cubbeli ahmet hoca kaset / Cübbeli'den 'kaset' iddialarına yanıt: Belaltı değil, baldır bacak yok

Cubbeli Ahmet Hoca Kaset

cubbeli ahmet hoca kaset

"Şeyhlik ilan etmeyeceğim, kaseti çıkarmayan melundur" diyen Ünlü, Ustaosmanoğlu'nun söz ettiği kasetlerin Iraklı Şeyh Seyyid Muhammed Accan el Hadid ile çekilen görüntüler olduğunu söyledi. Ünlü, "Kaset konusu belaltı değil. Ustaosmanoğlu diyor ki, ‘Accan’a biat etmişsin.’ Ne alakası var? Şu anda geliyor başka tarikatlar, icazet yazıyorlar. Teberrüken diye usul var. Bende bir çuval var. Eski alimlerden" ifadelerini kullandı.

'CEMAATİ BEN TANITTIM HALK BANA BAKAR'

Ünlü, "Şeyhlik niyetiniz var mı?" sorusunu “Asla! Kendime göre cemaatim var, bunlar tarikat ehli değil ki. Açık, solcu, Alevi, her sınıftan dinleyenim var. Kasetleri çıkarmayan melundur. Allah’ın laneti üzerine olsun. Hepsini çıkart bakalım. Şeyhlik derdim yok ama sanki varmış da kasetler engelliyor imajı veriyor. Ben 28 Şubat’ın cuntasından, FETÖ’den korkmamışım, bundan mı korkacağım?” şeklinde yanıtladı.

İsmailağa cemaatinden dışlandığı yönündeki soruya ise "Dışlanayım. Benim için sorun yok. Onlar işi düşüyor. Geliyor, kapımı aşındırıyorlar. Kazan kaynıyor. Dünya kadar aday çıkmaya hazırlanıyor. Hasan Efendi'yi kabul etmeyen var. Hepsi benden yardım isteyecek. İstiyorlar da zaten. Ama Sadettin böyle konuşurken, sen tepki vermiyorsan, ben ne yapayım? İsmailağa niye sessiz? Ben rolümün arttığını hissediyorum. Bana 20 kere telefon ediyorlar. Mecburlar. Cemaatin yüzde 'ını ben tanıtmışım. Halk bana bakar. Diyorum ki, bu iş düzgün gittikçe destekleyeceğim. FETÖ, dinlerarası diyalog, İBDA işleri girerse yokum." ifadeleriyle yanıt verdi.

Ünlü'nün açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Çık, açıkla" diyecek misiniz?

Kasetleri çıkarmayan melundur. Allah'ın laneti üzerine olsun. Hepsini çıkart bakalım. Şeyhlik derdim yok ama sanki varmış da kasetler engelliyor imajı veriyor. Ben 28 Şubat'ın cuntasından, FETÖ'den korkmamışım, bundan mı korkacağım?

-Endonezya'daki Seyyid Nefel Kaf'ı tanır mısınız?

Tanıyorum. Mübarek zat. Medrese sahibi. Medreseleri gezdik. Adam beni birkaç sene evvel ziyaret etti, sonra vefat etti.

-Bu ülkeden kadınla dönmüşsünüz.

Ne alakası var? FETÖ'nün en güçlü döneminde havaalanından kadınla geliyorsun da, FETÖ nasıl çekmeyecek? Zaten FETÖ beni o işlerden hapse attı. Benim gibi bir adam havaalanından kadınla nasıl gelir? Herkes görüyor. Kahire'de kabir ziyaretlerine gittik. Lübnan'a geçtik. Sohbetler, toplantılar, hepsi belli.

-"Lübnan'dan kadınla döndü" diyor.

İspat etmeyen melundur.

-Mahmut Efendi'nin ne kadar yaşayacağını sordunuz mu?

Annem "Rüya gördüm evladım Mahmut Efendi yaşına kadar yaşayacak" demişti. Ben buna sevindim. Accan'la aramızda bu konu geçmiş olabilir. Kasetlerde baldır bacak yok. Varsa da yayınlasın. Meydan okumazsam, "Şeyhliğin ilan edecekti, kasetlerle durdurdum" diyecek. Ne diye o payeyi vereyim namussuzluğa.

-Kökler Derneği, bildiğim kadarıyla

İBDA/C. Adam hapis yapmış İBDA/C'den. Salih Mirzabeyoğlu'nun adamıydı. Ama soyadı Ustaosmanoğlu olduğu için Accan ile birleşti. Accan da Muhammed Keskin'le. Böyle bir zincirleme.

-Ustaosmanoğlu, İsmailağa'dan mıdır, İBDA/C'den mi?

Onu kendisine sorsunlar. İsmailağa da beyan etsin. "Bizden değil" diyorsa desin. Ben şunu diyorum İsmailağa'ya: Bu adam kimdir? Kim adına konuşuyor? İsmailağa, rabıtayı konuşurken, "Cübbeli geldi, kararı beraber aldık" diye yayınlamayı biliyor. Bunun kendilerinden olmadığını benim mi, onların mı demesi lazım?

'İÇ ÇEKİŞMEDE YOKUM'

-Ustaosmanoğlu, kendi adına mı hareket ediyor?

Biraz derin yerlerin adına hareket ediyor. Ama İsmailağa'nın aleyhine oluyor. Bunun İsmailağa'dan görünmesi, aileden olması yıpratıyor. Adam Mahmut Efendi ile vefatından sonra ruhlar aleminde görüştüğünü söylüyor. Ben iç çekişmede yokum, olmayacağım. Hasan Efendi'den sonrasında bakarım.

-Ne olmalı?

Herkesin ittifakla kabul edeceği, yaşı fazla, kıdemli bir zat seçilirse birliktelik yürür. İhtiraslı kişilere, aile içi, ondan ona olursa bütünlük devam etmez.

-Aile içi derken, şeyhlik babadan oğula, kayınpederden damada olursa

Olursa bizim camiamız bu işe alışık değil.

-Hasan Efendi, "Mahmut Efendi'nin oğluna bıraktım" derse?

Onu diyemez. Çünkü Mahmut Efendi, "Cemaat seçer" dedi. Benim şeyhlik iddiam yok. Gözüm de yok. Hiçbir zaman ilan etmem, etmeyeceğim. Ancak Hasan Efendi'den sonra yaşlı mübarek zatlarla birlik devam eder. O da istişare yoluyla olur.

-Babadan oğula, kayınpederden damada geçmesini tasvip etmiyorsunuz.

Tasvip etmiyorum.

&#;Cübbeli Ahmet&#; olarak bilinen Ünlü&#;den &#;kaset&#; açıklaması

DUVAR - &#;smaila&#;a cemaatine ba&#;l&#; olan ve kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, hakk&#;ndaki kaset iddialar&#;yla ilgili aç&#;klamalarda bulundu. Ünlü, "&#;eyhlik ilan etmeyece&#;im, kaseti ç&#;karmayan melundur" dedi.

Nak&#;ibendi tarikat&#;na ba&#;l&#; '&#;smaila&#;a Cemaati'nin &#;eyhi Mahmut Ustaosmano&#;lu'nun, 23 Haziran'daki ölümünün ard&#;ndan tarikat mensuplar&#; aras&#;ndaki polemik devam ediyor. 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Mahmut Ustaosmano&#;lu'nun ye&#;eni Saadettin Ustaosmano&#;lu'nun kendisi hakk&#;nda ortaya att&#;&#;&#; 'kaset' iddialar&#;n&#; Halk TV'den &#;smail Saymaz'a anlatt&#;.

'P&#;SL&#;KLER&#; BANA TEM&#;ZLET&#;YORSUNUZ'

Saadettin Ustaosmano&#;lu'nun kendisini hedef almas&#;yla ilgili konu&#;an Ünlü, "Bu, &#;smaila&#;a'y&#; zora sokuyor. &#;smaila&#;a sahiplenmedi&#;i halde aç&#;klama yap&#;lmad&#;&#;&#; için &#;smaila&#;a ad&#;na konu&#;uyormu&#; kabul ediliyor" dedi. "&#;smaila&#;a ad&#;na konu&#;muyor mu?" sorusunu yan&#;tlayan Ünü, "Konu&#;muyor ama &#;smaila&#;a tutu&#;tu. Bana geliyorlar. Karde&#;im, temsilciniz de&#;ilim. Hem hiçbir i&#;te yokum, hem rey hakk&#;m yok. Ondan sonra pislikleri bana temizletiyorsunuz. Ona reddiye, buna reddiye! Bedellerini ödemi&#; adam&#;m. Daha yapamam. Mahmut Efendi'nin hayat&#;na benzemez. 'Yönetin' diyorum. Ben kenarday&#;m. Bu da '&#;eyhli&#;ini ilan et. Etmezsen kasetler var' diyor" ifadelerini kulland&#;.

Saymaz'&#;n "Kasetler derken neyi kastediyor?" sorusuna cevap veren Ünlü, "Accan (Irakl&#; &#;eyh Seyyid Muhammed Accan el Hadid) çekmi&#;. Bundan sene evvel ben Accan ile iyiyken Kaset konusu belalt&#; de&#;il. Ustaosmano&#;lu diyor ki, 'Accan'a biat etmi&#;sin.' Ne alakas&#; var? &#;u anda geliyor ba&#;ka tarikatlar, icazet yaz&#;yorlar. Teberrüken diye usul var. Bende bir çuval var. Eski alimlerden Ona biat etmedim. Adam Nak&#;i de&#;il ki. Kadirilikten, R&#;failikten yaz&#; yazm&#;&#;. Sap&#;k oldu&#;unu bilince y&#;rtt&#;m. Bunu söylüyor. &#;cazetin herhalde kaseti var. Bir de Mahmut Efendi'ye "Kabrim türbe olur mu?" demi&#;im. Yahu, ben sakal-&#; &#;erifi (Hazreti Muhammed'in bir sakal&#;) a&#;z&#;ma koydurursam, efendimizden parça ile gömülsem Azaptan korkuma söylüyorum" diye konu&#;tu.

Ünlü'nün Saymaz'a verdi&#;i yan&#;tlar &#;öyle:

"&#;eyhlik niyetiniz var m&#;?

Asla! Kendime göre cemaatim var, bunlar tarikat ehli de&#;il ki. Aç&#;k, solcu, Alevi, her s&#;n&#;ftan dinleyenim var.

"Ç&#;k, aç&#;kla" diyecek misiniz?

Kasetleri ç&#;karmayan melundur. Allah'&#;n laneti üzerine olsun. Hepsini ç&#;kart bakal&#;m. &#;eyhlik derdim yok ama sanki varm&#;&#; da kasetler engelliyor imaj&#; veriyor. Ben 28 &#;ubat'&#;n cuntas&#;ndan, FETÖ'den korkmam&#;&#;&#;m, bundan m&#; korkaca&#;&#;m?

Endonezya'daki Seyyid Nefel Kaf'&#; tan&#;r m&#;s&#;n&#;z?

Tan&#;yorum. Mübarek zat. Medrese sahibi. Medreseleri gezdik. Adam beni birkaç sene evvel ziyaret etti, sonra vefat etti.

Bu ülkeden kad&#;nla dönmü&#;sünüz.

Ne alakas&#; var? FETÖ'nün en güçlü döneminde havaalan&#;ndan kad&#;nla geliyorsun da, FETÖ nas&#;l çekmeyecek? Zaten FETÖ beni o i&#;lerden hapse att&#;. Benim gibi bir adam havaalan&#;ndan kad&#;nla nas&#;l gelir? Herkes görüyor. Kahire'de kabir ziyaretlerine gittik. Lübnan'a geçtik. Sohbetler, toplant&#;lar, hepsi belli.

"Lübnan'dan kad&#;nla döndü" diyor.

&#;spat etmeyen melundur.

Ustaosmano&#;lu, &#;smaila&#;a'dan m&#;d&#;r, &#;BDA/C'den mi?

Onu kendisine sorsunlar. &#;smaila&#;a da beyan etsin. "Bizden de&#;il" diyorsa desin. Ben &#;unu diyorum &#;smaila&#;a'ya: Bu adam kimdir? Kim ad&#;na konu&#;uyor? &#;smaila&#;a, rab&#;tay&#; konu&#;urken, "Cübbeli geldi, karar&#; beraber ald&#;k" diye yay&#;nlamay&#; biliyor. Bunun kendilerinden olmad&#;&#;&#;n&#; benim mi, onlar&#;n m&#; demesi laz&#;m?

Sanki &#;smaila&#;a'dan d&#;&#;lan&#;yorsunuz.

D&#;&#;lanay&#;m. Benim için sorun yok. Onlar i&#;i dü&#;üyor. Geliyor, kap&#;m&#; a&#;&#;nd&#;r&#;yorlar. Kazan kayn&#;yor. Dünya kadar aday ç&#;kmaya haz&#;rlan&#;yor. Hasan Efendi'yi kabul etmeyen var. Hepsi benden yard&#;m isteyecek. &#;stiyorlar da zaten. Ama Sadettin böyle konu&#;urken, sen tepki vermiyorsan, ben ne yapay&#;m? &#;smaila&#;a niye sessiz? Ben rolümün artt&#;&#;&#;n&#; hissediyorum. Bana 20 kere telefon ediyorlar. Mecburlar. Cemaatin yüzde '&#;n&#; ben tan&#;tm&#;&#;&#;m. Halk bana bakar. Diyorum ki, bu i&#; düzgün gittikçe destekleyece&#;im. FETÖ, dinleraras&#; diyalog, &#;BDA i&#;leri girerse yokum.

Ustaosmano&#;lu, kendi ad&#;na m&#; hareket ediyor?

Biraz derin yerlerin ad&#;na hareket ediyor. Ama &#;smaila&#;a'n&#;n aleyhine oluyor. Bunun &#;smaila&#;a'dan görünmesi, aileden olmas&#; y&#;prat&#;yor. Adam Mahmut Efendi ile vefat&#;ndan sonra ruhlar aleminde görü&#;tü&#;ünü söylüyor. Ben iç çeki&#;mede yokum, olmayaca&#;&#;m. Hasan Efendi'den sonras&#;nda bakar&#;m.

Ne olmal&#;?

Herkesin ittifakla kabul edece&#;i, ya&#;&#; fazla, k&#;demli bir zat seçilirse birliktelik yürür. &#;htirasl&#; ki&#;ilere, aile içi, ondan ona olursa bütünlük devam etmez.

Aile içi derken, &#;eyhlik babadan o&#;ula, kay&#;npederden damada olursa

Olursa bizim camiam&#;z bu i&#;e al&#;&#;&#;k de&#;il.

Hasan Efendi, "Mahmut Efendi'nin o&#;luna b&#;rakt&#;m" derse?

Onu diyemez. Çünkü Mahmut Efendi, "Cemaat seçer" dedi. Benim &#;eyhlik iddiam yok. Gözüm de yok. Hiçbir zaman ilan etmem, etmeyece&#;im. Ancak Hasan Efendi'den sonra ya&#;l&#; mübarek zatlarla birlik devam eder. O da isti&#;are yoluyla olur.

Babadan o&#;ula, kay&#;npederden damada geçmesini tasvip etmiyorsunuz.

Tasvip etmiyorum." (HABER MERKEZ&#;)

Cübbeli Ahmet Hoca kaset tehdidine rest çekti: Kasetleri çıkarmayan melundur, Allah'ın laneti üzerine olsun

Nakşibendi tarikatına bağlı 'İsmailağa Cemaati'nin şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu'nun 23 Haziran'daki ölümünün ardından tarikat mensupları arasında liderlik çatışmaları başladı.

HER ŞEY "SU DÖKTÜRMEDİLER" SÖZLERİYLE BAŞLADI

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, cemaat içinde engellendiğini belirtip "Efendi Hazretlerimize bir bardak, bakraç cenaze şerefisine su bile döktürmediler" diyerek tepki göstermişti.

"SENİNLE Mİ UĞRAŞACAKTIK?"

Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yeğeni Saadettin Ustaosmanoğlu ise Cübbeli Ahmet'in iddialarına Youtube'da yayınladığı 4 saatlik video ile yanıt verdi. Ustaosmanoğlu, yaptığı açıklamada "Sen cenazeye su dökmeye gelsen Show TV'yle geleceksin. Seninle mi uğraşacaktık. Basit bir derse giriyorsun külliyede, Show TV orada" ifadelerine yer verdi.

"ŞEYHLİĞİNİ İLAN ET DE KASETLERİNİ PATLATALIM"

Açıklamasının devamında Cübbeli Ahmet'e yönelik eleştirilerini sertleştiren Ustaosmanoğlu, "Cübbeli Ahmet Mahmut'un ülkeler arası maceraları. Filmin kendisini daha piyasaya sürmedik. Bunlar daha fragman" diyen Ustaosmanoğlu, "Endonezya'dan başlayalım mı? Mısır, Lübnan, İran Film ortaya çıktığında bütün şalterlerin atacak zaten. Erkeksen şeyhliğini ilan et. Çok meraklısın çünkü. İlan et de kasetlerini patlatalım. Hadi buyur" şeklinde konuştu.

CÜBBELİ'DEN YANIT: ŞEYHLİK DERDİM YOK

Bu kaset tehdidi sonrası gözlerin çevrildiği Cübbeli Ahmet Hoca, sessizliğini bozdu. İsmail Saymaz'a konuşan Cübbeli, "Kasetleri çıkarmayan melundur. Allah'ın laneti üzerine olsun. Hepsini çıkart bakalım. Şeyhlik derdim yok ama sanki varmış da kasetler engelliyor imajı veriyor. Ben 28 Şubat'ın cuntasından, FETÖ'den korkmamışım, bundan mı korkacağım?" dedi.

"DIŞLANIYOR MUSUNUZ?" SORUSUNA YANIT

"İsmailağa'dan dışlanıyor musunuz?" sorusuna da yanıt veren Cübbeli, "Ben rolümün arttığını hissediyorum. Bana 20 kere telefon ediyorlar. Mecburlar. Cemaatin yüzde 'ını ben tanıtmışım. Halk bana bakar. Diyorum ki, bu iş düzgün gittikçe destekleyeceğim" ifadelerini kullandı.

Cübbeli Ahmet Hoca'dan dikkat çeken evlilik tüyoları: 'En büyük mesele yatak meselesi'Cübbeli Ahmet Hoca'dan dikkat çeken evlilik tüyoları: 'En büyük mesele yatak meselesi'

Son Dakika›Güncel›Cübbeli Ahmet Hoca kaset tehdidine rest çekti: Kasetleri çıkarmayan melundur, Allah'ın laneti üzerine olsun - Son Dakika

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası