laptop da bazi tuslar basmiyor / Laptop Klavye Tuşları Basmıyor Nasıl Düzelir - Technosfer

Laptop Da Bazi Tuslar Basmiyor

laptop da bazi tuslar basmiyor

Laptop klavyesinde bazı tuşlar çalışmıyor

• Binbaşı

Packard Bell Easynote Tj model laptopumda d&#;nden itibaren "m,&#;,ı,j,k ve space" tuşları &#;alışmamaya başladı. Sistem geri y&#;kleme vs. denedim ama hala sorun devam ediyor.

Donanımsal bir arızaymış. klavye değiştirilerek sorun &#;&#;z&#;ld&#;.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -AhmtOzdmR- -- 24 Ekim ; >

• Binbaşı

Orijinalden alıntı: mcse_turk

FN tuşuna basıp basılı iken m,&#;,ı,j,k ve space tuşlarına basın ve deneyin &#;alışıyorsa num lock a&#;ıktır

quote:

Orijinalden alıntı: Unnecessary

num lock tuşu a&#;ık olabilir :)

Arkadaşlar cevap vermişler. Hangi tuşla alakası olup olmadığıyla igilenmeksizin denediniz mi acaba?
  • Binbaşı
  • Teğmen
    Farkında Olmadan Klavyene sıvı D&#;k&#;lm&#;ş oLamaz değil mi ?? En basiti USB bi kalvye ile &#;alışıyor mu ? ger&#;i format attığın halde &#;alıoşmıyor ise klavyedendir tuşilar birbirine &#;ok yakın ben sıvıdan ş&#;phelendim fakat sıvı ile ilgii yok diyorsan belki o kısımın yollarında bişi olmuştur neticesinde Kısaca Klavye değişecek diye d&#;ş&#;n&#;yorum
  • Binbaşı
  • Binbaşı

Orijinalden alıntı: barhonda1

benimkide sadece d tuşunu dokunmatik yapmış. milim temas halinde ddddddd oluyor

Olur &#;Le şeler Hocam Eğr garantin yoksa ve Klavyeyi gzden &#;ıakrtıyorsan a&#; i&#;inmi tinerle bi temizle :Pp Pc nin Kafası İyi oLsun
  • Yüzbaşı
    Klavyenin devrelerine statik elektrik i&#;eren (&#;rneğin;Demir) değdirirsen elektriklenmeden dolayı funduszeue.info tavsiye.
  • Er
    1 Mesaj
  • Yüzbaşı
    47 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tiger_man

bende de aynı sorun var. klavye iletken tabaka ile değişirse pahalı olur garantisi yok. ve virus diyen arkadaş senin durum farklı.

arkadaslarbenim hp pavilion g6 serisi pc dede bu sorun var.t y 6 ve ses arttirip azaltma tuslari funduszeue.info arkaya hizli hizli basinca funduszeue.info ne olabilir?yardim bekliyorum
  • Binbaşı

Benzer içerikler

Kullanıcılarımıza yardımcı olmak için çeviri hizmeti kullanmaktayız. Lütfen dil bilgisi hatalarını affedin.

Merhaba nasılsın?
Microsoft topluluğuna hoş geldiniz!

Benim adım Paloma B., ben bağımsız bir danışmanım, size en iyi şekilde yardım etmek için buradayım.

Bu sorunu duyduğuma üzüldüm, lütfen bu işlemlerden sonra sorunun hala devam ettiğini kontrol edin.

Öncelikle sorun devam ederse başka bir klavyeyle kontrol edin, hala olursa, lütfen aşağıdaki prosedürleri izleyin.

Başlangıçta, ekipmanınızın üreticisinin web sitesine marka ve modele göre erişmenizi, ağ kartı, ekran kartı, yonga seti, Bios gibi en son sürücüleri indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Yöntem 1
Klavye giriş yönteminizin diliniz için doğru düzende yapılandırıldığından emin olun.

Yöntem 2
1. Windows + Q tuşlarına basın ve CMD yazın;
2. Yönetici Olarak Çalıştır'a sağ tıklayın;
3. Aşağıdaki komutları yapıştırın:

REG DELETE "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout" /V "ScanCode map" /F
REG DELETE "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer" /v "NoWinKeys" /F

Şimdi tuşlar düzgün çalışıyor mu? Değilse, aşağıdaki prosedürü yapın:

1. Windows + Q tuşlarına basın, Notepad yazın ve tıklayın;
2. Aşağıdaki değerleri not defterine yapıştırın:

Windows Registry Editor Version

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout]

"Scancode Map"=hex,00,00,00,00,00,00,00,09,00,00,00,00,00,5b,e0,00,00,5c,e0,00,00,5d,e0,00,00,44,00,00,00,1d,00,00,00,38,00,00,00,1d,e0,00,00,38,e0,00,00,00,00

3. Dosya> Kaydet'e tıklayın, funduszeue.info adını verin ve Tamam'a tıklayın (Masaüstüne kaydet);
4. funduszeue.info sağ tıklayın ve Birleştir'i seçin;
5. Tamam> Evet> Evet'e tıklayın.
6. Sistemi yeniden başlatın.

Davranış devam ederse, sonraki yönteme geçin.

Yöntem 3
1. Windows + C tuşlarına basın ve Ayarlar'a tıklayın.
2. Bilgisayar ayarlarını değiştir'e tıklayın.
3. Erişim Kolaylığı'nın tıklayın.
4. Klavye'ye tıklayın.
5. Yapışkan Tuşları devre dışı bırakın.
6. Tuşların düzgün çalışarak çalıştığından emin olun.

Yöntem 4
Klavye sürücüsünü kaldırın:

1. Windows + X tuşlarına aynı anda basın;
2. Cihaz Yöneticisi seçeneğine tıklayın;
3. Klavyeler'i gösteren oka tıklayın;
4. Yüklü cihaza sağ tıklayın ve kaldır'a tıklayın;
5. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Yöntem 5
Kullanıcınız bozulmuş olabilir. Sorunun devam edip etmediğini görmek için yeni bir hesap oluşturun.

Windows + R tuşlarına basın;
Netplwiz yazın ve Tamam'a basın;
Ekle seçeneğine tıklayın;
Microsoft hesabı olmadan oturum aç seçeneğini belirleyin;
Bu profil için bir ad ve parola seçin ve bundan sonra sonraki adımlara geçin;
Yeni profil oluşturulduktan sonra, Kullanıcı Hesapları ekranına geri dönün, kullanıcınıza ve ardından Özellikler'e tıklayın. Grup Üyeliği sekmesini seçin;
Profili Yönetici olarak işaretleyin ve Tamam'ı tıklatın.
Yeni hesapla oturum açın. Sorun çözülürse, dosyaları eski hesaptan kopyalayıp yeni hesaba yapıştırın (Dosya Gezgini'ne git> Bu bilgisayar> C:> Kullanıcı> kullanıcı klasörü).

Haberleri bekliyorum.

Bu prosedürler size herhangi bir şekilde yardımcı olduysa, lütfen "Sorunumu çözdüm" e tıklayın ve ayrıca cevap olarak işaretleyin, böylece diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

İhtiyacınız olan her şey için her zaman hazır olacağız!

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Yöntem 1
Klavye giriş yönteminizin diliniz için doğru düzende yapılandırıldığından emin olun.

Giriş yöntemim doğru eminim.

Yöntem 2
1. Windows + Q tuşlarına basın ve CMD yazın;
2. Yönetici Olarak Çalıştır'a sağ tıklayın;
3. Aşağıdaki komutları yapıştırın:

REG DELETE "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout" /V "ScanCode map" /F
REG DELETE "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer" /v "NoWinKeys" /F

Bu kısımda hata veriyor ve ekran görüntüsü almak için ''prt sc sysrq'' tuşunun çalışmadığını da farkettim şu an.

CMD hata mesajı : ERROR : The system was unable to find the specfied registry key of value.

Yöntem 3
1. Windows + C tuşlarına basın ve Ayarlar'a tıklayın.
2. Bilgisayar ayarlarını değiştir'e tıklayın.
3. Erişim Kolaylığı'nın tıklayın.
4. Klavye'ye tıklayın.
5. Yapışkan Tuşları devre dışı bırakın.
6. Tuşların düzgün çalışarak çalıştığından emin olun.

Yapışkan tuşlar devre dışı yaptım zaten devre dışıydı etkinleştirip tekrar devre dışı bıraktım.

Yöntem 4
Klavye sürücüsünü kaldırın:

1. Windows + X tuşlarına aynı anda basın;
2. Cihaz Yöneticisi seçeneğine tıklayın;
3. Klavyeler'i gösteren oka tıklayın;
4. Yüklü cihaza sağ tıklayın ve kaldır'a tıklayın;
5. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Bunu zaten bir kaç kez denedim. Hatta windows 10 güncellesini kaldırıp tekrar yükledim.

Not: Bu sorun güncellemeden sonra oldu.

Yöntem 5
Kullanıcınız bozulmuş olabilir. Sorunun devam edip etmediğini görmek için yeni bir hesap oluşturun.

Windows + R tuşlarına basın;
Netplwiz yazın ve Tamam'a basın;
Ekle seçeneğine tıklayın;
Microsoft hesabı olmadan oturum aç seçeneğini belirleyin;
Bu profil için bir ad ve parola seçin ve bundan sonra sonraki adımlara geçin;
Yeni profil oluşturulduktan sonra, Kullanıcı Hesapları ekranına geri dönün, kullanıcınıza ve ardından Özellikler'e tıklayın. Grup Üyeliği sekmesini seçin;
Profili Yönetici olarak işaretleyin ve Tamam'ı tıklatın.
Yeni hesapla oturum açın. Sorun çözülürse, dosyaları eski hesaptan kopyalayıp yeni hesaba yapıştırın (Dosya Gezgini'ne git> Bu bilgisayar> C:> Kullanıcı> kullanıcı klasörü).

Bunu yaptığımda size tekrar geri dönüş sağlayacağım henüz denemedim.

2 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Kullanıcılarımıza yardımcı olmak için çeviri hizmeti kullanmaktayız. Lütfen dil bilgisi hatalarını affedin.

Sorun değil, haber bekliyorum.

Malesef sorun 5. Adımda da düzelmedi donanımsal olmasından şüpheliyim ilgniz için teşekkürler.

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Başka bir klavyeyle zaten test ettiyseniz ve aynı sorun devam ederse lütfen bana bildirin?

Başka bir klavyeyle zaten test ettiyseniz ve aynı sorun devam ederse lütfen bana bildirin?

Laptop kullanıyorum asus klb marka harıcı logıtec marka klavye ıle denedım çalışıyor.

Sorun başka bir klavyede bile devam ediyor mu?

Klavyede bazı tuşlar &#;alışmıyor (&#;&#;z&#;ld&#;)

Yabancı siteleri bir araştırdım  Asus c ile ilgili klavye sorunu var mı, genel bir sorun veya sizin bahsettiğiniz klavyede bazı tuşların çalışmaması gibi bir sorun var mı gibi.  Herhangi bir soruna rastlamadım. 

Anlattıklarınız Temmuz'un dediklerini destekler nitelikte. Klavyede bazı tuşların çalışmamasının sebebi muhtemelen klavyenizde oluşan donanımsal bir sorun. Sadece bahsettiğiniz senaryoya denk gelmiş olabilir.

Buguna kadar ki tecrubeme dayanarak klavyede çalışmayan tuşların Bios veya yazılımla alakalı olduğuna hiç denk gelmedim.

Asus web sitesinden  Asus c bios güncellemelerini kontrol ettim. Hiç birinde klavye ile ilgili bir düzeltme söz konusu değil. Bios güncellemesi de işinize yaramaz.

Bios'tan klavye'yi açma fikri zaten saçma sizde enter gibi bir kaç tuş çalışmıyor. Bios da böyle bir seçenek zaten yok.

Teknik servise göndermeniz en doğru yöntem. Büyük ihtimalle klavyenizi değiştirirler.

Bu yazımızda bir bilgisayar kullanıcısının merakla beklediği Laptop Klavye Bazı Tuşlar Çalışmıyor Neden Olur?, Laptop Klavyede bazı Tuşlar Çalışmıyor?, Laptop Klavye Tuşları Basmıyor Nasıl Düzelir?, Lenovo Laptop Klavyede Bazı Tuşlar Çalışmıyor? sorularını cevapladık.

Laptop Klavye Bazı Tuşlar Çalışmıyor Neden Olur?  sorusunu soran kullanıcıların sayısı bir hayli fazla. Laptop kullanımı insanların genel tercihleri arasında bulunuyor hep taşıması oldukça kolay olmasının yanında tüm işlerinizi de halledebildiğiniz bir bilgisayar olması insanlar için oldukça dikkat çekici ve istek uyandırıcı bir durum bir çok bilgisayar üretici firması laptop üretiminde devrim yaratıcı sonuçlar ortaya çıkarmakta öyle ki bir çok firma ofis bilgisayarı , oyun bilgisayarı gibi sekmentlerde bilgisayarlar üretmekte ve oldukça sevilmekte.

Bu kadar sevilmesinin yanında sorunları da bazen baş ağrıtır cinsten olmakta bu sorunların başında Laptop Klavye Bazı Tuşlar Çalışmıyor Neden Olur? gibi soruların oldukça fazla araştırılması bulunuyor.

Laptop bilgisayarlar oldukça kullanışlı olmasının yanında oldukça hassas bir sisteme sahip olmaları onları biraz kırılgan olmalarına yol açıyor.

Laptop Klavye Bazı Tuşlar Çalışmıyor Neden Olur

Laptop Klavye Bazı Tuşlar Çalışmıyor Neden Olur?

Laptop klavyelerinin neden bazı tuşlarının basmadığı çeşitli sebepler içermektedir bunların başında kötü kullanımdan kaynaklı oluşan sorunlardan meydana gelmektedir.

Tuşların Kırılması Yada Yerinden Çıkması: Laptopların klavyeleri oldukça hassas yapılmaktadır özellikle uzun süreli kullanımlarda sık kullanılan tuşların yerinden çıktığı yada kırıldığı görülmektedir. Yerinden çıkan yada kırılan tuşları değiştirmek yerine yerine tekrar oturtmaya çalışırken zarar veren kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar çok hatta yapıştırmayı deneyenlerin sayısının da oldukça fazla olduğu söylenmektedir. Bu sebepten ötürü klavyenizin düzgün bir şekilde çalışmaması oldukça normaldir.

Klavyede Oluşan Sıvı Teması: Öncelikle bilgisayar başında bir şeyler yemek ve içmek oldukça sevilen aktiviteler içerisinde bulunmakta bu sebepten klavye üzerine dökülen herhangi bir sıvının temizlenmemesi ve sıvının giderilmemesi klavyenizin bazı tuşlarının çalışmamasına nedenolur.

Klavye Sürücülerinin Güncel Olmaması: Klavye sürücüleriniz güncellemesini sık sık takip etmelisiniz takip etmediğiniz taktirde sürüm olarak geri kalan laptop klavyesi düzgün bir şekilde çalışmayacaktır.

NumLk Tuşunun Aktif Olması: Çok küçük bir ihtimal olarak gördüğümüz ancak bilgisayar kullanıma yabancı olan insanların sık sık yaşadığı sorunların başında gelen NumLk tuşunun aktif olması olacaktır. NumLk tuşu laptop klavyenizde bulunan küçük rakam tuşlarının açma yada kapatılması için kullanılan bir tuştur bu sebepten ötürü tuşlarınızın çalışmadığını düşünüyorsanız NumLk tuşunu kapatabilirsiniz.

Yazılım Sorunlarının Bulunması: Laptop klavyesi tuşlarının çalışmama sebeplerinden biriside yazılım bakımında bir şeylerin ters gitmesi olabilir.  Sorun giderici programı açarak bilgisayarda oluşan sorunların tespit edilmesi ve düzeltilmesi sağlanabilir.

Laptop Klavye Tuşları Basmıyor Nasıl Düzelir?

Yazılım Sorunlarının Bulunması:

• Başlat da bulunan arama sekmesine
  • Klavye sorunlarını bul ve düzelt yazın ve çıkan seçeneğe tıklayın
  • Açılan ekranda altta bulunan sonraki butonuna basın ve işlemin sona ermesini bekleyin.

Klavye Sürücülerini Güncellemek:

• Arama Butonuna Aygıt yöneticisi yazın ve tıklayıp giriş yapın
  • Alt kısımda bulunan klavye bölümüne tıklayın
  • 2 klavye çeşidinden 2. klavye seçeneğine farenin sağ butonuna basın
  • Sürücüleri Güncelleştir butonuna sağ tıklayın
  • Sürücüleri otomatik ara butonunu seçin ve dolmasını bekleyin
  • Herhangi bir güncelleme bulduysa eğer kabul edin ve kurun
  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve klavyenizin çalıştığını göreceksiniz.

NumLk Tuşunu Devre Dışı Bırakmak: Bilgisayar klavyesinde sağ üst köşede bulunan NumLk adın verilmiş olan tuşa basarak devre dışı bırakın rakam tuşlarınız çalışacaktır.

Klavyede Oluşan Sıvı Temasının Giderilmesi: Klavyede oluşan sıvı temasının giderildiğinden emin olun eğer çok fazla miktarda sıvı teması bulunuyorsa bilgisayarı çalıştırmadan bir teknik servis ile görüşün.

Eğer teknik servis ile görüş imkanınız bulunmuyorsa bilgisayarınızı pirinç ‘ e yatırmanız ve bir gün boyunca o şekilde kalmasını sağmanız gerekiyor. Pirinç cihazın içerisinde bulunan tüm nemi çekecek ve bilgisayarınızı kurtaracaktır.

Lenovo Laptop Klavyede Bazı Tuşlar Çalışmıyor?

Çalışma stilleri aynı olan laptopların marka değişikliğinde herhangi bir farklılık göstermesi çok mümkün gözükmüyor eğer sizde klavyenizin bazı tuşlarının çalışmadığını düşünüyorsanız yukarıda belirttiğimiz Laptop Klavye Bazı Tuşlar Çalışmıyor Neden Olur? başlığına bakabilir sorunu tespit ettikten sonra Laptop Klavye Tuşları Basmıyor Nasıl Düzelir? başlığının altında bulunan çözüm yöntemleri ile çözüme kavuşabilir ve bilgisayarınızın keyfini sürebilirsiniz.

FacebookTwitterLinkedInTumblrPinterestRedditVKontakteE-Posta ile paylaşYazdır

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası