faruk ılgaz sosyal tesisleri / 'Kimse çıkmazsa ben varım'

Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri

faruk ılgaz sosyal tesisleri

kaynağı değiştir]

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım Bosphorus Palace Hotel’de düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un yılı Olağanüstü Mali Kongre'de yaptığı açıklamalara yanıt verdi. 

Aziz Yıldırım’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Ben 5 yıl önce biten kongreden sonra Fenerbahçe ile ilişkimi kestim. Kendime yeni bir hayat kurdum. Ailem, çocuklarım ve iş hayatım.. Ben emekli oldum. Açıklama yapsam, neden yaptı Yapmasam, 'Ben Fenerbahçe'yim' diyen adam neden konuşmuyor Ali Bey'i seçen kongre üyeleri ortada yok. 16 bin kişi oy verdi. Seçtiniz. 5 senede nerede verilen sözler? Neden yoksunuz kongre üyeleri?

Aziz Yıldırım, basın toplantısında açıklamalarda bulundu:

Başkan bağırıyor, 'Başkan adayı çıksın, kongre yapacağım' diyor. Kongreden önce açıklamayı ben yaptım ama arkadaşlarımı da kapsıyordu. Neden yaptık? Fenerbahçe yönetimi son 5 senedir güçsüz. Ali Bey'in şahsıyla bu yürümez. Benim dönemimde, güçlü insanlar vardı. Benim dışımda da kamuoyuna mesaj verecek, kavga edecek insanlar vardı. Bugün maalesef bu yok. Olağanüstü kongre yap deme sebebim buydu. Güven oyu iste, seçim değil.

"BUNLARDAN KORKMAMAK LAZIM"

Pendikspor'a yenilip, Türkiye Kupası'ndan elendiğimiz sene kongre kararı aldık. Kimse çıkmadı, tek başıma kaldım ama güçlü bir yönetim yaptık. 'da Denizlispor maçı sonrasında da aynısını yaptık. Ali Bey de o dönem yönetime girdi. Güvenoyu alarak devam ettik. Metris'ten döndükten sonra da yaptık. Bunlardan korkmamak lazım. Ali Bey güvenoyu alsa, yıl sonuna kadar herkes konuşmaktan çekinir. Güvenoyu almazsanız, bir başarısızlıkta herkes ayağa kalkacak. Belki de kongre zamanı gelmeden, Fenerbahçe kongre yapacak. Bu görünüyor.

ADAYLIK AÇIKLAMASI

Aday çıkarsa yaparım diyerek hem Fenerbahçe'yi küçültüyorsun hem de kendini. Camiayı zorlama. Hiç kimse aday çıkmazsa ben çıkarım. Herkes haddini bilsin. Bunu böyle bil. Camiayı zorlama. Fenerbahçe'de her zaman başkan bulunur. Fetöcü, hocacı, Fenerbahçe'den geçmişte maddi gelir elde edenler aday olursa ben gelip aday olurum. Bunu böyle bilin. O insanlar bu kulübe giremez.

MİLYON DOLAR BORÇ İDDİASI

En üzüldüğüm konu, milyon dolar borç bıraktığımız yönündeki laflar. Bizim o zamanki dolar ve euro borcumuz o kadar değildi kiKulübün borcu hakkında bir daha yanlış açıklama yaparsanız mahkemeye vereceğim. Namuslu, şerefli ve ahlaklı olsunlar. Doğruyu anlatsıfunduszeue.info Yaylası, Fenerium, basketbol salonu Bunları basın neden yazmıyor? O söylüyor, siz de yazıyorsunuz. Bu kadar mal varlığı var. Stada ne kadar para harcadık? Biz, onu yaptık. Gök kubbeden inmedi ki bunlar

Bir daha bu konuda yalan söylenirse, mahkemeye veririm herkesi. Erol Bilecik, Burhan Karaçam yalan söylüyor. Ali Koç da bunlara inanıp konuşuyorsa o da yalan söylüyor.

Şekip Mosturoğlu bu konuda, "Ali Koç yönetiminin bizden milyar TL seviyesinde aldıkları borç bugün 10 milyar TL seviyesine gelmiştir. Bu borcu dinarla, dolarla da belirtseniz, mevcut borcu düşük göstermez. Fenerbahçe'nin borcu 10 milyar TL seviyesindedir" dedi. 

"BORÇ MİLYON EURODUR"

Daha sonra tahtanın başına geçen Aziz Yıldırım açıklamarlarını sürdürdü:

' Milyon Euro benim hesap ettiğim bizim dönemden borç var. Bakın göreve geldiğimiz dönemde ilk divanda borç ne açıklanmış. (Gazete kupürü göstererek) O zamanın parasıyla trilyon lira borç varmış. Milyon Euro eder. Onu da düşerseniz, borç Milyon Euro'dur. 10 milyon dolar Samandıra Tesisleri'ne harcadık. Dereağzı Tesisleri'ni yaptık 15 milyon. Faruk Ilgaz Tesisleri'ni yaptık, 10 milyon da oraya harcadık. FB TV'yi kurduk 20 milyon dolar da oraya harcadık. Kenan Evren Lisesi'ne de 15 milyon euro para harcadık.

"BEN FENERBAHÇE TARİHİNDE MİLYON DOLAR GELİR BÜTÇESİ YAPTIM. BİR DAHA KİMSE YAPAMAZ"

Kendi kendilerine rakamı şişiriyorlar. Sonra Milyon Euro borç bıraktığımızı söylüyorlar. Borcu Milyon Euro olarak bıraktık. 90 Milyon Euro da bir girdi var. Milyon Euro'ya geldik. Ben bu stadı yapmasaydım bu kadar gelir olacak mıydı? Borç diyorsun, ama geliri hiç söylemiyorsun. Ben Fenerbahçe tarihinde milyon Dolar gelir bütçesi yaptım. Bir daha kimse yapamaz. Forbes Dergisi 'Azizin Mucizesi' yazdı yılında. Herkes beni rahat bıraksın.

"MAL VARLIKLARINI SATIŞA ÇIKARIN BEN ALACAĞIM, BORÇ SIFIRLANACAK"

Bu mal varlıklarının değerini çıkarıp kongrede açıklasınlar ben hepsini satın alacağım. Satışa çıkarın ben alacağım. Fenerbahçe'nin borcu sıfırlanacak.

Fenerbahçe Koleji'ni kapatsınlar. Bir yer bulsunlar, kirasını ben ödeyeceğim. Bina yıkılacaksa, hemen yıkalım. Koleji de ben kendim yapacağım. İsteyen varsa katılsın. O çocuklar orada okumaya devam etsin. Koleji, üniversiteyi para kazanmak için yapmadık. Fenerbahçe ruhu gelişsin diye yaptık. Bu kulüp; taraftarın, kongre üyesinin ve Fenerbahçe'nindir. Bu şahısların değildir. Birlik ve beraberlik istiyorsunuz, önce bunları ortadan kaldıracaksınız.

"BORÇ FAZLAYSA, NAMUSUM, ŞEREFİM ÜSTÜNE ÖDEYECEĞİM"

Hep şunu söyledim. Eğer bir mal varlığınız varsa, borcunuzun karşılığı bir değer varsa korkmayın. Borcunuz sizi rahatsız etmesin. Üç arkadaşımı görevlendireceğim, onlar da görevlendirsin. Borç fazlaysa, namusum, şerefim üstüne ödeyeceğim. Borç çıkmazsa namuslu olsunlar çıkıp bunu açıklasınlar. Benim tek istediğim bu. Bunların hepsi hikaye.

Buradan kongre üyelerine söylüyorum, onu seçenlere söylüyorum. %%30 fazla harcama yapacağız diye yetki istediler, dağıldılar. Bizim tüzüğümüz %10'dan fazlasına müsaade etmiyordu. Yüzde 30 fazla harcama yaptılar. Böyle giderse 12 milyarı bulur borç.

"FENERBAHÇE BORÇ BATAĞINDA VE BUNU ONLAR YAPTI. SOL BEK ALDILAR, SAMET AKAYDIN'I ALDILAR"

Kongre üyelerine sesleniyorum. Çıkın hesap sorun. Aziz Yıldırım konuşsun istiyorlar. Ben bir daha konuşmayacağım. Bana ne ya! Ben 20 sene başkanlık yaptım, bitti. Fenerbahçe borç batağında ve bunu onlar yaptı. Sol bek aldılar, Samet Akaydın'ı aldılar. Başka transfer yaptılarsa, onların ödemesi var. 50 Milyon Dolar Yapı Kredi'den para aldı, bu para nerede? Kendisi kulübe ne kadar verdi? Açıklasın, teşekkür edelim. Motive olur.

"FENERBAHÇE, KOÇSPOR OLDU"

Koç grubuna yaptığı sponsorluklar için teşekkür ederiz, Allah razı olsun. Katkı sağlarken para veriyor olarak düşünmemek lazım. Fenerbahçe, Koçspor oldu. Yönetimle ilgili öyle şeyler duyuyoruz ki. Doğru yanlış bilmiyorum ancak doğruysa yandık.

Ali Koç 80 tane oyuncu aldı, 10 tane hoca getirdi 5 senede Yazık. Oyuncu sattın, 'Fener Ol' dedin, 'Mesut Ol' dedin, cebimden para verdim dedin Ne kadar verdin, anlat bilelim.

Benim çocuklarım var. Fenerbahçe kaybedince üzülüyorlar. Maçı izlerken çocuğum geldi, 'Baba kaç kaç' diye sordu. 'Kazanıyoruz' dedim. İçeri gidip geldi, 'Baba ama orada yazıyor' dedi. Biz buralara geldik. Biz de 4 sene şampiyon yapamadık ama mahkemelerle uğraşıyorduk. FETÖ ile mücadele ettik. FETÖ'yü iyi anlamak lazım. Sonunda devleti ele geçirmek için kurulan örgüttür. Bu örgüt ile mücadele ettik.

"GÖNLÜMDEN GEÇEN BAŞKAN ADAYI MURAT ÜLKER'DİR"

Fenerbahçe'de çok başkan adayı var. Gönlümden geçenlerden biri Murat Ülker'dir. Benim Nihat Özdemir ile görüştüğüm söyleniyor ancak onun başkan olma ihtimali yok, kulüpten istifa etti. Bizim bildiğimiz, Nihat Bey aday olamaz. Kulüp üyeliğinden istifa etti. Olsa desteklerim elbette.

"FERİT ŞAHENK ADAY OLURSA DESTEKLERİM"

Ferit Şahenk ismi de geçiyor ancak kendisiyle 6 aydır hiç görüşmedim. Ferit Şahenk de iyi bir insandır. O da aday olursa, karar verirse yine desteklerim.

Divan Kurulu'na da Genel Kurul'a da gelirim ama orada olacakları tahmin edemiyorlar mı? Kendi güvenliklerini sağlayabilecekler mi? Ya daha 30 kişi orada olay çıkardı hepsi dağıldı. Uğur Bey dağıldı, siz orda dağıldınız.

"ÇOCUKLAR MUTSUZ, FENERBAHÇE RUHUNU KAYBEDİYORUZ"

Fenerbahçe'de yitirilen duygular var. Çocuklar mutsuz. Mevcut yönetim yüzünden Fenerbahçelilik ruhunu kaybediyoruz. Sportif başarı olmayabilir. Kazanabilirsin, borç olabilir altından kalkabilirsin ancak mevcut yönetim sayesinde Fenerbahçe ruhunu kaybediyoruz. Bunun asla telafisi yok ve en büyük sorun bu.

"ARDA'YI TUT, YANINA KUYTLAR,ORTEGALAR, TUNCAYLAR, HOOİJDONLAR AL"

Geçen söyledim yine tavsiye veriyorum: Arda'yı tut, yanına Kuytlar, Ortegalar, Tuncaylar, Hooijdonklar gibi yıldızlar al. Fenerbahçe'nin geleceğini kur.

Ben Fenerbahçe ile sevinen Fenerbahçe ile üzülen bir insanım. Benim yanımda Fenerbahçe'ye hainlik yapacak bir tane insan olamaz.

Türkiye Kupası az para veriyor. Sorun sistemde, kupada değil. Futbolculara verdiğimiz paranın karşılığını alamıyoruz. Türkiye Kupası para vermiyor. Yönetime dedik ki basketbolu bize verin. Senede 25 Milyon dolar bütçe ayırmıştık. 3 sene geçti üzerinden. Cevap vermediler. Neymiş, teminat mektubu istenmiş. Ya Aziz Yıldırım'ın ismi teminattır. Benden ala teminat mı var?

"KENDİ YAPTIĞIM STADA 3 TANE ARABAYLA GİDEMEYECEKSEM 'GİTMEM' DEDİM"

Kendi yaptığım stada 3 tane arabayla gidemeyeceksem 'Gitmem' dedim. Ben giderim, kendimi de korurum. Ancak onlar kendini koruyamaz. Gördük işte, rezalet.

"ALİ BEY KULÜPLER BİRLİĞİ BAŞKANLIĞINI BIRAKACAK, KULÜBÜNE YÖNELECEKSİN"

Ali Bey acilen Kulüpler Birliği başkanlığını bırakması lazım. Buradan kulübe sağladığın bir fayda var mı? Yok. O zaman bırakacak, kulübüne yöneleceksin.

'Pantolonunu çekti, taklidimi yaptı. Sonra da yok öyle böyle diyor Ben zona hastasıydım, pantolonumun kemerini bağlayamıyordum. Topunuz gelin diye kimi kast ediyorsun kardeşim? Bu top kimdir?'

"BEN BİR SÖYLEMEYE BAŞLARSAM, YER YERİNDEN OYNAR"

Milyar TL kesin borç var. İsteyen ile iddiaya girerim. Borcu kaç katına çıkardınız. 'Hasta olmasa neler söyleyecektim' diyor. Bana ne söyleyeceksin? Hiçbir şey söyleyemezsin. Ben bir söylemeye başlarsam, yer yerinden oynar.

"GELDİĞİMİZ NOKTADA MAALESEF KULÜPTE SİYASET DAHA ÇOK ARTTI"

'Uğur Dündar, 'Ben Divan Başkanı olmak istiyorum. Televizyonu bırakacağım. Gazeteciliği de giderek azaltacağım' dedi. Biz de destekledik. Geldiğimiz noktada maalesef kulüpte siyaset daha çok arttı. Fenerbahçe Spor Kulübü, üst kimliktir.'

Siz siyaset yapmazsanız, ülkenin siyasetini idare eden insanlarla diyalog kurarsınız. Bu ilişki de kulüplere menfaat sağlar. Vergi olur, arazi olur, şu olur bu olur. Daima onlarla iyi geçinme mecburiyetiniz var.

"FENERBAHÇELİLER, BÖLÜNMEYİN. BİR TANE FENERBAHÇE VAR. BİRLİK OLUN"

Sevgili Fenerbahçeliler, bölünmeyin. Bir tane Fenerbahçe var. Birlik olun. Fenerbahçe, yenilmez bir büyüklüktür. Bugün içinde bulunduğunuz koşullar, sürekli olmayan bir süreçtir. Tarihimizden gelen Fenerbahçe yenilmez inancı, bir gerçektir. Bu gerçek anca, birlik ve beraberlikle gerçekleşecektir.

EDIN DZEKO TRANSFERİ 

Edin Dzeko transferini değerlendiren Yıldırım, "Edin Dzeko iyi oyuncu, inşallah faydalı olur. Bugün yorum yapmam yanlış olur. Karim Benzema'yı almasını söylemedim, onun gibi oyuncuları almasını söyledim" şeklinde konuştu. 

"GÖNLÜMDE YATAN TEKNİK DİREKTÖR MOURINHO"

Sizin gönlünüzde yatan bir teknik direktör var mı? sorusuna Aziz Yıldırım, 'Var, Jose Mourinho. Öyle bir soru soruyorsun ki kızım Bir yönetim var, onlar karar verecek. Yönetimin tasarrufuna biz karışamayız.' cevabını verdi. Teknik direktör adaylarıyla alakalı soruya Yıldırım, 'İsmail Kartal neden gitmiş Hacca? Dua etmek için mi, başka bir şey için mi?' yanıtı verdi.

"BAŞKANLIĞA HER ZAMAN HAZIRIM"

'Başkanlığa hazır mısınız?' sorusuna yanıt veren Aziz Yıldırım, "Ben her zaman hazırım. Param da var rahat ol ama mesele o değil" dedi. 

'GALATASARAY'DA OYNAMIŞ ESKİ BİR FUTBOLCU YANIMA GELDİ'

Galatasaray ile oynadığımızda, soyunma odasına indiğimizde 'bugün bayramımız' derdik. Oyuncuları motive etmek için bunu söylerdik. Bir hafta önceden başlardık konuşmaya. Gereken neyse yapardık. Galatasaray'da oynamış ve futbolu bırakan bir kardeşimiz yanıma geldi. 'Zamanında Kadıköy'e gelince Alex'i, Anelka'yı gördüğümüzde ayaklarımız titrerdi. Mağlup olacağımızı kabul edip sahaya çıkardık. Ama şimdi rahatız' dedi. Bunları kaybettik. 3 tane yiyoruz, çıkıp gidiyorlar. Seyirciden tepki yok. Stadyuma kimin girdiği belli değil.'

OBRADOVİC CEVABI

'Zeljko Obradovic ile ilişkimiz çok başka noktalardaydı. Hayat tarzımız ve yaşayışlarımız benziyordu. İspanya'da Baskonia'da 35 sayı fark yedik. Oyuncularla kavga etmiş, istifa etmiş. Ozan Balaban aradı 'Kıyamet kopuyor' dedi. 'Boşver' dedim. Baskonia Başkanı, Obradovic'i zor tutmuş. Herkese bağrınıyormuş. İstanbul'a geldiler, otelde görüştük. 'Oynamıyorlar, para alıyorlar, sizin yüzünüze nasıl bakacağım?' dedi. Menajerini çağırdım ve 3 sene sözleşmesini uzattık, şaşırdı. 5 dakika sözleşme imzaladık, sonra Mahmut Uslu ile sabaha kadar muhabbet. Hala konuşuyoruz, görüşüyoruz.' dedi.

Şekip Mosturoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

" öncesi şampiyonlukların yıldız hesabına katılması konusunda bizim dönemimizde başlayan çalışma, Sayın Ali Koç döneminde de devam ettirildi. Umarız bu konuda en kısa zamanda bir sonuca varılacaktır. TFF, yeni dönemde 5 yıldız tezini savunan ve savunmayanların içinde olduğu bir komisyon vasıtasıyla rapor hazırlatacak. Genel kurula sunup, sonuçlandıracak. Şampiyonlukta emeği geçen tüm futbolcuların başarıları umarım tescil edilir."

Aziz YıldırımAli KoçFenerbahçe

Fenerbahçe Doğuş Yelken Kulübü Faruk Ilgaz Tesisleri

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Toplam m2 alanı olan ve spor kulübünün altyapı ile takım sporcularını yetiştirmek üzere planlanan tesiste lazer ve optimist eğitimleri verilmektedir.

Çok amaçlı eğitim salonu, spor salonu, yemekhane, toplantı odası, antrenör ve yönetici ofislerinin bulunduğu ön yapı, bağımsız erişimli kayıkhane, soyunma odaları ve tamir atölyeleri ile desteklenmiştir. Tesis iskelesinin yelken çıkış noktasında motorların karaya çekilmesi için gerekli çevre düzenlemesi de yapılmıştır.

Projelendirmede kulüp alanında kullanılacak sabit mobilyalar, özel geliştirilen detaylarla başarı belgeleri ve kupalarin sergilenmesi amaciyla tasarlanmıştır. Mekan içinde yer alan hareketli mobilyalar hem sporcu kullanımı hem de kulüp kullanıcısına uygun olabilecek şekilde dayanıklı tekstil ürünlerinden seçilmiştir. Mekanda yaratılmak istenen sıcaklık etkisi seçilen aydınlatma detayları ve ışık rengi ile arttırılmıştır. Bitkilendirme ve diğer aksesuarlarda kulüp ortamını destekleyecek detaylarda seçimler yapılmıştır.

Eğitim alanı olarak tanımlanan bölgelerde planlama olarak çok fonksiyonlu kullanım ve rahatlık esas alınmıştır, bu alanda özel tasarım mobilyalar bu fonksiyonları destekleyecek niteliktedir. Eğitim salonunda hem eğitim hem sosyalleşme olanağı sağlanması için 2 farklı plan kurgusu oluşturulmuştur.

Islak hacimlerde yine iki farklı senaryoya göre ele alınmıştır, kulüp kullanımda özel detaylar ile sıcak bir etki eğitim alanlarında dayanıklılık ve hijyen esas alınmıştır.

Mutfak alanı tüm sporculara ve yönetime hizmet edebilecek boyutta ve detayda kurgulanmıştır, yemek alanı yine çok fonksiyonlu kullanıma uygun olarak detaylandırılmıştır.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası