arkadaşlık her zaman gölge veren bir ağaçtır." Calvin Coleridge
  • "Başka türlü davranmak, açıkça gerekmiyorsa herkesle dost olmaya çalış ama kimseye teslim olma." Buda
  • "Yaşamda hiçbir şey, dostluk kadar değerli olamaz." Aristoteles
  • "Yalnızca hava, ışık ve dostun varsa hiç üzülme." Goethe
  • "Dost hem iyi görünen hem iyi olan insandır; iyi görünen ama iyi olmayan insan ise dost görünür, ama dost değildir." Platon
  • "Dostuna da düşmanına da yardım et, çünkü o zaman dostunla daha yakın dost, düşmanınla da dost olursun." Clebul
  • "Dostlar, öyle bir ailedir ki insan o ailenin fertlerini, yalnız kendi seçer." Emerson
  • "Arkadaşlığını ispat edene kadar, hiç kimse gerçek arkadaş değildir." Beaumont
  • "Biri gerçeği duymak istemediği, öteki yalana hazır olduğu zaman dostluk, dostluk olmaz." Cicero
  • "İyi dostluklar, temiz hesaplarla kurulur." Balzac
  • "Günün birinde hepimiz sonsuza dek susacağız. Onun için sevdiklerinize şimdi “Seni seviyorum” demekten çekinmeyin." Albert Schweitzer
  • "Gerçek dostluk fosforlaşma gibidir, çevremizi karanlık sarınca iyice parlar." Aristoteles
  • "Sende en iyi ne varsa, dostuna onu ver." Mevlâna
  • "Önümden gitme seni izleyemeyebilirim. Arkamdan da gelme yol gösteremeyebilirim. Yanımda yürü ve yalnızca dostum kal." Albert Camus
  • "Eğer herkes, dost sandığı kimselerin kendi arkasından söylemiş olduklarını duymuş olsaydı, dünyada dost kalmazdı." Pascal
  • "Dostlarımla beraber olduğum zaman yalnız değilim. O dakikadan sonra da iki kişi değiliz." Pisagor
  • "Güller laleler bütün çiçekler solar. Çelik ve demir kırılır ama sağlam dostluk ne solar ne de kırılır." Nietzsche
  • "Çok ziyaret usandırır, az ziyaret dostluğa zarar verir." Hz. Ömer
  • Kaybetmeyi göze alamayacak kadar dostum yok.
  • Gerçek arkadaşı olmamak, yalnızlığın en kötüsüdür.
  • Kardeş, dost olmayabilir ama dost, her zaman kardeştir.
  • Arkadaşlık aşktan daha zordur, çünkü daha uzun sürer.
  • Arkadaşlık her zaman gölge veren bir ağaçtır.
  • Dost dediğin ayağını kaydıran değil, kaydığında seni yerden kaldırandır.
  • Kişi arkadaşı ile ölçülür.
  • Gerçek bir arkadaş iki gövdede yaşayan bir ruhtur.
  • Arkadaş, insanın kendisine verdiği hediyedir.
  • Hayat, arkadaşlıktan daha büyük bir hediye vermez.
  • Düşmanım dost olacağına düşman olsun daha iyi.
  • Bencillik dostluğun zehridir.
  • Arkadaş edinmenin tek yolu arkadaş olmaktır.
  • Ufak hatalar için dostunla darılmaktan sakın.
  • Her dostluğun gökyüzünde bir meleği varmış, yeryüzünde biten her dostluk için gökyüzünde bir melek ağlarmış, sana ant olsun ki bizim meleğimiz asla ağlamayacak dostum.
  • Şimdilik hoş çakal arkadaşım. Yine gel, yanına senin gibi gülen gözlü, yüreği sevgi dolu insanları alıp yine gel olur mu?
  • Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, insanın hayatta sadece bir defa görebileceği harika bir rüyasın güzel arkadaşım.
  • Karanlık aydınlıktan, yalan gerçekten kaçar. Güneş yalnız olsa da etrafa ışık saçar. Üzülme doğruların kaderidir yalnızlık, kargalar sürüyle, kartallar yalnız uçar.
  • Zaman gelir yollarına kar yağar, etrafını hüzün bulutları sararsa, ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar buradayım.
  • Yürek umutlara gebe olduğundan beri dostluklar ayrılıklara yenik düşmedi, yüreğimiz darağacındayken bile ölüme koşup dostumuzu sevmeyi bildik.
  • Başkalarına kendinden fazla değer verme. Ya onu kaybedersin ya da kendini mahvedersin. Terk edenden alınacak en büyük intikam, ona kupkuru, sevgisiz gözlerle bakmaktır.
  • Paylaşmanın asaletini hiçbir zaman bencilliğin çirkinliğine tercih etme ve öyle bir arkadaş seç ki sen onun için ölümü düşünürken, o senin için çoktan ölmüş olsun.
  • Ürkek başladığımız şeyler gün olup vazgeçilmez olunca, bir bakışta sevgiyi yakalıyorsak, kendimizi güçlü, coşkulu, tutkulu hissediyorsak desene arkadaşım biz dostuz.
  • Ben dostun kokusunu uzak diyarlardan alırım ve onun gülüşünü nerede olsa tanırım. Ne mesafeler mesafedir dostunla ne de ayrılıklar hüzünlü.
  • Yürek umutlara gebe olduğundan beri, ayrılıklara hiç yenik düşmedik biz, gönlümüz darağacında olsa bile dosta selam göndermeyi, unutmadık biz.
  • Gün gelir bir gün yalnız kalırsan, akı verirse iki damla gözyaşı gözünden, canlanırsa anıların birdenbire beni hatırla arkadaşım, beni hiç unutma.
  • İki dost varmış dünyanın farklı yerlerinde, birbirlerini özlediklerinde sevgilerini rüzgâra fısıldarlarmış, dışarı çık gör bak dostum rüzgâr nasıl esiyor.
  • Hayat çok kısa arkadaşım ve bu dünyadaki hiçbir şey kırılan kalplere değmez.
  • Yalnızca bizim gibi insanlar, benim gibi yaşama delicesine âşık olanlar ve mücadelemize ve eskisinden çok daha iyi olan çalışmaya âşık olan insanlar amacı doğru olarak öldüğü gibi görünmeye başlayan ancak bizim gibi insanlar bize kalmış tek bir şans bile olsa dostlarını terk etmezler.
  • Evet arkadaşım! Gülmek varken sürat aşmak niye, güldürmek varken ağlatmak niye, güzel sözler söylemek varken, kalpleri kırmak niye?
  • Rüya; biz uyurken kalbimizin tuttuğu bir dilektir. Arkadaş; uçmayı unuttuğumuzda bize kanatlarını açan bir melektir. Hayal gücü; bizi bilmediğimiz yerlere uçuran bir rüzgardır ve hayat; içinden ne çıkacağını bilmesek de açmamız gereken bir zarftır. Açtığın zarflardan hep güzel şeyler çıkması dileğiyle.
  • Dostluklara mesken bu yürek aşklara değil, sevgilinin gözlerine değil dostun sözlerine, selamına, merhabasına muhtaç bu yürek. Merhaba ey dost bu gece de yüreğimdesin…
  • Aşk ve arkadaşlık bir gün yolda karşılaşırlar. Aşk kendinden emin bir şekilde sorar: Ben senden daha candan ve daha yakınım. Sen niye varsın ki bu dünyada? Arkadaşlık cevap verir: Sen gittikten sonra arkanda bıraktığın gözyaşlarını silmek için.
  • Dost bazen minik bir kuş bazen var olmayan sevgili, kimi zaman saksıda bir çiçektir, ama asıl dost seni senden çok sevendir her dostluğun gökyüzünde bir meleği varmış, yeryüzünde biten her dostluk için gökyüzünde bir melek ağlarmış, sana ant olsun ki bizim meleğimiz asla ağlamayacak.
  • Ürkek başladığımız şeyler gün olup vazgeçilmez olunca, bir bakışta sevgiyi yakalıyorsak, kendimizi güçlü, coşkulu, tutkulu hissediyorsak desene arkadaşım biz dostuz.
  • Dostluklara mesken bu yürek aşklara değil, sevgilinin gözlerine değil dostun sözlerine, selamına, merhabasına muhtaç bu yürek. Merhaba ey dost bu gece de yüreğimdesin…
  • Arkadaşın saha zırh oluyorsa, sen de arkadaşına silah olmalısın.
  • Gün gelir bir gün yalnız kalırsan, akıverirse iki damla gözyaşı gözünden, canlanırsa anıların birdenbire beni hatırla arkadaşım, beni hiç unutma.
  • Arkadaş, yanında kendin olabileceğin kişidir.
  • Hakiki arkadaşlık sıhhatten farksızdır, kıymeti ancak elden gittikten sonra anlaşılır.

EN GÜZEL (KISA, ANLAMLI VE RESİMLİ) ARKADAŞLIK HAKKINDA SÖZLER

• Ekmeğim aşım helal olsun yiyene, içene. Ama hakkım helal değil; dost gibi görünüp kuyumu eşene…
  • Arkadaş edinmenin tek yolu, arkadaş olmaktır…
  • Hiçbir zaman bir arkadaşı aldatmayın. -Hipparchus
  • Arkadaş edinmenin zamanı, ona ihtiyacınız olmadan öncedir.
  • En büyük iyilik, arkadaşına ikramda bulunmaktır… -Abdullah bin Abbas (R.A.)
  • Hiç kimse, her şeye sahip olsa da arkadaşı olmadan yaşamak istemez. -Aristo
  • Sonra çekildim bir kenara, seyrettim olan biteni. Baktım; kimde ben ne kadarım, kim bende ne kadar kalmış.
  • Arkadaş, arkadaşlarının kusurlarına ve zayıflıklarına katlanmak zorundadır. -William Cowper
  • Bize benim için ölecek değil, benim için yaşayacak dostlar lazım…
  • Arkadaşlar gelip gidebilir ama düşmanlar birikir. -Thomas Jones
  • Dostlar vardır keşkelere seni boğdurur! Ama öyle dostlar vardır ki; iyi kiler ile gözlerini doldurur! İyi ki varsınız.
  • Ey gönül bir sürü dostunun yanında elbet ki düşmanların da olacak. Ama imtihan bunca düşmanın varken seni dostun vuracak.
  • Dostlar okyanusun dibinde, midyenin içindeki inciye benzerler, az bulundukları için çok değerlendirirler.
  • Dostum dostum güzel dostum, bu ne beter çizgidir bu.
  • Ömür boyu iki arkadaşın varsa, şanslısın. Eğer iyi bir arkadaşın varsa, çok şanslısın.
  • Hiç kimse bir arkadaş kaybedecek kadar zengin değildir. Hele ben hiç değil. Affet beni dostum.
  • Bizde kardeşlik ölümü bilip yanında kalmaktır! Gerçek arkadaşlık iki bedende bir ruhtur.
  • Tabağına yiyeceğin kadar yemek hayatına da yetecek kadar arkadaş al yoksa tabağına fazla aldığın yemek karnini fazla arkadaş alırsan da başını ağrıtır…
  • Acıların bölüşülmesi değil, sevinçlerin bölüşülmesidir dostluğu yaratan. Acında da mutluluğunda da hep yanındayım dostum.
  • Dostları olmalı insanın; Samimi, yüreği güzel, yoluna yoldaş, yoluna ışık tutabilen.
  • Ve bazen de seninle konuşmak iyi geldi, diyebileceğin birisi olmalı.
  • Arkadaş uğrunda ölmek kolay, fakat uğrunda ölünecek arkadaşı bulmak zordur.
  • Arkadaş, seni ailen kadar çok tanıyabilen kişidir.
  • Arkadaş gölge veren bir ağaç gibidir. Bunaldığın zaman gölgesinde dinlenirsin.
  • Sağlam bir arkadaşa sahipsen, aynaya ihtiyaç duymazsın.
  • Birçok insan hayatına girip çıkacak, ama yalnızca gerçek arkadaşlar kalbini iz bırakacak.
  • İyi bir arkadaş sırlarını senin için saklar. En iyi bir arkadaş kendi sırlarını saklamana yardım eder.
  • İyi bir arkadaş olmak istiyorsan, bana sadece doğrularımı değil hatalarımı da söylemelisin.
  • Öyle insanlar var ki doğuştan gelir mecburiyettir adına akraba denir. Sonradan gelir kardeşten ötedir adına dost denir.
  • Akıllı bir adam düşmanlarından, arkadaşlarının aptallığından daha fazla faydalanır.
  • Arkadaşlık bir roman gibidir. Yazmak için senelerini verirsin, yakmak için ise bir iki dakika yeterlidir.
  • Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası ama en güzeli milyonlarca insan arasından senin arkadaşın olmak.
  • Arkadaşının omzunda ağlayabilmeli, dertlerini onunla paylaşabilmelisin. Arkadaş senin için ağır yükleri sırtlayabilen kişidir.
  • Arkadaş hem sevince hem kedere ortak olur.
  • Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcak bir kucaksa ve dostluk için ateşe atılmaksa, dünya durana, can bedenden çıkana dek sevdiğimsin.
  • Dünyada dost denilen kelime yalan. Benim en iyi dostum içkim sigaram. Onlar da terk ederdi olmasa param.

Bazen aynı ana babadan doğmuş kişiye, bazen de birlikte iyi, kötü, zorlu ve güzel anlar yaşamış ve her şeye rağmen birbirine sadık olan kişilere kardeş denir. Kardeşlerin ve dostların arasındaki bağ çok güçlüdür. Hal böyle olunca, bazen kardeşine veya dostuna olan sevgini göstermek için ona güzel bir söz söylemek istersin. Bu nedenle, sizler için kardeşinize veya dostunuza söyleyebileceğiniz en güzel sözleri bir araya getirdik. İşte en güzel kardeş sözleri.

Ayrıca bu içeriğe bakmak isteyebilirsiniz: &#;Güzel Sözler: Her Duruma Uyum Sağlayacak En Güzel Sözler&#;

Kardeş sözleri

Kardeş sözleri

İşte en anlamlı kardeş sözleri.

Herkesle kardeş olunmaz, kardeş dedin mi senden önce koşacak, sen düşerken tutacak, ne olursa olsun seni hiç yalnız bırakmayacak.

Kardeştik. Biz iki kardeştik can ver deseler ölendik sürmeli gözlerde badem kekik kokan dağlarında koşan el ele verdik mi gökyüzünde uçan kuş yeryüzünde çocuktuk.

Baki dostluk adına nice dilekler vardır. Ölümün dahi ayrılık sayılmadığı gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar. Sevgide birleşen yürekler vardır.

Senin gerçek kardeşin, daima yanında bulunan ve sana faydalı olmak için zarara katlanan, zamanın felaket ve musibetleri ile karşılaştığın zaman ne pahasına olursa olsun yardımına koşandır.

Dost dediğin deniz kenarındaki taşlara benzer, önce birer birer toplarsın, sonra yavaş yavaş atmaya baslarsın. Fakat bazılarını atmaya kıyamazsın, sen atmaya kıyamadıklarımdansın.

Siz kardeş lafını altı harfe sığdırmışsınız biz ise yere göğe sığdıramıyoruz. Kardeşlik öyle bir denizdir ki dibi bulunmaz, öyle bir sırdır ki, her gönül kaldırmaz, öyle özeldir ki vicdanı olmayan anlamaz!

Öyle değil işte canım kardeşim! Düşman kör nişancıdır da, dost bilir nereden vuracağını.

Belki cebimizde yoktu harçlık, belki hep parasız dolaştık ama ne olursa olsun kardeşlerimizi asla satmadık.

Arada bir piyasadan uzak duracaksın ki kimin ne olduğunu kimler kardeş kimler kalleş öğreneceksin.

Soframızdaki yemeği paylaşmak okul yolunda beraber koşmak askerde aynı safta savaşmak bu yaşamın adı kardeşliktir.

Dost, bazen annen bazen baban bazen eşin bazen kardeşin olabilir. Gerçek dost hata bile yapsan seni terk etmeyendir.

Kardeşlik öyle bir denizdir ki bibi bulunmaz; öyle bir sırdır ki her gönül kaldırmaz. Öyle özeldir ki vicdanı olmayan anlamaz.

Bizi kardeş yapan, aradaki kan bağı değil, içerideki kalptir. Ve kardeş dediğin, iyi ve kötü her anında yanında hissettiğindir.

Dostluk yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, ağladığında sıcacık bir kucaksa, gerektiğinde ateşe atlamaksa dünya durana ve bu can ölene dek dostunum ve kardeşinim.

Ayrıca bu içeriğe bakmak isteyebilirsiniz: &#;İster Sevgiliye İster Dosta: Her Yerde Kullanabileceğiniz Hüzünlü Sözler&#;

Kısa ve öz kardeşlik sözleri

Dostluk

İşte kardeş ile ilgili sözler&#;

Kardeş olmak için kan bağına gerek yoktur.

Gözünden akan yaşa ortak olacak kaç kişi var ki kardeşten başka.

Kardeşlik, düştüğünde elinden tutmak, bırakmayacağını bilerek dayanmaktır.

Kardeş dünyada eşi olmayan bir arkadaştır.

En değerli şey kardeştir. Kardeşin yerini hiç bir şey dolduramaz.

Bütün sırlarımı, endişelerimi bazen korkularımı paylaşabildiğim tek insan, kardeşim benim, hayatımda ki yerini hiçbir şey değiştiremez.

Yan yana olmasak bile kalbimde her zaman senin için kocaman bir yer var, kardeşim benim. Ne olursa olsun kalbimdeki yerin hiç değişmeyecek.

Belki bir iğne değildik ama bizde çok battık be kardeşim bazılarına.

Yüzüne bakıp da derdini hissetmeyen dosta, kelimelerin zaten gücü yetmez.

Dostluğun kolları bir yere kadar uzanır, kardeşliğin ki kalplere kadar.

Aranızdaki kardeşlik bağını koruyun; çünkü sizin silah ve mühimmatınız budur.

Sen abiliğini yaparsan, senden küçükleri de gelir sana kardeşlik yapar.

Ayağım taşa takılsa bilirim düşmeme izin vermeyecek bir kardeş durur yanımda.

Siz kardeş lafını altı harfe sığdırmışsınız biz ise yere göğe sığdıramıyoruz.

Kişi dostuna küser, düşmanına değil. Küsmesi bile ‘sana değer veriyorum’ mesajı taşır.

Kardeşlik sözlerde biten bir cümle değil kalpte atan bir sevgi çemberi olmalıdır.

Düştüğünüzde yanınızda olanlara iyi bakın ki kalkınca kimle yürüyeceğinizi iyi bilesiniz.

Kardeşlik son bulmayan arkadaşlıklardan doğar.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür! Bir orman gibi kardeşçesine!

Kardeş, anne ve babadan kalan en değerli mirastır.

Gözünden akan yaşa ortak olacak kaç kişi var ki kardeşten başka.

Yükü kardeşlik olanın beli bükülür, gönlü bükülmez.

Kardeşlik, düşmesin diye tutmak, bırakmayacağını bilerek dayanmak.

Biz kardeş dediğimiz insanlar için ölmeye de gideriz gömmeye de.

Bu dünyadaki herkes kardeştir önemli olan o kardeşlik bağını bulmaktır.

Dostla içilen kahve neşedir. Kahkahalar köpüklerin üzerinde yüzer.

Müslüman Müslümanın kardeşidir, onu terk ve ihmal etmez.

Ayrıca bu içeriğe bakmak isteyebilirsiniz: &#;Duygularınıza Tercüman Olup Hislerinizi Yansıtan En Güzel Damar Sözler&#;

Abi kardeş sözleri

Kardeş sözleri

İşte en güzel abi kardeş sözleri&#;

Sadakatin en büyük temsili sensin kardeşim. Ne olursa olsun benden asla yüz çevirmeyeceğin için sana minnettarım.

Kardeş demek; sıkılınca bunalınca, ruhuna ilaç demek. Bir sesiyle tüm dertleri unutturan demek.

Kardeş sevgisi diye bir şey var, kelimelerle anlatılmayan.

Kardeş, anne ve babadan kalan en değerli mirastır.

Kardeşim beni vur öldür parçalayıp göm fakat lütfen benim bilmediğim bir nedenle benimle konuşmamazlık yapma. Sende gitme. Çünkü sana aşktan daha çok ihtiyacım var.

Aşk bir gün kardeşlikle tanışmış. Aşk kardeşliğe sormuş demiş ki: Ben varken sana ne gerek var? Kardeşlik cevap vermiş: Sen gittiğinde ben güldürüyorum.

Ne başkasına değişebilirsin, ne başından atabilirsin. Ne onsuz gün geçirebilirsin, ne onunla olduğun vakti başka bir şeye değişebilirsin. Bir kardeş vardır seni sen yapan, bir de kardeş sevgisi.

İnsan kardeşinin değerini bilmeli, ölümlü dünya dedikleri bir kardeşi bir kardeşe düşürmemeli.

Kardeşlik öyle bir denizdir ki dibi bulunmaz; öyle bir sırdır ki her gönül kaldırmaz. Öyle özeldir ki vicdanı olmayan anlamaz.

Kardeşlik ne demek bilir misiniz? Kardeşlik, kardeşinin gözlerinin derinlerine bakıp sevgiyi görmek demek. Kalbinin içindeki sıcaklığı hissetmek o kalplerin birlikte atması demek. Bunun için aynı anneden doğmaya gerek yok!

Kuşkusuz ki kardeşler her şeyden önce gelmeli. Herkes gidince onlar kalıyor, seni kendine getirmek için çaba sarf ediyor. Kimsenin umrunda değilken onlar senin için üzülüyor, yanında oluyor her daim.

Evet kardeşim! Gülmek varken surat asmak niye, güldürmek varken ağlatmak niye, güzel sözler söylemek varken kalpleri kırmak niye? Hayat çok kısa arkadaşım ve bu dünyadaki hiç bir şey kırılan kalplere değmez.

Ayrıca bu içeriğe bakmak isteyebilirsiniz: &#;WhatsApp’ta Kullanabileceğiniz Her İnsana Hitap Eden Harika Durum Sözleri&#;

Dostluk sözleri

Dostluk

İşte en güzel dostluk kardeşlik sözleri&#;

Kardeşlik, düşmesin diye tutmak, bırakmayacağını bilerek dayanmak.

Biz kardeş dediğimiz insanlar için ölmeye de gideriz gömmeye de.

Bu dünyadaki herkes kardeştir önemli olan o kardeşlik bağını bulmaktır.

Dostla içilen kahve neşedir. Kahkahalar köpüklerin üzerinde yüzer.

Kimi kardeşin olarak görüyorsan ya ona benze yada kardeşin gibi gördüğün insanı kendine benzet ki görenler sizden örnek alsın.

Gerçek kardeşlerinle tanışacağınız zaman bunu bir şekilde hissedersiniz. Çünkü kardeşlik bağı kutsal bir bağdır. Herkeste bulunmaz.

Yüzüne bakıp da derdini hissetmeyen dosta, kelimelerin zaten gücü yetmez.

Siz kardeş lafını altı harfe sığdırmışsınız biz ise yere göğe sığdıramıyoruz.

Kişi dostuna küser, düşmanına değil. Küsmesi bile ‘sana değer veriyorum’ mesajı taşır.

Kardeşlik sözlerde biten bir cümle değil kalpte atan bir sevgi çemberi olmalıdır.

Düştüğünüzde yanınızda olanlara iyi bakın ki kalkınca kimle yürüyeceğinizi iyi bilesiniz.

Kardeşlik, düşmesin diye tutmak, kardeşlik, bırakmayacağını bilerek dayanmaktır.

İnsanlar eğlenebildikleriyle arkadaş olurlar, anlatabildikleriyle dost, ağlayabildikleriyle kardeş.

Öyle değil işte canım kardeşim! Düşman kör nişancıdır da, dost bilir nereden vuracağını.

Belki cebimizde yoktu harçlık, belki hep parasız dolaştık ama ne olursa olsun kardeşlerimizi asla satmadık.

Arada bir piyasadan uzak duracaksın ki kimin ne olduğunu kimler kardeş kimler kalleş öğreneceksin.

Soframızdaki yemeği paylaşmak okul yolunda beraber koşmak askerde aynı safta savaşmak bu yaşamın adı kardeşliktir.

Dost, bazen annen bazen baban bazen eşin bazen kardeşin olabilir. Gerçek dost hata bile yapsan seni terk etmeyendir.

Kardeşlik öyle bir denizdir ki bibi bulunmaz; öyle bir sırdır ki her gönül kaldırmaz. Öyle özeldir ki vicdanı olmayan anlamaz.

Bizi kardeş yapan, aradaki kan bağı değil, içerideki kalptir. Ve kardeş dediğin, iyi ve kötü her anında yanında hissettiğindir.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası