doğalgaz abone merkezi / Abonelik Merkezleri

Doğalgaz Abone Merkezi

doğalgaz abone merkezi

3. SERTİFİKALI FİRMANIZI SEÇİN VE BİNA İÇİ TESİSATINIZI YAPTIRIN

İç Tesisat Firma Seçimi ve Gaz Tesisatının Yaptırılması
DAĞITIM ŞİRKETİ; kendisine başvuran firmalar içinden, 4646 sayılı Doğal Gaz Piyasası Kanunu ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından oluşturulan mevzuatta belirtilen koşulları taşıyanlara ilgili mevzuat uyarınca sertifika verir.
Aboneler, sertifikası bulunan firmalarla görüşüp, kendilerine en uygun olanı seçerek, bu firma ile RESMİ SÖZLEŞME yapmak zorundadırlar. Sertifikası bulunmayan ve yetkisi devam etmeyen firmaların iç tesisat yapmaları mevzuat hükümleri uyarınca yasaktır.
Sertifikalı iç tesisat firmasıyla yapacağınız sözleşmeni asgari hükümlerini içeren örnek sözleşmeye aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.
Doğal Gaz Proje, İç Tesisat Yapım, Bakım ve Onarım Sözleşmesi Asgari Şartları İçeren Örneği

Bu Sertifikalı Firma
  • Sözleşmenin imzalandığı tarih itibari ile başlayan Doğal Gaz sigorta poliçesini yaptıracak, (Poliçe 3 (Üç) nüsha halinde düzenlenecek olup, bir nüshası abonede saklanacak, ikinci nüshası Proje Dosyasına eklenecek, üçüncü nüshası da sertifikalı firmada kalacaktır.)
    Sertifikalı iç tesisat firması tarafından yaptırılacak asgari hükümleri içeren sigorta poliçesine aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.
    Doğal Gaz Proje, İç Tesisat Yapım, Bakım Ve Onarım Paket Sigorta Poliçesinde Asgari Bulunması Gereken Bilgiler
  • Doğal gaz tesisatına ait projeyi “TS7363 ve Dağıtım Şirketi Teknik Esaslarına” uygun olarak hazırlayıp, Dağıtım Şirketi‘ ne onaylatacak,
  • Yüklenici, doğal gaz tesisatını “Dağıtım Şirketi tarafından onaylanmış projeye, TS7363 ve Dağıtım Şirketi Teknik Esaslarına” uygun olarak tamamlayarak, sızdırmazlık testlerini yapacak,
  • Projede bulunan doğal gaz yakıcı cihazların iç tesisat ile bağlantısını yapacak,
  • Dağıtım Şirketi’nden tesisat kontrol randevusu alacak,
  • Asgari olarak tesisatın yapılmasında yetkili mühendisi, tesisatı yapan usta/ustaları, kullandığı malzeme, tesisatın basınç sınıf bilgilerinin yer aldığı teknik raporu hazırlaması ve tesisata gaz verilmeden öncesinde müşterisine teslim edecek,
  • Randevu gün ve saatinde adreste bulunacak,
  • Dağıtım Şirketi’nden tesisat kontrol uygunluğu alacaktır.

Tesisatçı firma seçilirken firmanın Doğal Gaz Dağıtım Şirketi’nden İç Tesisat ve Servis Hatları Sertifika sahibi olması ve sertifika hükümlüklerine uygun olarak yetkisinin devam etmesi gereklidir.
Sertifika sahibi firmalara https://www.aksadogalgaz.com.tr/Musteri-Hizmetleri/Abonelik-Islemleri/Sertifikali-Firmalarlinkinden Dağıtım Şirketinizi seçerek, ulaşabilirsiniz.

Doğal gaz bağlantı anlaşması yapılması ve doğal gaz dağıtım şebekesi hattının bina iç tesisatına bağlanması için gerekli hattın projelendirilmesi, imalatı, kontrol ve onay işlemlerini kapsar. Bu işlemler için bağımsız bölüm maliki ya da yetkili temsilcisi tarafından bağlantı anlaşması imzalanır ve işlem esnasında EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) tarafından belirlenen Abone Bağlantı Bedeli alınır.

Bursagaz ile yapacağınız Bağlantı Anlaşması örneğine buradan ulaşabilirsiniz.

Abone Bağlantı Bedeli: Dağıtım şebekesinin abone iç tesisatına bağlantısı için gereken proje, işçilik, malzeme, kontrol ve onay harcamaları ile sayaç bedeli toplamının abone başına düşen payını ifade eden sabit bedeldir. Bu bedel bir defaya mahsus olmak üzere tahsil edilir ve servis hattının imalatına başlandıktan sonra bedelin iadesi yapılamaz.

Abone Bağlantı ve Güvence Bedelini buradan hesaplayabilirsiniz.

Bağlantı anlaşması işleminizi, Bursagaz Müşteri Hizmetleri Merkezi’ne gerekli evraklar ile birlikte şahsen başvurarak gerçekleştirebilirsiniz. Binanızda doğal gaz servis kutusunun olmaması halinde servis kutusu bağlantısı, Bursagaz tarafından yasal süre içerisinde yapılacaktır.

Doğal gaz hattı verebileceğimiz sokaklar imarlı olmak zorundadır. Söz konusu adreste imar yok ise 1/1000 ölçekli onaylı imar planı çıktığı takdirde gaz bağlantı talebi değerlendirilebilir.

İzmir’in doğal gaz dağıtım ve işletmesini üstlenen İzmir Doğal Gaz, abone merkezleri sayısını artırıyor. Müşteri potansiyeli ve talepleri göz önüne alan İzmir Doğal Gaz, Çiğli’de yeni bir abone merkezi açtı. Doğal gazla ilgili her türlü işlemin yapılacağı merkez, cumartesi günleri de dahil olmak üzere tüm İzmirlilere hizmet verecek.    

Abone sayısı 906 bine ulaşan İzmir Doğal Gaz, hizmet kalitesini arttırmak amacıyla 14 ayrı bölgede bulunan abone merkezlerine Çiğli’yi de ekleyerek şube sayısını 15’e çıkardı. İzmir Doğal Gaz’dan yapılan açıklamada, belirlenen ihtiyaçlara göre başka bölgelerde de yeni abone merkezlerinin açılabileceği belirtildi.

Tüm İzmir’e hizmet verecek
İzmir Doğal Gaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, doğal gazı İzmirlilerle buluşturma çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiğini belirterek, “Çiğli, abone merkezi açılması için uzun süredir yoğun talep aldığımız bir ilçemizdi. Sayısı her geçen gün artan abonelerimize yerinde ve hızlı hizmet verebilmek için abone merkezimizi açtık. Bu merkezimiz başta Çiğli olmak üzere bölge ayrımı yapmaksızın bütün İzmir’e cevap verecek” dedi.

Abone merkezi hafta sonu da açık
Ataşehir Mahallesi Anadolu Caddesi No:855/A adresinde bulunan abone merkezi hafta içi 08.30 – 18.30, cumartesi günleri ise 09.30 – 17.00 saatleri arasında hizmet verecek. Merkezde; abonelik işlemleri, tüketim faturası ve taksit ödemeleri, gaz açma ve kapama işlemleri zaman kaybetmeden, hızlı bir şekilde yapılacak.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası