eldeki siğil duası / Dualar panosundaki Pin

Eldeki Siğil Duası

eldeki siğil duası

Siğil Duası

Siğil Duası

Siğil duası, elde, ayakta ya da vücudun farklı alanlarında çıkan siğillerin yok olması için okunan bir duadır. Siğil duası 3,5, defa okunarak, işaret parmağının siğillerin üzerinde gezdirilmesi, siğillere üflenmesi ve siğillerin kenarlarının kalem ile çizilmesi ile siğiller Allah'ın izni ile geçecek, Allah şifa verecektir.

Siğil Duası

''Em ebremu emren fe inna mubrimun'' Bu ayet Zuhruf Suresi'nin Ayetidir.

Siğil Duası Anlamı

''Yoksa onlar işi sağlam mı tuttular? Muhakkak ki asıl biz, işi sağlam tutanlarız.''

Siğil Duası

''Ve yes'eluneke anil cibali fe kul yensifuha nesfa. ( Ayet) Fe yzeruha kaan safsafa. ( Ayet) La tera fiha ivecen ve la amta ( Ayet).

Siğil Duası Anlamı:

''Rasulüm! Sana dağlar hakkında sorarlar. De ki! Rabbim onları ufalayıp savuracak. Böylece yerlerini dümdüz, bomboş bırakacaklar. Orada ne bir iniş ne de bir yokuş göreceksin.''

3 adet arpa ya da buğday çubuğu, siğillerin üzerine sürülür ve yukarıdaki ayetler (Taha suresinin , ve Ayetleri) okunur ve çubuklar bir yere gömülerek çürümeye bırakılır. Çürüyen çubuklar ile siğiller Allah'ın izni ile geçer.

Siğil Duası

'' Senesimuhuuu ale-hurtum. İnna belevnahum ke ma belevna ashabe'l-cenneh, iz aksemu le yasri munneha musbihin ve la yestesnun. Fe tafe aleyha taifun min rabbike ve hum naimun. Fe asbahat ke's-sarim''

Siğil Duası Anlamı:

'' Biz yakında onun burnuna damga vuracağız. Biz, vaktiyle ''bahçe sahiplerine'' bela verdiğimiz gibi, onlara da bela verdik. Hani onlar, sabah olurken onu devşireceklerine yemin etmişlerdi. Onlar istisna da etmiyorlardı. Fakat onlar daha uykudayken Rabbi'nin katından kuşatıcı bir afet bahçeyi sarıverdi de Bahçe kapkara kesildi.''

Son Güncelleme :

Siğil Duası ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.

46 Yorum Yapılmış "Siğil Duası"

ya benim alnımda iki tane yan yana yapışık siğil vardı ve dün uykuda çarpmışım bir tanesi koptu. birsürü kan aktı peki bu yayılırmı etrafına bilgisi olan yazsın nolur. peki yayılmaması için ne yapmalıyım bide bir tanesi hala var ve ben bu daları denedim ve geçmedi beni bilgilendirirmisiniz ALLAH RAZI OLSUN
Allah Herkes Ten Razı Olsun.

2 YANITI GÖRÜNTÜLE

Riayet : Merhaba sigiller nedeni belli olmayan ama gorsel olarak çok rahatsiz eden cilt sorunlarindandir. Eskilerden kalma yontem olan incir agacinin sutu ile sigillere uygulama yapildiginda sigiller zaman icerisinde duser ve bir daha yenilemez. Haftada 2 kere incir sutu sigilli bolgeye uygulanir ise kisa surede kendiliginden duser. Kanama ile cogalim gostermez.

Budunalp : Merhaba, vücutta çıkan siğiller ile uğraşıp koparmayınız. Siğil tedavisi ve yok etmek için cildiyle uzmanına muayene olup ilaç tedavisine başlamanız gerekir. İlaç tedavisi dışında dua ile de siğillerden kurtulmak mümkündür. Bir dini bütün bir hoca siğilinize dua okuyarak da geçirebilmektedir. Geçmiş olsun.

Merhaba elimde siğil var ve dagiliyor ne ypmam lazım lütfen yardim ci olun
Nazlı .

2 YANITI GÖRÜNTÜLE

Derya : Siğil için mutlaka doktorunuza danışıp ilaçlarınızı düzenli olarak kullanmanız gerekiyor. Ayrıca cilt nemlendirici kremler kullanmanız ve bitkisel ürünleri tercih etmenizi öneririm. Tüm bu önlemleri aldıktan sonra siğil duasını bol bol okumanız daha sağlıklı ve faydalı olacaktır. Önce önlem alıp ardından dua etmeniz daha doğru bir davranış olacaktır. Geçmiş olsun.

Aysev : Merhaba nazlı hanım, benim sen elimde siğil vardı doktora gittim çeşit çeşit ilaçlar kullandım fakat fayda vermedi. Bir gün bir Hacı amca gördü elimdeki siği ve dua okudu. Duadan sonra bir parça kuşbaşı eti toprağa gömmemi istedi. Toprağın altında o et çürüdükçe sicil elinden kaybolacak sesi. 2 haftada geçti.

Siğil de inanmak önemli okunan duaya inanarak geçer
İmad.

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

Erinç : Sigil igrenerek baktığım hoslanmadigim bir görüntü neden oldugunu bile bilmem ama inanirim sigili iyilestirmek için hocalarin dualari tutuyor okuyorlar ufluyorlar geciyor sadece kalbini bozmadan inanmak gerek ne faydasi olacak ki dersen olmaz insallah faydasi olur dersen olur.

ben de inanamadım ama oldubenim elimde bir siğil vardı sonra birgün göle gittiğimizde ben elimi suya soktum işte neyse eve geldik ertesi gün siğilim yok tabi ben çok mutlu olmuştum rahatsız etmiyordu gerçi ama göl de İznik gölüydüD
Bivv.

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

Özarı : Merhaba, bivv sihil görüntüsü çok rahatsız edici bir rahatsızlıktır. Siğil geçmesi için birçok şey söylenir. Benimde yeğenimde vardı siğil bize dediler ki bi koyunun ciğerini alıp bkr yere kaldırın o kuruyunca elinizdeki siğilde geçecek demişti, yaptılar geçti azaldı en azından sizde bi yapın tabiki dualarla yapınız.

Yüzümde çok siğil funduszeue.infoç kullanıyorum geçfunduszeue.infoğday gömme duasını iki kez yaptım siğiller iyileşfunduszeue.infoğdayları ağaç kenarlarında gömmüştüm bu arada.
Pervin.

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

Seda : Yazımızda bulunan duayı talimatlara uygun okuyun. Sonrasında size vereceğim yöntemlerden denerseniz geçecektir. Elma sirkesini pamuk veya onun kadar yumuşak bir şeye sıkın sonra siğilinizin üstüne tutun ister yapıştırın ve bekleyin. Sarımsağı dövün ve 20 dakika bekletin bir kaç gün deneyin. Limondan bir kaç damla sıkın ve ovalayın soğuk suyla yıkayın.

Elimin üstünde iki sigil vardı bu duaları okuyup etrafını kalemle çizmiştim ve bir hafta içinde kaşınıp yok olmaya başladı herşeyin ilacı dua
Sibel .

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

Banu : Nasil yaptinda gecti bende var sigilde

geçen bir kardeşimizin göz kapağının üzerindeki uzamış siğili okuduk biizninnahiteala geçti ve 2 cm uzunluğundaki siğil düştü
Emekli İmam Hatip.

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

Aylin : Oglumda var okurmusunuz

ben siğil ilacı kullandım ama geçmedi
Ayşe.

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

Hekim : Merhaba Ayşe hanım, benim de elimde siğil vardı. Doktora defalar a gittim ilaçlar kullandım fakat bir sayfasını görmedim. Bir gün bir hoca ile tanıştım parmağımdaki siğile dua okudu ve bir parça kuşbaşı eti toprağa gömmemi söyledi. Et çürüdükçe sivil gidecek dedi ve gitti. Duanın gücüne inanın ve deneyin. İyi günler.

Ben kendime okudumda bir çare olurmu
Tolga.

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

Evran : Siğil duası aracıdır. Şifa Yaradandandır. Rabb imiz şifayı dilediğinde verir. Siz okumaya devam ediniz Rabbimiz şifanızı verecektir. Duayı okurken abdestli olmanız faydanıza olacaktır.

İse yarar umarim
Seda.

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

Ereken : Merhaba Seda hanım, siğil için ve bütün hastalıklar için dualar hastalığın devasıdır. Geçmiş olsun.

Amcamın oğlunun yüzünde siğiller vardı, yüzünü keseliyerek baya yanlarına da bulaştırmıştı, kolundada 5,6 adet çıkmıştı eklem bölgesinde. (çok fazlaydı vede et siğili şeklinde büyüktü.)Bir aktarın ceviz yağı önerisiyle ceviz yağı kullanmaya başladı(üzerine sürerek). 1 ay sonra kendisini gördüğümde resmen inanamadım gözlerime. İzi bile kalmamış. Denemenizi tavsiye ederim arkadaşlar, bende böyle bir sorun yok, sadece onun için araştırırken ne kadar çok sorunlu olan insanları gördüm nette, yazmak istedim, herkes faydalansın diye, ben içimden ne kadar saçma ceviz yağı bile diyordum, daha beter beslemezmi siğili falan diye düşünüyordum resmen. Ayrıca arkadaşlar bunun için Zuhruf suresinin ayetinide öneriyorlar (en yaygın hocaların anlattığı hadis) siğil olan yeri kalemle hafif şekilde etrafını çizin diyorlar(kurşun kalemle, öyle gözükmüyor kurşun kalemle diye bastırmanıza gerek yok, etrafından geçin yeter.)sonra 7 kere bu sure okunuyor(tabi okumak var okumak var). surenin latince okunuşuda ; Euzubesmeleyle beraber Em ebremû emren fe innâ mumbrimûn. budur. Allah herkese şifa versin kardeşlerim.
Mslm.

CEVAP YAZ

Allahın izni ilahisi ile kesin sonuç alırsınız. MALZEMELER. 1. Ayın hilal olduğu gece ilk gece.(hava bulutlu. HİLAL gözükmüyorsa 2. Veya 3. Gece ) takip edin. 2. Siğillerin adedi kadar nohut. 3. Mavi bir bez. 4. Toprak veya toprak alan 5. Okunacak DUA.: Bismillahi Türbete Rabbena Neşfi biha Meridana bi izni UYGULAMA Ayın hilal şekline döndüğü gece Siğillerin adedi kadar Nohut al. Bu nohutların her birini Bir siğilin Üzerine sür. Mavi bir bez içine koyarak bağla ve iki bacak arasında ayın gidiş batış yönüne arkaya at. Ve ASLA dönüp bakma. Sağ elin işaret parmağını ISLAT toprağa sür. Siğilin üzerine bastır. Bu işi yaparken (dua) Bismillahi Türbete Rabbena Neşfi biha Meridana bi izni Not : Ay ilerledikçe siğillerde kurur.
Mehmet Ali Delibaş.

CEVAP YAZ

Ya ben bu konulara inanmıyordum taa ki bir arkadaşımın başından geçen olaya dek arkadaşım A ve kardeşi Y nin ellerinde olan siğillerinin geçmesi için doktor doktor gezdiklerini bilirim buna rağmen çeşitli merhemler ve ilaçlar kullanmalarına rağmen deva olmamıştı bir ilim sahibi teyzemizin teklifini çevirmeyerek bize yardımcı olmasını kabul ettik ellerine okudu üfledi ve her dua için ipe bir düğüm attı ve ipi toprağa gömdürdü inanın şok oldum ip çürüyene kadar siğiller inanılmaz bir şekilde adeta yok oldular bu ne büyük bir kudrettir o zaman bu zaman hayata bakış açım çok değişti
Can .

CEVAP YAZ

Verrutol ilacını sabah aksam lezyon yerine durum temiz dokuya değmesin Her sürmede bir önceki uhu gibi yapışan ilacı bisturi (alın) ile kaldırıp tekrar sureceksiniz her sürede bir öncekini kaldircaksiniz gitgi&;e içe doğru olacak o yèr canınız yanmayacak ne zamanki temiz dokuya ulaşınca sürmeden canınız yanmaya başlar o zaman bırakırsanız 1 ya da 2 ay surebiliyor tedavisabredin bazılarınınki bir iki haftada geciyor
Sibel Doktorum.

CEVAP YAZ

arkadaşlar benimde iki elimin parmaklarında çok sayıda vardı tanıdığımız bi teyze vardı bi gün siğil duası varmış okuyup üfledi çok kısa bir zamanda Allahın izniyle siğillerden hiç bi iz bile kalmadı Allaha çok şükür bide bu siğiller normal ilaç yöntemiyle geçtiğinde tekrar yeniliyo ben çok ilacını kullandım biraz geçiyo tekrar başlıyo Allaha şükür 3 4 seneden beri hiç çıkmadı çok şükür
Serkan.

CEVAP YAZ

benim gözümün altında çıktı ilk önce cildiyeye gittim beni göz doktoruna yöneltti göz doktoruda küçük bir ameliyatla alınacağını söyledi ilaç kullanmamamı söyeldi gözüme çok yakınmış pazartesi gününe kadar geçmesi lazım çünkü pazartesi gününe randevu aldım operasyon içn ve çok korkuyorum inşallah geçerr..
Geçmesi Dileğiyle.

CEVAP YAZ

Em ebremuyla başlayan duayi funduszeue.info tecvitine dikkat edin.düzgün okumazsanız tesir funduszeue.infoönce bir tükenmez kalemle çizin etrafını. Sonra 7 defa funduszeue.info çarşamba gunu( 3 çarşamba peşpeşe).kendimde funduszeue.infoı kişilere funduszeue.infor gerçekten.
Denenmiş.

CEVAP YAZ

ilaç çare değil malesef tek çare ALLAHA samimi şekilde inanarak ve isteyerek em ebremu ile başlayan ayeti okuyun Allahın izniyle geçecektir ben birçok kişide şahit oldum iyileştiğine siz istemesini bilin şifayı veren ALLAH.
Recep.

CEVAP YAZ

ilaç çare değil malesef tek çare ALLAHA samimi şekilde inanarak ve isteyerek em ebremu ile başlayan ayeti okuyun Allahın izniyle geçecektir ben birçok kişide şahit oldum iyileştiğine siz istemesini bilin şifayı veren ALLAH.
Müzeyyen.

CEVAP YAZ

em ebramu emran fe inna mübrimun bu ayeti 3,5 veya 7 kez okuyacaksınıfunduszeue.info suresinin ayetitirAnlamı:Yoksa onlar işi sağlam mı tuttular? Muhakkak ki asıl biz, işi sağlam tutanlarız.
Zeynep Yetişenoğlu.

CEVAP YAZ

ya benm yüzümde çok da küçük olsa bir tanesiğikl var ama sivilce gibii duruyor ben 14 yaşındayım acaba anneannem yada dedem okusa olur mu kim okusun ben okursam geçerli olur mu???
İrem.

CEVAP YAZ

Siğil için abdest alın, elinize bir kalem alın, siğilin etrafını saatin tersi yönünden çizerek 3 ihlas 1 fatiha okuyun biiznillah siğilden kurtulursunuz.
İsmail.

CEVAP YAZ

Can bey merhaba 1,5 yıldır kurtulamadım siğilimden. Ricada bulunsam acaba bahsettiğiniz teyzeye ulaşabilmemiz mümkünmüdür.
Ceyda.

CEVAP YAZ

Şoktàyïm elimde birsürü vardı dua sayesinde azalmaya başladı tabi ilâçlada amaişin sìrrı duaya inanmakta
Almila.

CEVAP YAZ

Benimde elimde siğil var dua yı okuyorum inşallah allahın izni ve keremi ile elimdeki siğilden kurtulurum.
Elif Öneryıldız.

CEVAP YAZ

bernim elimde 1 tane yagımda 5tane hastanede yaktım geçmedi ama bir ilaç kulanıyom kolayca geçiyo
Huhuhuhuhu.

CEVAP YAZ

siil duasını hayvalnarımın gosündede cıktı onlarda deniyeceğim inşallah faydasını görrüm
Harun.

CEVAP YAZ

em emremu duasını ben okudum arkadaşlar gerçekten kalpten inanarak okursanız geçiriyor
Cihan.

CEVAP YAZ

duaların anlamlarına hiç bakan var mı? ne okuyorsunuz ve ne umuyorsunuz sonuçtan?1
Hacı.

CEVAP YAZ

Peki etrafını çizmesek duamız kabul olabilirmi acaba benim çünkü sağ parmağımda
Dilan.

CEVAP YAZ

Benim alcim var kolumda sigiller dokulurmu doktorum onların üstlerine kapamis
Kerem.

CEVAP YAZ

Isin sirri teyzede degil dua da inan Allah a gerisini. Birak o halleder,
İsmail.

CEVAP YAZ

çok teşekkürler bakalım gorecez geçecekmi? Allahın izniyle işallah geçer
İlke.

CEVAP YAZ

verrutol ilacı fito kıremi kullanıl ve doktorda yakın git gide geçer
Haci Emmi .

CEVAP YAZ

ben daha denemedim ama inşallah faydası olur. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
Müzeyyen.

CEVAP YAZ

MSLM kullanıcısı peki bu duayı kendimiz okusak oluyor mu??????????
Mslm.

CEVAP YAZ

Ayagimdaki siğiller çok canımı yakiyo Allah cumlemize şifa versin
Kerem.

CEVAP YAZ

pilot kalemle siğili çizdikten sonra elimizi yıkayabilirmiyiz
Pınar .

CEVAP YAZ

Ben anlayamadim daha aciklayici bir şekilde anlatirmisiniz?
Hivda Nur.

CEVAP YAZ

şiğil duaşının hangişini okuyacağız
Eda.

CEVAP YAZ

Siteniz çok bilgi verici teşekkür ederim
Elif Hiraa.

CEVAP YAZ

Allahın izniyle elimdeki sigiller geçer
Gökhan.

CEVAP YAZ

bunlara uydum iyiki hepsi döküldü
Melek.

CEVAP YAZ

Ayağımdaki siğil inşallah geçecektir
Mehmet.

CEVAP YAZ

emekli imam hatip hangibşehirdesiniz
Mbayir.

CEVAP YAZ

anlamadım video anlatırmışınız
Yusuf.

CEVAP YAZ

Zevk Suyu Orucu Bozar Mı
Zevk Suyu Orucu Bozar Mı
Zevk Suyu Orucu Bozar Mı, Zevk suyu genelde şehvet hallerinde erkeklik organından çıkan iki sıvı vardır. Bunlardan birine meni diğerine mezi denir. Meni, şehvetin doruğuna fışkırarak çıkar. Mezi ise şehvetten önce ve sonra sızıntı halinde olur. Meni
Şans Duası
Şans Duası
Şans Duası, Şansın açılması ve işlerinizin rast gitmesi nedeni ile Rabbimize yönelip el açarak gönülden ve samimi bir şekilde dualar ederiz. Şans ve kısmetin açılması için günlük düzenli okunması gereken pek çok dualar vardır. Rabbimiz samimi ve
Adet Olmak İçin Dua
Adet Olmak İçin Dua
Adet Olmak İçin Dua, Adet kanı, kadının normal bir vücut fonksiyonudur. Âdet kanı gebelik olmadan her ay düzenli vakitlerde hazne dışına atılan kandır. Her ay bu döngü bu şekilde sırayla devam eder. Âdet sancısı, bir gün öncesinde
Miftahul Cennet Duası
Miftahul Cennet Duası
Miftahul Cennet duası, en güçlü ve en büyük dilek duasıdır. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s. A. V.) bir gün ashabıyla mescitte bulunurken, Cebrail a. S. Yanına gelerek, "Ya Muhammed! Hak Teala sana selam gönderdi. Bu duayı sadece sana gönderdi. Senden
Temre Duası
Temre Duası
Temre duası, elde, yüzde ve vücutta çıkan temrelerin, siğillerin yok olması için, yer gök dua diyerek Allah'a sığınmalıyız. Dualara devam edersek, Allah'ın izniyle şifa bulunacaktır. Yapılan dualar içtenlikle ve inanarak okunursa, daha çabuk ve kesin
Ders Çalışmak İçin Dua
Ders Çalışmak İçin Dua
Ders Çalışmak İçin Dua, Dua bir isteğin, bir dileğin olması için Allah (c.c.)'a yalvarmaktır. Derse başlamadan önce dua okuyan öğrencinin Allah Teala zihnini açar. Onu unutkanlıktan korur. Dersi en iyi şekilde anlamasını sağlar. Çocuklarımızın dersle
52 Gece Duası
52 Gece Duası
Kabir Duası, 52 Gece Duası, Büreyde radıyallahu anh şöyle dedi; Hz. Peygamber (asm) ashab-ı kirama, kabristana gittikleri zaman şöyle demelerini öğretirdi; "Esselamü aleyküm ehled diyari minel-müminin ve Inna inşallahu biküm lahikun. Es'elullahe lena
Huysuz Çocuğa Okunacak Dua
Huysuz Çocuğa Okunacak Dua, En önemli olan ise her durumda Allah'a dua etmek ve sabretmektir. Unutulmamalıdır ki; Yüce Allah duada ısrarcı olan kullarını sever. Anne ve babalar bir çocuk sahibi olduklarında onunla ilgili gelecek hayali kurarlar. Onun
Bir Malın Satılması İçin Dua
Bir malın satılması için dua, elinizde olan ev, araba, arsa gibi değerli bir malınızı satışa çıkardınız, fakat değerine bir alıcı çıkmıyorsa dualardan yatdım alarak, malınızın tez elden satışına yardımcı olabilirsiniz. Allah'ın izniyle tez elden
Saç Duası
Saç Duası
Saç duası, saç dökülmesi ve zayıf saçlara sahip olan kişilerin şifa bulmak için okuyacakları bir duadır. Saç duası büyük bir inançla okunmalıdır ve şifanın yalnızca Allah 'tan geleceği unutulmamalıdıfunduszeue.infoçının dökülmemesi için şu dua okunmalıdır: Ve y
Sivilce Duası
Sivilce Duası
Sivilce Duası, vücudumuzun bazı bölgelerinde bazı zamanlar sivilceler ve siğiller ve çıbanlar meydana gelebilir. Böyle durumlarda ilk olarak bir hekime başvurmak ve bunların nedenini öğrenmek gereklidir. Bu çıkıntıların nedenleri bazı iç hastalık
Mahkeme Duası
Mahkeme Duası
Mahkeme Duası, Dua etmek, Allah'a yaklaşmanın en güzel yoludur. Sıkıntıların, dua etmek, isteklerin ve beklentilerin Rabbimize açılmasıdır. Ne kadar içten, yürekten, yüreğin derinliklerinden seslenilirse o ölçüde yankı bulur. Dua etmek, işin başında,

Zevk Suyu Orucu Bozar Mı
Şans Duası
Adet Olmak İçin Dua
Miftahul Cennet Duası
Temre Duası
Ders Çalışmak İçin Dua
52 Gece Duası
Saç Duası
Sivilce Duası
Mahkeme Duası
Birinin Seni Sevmesi İçin Dua
Mübin Duası
Kuduriye Duası
41 Yasin Duası
Küsleri Barıştırma Duası
Hilye İ Şerif Duası
Haksızlık Karşısında Okunacak Dua
Güç Duası
Nasip Duası
Ramazan Duası
Hacet Duası
Söz Dinlemeyen Çocuğa Okunacak Dua
Bir İşin Olması İçin Okunacak Dua
Yasin Duası
Birinin Rüyasına Girmek İçin Dua
Aileyi İkna Etme Duası
Gelin Duası
Heyecanlanmamak İçin Dua

Popüler İçerik

Birinin seni sevmesi için dua etmek, sonunda hayırlı bir izdivaç planını da içerdiği taktirde Allah katında kabul görebilir. Allah ki, sizin için kimi

Mübin Duası

Mübin Duası

Mübin Duası, Hayırlı dileklerin yerine gelmesi için önce sebepleri oluşturan bir plan yapılır. Bununla gerekilen her şeyin yapılması sonucunda dilekle

Kuduriye Duası

Kuduriye Duası

Kuduriye duası, Allah nazarında makbul olan ve tutulan dileklerin gerçekleşmesi için Allah'ın (c.c) kullarına gönderdiği dualardan biridir. Her k

41 Yasin Duası

41 Yasin Duası

41 Yasin Duası, herhangi hayırlı bir niyet için okunan, 41 Yasin Suresi okunduktan sonra okunan duadır. Bilinen ve bilinmeyen, görünen görünmeyen nim

Küsleri Barıştırma Duası

Küsleri Barıştırma Duası

Küsleri Barıştırma Duası: Küsleri barıştırma duası olarak bilinen bir birine küsmüş iki kişinin arasının düzelmesi ve barışması için okunur. Özellik

Siğil duası nedir? Siğil nedir? Neden çıkar? Nasıl geçer? Siğil dua ile tedavisi mümkün müdür?

Siğil birçok kişinin başına gelen ve tedavisi gelişen tıpla mümkün olan bir hastalıktır. Elde, yüzde veya vücudun birçok yerinde deri veya mukozadaki bir açıktan giren insan papillom virüsünün, orada kalıcı hâle gelerek çoğalması şeklinde oluşur. Peki siğil neden çıkar? kimlerde sıklıkla görülür? tedavisi nasıl gerçekledştirilir? Siğil dusaı nedir?

Siğil birçok kişinin başına gelen ve tedavisi gelişen tıpla mümkün olan bir hastalıktır. Elde, yüzde veya vücudun birçok yerinde deri veya mukozadaki bir açıktan giren insan papillom virüsünün, orada kalıcı hâle gelerek çoğalması şeklinde oluşur. Bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde çabukça üreyebilir ve tedavi edilmediği sürece kolay kolay geçmez.

Siğil bir virüsten kaynaklanır. İnsan papillom veya HPV denilen virüs, deri ya da mukozalara bulaşınca, deride siğil dediğimiz sonuçlara sebebiyet veriyor. Bu virüsün 'den fazla çeşidi vardır. İnsan papillom virüsünün her biri, vücudun farklı yerlerinde farklı siğillere neden olur. Örneğin elde veya yüzde çıkan siğille, genital bölgede çıkan virüs birbirinden farklıdır. Fakat bunların hepsinin kökeni aynıdır.

Siğil genelde çocuklarda ya da gençlerde çıkar. Özellikle çocuklarda sürekli travmaya maruz kalan ellerde veya ayaklarda, virüsün gireceği bir kapı meydana gelir. Ve virüs, herhangi bir ortamda bu kapıdan deri içerisine girerek orada çoğalır ve büyüyerek nohut büyüklüğünde bir siğil meydana gelebilir. Çocuklarda veya gençlerde başka bölgelerde de siğiller çıkabilir.

HPV virüsü deriye girdiği zaman, vücudun bağışıklık sistemiyle karşılaşır. Eğer o kişinin bağışıklık sistemi güçlüyse, o zaman virüs çoğalarak kendi DNA'sını üretmesi konusunda telkin edemiyor ve virüs meydana gelemiyor. Fakat bağışıklık sistemi zayıfsa veya kanser, kortizon, böbrek nakli gibi hastalıklar nedeniyle tedavi gören kişilerde –ki bu kişilerin bağışıklık sistemleri zayıflamıştır– siğil daha kolay bir şekilde ortaya çıkabilmektedir.

Siğilin çıktığı dokuyu yok etmeye yönelik tıbbi tedaviler mümkündür. Laktik asit türünden sürme esaslı ilaçların lokal olarak uygulanması ile virüsü yok etmek mümkün olabilir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek siğili öldürmek de sıkça uygulanan yöntemlerdir. Siğil dokusunu elektrokotel ile yakma seçeneği de mevcuttur. Lazerle yakma yöntemi de yeni yeni kullanılmaya başlanmıştır. Krioterapi ise, sıvı nitrojen gazını özel aparatlarla siğil dokusunu dondurarak parçalanma yöntemiyle siğil yok edilebilir.

Peygamber efendimizin eşlerinden birinin elinde siğil çıkması üzerine, ona bir dua okumasını söylemiştir. Bu duayı okuduktan sonra siğilin iyileştiği rivayet edilmektedir. Bu dua, Temren (siğil) duası olarak bilinmektedir. Ayrıca ikinci bir dua daha rivayet edilmiştir ki bunun da siğili kuruttuğu bilinmektedir.

1. Siğil Duası:"Em ebremu emren fe inna mübrimün."

Anlamı: Yoksa onlar işi sağlam mı tuttular? Muhakkak ki asıl biz, işi sağlam tutanlarız.

2. Siğil Duası: Allahümme müsağğira'l-kebiri ve mükebbira's-sağiri sağğir ma bi."

Anlamı: Büyüğü küçülten ve küçüğü büyülten Allah'ım! Bu bendekini (siğilleri) küçült.

El ve ayak siğillerinin dokunarak bulaşması çok zor bir ihtimaldir. Fakat siğili kanattıktan sonra ona dokunmak, virüsün açık yaranızla temas etmesi hâlinde veya deri dokunuzdaki zayıf bir bölgeden size bulaşması mümkündür. Kişinin kendisi de bundan etkilenebilir ve bu virüs vücudunda yayılabilir. Fakat genital siğillerin ciddi anlamda bulaşıcı olduğu bilinmektedir.

funduszeue.info - Gündem

SiğilduaGündemGüncelHaberler

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası