yıllık okul tatilleri / eğitim öğretim yılı takvimi açıklandı - Son Dakika Haberleri

Yıllık Okul Tatilleri

yıllık okul tatilleri

EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ İLK ARA TATİLİ BAŞLIYOR

İlkokul, ortaokul ve lise kademelerindeki yaklaşık 19 milyon öğrenci, Kasım'da eğitim öğretim yılının ilk ara tatilini yapacak. Hafta sonu ile birlikte dokuz güne ulaşan arada öğrencilerin keyifli vakit geçirmelerini isteyen Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm öğretmen ve öğrencilere iyi tatiller diledi.

Birinci dönem ara tatili 14 Kasım Pazartesi başlayacak ve 18 Kasım Cuma günü sona erecek.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, son okul gününde öğrencilere şöyle seslendi:

"Sevgili çocuklar, hafta sonu ile birlikte dokuz güne ulaşan arada bol bol dinlenmenizi, en iyi dostunuz olan kitaplarla vakit geçirmenizi ümit ediyorum."

Bakan Özer, "Sevgili öğrencilerimiz ve kıymetli öğretmenlerimiz mutlu ve güzel bir tatil geçirmenizi, 21 Kasım Pazartesi günü sağlıkla yeniden okullarımızda buluşmayı diliyorum." dedi.

Öğretmenlerin mesleki çalışma programlarının çevrim içi olarak yapılacağını hatırlatan Özer, "Öğretmenlerimiz okula gitmeden Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden mesleki çalışmalarını tamamlayabilecek. Millî Eğitim Bakanlığı yayınlarından çıkan kitaplardan oluşan özel bir seçkiyi barındıran e-kütüphane de yine ÖBA üzerinde öğretmenlerimizi bekliyor." ifadelerini kullandı. 

Yeni eğitim konularının yanı sıra ÖBA'da geçmişten bugüne yayınlanmış 77 eğitim başlığı yer alacak. Öğretmenlerin daha önce almadıkları herhangi bir eğitimi tamamlamaları yeterli olacak.

Ara tatilin ardından öğrenciler, 21 Kasım'da tekrar dersbaşı yapacak. 23 Ocak-3 Şubat 'te yarıyıl tatili, Nisan 'te ise ikinci ara tatil olacak.

12 Eylül 'de başlayan eğitim öğretim dönemi, 16 Haziran 'te sona erecek.

Eğitim Takvimi ">

Milyonlarca öğrenci eğitim öğretim döneminde "okullar ne zaman açılacak, ara tatil ne zaman başlayacak ve kaç gün olacak, okullar ne zaman kapanacak, yaz tatili ne zaman başlayacak" gibi soruların cevaplarını arıyordu. İşte konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yılı eğitim-öğretim çalışma takvimi açıklandı. Güncel tatil sisteminde öğrenciler yılda 4 kez tatil yapıyor. Okullar 6 Eylül 'de açılmıştı. İlk ara tatil (Sonbahar ara tatili) 15 Kasım pazartesi günü başlayacak, 19 Kasım cuma günü sona erecek. Birinci dönem 21 Ocak tarihinde sona erecek.

Sömestre tatili hafta sonlarıyla birlikte 16 gün olacak ve ikinci dönem 7 Şubat tarihinde başlayacak. İkinci ara tatil (İlkbahar ara tatili) Nisan arasında verilecek. 18 Nisan 'de başlayacak ikinci dönem, 17 Haziran tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline geçilecek.

Okul ara tatillerinde öğrenciler ve öğretmenler için yurtdışı okul turları yapılmaktadır. Aşağıdaki linklerden Silikon Vadisi turu ve NASA turlarına katılım hakkında bilgi alabilirsiniz:

Silikon Vadisi gezisi (Girişimcilik kampı):
Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik Silikon Vadisi gezisi: Silikon Vadisi'ne Okul Gezisi

NASA gezisi (Uzay kampı):
Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik NASA gezisi: NASA'ya Okul Gezisi

Öğrencilerimizi ve gençlerimizi okul tatil günlerinde veya ders müfredatına uygun şekilde dönem içinde bilimsel, kültürel ve eğitim amaçlı yurtdışı gezi, kamp ve turlarımıza bekliyoruz. Yanlarında ilgili öğretmenleri öğrencilere eşlik edebiliyor. Bizimle iletişime geçin, okulunuza/sınıfınıza özel, ders müfredatınıza da uygun olarak Amerika'ya NASA gezisi veya Silikon Vadisi turu düzenleyelim.

Bilgi almak için aşağıdaki mavi butona basınız

Bilgi Formu

Twitter'da paylaşalım

Tweet

Copyright © Hello Amerika Okul Gezileri, Okul Turları, NASA Gezisi, Bilim Turu, ABD'de Eğitim

15 TATÄ°L NE ZAMAN ?

Eğitim-Öğretim yılı okul tatilleri

Eğitim-Öğretim yılı ne zaman başlayacak?

yılı 12 Eylül tarihinde başlayacak. Okulların 17 Haziran’da kapanmasından yola çıkarak hesaplarsak öğrenciler 86 günlük bir tatil yapacak. Eğer bu uzun tatil için planın henüz hazır değilse ve bu yaz uygun fiyatlı bir tatil yapmak istiyorsan “Çocuklarla gidilebilecek ucuz tatil rotaları” içeriğimden fikir alabilirsin.

Eğitim-Öğretim yılı ilk ara tatil ne zaman?

Özellikle çocuklarıyla birlikte havanın serin olduğu fakat çok da üşütmediği sonbahar mevsiminde yeni yerler keşfetmeyi seven veliler 5 gün sürecek ilk ara tatilin ne zaman olduğunu merak ediyor. yılında ilk ara tatil Kasım tarihleri arasında yapılacak.

Eğer şimdiden bu tatil için minik bir tatil organize etmek istiyorsan ve rota önerilerine ihtiyacın varsa sana birbirinden güzel iki önerim var.

İlk ara tatilde nereye gidilir?

Sapanca

sapanca gölü

İstanbul’da yaşayan biriysen ve 5 günlük bir tatil için yaşadığın şehirden çok da uzaklaşmak istemiyorsan Sapanca sana en uygun rota olabilir. Gölüyle, oda kahvaltı konseptinde hizmet veren bungalov şeklindeki doğa otelleriyle, yürüyüş yollarıyla Sapanca şehrin karmaşasından uzaklaşıp dinlenmek için eşsiz bir destinasyon. Buranın sakin bir lokasyon olması çocuğunun sıkılabileceği ihtimalini aklına düşürmesin. Çünkü göl etrafında yürüyüşler yapmak ve doğa içinde vakit geçirmek eminim çocuğunun da çok hoşuna gidecek.

Sapanca’ya gidersen gölde kano turu yapmalı, Maşukiye’de kahvaltı etmeli, Aygır Deresi’ni görmeli, Kuzu ve Kirazlı yaylalarında vakit geçirmelisin. Tabii Sapanca Gölü’nün etrafında yürüyüşler yapmayı da ihmal etmemelisin. Sapanca otelleri arasından çocuğunun da sevebileceği bir seçeneği tercih ederek ona güzel bir ara tatil hediye edebilirsin. Bu arada birkaç günlük bir tatile çıkmak istemiyorsan Sapanca’ya günübirlik de gidebilirsin.

Kaz Dağları

Kazdağları

Ülkemizden her mevsim keyifli rotalar diye bir liste yapılsa bu liste Kaz Dağları ile başlar bence. Çünkü oksijen deposu bu destinasyon her mevsim ziyaretçilerine eşsiz manzaralar ve deneyimler sunuyor. Eğer ara tatilde evde oturmaktansa yeni bir yer keşfetmek niyetindeysen rotanı ciğerlerini temiz hava ile doldurabileceğin Kaz Dağları’na çevirebilirsin. Doğal güzellikleri ve mitolojik hikayeleriyle öne çıkan bu destinasyonda Kazdağı Milli Parkı, Hasanboğuldu Göleti, Sütüven Şelalesi, Adatepe ve Yeşilyurt köyleri mutlaka görmen gereken yerler. Mitolojiye ilgiliysen Zeus Altarı da gezilecek yerler listende kesinlikle olmalı.

Kaz Dağları’nın yakınlarında birçok güzellik olduğu için rotaya özel aracınla gitmeni öneririm. Aracın yoksa hem çocuğunun rahat etmesi için hem de daha çok yer keşfedebilmen için araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsin.

Birinci ara tatil için önerilerimden sonra sıra sömestir tatilinde.

Eğitim-Öğretim yılı sömestir tatili ne zaman?

Sıra geldi kayak tatili yapmayı seven velilerin en sevdiği döneme yani sömestire. eğitim yılında okullar 20 Ocak- 6 Şubat tarihleri arasında sömestir tatiline girecek.

Sömestir tatilinde kayak tatili yapmak isteyen velilerin henüz yaz bitmeden rezervasyonlarını yaptırmalarında fayda var. Çünkü kayak otelleri odaları hızla tükeniyor. Kayak tatili yapmak için hangi rotayı seçeceğinden emin değilsen sana iki önerim olacak.

Sömestir tatilinde nereye gidilir?

Kartepe

Kartepe

İstanbul’da yaşayan ve günübirlik kayak deneyimi yaşamak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilen Kartepe, aslında birkaç gün kalınması gereken dolu dolu bir rota. Kasım ayında açılan kayak sezonu Kartepe’de nisan ayının ortalarına dek devam ediyor. Burada çok kolay, kolay ve çok zor seviyelerinde pistlerin bulunması rotayı henüz kayak yapmayı denememiş kişiler için de ideal kılıyor. Çocuğun henüz kayak yapmayı denemediyse Kartepe’de ona ders aldırabilmen mümkün. Kartepe otelleri arasından bir tanesini seçerek 42 kilometrelik pistiyle öne çıkan rotanın keyfini çıkarabilirsin.

Kartalkaya

Kartalkaya

Bolu şehir merkezine 40 kilometre uzaklıktaki Kartalkaya da ülkemizin kayak turizminde neden öncü olduğunu kanıtlar nitelikte bir destinasyon. Snowboard tutkunları için Snowpark isimli özel bir alan içeren kayak merkezi uzun yamaçları sayesinde dağ kayağı için sıklıkla tercih ediliyor. Aynı anda kişiye kadar hizmet verebilen Kartalkaya Kayak Merkezi’nde 8 teleski, 6 telesiyej, 2 babylift ve 8 skilift bulunuyor. Eğer ilk kez kayak yapacaksan bazı Kartalkaya otelleri bünyesinde ekipman kiralayabileceğin bölümler de var. Kartalkaya’ya bir şans verirsen çocuğun da sen de çok keyifli vakit geçireceksiniz!

Önemli not: Kayak tatili açısından ülkemizde çok fazla rota var. Ben Kartepe ve Kartalkaya’dan bahsettim ama Uludağ, Palandöken, Sarıkamış, Davraz gibi daha birçok seçeneğin var. Bence hangi rotada boş konaklama birimi bulursan tercih etmeli ve kayak deneyimini yaşamalısın.

6 Şubat da okullar yeniden açılıyor ve sonra sıra ikinci ara tatile geliyor.

Eğitim-Öğretim yılı ikinci ara tatil ne zaman?

İlkbahar tatili yapmayı seven velilerin favori tatili ikinci ara tatil yılında Nisan tarihleri arasında olacak. Tatil Nisan arasındaki Ramazan Bayramı ile birleştirilmiş durumda.

İkinci ara tatilde minik bir tatil yapmak istersen senin için önerilerim şöyle olacak.

İkinci ara tatilde nereye gidilir?

Assos

Assos Antik Liman

Tıpkı Kaz Dağları gibi her mevsim ziyaret edilebilecek rotalardan bir diğeri olan Assos, özellikle ilkbaharda çok keyifli. Doğa, deniz ve kültürel değerler… Ne ararsan Assos’ta var. Assos’ta hem bungalov oteller hem de lüks oteller çok sayıda. Dilediğin özellikteki bir konaklama birimini tercih ederek keyifli birkaç gün geçirebilirsin. Assos’ta görmeni önerdiğim yerler Athena Tapınağı, Assos Antik Liman, Assos Ören Yeri ve Assos Antik Tiyatro var.

Kapadokya

kapadokya

Kışın ayrı, sonbaharda ayrı bir güzel olan Kapadokya en çok da ilkbaharda güzel. Balona binmek, jeep safari yapmak, çömlek yapımını öğrenmek ve bölgeye hüküm süren büyülü atmosferi oluşturan etmenleri keşfetmek Kapadokya’da çocuğunun da senin de keyifle yapacağın aktiviteler. Uçhisar Kalesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Paşabağ Yolu ve Uçhisar Kalesi burada gezmeni önerdiğim yerler. İlkbaharda keyifli bir tatil için şimdiden Kapadokya uçak bileti alabilirsin. Konaklama birimi olarak önerim Kapadokya’daki mağara otelleri tercih etmen. Bu oldukça farklı bir deneyim olacak, güven bana.

Ve sıra geldi okulları tatil etmeye. :)

Eğitim-Öğretim yılı ne zaman bitiyor?

Eğitim-Öğretim yılı 16 Haziran tarihinde sona erecek.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası