bir erkek size gıcık diyorsa / Erkeklerin hoşlanma belirtileri neler? | İlişki

Bir Erkek Size Gıcık Diyorsa

bir erkek size gıcık diyorsa

Bir Erkeğin Sana Aşık Olmaya Başladığını G&#;steren 5 İşaret Nedir?

LinkedinFlipboardLinki KopyalaYazı Tipi

Herkese merhaba, aslında dertliyim, neden biliyor musunuz? Diyorlar ki günümüzde aşk bitti.

Haberin Devamı

Shakespeare’den bu yana binlerce yıl görmüş dünya, ne savaşlar ne buhranlar gördü aşk bitmedi de şimdi tabletler aşkı bitirmiş olabilir mi gerçekten?

Dünya tarihindeki bin çeşit çalkantı aşka el uzatamadı, asla aşkın heyecanına bir alternatif bulunamadı, şimdi nasıl olur da aşk bir anda biter?

Hayır efendim, böyle bir şey mümkün değildir. Sadece zamanın ruhuna uyum sağlamaya çalışmaktadır, mahiyeti değişir, makyaj yapılır, eli kolu boyanır, gerçek üstü deneyimler ile süslenir püslenir ancak AŞK asla son nefesini vermez yeryüzünde.

Neden mi?

Çünkü ruhlarımız son nefesini verir aşkın olmadığı topraklarda.

Da Vinci her zaman olduğu gibi haklıydı tarihe geçen sözünde: “Aşksız geçen bir hayat yaşanmış sayılmaz…”

İnsanlık tarihi boyunca her zaman tartışılan aşk konuşulmaya ve yaşanmaya devam edecek.

Bu arada ben de sizlere, yeni tanıştığınız bir adam size aşık olmaya başladığında hangi “aşk sinyallerini verir” işte bu konuyu anlatacağım. Aslında dikkatli baktığınızda her erkek sinyaller verir ve bunları saklamak konusunda kadınlar kadar başarılı değildirler, ancak önemli olan bu sinyalleri takip etmek ve erkeğin açıkça söyleyemediği derinden gelen aşk fısıltılarını duymaktır.

Bakalım aşka düşmeye başlayan bir erkek hangi sinyalleri veriyor? 

Haberin Devamı

Olur olmadık zamanlarda mesaj atar. Günümüzde rutine binen “günaydın” ve “iyi geceler” mesajlarını bir kenara bırakıyorum zira sanılanın aksine bu mesajların pek bir anlamı yoktur. Erkekler kendi aralarında konuşurken bu konuyla ilgili dalga geçerler ve şunları söylerler: “kıza günde iki mesaj atıyorum, hatta saatleri bile belli, o da kendisiyle ilgilendiğimi zannediyor…” Bir de gülerler bu duruma. Gerçekten ilgilenen bir erkek kesinlikle mesajlarda rutin davranmaz, saatlerce sessiz kalabilir ancak olmadık bir saatte mesaj atarak kendini hatırlatır. Daha da önemlisi birlikte olduğu kadını merak eder ve ondan haber almak ister. Yani saati geldiği için değil “içinden geldiği için” mesaj atar. Bu ikisi arasında çok büyük fark olduğunu söyleyelim.

Haberin Devamı

Bu nokta oldukça hassas. Ender rastlanan bir durumdan bahsedeceğim dolayısıyla bu durumla karşılaştığınızda gerçekten karşınızdaki adamın size resmen aşık olduğunu anlayacaksınız; ilişkinin heyecan dolu ilk aşamalarında erkek arkadaşınız sizi önemsiyor, arıyor soruyor, ilgileniyor ancak nasıl oluyorsa aranızda cinsellik konusu asla açılmıyor. Siz açsanız bile bu konuda şöyle cevap veriyor mesela: “Hayatım bu konuda benim hiçbir acelem yok, sen kendini ne zaman hazır hissedersen bunu yaşayabiliriz” işte bu tip cevaplar ve davranışlar adamın size karşı yoğun duygularla hareket ettiğinin açıkça göstergesidir. Malumunuz bir erkeğin duygu üretmesi ve sürüngen beyinden gelen cinsellik gibi bir ihtiyacı ikinci plana itmesi zaten son derece nadir bir durumu gösterir; bunu yapabiliyorsa ve size duygu odaklı yaklaşıyorsa zaten siz hedefi on ikiden vurdunuz demektir. Erkekleri güdüleyen davranışların merkezinde ilkel beyin yani sürüngen beyin yer alır; dolayısıyla bir erkek cinsellik güdüsünü frenleyerek hareket etmekte oldukça zorlanır, sadece bir kadına deliler gibi aşık olduğunda bu güdüyü ikinci plana atabilir; bu da bir erkeğin hayatında bir defa hadi en fazla iki defa tadabileceği bir duygudur. Binlerce insanla bireysel çalışmalar yaptım ancak “ben hayatımda üç kadına aşık oldum” diyen bir erkek ile hiç karşılaşmadım. Genelde erkekler hayatlarını asla unutamadıkları bir kadına aşık olarak geçirirler, ya da iki kadın onları kendine aşık etmeyi başarmıştır. Bu kadınlarla ilgili konuştuğunuzda yaşadıkları cinselliği asla anlatmazlar; kadının bakışlarını, kokusunu ya da gamzelerini anlatır, erkeği dinlediğinizde ağzından dökülen her kelimede duygular vardır ve uzaklara bakarak bir süre düşünür. Beden dili adeta bir duygu karmaşası yaşar. Ben çok dinledim ve bütün bunlara şahit oldum. Gerçekten bir erkeğin duygulu halini gözlemlemek çarpıcı bir sahne oluyor.

Haberin Devamı

Sizinle çocukluk yapar, sizin sakar veya beceriksiz halleriniz bile ona sevimli gelir ve sizi her halinizle sevdiğini açıkça gösterir. Bir insanla birlikte çocukluk yapmak ve şapşik hallere bürünmek eğlencelidir, onun yanında kendinizi rahat hissedersiniz. Bazı kasıntı erkekler bile bir kadının yanında bambaşka bir kimliğe bürünürler, son derece neşeli, çocuksu halleri dışarıdan görenleri şaşırtır, oysa adam aşka düşmüştür ve bu heyecanlı ruh hali onun başkalarından sakladığı alt kimliklerini ortaya çıkartmıştır. Aşık olduğu kadın, o adama her haliyle güzel ve sevimli görünmektedir. Hatta ne yaparsa yapsın, adam onun kötücül hallerini görmezden gelir ve ondan uzaklaşmayı bir an olsun aklından geçirmez.

Haberin Devamı

Siz yukarıda saydığım belirtileri görüyorsunuz ancak hala tam olarak emin değilsiniz. Kendi algınızın sizi yanılttığını ve aslında adamın size aşık olmadığını kendinize tekrarlıyorsunuz. Tam olarak emin olmanın yolu nedir? Elbette başkalarının da sizi onaylaması gerekiyor, bunun yolu da adamın arkadaşlarına danışmaktır. Onlardan onay olmak ise gayet kolaydır. Eğer arkadaşları size şöyle cümleler kuruyorlar ise emin olun bu adam size aşık: “Biz bu adamı daha önce hiç böyle neşeli görmedik!” ya da şu: “Biz bu adamın daha önce bir başkası için bunu yaptığını görmedik!” veya şöyle bir cümle: “Bu adam kimse için böyle şeyler yapmazdı…” Adamın çevresindeki insanlar adamdaki değişimi size söylediklerinde aslında adamın duygu durumundaki açıkça görünen değişimi size söylüyorlar, yani “bu adam sana aşık oluyor kuzum, acaba sen bunun farkında mısın?”

Haberin Devamı

Erkekte avcı ruh vardır; korur, kollar ve sahiplenir. Erkeğin genlerinde koruma içgüdüsü vardır, seni korumayan ve umursamayan bir adamın seninle ilgili hiçbir ciddi düşüncesi olmadığını zaten kolaylıkla anlayabilirsin. Erkek, bir kadına yoğun duygular beslemeye başladığında bunun nadir bir durum olduğunu bilir, dolayısıyla sadece kadına değil aynı zamanda bu yoğun duygu durumuna sahip çıkmaktadır. Kendisine bu duyguları yaşatan kadın o adam için son derece değerlidir, erkeklerden şunu her zaman duydum: “abi kaç kadın bana böyle hissettirebilir ki?” ya da şunu: “abi bir kadına karşı uzun zamandır böyle bir şey hissetmedim, bu kız çok farklı…”

Ender duyguların hele ki günümüzde ne kadar değerli olduğunu hepimiz biliyoruz. Teknoloji ilerliyor ve ileride robotların istilası altında olacağız. Ancak insanı insan yapan duygularıdır ve duygusuz bir insan ruhunu kaybetmiş demektir.

Bir erkek bu yoğun duyguları hissettiğinde yukarıda saydığım sinyalleri size verecektir. Sonrası size kalmış; ister bu sinyallere ince cevaplar verir ve ona pas atarsınız, ya da duygularınızdan emin değilseniz ona kibar bir şekilde yolu gösterirsiniz.

Peki aşık olan bir erkeğe nasıl davranmalısınız?

Aklınızdaki soruyu biliyorum ve elbette size bu konuda yardımcı olacağım.

Bana instagram üzerinden gönderdiğiniz mesajlar ve yorumlar için teşekkür ederim.

Seviliyorsunuz.

Adil Yıldırım

#Aşk#Aşk İlişkiler#Adil Yıldırım

LinkedinFlipboardLinki KopyalaYazı Tipi

Yazarın Tüm Yazıları

Erkekleri kadınlardan soğutan sebepler

Bazen kendimizi tutamıyoruz, ağzımızdan çıkıveriyor, bazen bunun bir erkeğe itici gelebileceği aklımızdan bile geçmiyor, bazen de inadına yapıyoruz. Ve sonuç olarak, erkekleri gıcık etmeyi başarıyoruz. Aşağıdaki maddelerden en azından birkaç tanesi kesin size de uyuyor. Ama ne yapalım, belki biraz da bunlar bizi kadın yapıyor. Yeter ki abartmayalım, erkeklerin kabusu olmayalım.

Dış görünüş
Bir kere şunu söylemek gerek; erkekleri kadınlardan soğutan nedenler, fiziksel özellikleirnden çok kişiliğimizle ilgili. Yani biraz daha bakımlı olsak yeter!

• Kıllar, erkek vücuduna ait olmalı. Özellikle bıyık, favori, ayak parmaklarının üzerindeki ve beldeki kıllara dikkat! Erkekler bu konuda çok kıl!
• Tamam, her daim topuklu giymenizi beklemiyorlar ama en azından ayakkabılarınız temiz ve bakımlı olmalı. Ve açık ayakkabı giyiyorsanız mutlaka tırnaklarımız ojeli olmalı.
• Bu arada, yürümeyi başaramıyorsanız, topuklu da giymeyin.
• Farkında olmadan Notre Dame’ın kamburuna dönüşmeyin; lütfen daima dik oturun.
• Tanda veya g-string çok rahat olmayabilir ama bari benekli külotunuzun kotunuzun arkasından gözükmesine engel olun.
• Dekolte giyecekseniz, onu taşımayı bilin. Giydikten sonra onu çekiştirip durmayın.
• Şeffaf sutyen askıları kurtarıcı değil; tam tersine, çok çok itici erkeklerin gözünde.

Davranışlara çeki düzen
“Can çıkar, huy çıkmaz” derler; ama biraz gayretle, en azından belki törpülersiniz onları sinir eden yönlerinizi.

• Kız arkadaşınızla bir araya geldiğinizde fısıldaşmadan durmayı deneyin.
• Erkeklerin, duyguları halkında konuşmaktan nefret ettiğini lütfen öğrenin artık.
• Şoförlük yıl geçse de erkeklerin gözünde erkekler mahsus olacak. O yüzden onların şoförlüğünü eleştirmekten vazgeçin.
• Kıskançlık, sizi kendine güvensiz göstermekten başka işe yaramıyor.
• İlgi duyduğunuz erkeğin yanında rahat olmak isteseniz de çizgiydi aşmayın, sarhoş olmayın.
• Erkeklerin gözünde trip = şımarıklık. Şımarık bir çocuk gibi gözükmek istediğinize emin misiniz?

Erkeklerin favori cümleleri
Haydi bu cümleleri bir kere olsun söylemedim demeyin. Galiba bu cümleler, tüm kadınların fabrika ayarlarında otomatik olarak yükleniyor.

• “Benimle niye ilgilenmiyordun?” Bunaltmayın.
• “Ne düşünüyordun?” Cevabı olmayan sorular sormayın.
• “Bu ne demek şimdi?” Her hareketinden derin anlamlar çıkarmayın.
• “Sence kilo almış mıyım?” Ona tartı muamelesi yapmayın.
• “Hmmm karar veremiyorum. Sence?” Kararsızlık abidesi olduğunuzu ona her fırsatta göstermeyin.
• “Bana anlatabilirisin.” Psikologluk mesleğini psikologlara bırakın.

Zirvedekiler
Ve işte en çok oy alanlar…

• Dır dır dır dır…
• Fark etmiyorlar sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Uçları çıkmış, bozulmuş ojelere neredeyse hemen hepsi deli oluyor.
• Bebek gibi konuşmayı bebeklik yıllarınızda bırakmalıydınız. Şirinlik muskası halleriniz, sadece ve sadece tüylerini diken diken ediyor.
• Küfürlü, ‘Lan’lı konuşmalar da sizi bir o kadar itici yapıyor.
• Futbolu seviyor olabilirsiniz. Ama ahkam kesmeyin, teknik direktörlüğü erkeklere bırakın.
• Diğer kadınları aşağılamaya bayılıyoruz. Diyelim bundan vazgeçemiyoruz; bari erkeklerin yanında değil, kız arkadaşlarımızla yapalım.

Ve işte sürprizler
Bunların, erkeklerin soğuma nedenleri olduğu kimin aklına gelirdi?

• Dudaklarımızı öpülesi gösteriyor sandığımız parlatıcılar, tam tersine onlara yapış yapış geliyor.
• Onların gözünde yaratmaya çalıştığımız, “ben diğer kadınlardan farklıyım” etkisi, sadece tepki doğuruyor.
• Komik olmak için yaptığız kıro taklitleri veya şiveli konuşmalar, biz farkında olmasak da ortamı ısıtmıyor, aksine buz gibi soğutuyor.

En büyük sürpriz
Bizim en büyük kabuslarımızdan olan, kurtulmak için paralar harcadığımız, kocakarı ilaçlarından tutun, en teknolojik aletlere kadar her yolu denediğimiz biricik selülitlerimiz, 50 erkekten sadece birinin aklına geldi. Demek ki neleri kafamıza takmamız gerektiğini bir kere daha düşünmenin tam zamanı!

Elele

2

1. "sence ben nasıl biriyim?" tarzında sorular sorması. "iyi birisin işte" diye geçiştirdiğinizde bozulması. "harikasın bebeğim! yerim lan seni!" tarzında bir şeyler bekliyorlar galiba.

2. sürekli bir size takılmalar, dalga geçmeler, uğraşmalar. yani kısacası deli etmeye çalışmaları ve bundan zevk almaları.
(edit: bunu hoşlanmasalarda yapıyorlarmış. çakal lan bunlar*)

3. bir başkası sizinle şakalaştığında, dalga geçtiğinde veya ugraştığında uyuz olup surat asmaları.

4. uzun uzun ve salak salak gözlerinizin içine bakmaları.

5. başka bir erkekle ilgilendiğinizi görünce imalı imalı "hııı x ne yapıyor?", "x'e gitsene sen" tarzında kıskanç kıskanç konuşmaları.

6. (bu şık sadece bazıları için geçerlidir)
normalde fanatiği olduğu takıma laf edenlerin ağızını burnunu kırmak isterken siz edince hiç bir şeycik dememesi, sadece gülüp geçmesi.

7. (yine bazıları için geçerlidir)
sırf sizinle biraz daha konuşabilmek için sizinle eve kadar yürümesi, üstelik eviniz iki adımlıktır, yolda başınıza bir şeyin gelmesi imkansıza yakındır.

8. yanınızda başka kızlardan bahsederken genelde o kızların olumsuz yanlarınından bahsederler. onları beğenmediklerini belli etmeye çalışırlar ki başka birinden hoşlandığını düşünmeyesiniz.
(bazıları bunun tam tersini sırf tepkinizi ölçmek için yapar, kıskandığınızı sezerlerse sevinirler, gülerler falan)

9. başkalarına karşı sizi savunmaları.

zaten hoşlandığını açık açık soylüyorsa büyük bir ihtimal ile gerçekten hoşlanıyordur*.

şimdilik aklıma gelenler bunlar.
gerçi erkek değilim onu da belirteyim
sadece gözlemlediklerim bunlar.
yanılıyor da olabilirim.
sonra bu yazdıklarıma güvenip göte gelmeyin.
sorumluluk morumluluk almam.
*

editcan: taka61 için geçerli değilmiş. göte gelebilirmişsiniz. uyarayım dedim.

le edit 2:

sizi görünce yüzünde kocaman bir tebessüm oluşur. yapmacık falan da değildir hani. o an ne kadar içten ve samimi olduğunu hissedersiniz zaten. içinizi ısıtır.

anlattığınız en saçma şeyleri bile hatırlayıp sizi şaşırtır. anlattığınızı siz bile unutmuşsunuzdur ama o unutmamıştır.

cüzdanı şiştikçe gözle görülür olanlardır.

(bkz: #)

(bkz: erkeklerin boşalma belirtileri)
(bkz: yaran yanlış başlık okumaları)

kızın gözlerinin içine; hobaa bu ney lan edasıyla bakar. başka yerlerine bakıyorsa hayvani içgüdüleri harekete geçmiştir kuvvetle muhtemel.
kısık gözlü ve miyopsa bu belirtileri teşhis etmeniz zordur.

(bkz: gözler kalbin aynasıdır bik bik bik)

her yaptığının altında buzağı aramaya gerek yoktur. bir erkek seviyorsa gider söyler.

(bkz: erkekler ne söyler kadınlar ne anlar)

erkek hoşlanıyorsa sevdiğinin gözünün içine bakamaz,tokalaşırken normalden daha çok ve uzun süre kızın elini sıkar,eğlenceye gittiğinizde diğer kız arkadaşlarıyla karşılıklı rahatça oynarken sizinle ilgilenmiyor ayağına yatar karşılıklı oynayamaz bile ayrıca zırt pırt arayıp rahatsız etmez daha gizemli kalmaya çalışır,kızın yanında doğru düzgün birşey seafoodplus.infotsiz erkek tipi işteeaçılamazda hoşlandığıyla kalır sonuçta.

normalde sakar olmamalarına rağmen kızı görünce sakarlaşmaları.

(bkz: çişim geldi)

yaş kaç olursa olsun saç çeker bunlar. 8 yaşında, 15 yaşında 26 yaşında hiç farketmez.

erkekler için, kalbin hızlı hızlı çarması ve karında hissedilen karıncalanma hissi.

ikiye ayrılırlar çok rahat olanların davranışları ve çekingen olanların davranışları.

şimdi rahat takılan hobarey modundaki bireyler hakkında pek yorum yapamayacağım çünkü ben diğer gruba giriyorum. ama gözlemlerime göre bunlar ilgilenmiyor gibi görünüp kızı paradır, artistik hareketlerdir gibi şeylerle önce bir etkilemeye çalışıyorlar. sonra yavaştan açılıyorlar, zaten bunlarda pek sorun olmadığı için diğer grubu irdelemek daha önemli.

şimdi çekingen erkek kişisi için olabilecekler şunlardır;

- bir kere en başlarda kıza yaklaşmakta bile çok zorlanır, çoğu zaman kaçamak bakışlar atar kız farkederse kafayı başka yöne çevirir ya da ortamdan uzaklaşır. etrafa çarpar, dengesiz hareketler yapar, konuşurken saçmalayabilir, olmayan şeyleri söyler hatta abartır, zaman zaman da kekeleyebilir (sadece bu kıza karşı) ve genelde kızın gülümsemesine hatta bazen gülme krizine girmesine sebep olur (kız hafiften salak değilse o noktada anlaması lazım da neyse).

- yerine göre konuşurken ya kızın gözlerine bakamazlar (ki genelde bu olur çünkü bakarken söyleyeceklerini dahi unutmaları olasıdır), ya da gözlerini hiç ayırmadan kızın gözlerinin içine bakarler (genelde bu durumda sessizdirler ya da saçmalıyorlardır).

- kızla bir samimiyet kurulmuşsa diyaloglar çok garipleşir, bir de kız şakacı hatta hafiften laf sokan bir tipse er kişi evde "kıza açılacaaam" "ne kadar sevdiğimi söyleyeceeem" şeklinde içi içini yemesine rağmen kızın karşısında gıcıklık yapabilir hatta laf sokabilir, aslında o an dahi pişmandır yaptığından ama elinde değildir, bir de kız alınırsa ayıkla pirincin taşını. (mesela ben bunu istem dışı çok yapıyordum o sokulan laflar verilen ayarlar nereden çıkıyor anlamıyorum, insan düşünemediği anlarda olan birşey sanırım, bazen öyle laflar sokuyordum ki direk uzaklaştırma alıyordum, ertesi gün binbir özür vs. ile durumu toparlamaya çalışıyordum. bu arada bundan zevk almıyorum da desem yalan olur, yediği ayarla takındığı ifadeler çok hoştu, sinirlenince çok sempatik oluyorlar.*)

- sonra kızın ağzını alabilirler, onun gibi konuşmaya benzer lafları söylemeye başlarlar. aynı esprileri yaparlar. onun söylediği herşeyi tasdikler ve yaptığı en salakça esprilere gülerler.

- lafı ısrarla telefon numarasına getirmeye çalışırlar. bu konuda çok ısrarlıdırlar.

- kızın ettiği bazı hakaretleri yutarlar (buna kendimden örnek vereyim, son aşık olduğum kızın gerizekalı deme alışkanlığı varmış bilmiyordum, bana kazara dedi ve "bana mı dedin onu" dediğimde bir saat özür diledi hatta "sana demedim" gibi şeyler söyledi, "söylesem de samimiyetten söylerdim yanlış anlama sakın" dedi. sonra salak ben önemli değil ya ben alınmam dedim, yalan babam dese babama bile tepki gösteririm halbuki ama kız deyince maymun oluyorsun işte. zaten kız bir süre sonra iyice rahatladı gerizekalılar havada uçuyor, ipi bir kere eline vermiştim).

- kızla biraz daha konuşabilmek için herşeyi yaparlar. cebindeki hatta hesabındaki son kuruşa kadar bu uğurda harcarlar (cafelere davet, hediyeler artık ne olursa, tek kızla biraz daha bir arada olsun konuşsun da, hepsi feda olsundur.)

- onun herkesten farklı olduğunu söylerler, sanki daha üstün bir ırk veya insan gibi olduğunu ima ederler.

- kendini överler, bir de bazı meziyetleri varsa öyle bir abartırlar ki sanarsın herif superman.

- kızın her haltını bilmek isterler, kaç yaşında, nerede doğdu, nasıl büyüdü, anne kızlık soyadı ne (yok o kadar da değil). kısacası sorar da sorarlar, genelde kızın "eeöah yeter artık sana ne" şeklinde çemkirmesiyle soru yağmuru sona erer (en azından bir süreliğine).

ben bunları kendimden ve çevremdeki arkadaşlardan gözlemleyerek yazdım, genelde hoşlandığımın en fazla 2. gününde gider direk açılırım ona rağmen bu yazdıklarımın neredeyse hepsini yaşadım, artık açılamayınca olayın hepten cılkı çıkıyor sanırım.

sosyal paylaşım sitelerinde yazdığınız herhangi bi sözü üzerlerine alınmak mesela.(benim babam için yazdığımı alınmıştı mesela swh yavrum çok tatlıydı `swh)

çekip bi köşeye senden hoşlanıyorum seafoodplus.infoıları belli edemez,söseafoodplus.info de öseafoodplus.info iyi bir taktik mi derseniz daha bugun seafoodplus.infode denemeyin.

kızın numarasını aldıktan sonra gün aramazlar. kızın ustune cok dusup, kızı kacırmaktan korkarlar.

ilkokulda bi velet vardı,her gördügü yerde tabiri caizse agzıma sıçardı.

o bana saldırırdı,ben de ona saldırırdım.
o tekmelerdi,ben ısırırdım.

sonra anlaşıldı neden bu kadar ilkel davrandıgımız.

Birinden hoşlandın etkilendin ama karşı tarafın davranışlarını tam olarak kestiremiyor musun? Erkekler duygusal varlıklar olmadıkları için hoşlandıklarını daha ziyade bedensel ifadelerle belli ederler. Gel, birinden hoşlanan erkeklerin sergilediği davranışları beraber inceleyelim.

Hareketlerini takip et!

Kadınlar da erkekler de çekici biriyle tanıştığı zaman saçlarıyla oynarlar, içgüdüsel bir gerçektir bu.

Bir diğer içgüdüsel hoşlanma belirtisi ise ayna etkisi olarak da bilinen karşıdaki insanı taklit etmektir. Örnek olarak masadaki bir obje ile oynadın, karşıdaki erkek de senden sonra aynı objeye giderse bu hoşlandığını gösteren taklit etkisine bir örnek olacaktır. Bunun dışında, yaptığın el hareketlerini tekrarlıyor, senin konuşma hızında konuşmaya çalışıyor ya da aynı anda gülüyorsa senden hoşlanıyor diyebilirim. Hatta birçok internet sitesinin kur yaparken karşı tarafı taklit etmeni önerdiğini göreceksin, bu sıklıkla kullanılan bir taktiktir aynı zamanda.

Bunun dışında bir diğer dikkat etmen gereken özellik ise kalabalık bir grupta beraberseniz, karşındaki erkeğin duruş açısı. Bu tarz sosyal ortamlarda eğer hoşlandığın biri varsa istemsiz bir şekilde çekici bulduğun kişiye doğru yönelirsin. Başka biriyle konuşurken karşındaki erkeğin omuzlarının sana doğru dönük olması sana olan ilgisini gösterecektir. Bedeninin üst kısmı kimle konuşursa konuşsun, sana doğru dönük olacaktır. Özellikle ayaklar, vücudun başka yöne bakıyor olsa bile ayaklar ilgilendiğin kişiye doğru dönük olur. Bu nedenle vücudunu başka bir yere çevirse bile ayaklarına bakarak senden hoşlanıp hoşlanmadığını anlayabilirsin. Benden hoşlanıyorsa neden bana bakmıyor diyebilirsin. Bunun nedeni ise erkeklerin reddedilme korkusuyla beğendiği/hoşlandığı kişilerle münasebete girmektense daha rahat olacağı kişilerle sohbet etmesidir ama dediğim gibi ayaklara bakarak tüm soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsin. Başkalarıyla sohbet etse bile bu, gözlerini senden alamaması için bir neden değil, yüzü başka yöne dönük olsa bile kaçamak bakışlarla ara ara seni inceleyecektir.

Gözlere dikkat!

Erkekler duygularını ne kadar gizlese de, onları ele verecek en hassas noktaları gözleri. Çünkü bir erkek ne kadar duygusuz veya diğer bahsettiğim/bahsedeceğim konularda kendini durduruyor olsa da gözlerine bakarak birçok şeyi anlayabilirsin. Karşındaki erkek seninle konuşurken gözlerini kocaman açar veya kaşlarını kaldırırsa bil ki o an içinde ne fırtınalar kopuyor ve duygularını ancak bu kadar gizleyebiliyor. Karşındaki o erkek minik bir çocuk gibi heyecanlı ve o heyecandan neredeyse ölmek üzere. Senden hoşlanan kendine güvenli bir erkek göz kontağını asla kaybetmeden ve sakınmadan seni izleyecektir. Mesela sana baktığı zaman göz bebekleri büyüyor ise sana karşı bir ilgisi olduğunu söyleyebilirim. Bu arada hoşlanmadığı şeylerde ise göz bebeklerinin küçüldüğünü unutma.

Bu süreçte ise seni dinlerken bir de kaşlarını kaldırıp, gözlerini de iyice açıyorsa seninle ilgilendiğinin, seninle flört etmeye çalıştığının göstergesidir. Ancak her göz kontağı kurmayı da hoşlanma zannetmemek gerek, buradaki esas nokta erkeğin göz kontağını uzatıp uzatmadığıdır. Eğer her fırsatta normalinden daha uzun bakışlara maruz kalıyor ve inceden de gülümseme alıyorsan tamamdır, sana sinyal göndermeye çalışıyor.

Söylediklerine önem verir ve söylediklerini hatırlar 

Eğer bir erkek senden hoşlanıyorsa, göz kontağını senden uzaklaştırsa bile yüzünü asla başka yöne çevirmez. Seninle göz kontağı kurmaktan çekinmeyen kendine güvenli erkek bunun dışında bir de sen konuşurken senin ağız hareketlerini izleyerek ağzından çıkan her kelimeye önem vererek, tek bir tanesini bile kaçırmadan dinleyecektir. Senin söylediğin her şeyi dikkatle dinlediği bu anlarda ise alnını sana doğru uzatıyor ve başını eğiyor ise söylediklerinle ve en önemlisi ise seninle, kesinlikle ilgileniyor demektir.

Erkeklerin unutkanlıkları, hiçbir şeye önem vermemeleri falan malum, biliyorsun ki. Fakat senden hoşlanan bir erkek seni etkileyebilmek adına, anlattığın herhangi bir şeyi sen unutsan bile tüm detaylarıyla hatırlayacaktır. Senden hoşlandığı ve senin hakkında çok daha fazla bilgiye sahip olmak isteyeceği için anlattıklarından işine yarayacak ve seni şaşırtma potansiyeline sahip olanları hafızasında saklayacaktır. Eğer seninle konuşurken senin hakkında aileden tut arkadaşlarına, işinden tut sevdiğin her şey hakkında bilgiler almaya çalışıyorsa, gün içinde neler yapacağınla ilgiliyse hakkında bir şeyler öğrenmek istiyor olduğunun işaretidir.

Heyecanını gizleyemez

Senden hoşlanan bir erkek elini kolunu nereye koyacağını bilemez. Bu utangaçlığının nedeni çekingenliğinden değil, heyecanını gizleyememesindendir. Senden hoşlanan bir erkeğin yüzü daha heyecanlı bir hal alacak ve yüzü kızaracaktır. Yüzümüzün kızarması kontrol edemediğimiz bir vücut fonksiyonu olduğu için, senin gibi bir güzellik karşısında her erkek seni beğenip zaten kızaracaktır bunu da karıştırma sakın. ? Bakışları bile ne denli heyecanlı olduğunu fark etmeni sağlayacak bir ipucudur. Bunların dışında eğer heyecanlı bir tipse ses tonunu da ayarlamakta sorun yaşayabilir. Seni etkilemek için konuştuğundan daha hızlı ve fazla konuşmaya da başlayabilir. Eğer karşındaki erkek biraz huzursuzlanıyorsa hemen korkma. Sonuçta senin de hoşlandığın erkeğin yanındayken içinin kıpır kıpır olduğu, ne yapacağını bilemediğin olmadı mı? Olsa olsa biraz sinirli hissediyorsundur ama bu iyi bir sinir o yüzden kötü algılama. O da eğer karşında böyle hissediyorsa senden hoşlandığını gösterebilir.

Yakınlaşmaya çalışır

Karşındaki erkek eğer varlığından heyecanlanıyorsa dikkatini çekmeye çalışacaktır. Bunu sağlamanın en güzel yanı ise ufak, rahatsız etmeyen flörtöz dokunuşlardır. Mesela kalabalık bir ortamda fotoğraf çekiliyorken yanına mı geliyor, ufak samimiyetle koluna omzunu mu atıyor, bu bir örnek olabilir veya en belirgini seninle konuşurken omzuna ya da koluna dokunarak temas ederek anlatmasıdır. Bu tarz ufak temaslar varsa senden hoşlanma ihtimali ciddi anlamda yüksektir. Eğer karşındaki kişi bu tarz ufak temaslarda bulunuyorsa ve sen de hoşlanıyorsan aynı şekilde ufak temaslarla cevap verebilirsin.

Kendini kanıtlamaya çalışır

Senden hoşlanmasının bir diğer büyük belirtisi de senin yanında kasılması veya etkileyici hareketlerle kendini kanıtlama çalışmasıdır.

Mesela senin yanındayken elleri cebinde duruyor veya elini beline koyup parmaklarını da kemer hizasında tutuyorsa kendime güveniyorum, özgüvenliyim imajı vermek ve seni etkilemek için yapıyordur. Bana göre eli bele koymak, biraz sana üstten bakıyorum gibi kendini beğenmiş imajı verdiği için ben pek yapmamaya dikkat ederim.

What's Your Reaction?

Şunlar da hoşunuza gidebilir

More From: Bunlar Taze

Newsletter

Daha fazlasından haberdar olmak ister misin?

Hadi hemen kaydol!

Next post

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir