sıvı çamaşır deterjanı ile yumuşatıcı kullanılır mı / Deterjan ve Yumuşatıcı Kullanımı

Sıvı Çamaşır Deterjanı Ile Yumuşatıcı Kullanılır Mı

sıvı çamaşır deterjanı ile yumuşatıcı kullanılır mı

Perwoll Geliştirilmiş Yenileme Etkisi Renk & Doku

Bu ürün için 5 üzerinden puanın nedir? (1: Çok Kötü, 5: Çok İyi)

Bu ürünü genel olarak nasıl değerlendirirsin?
Normalde siyah ve beyazlar için ayrı deterjan kullanıyorum. Renkli çamaşırlar için şimdiye kadar 1 veya 2 kere deterjan kullandım. Siyahlar için halizarda çok uzun yıllardır Perwoll kullanıyorum ve çok memnunum. Siyah giysilerimin rengini soldurmuyor. Paketi açar açmaz muhteşem bir koku ile karşılaştım. Sıvı deterjanları kalıntı bırakmadığı için çok seviyorum. Son dönemde katkısız çevre dostu ürünler yaygınlaştı ve birçok ürün deniyorum. Yaşadığım yerde sular çok kireçli ve sert, deterjanı fazla kullanmak gerekebiliyor, ilave ürünler gerektirebiliyor. Yumuşatıcı , bazen ürünlere göre kireç sökücü sodamatik gibi.. Bu nedenle sonucu net görebilmek için ürünü özellikle tek başına başka bir ürün ilavesi olmadan kullandım. Bir ürünü ilk aldığınızda dikkat ettiğiniz kokusu, yumuşaklık etkisi, leke çıkarma özelliği oluyor. Perwoll, yumuşaklık, onarma, renk koruma, ve kokusu ile beni kesinlikle cezbetti. Çamaşırlarım lekeli olmadığı için leke hususunda test edemedim. Kesinlikle renkli çamaşırlar için ürün kullanmaya beni teşvik etti. Bundan sonra renkliler için bu deterjanı tercih edeceğim ve tavsiye ederim.

Bu ürün Denebunu üzerinden Denebunu kullanıcısı tarafından alınmış ve Denebunu kullanıcısı tarafından değerlendirilmiştir.

Hangi Kumaşlarda Yumuşatıcı Kullanılmaz?

Reklam

Yumuşatıcılar güzel kokuları, çamaşırların dokularını yumuşacık yapan özellikleri, kurumayı ve ütülemeyi kolaylaştıran artıları ile çamaşır bakımının vazgeçilmezleri olsa da her kumaş yumuşatıcı kullanımına uygun değildir. Daha verimli bir çamaşır yıkama süreci için bu ayrımı iyi yapmak ve hangi tür kumaşın yumuşatıcılara nasıl tepki vereceğini bilmek gerekir. Bazı kumaşların ve giysilerin zarar görmemesi ve dokularını kaybetmemesi için yumuşatıcı olmadan çamaşır yıkamak gerekebilir. Yumuşatıcı ne zaman konulmalı, siyahlara yumuşatıcı konur mu, yumuşatıcı olmadan çamaşır yıkanır mı gibi sorularınız varsa yazımızın devamında yumuşatıcı kullanımı hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulacaksınız.

Yumuşatıcı seçerken kokusunun yanı sıra özelliklerine de dikkat etmeniz önem taşır. Kumaş ve renk uzmanları tarafından geliştirilen özel formüllü Yumoş gibi bir ürün, sıradan yumuşatıcılardan çok daha iyi sonuç verecektir. Ayrıca ekonomik konsantre ürünler seçerek daha az sıvı ile daha çok çamaşır yıkayabilirsiniz.

Yumuşatıcıya Uygun Olmayan Kumaşlar

Yumuşatıcı olmadan çamaşır yıkanır mı diye düşünüyor olabilirsiniz. Bazı kıyafetlerin yapılarını ve dokularını korumak için yumuşatıcı olmadan çamaşır yıkamak gereklidir.

• Mikrofiber bezler kiri mıknatıs gibi çeken özellikleri ile temizlikte harikalar yaratır. Özel dokumaları ile toz alan ve tozu emen kumaşların yumuşatıcı ile yıkanması özelliğini kaybetmesine neden olur. Mikrofiber bezleri yumuşatıcı olmadan temizlemeniz çok önemlidir.

• Spor giyim ürünlerinde ter çeken ve hava geçirgenliği yüksek, özel kumaşlar kullanılır. Bu sayede spor esnasında kullanıcıların rahat etmesi amaçlanır. Spor giysilerinin bakımında yumuşatıcı kullanırsanız, yumuşatıcı da dokuya hapsolacak ve çamaşırlarda kurumayı zorlaştıracak bir katman bırakacaktır. Spor kıyafetlerini temizlerken yumuşatıcıdan uzak durmanız önerilir.

• Yanmayan kumaşlar, ateşe dayanıklı kıyafetler yumuşatıcı ile yıkandıklarında aleve dayanma özelliklerini yitirirler. Bu nedenle kimi pijama ve geceliklerde kullanılan yanmayan kumaşları yumuşatıcı olmadan temizleyebilir, sadece deterjan veya beyaz sirke gibi doğal yumuşatıcı etkisi veren ürünler kullanmayı tercih edebilirsiniz.

• Su geçirmez kumaşların da yanmayan kıyafetler gibi yumuşatıcı olmadan yıkanması önerilir. Suyu itme özelliği olan bu kumaşları yumuşatıcıdan uzak tutmanız gerekir.

• "Hangi kumaşta yumuşatıcı kullanılmaması gerektiği nasıl anlaşılır?" diye düşünüyorsanız kıyafetin yıkama talimatlarına, özelliklerine bakarak karar verebilirsiniz. Yumuşatıcı kullanmadan önce yıkayacağınız çamaşırların bakım etiketlerini incelemeniz önemlidir. Eğer özel bir not yoksa polar, kot ve pamuklu kumaşlarınızı da güvenle yumuşatıcı ile yıkayabilirsiniz.

Reklam

Yumuşatıcı Kullanırken Bunlara Dikkat!

Yumuşatıcı kullanırken, şişenin üstünde belirtilen miktarda ürün almanız tavsiye edilir. Yumuşatıcıyı çamaşır makinesinin deterjan çekmecesindeki yumuşatıcı gözüne koymanız yeterlidir. Tamburdaki çamaşırların üzerine yumuşatıcı dökmek, kumaş uygun olsa dahi renklerde deformasyona neden olabilir. Sıvı deterjan ile yumuşatıcı kullanılır mı diyorsanız, kıyafetin yıkama talimatlarına uygun olduğu müddetçe kullanabilirsiniz.

Anket

En sevdiğiniz Yumoş kokuları hangi üründe olsun isterdiniz?

0 Oy Kullanıldı

Sıkça Sorulan Sorular

Çamaşırlar Nasıl Daha Uzun Süre Güzel Kokar?

Ütü suyunun içine yumuşatıcı ekleyerek çama

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası