ilkim anaokulu / Özel İlkim Anaokulu - Zingat

Ilkim Anaokulu

ilkim anaokulu

How to get to Menderes Özel İlkim Anaokulu in Gaziemir by Bus, Train or Metro?

Public Transit to Menderes Özel İlkim Anaokulu in Gaziemir

Wondering how to get to Menderes Özel İlkim Anaokulu in Gaziemir, Turkey? Moovit helps you find the best way to get to Menderes Özel İlkim Anaokulu with step-by-step directions from the nearest public transit station.

Moovit provides free maps and live directions to help you navigate through your city. View schedules, routes, timetables, and find out how long does it take to get to Menderes Özel İlkim Anaokulu in real time.

Looking for the nearest stop or station to Menderes Özel İlkim Anaokulu? Check out this list of stops closest to your destination: Hava Teknik Okulu; Sarnıç Dere.

BusTrain:MENEMEN-CUMAOVASI

Want to see if there’s another route that gets you there at an earlier time? Moovit helps you find alternative routes or times. Get directions from and directions to Menderes Özel İlkim Anaokulu easily from the Moovit App or Website.

We make riding to Menderes Özel İlkim Anaokulu easy, which is why over million users, including users in Gaziemir, trust Moovit as the best app for public transit. You don’t need to download an individual bus app or train app, Moovit is your all-in-one transit app that helps you find the best bus time or train time available.

For information on prices of Bus, Train and Metro, costs and ride fares to Menderes Özel İlkim Anaokulu, please check the Moovit app.

Use the app to navigate to popular places including to the airport, hospital, stadium, grocery store, mall, coffee shop, school, college, and university.

Menderes Özel İlkim Anaokulu Address: Atatürk Caddesi, Fatih, İzmir street in Gaziemir

Ä°lkim Anaokulu

Ä°lkim Anaokulu

Ä°lkim Anaokulu, Naci Özonay ve Filiz Özonay’ın eğitim alanındaki birikimlerini, tecrübelerini ve deneyimlerini dünyanın ve ülkemizin geleceği olan çocuklarla ve değerli anne babalarla paylaşmak amacıyla kurmuş oldukları okulöncesi eğitim kurumudur.

Ä°lkim Anaokulu Misyonu;

Yapılmış olan bilimsel araştırmalara göre öğrenme doğumdan itibaren başlamakta ve beynin en hızlı değişim ve dönüşümünün de ilk yıllarda gerçekleştiği kanıtlamıştır. 

En değerli varlıklar olan,  çocukların gelecekteki yaşamlarını belirleyebilecek olan eğitim alanındaki ilk adımı atma yolundaki yolculuklarını doğru bir başlangıç ile atabilmelerini sağlamak, en önce anne babalar sonrasında da iyi tercih yapılmış olan eğitim kurumuna düşmektedir.

Ä°lginizi Çekebilir: Kıvılcım Anaokulu

Anne ve babaların okulöncesi eğitim kurumunun önderliğinde hareket ederek dünyanın ve ülkemizin geleceği olan çocuklara önce insan olarak, daha sonra da spor, sanat ve akademik alanlarında ilk adımlarındaki eğitimlerinin doğru verilmesi oldukça büyük bir önem taşımaktadır. bu nedenle Ä°lkim Anaokulu olarak çocukların geleceğin yarınları olduğunun bilinci ile okulöncesi eğitim programları uygulamaktadır.

Ä°lkim Anaokulu Vizyonu;

Misyonlarına ulaşabilmek için hedefler koyabilmede değerli annelere, babalara ve çocuklara yardımcı olabilmek ve onlara en iyi şekilde rehberlik edebilmektir.

İlkim Anaokulu Eğitim Anlayışı

Ä°lk doğdukları andan itibaren çok güçlü bir öğrenme becerisi ile dünyaya gelmekte olan çocuklara, bu öğrenme becerilerine paralel bir eğitim yöntemi sunabilmek, eğitim felsefelerinin temelini oluşturmaktadır.

Temel hedefleri, çocukları; özdenetim sahibi, kendi haklarına ve başkalarının haklarına saygılı, karşılaştığı problemlere alternatif çözümler üretebilen, girişimci, araştırmacı, yaratıcı ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen bireyler olarak yetiştirebilmektir. 

Eğitim metotları, Milli Eğitim Bakanlığının okulöncesi eğitim müfredatı doğrultusunda; dünya standartlarındaki okulöncesi eğitimleri yaklaşımlarına dayalı güncel kaynaklar ve araştırmalar ile geliştirilmektedir.

Yaratıcı Müfredat 

-          Çocukların yaratıcı ve kendilerine güvenen birer düşünür olabilmeyi öğrenmelerinde başarıya ulaşabilmeleri için onlara yardım eden en iyi yollardan biri olduğunu ileri sürmektedir. 

-          Eğitimin öncülerinden Similansky, Gardner, Vygotsky,Maslow, Piaget ve Erikson’un  görüşleri ile geliştirilmiştir. 

-          Yaratıcı Program, yaşayarak ve yaparak öğrenme temellerinin üzerine oturtulmuş, çocukların teknoloji, okuryazarlık ve sanat becerilerini geliştirebilen, öğretmenlere aile katılımı, öğrenme süreci, sınıf yönetimi ve çocuk gelişimi gibi konularda kaynaklar sağlayabilen proje tabanlı araştırmaların değerlendirildiği bir programdır. 

-          Yaratıcı Müfredatta;  bahçe eğitimi, teknoloji, müzik ve hareket, kum ve su, keşfetme, kütüphane, sanat. Oyuncaklar ve oyun, dramatik oyunlar ve bloklar gibi farklı ilgi alanları yer almaktadır. Tüm alanlarda yaş gruplarına uygun ve çeşitli öğrenme materyalleri bulunmaktadır.

Proje Tabanlı Öğrenme 

-          Proje tabanlı öğrenme, kendi öğrenmelerinin sorumluluklarını üstlenebilmiş, özgün bireyler yetiştirebilmeyi ve bunu gerçekleştirebilecek öğrenme süreçlerini öngörmektedir. 

-          Projeler, çocukların öğrenilmeye değer bir konu hakkında derinlemesine araştırma yürüttükleri,  merak ettikleri , sosyal, akademik ve hayat becerilerini birlikte ele almakta olan bir öğretim modelidir. 

-          Ele alınmakta olan konular, hem yaşamlarında anlamları olduğu hem de çocuklar ilgilendiği için seçilerek her ay keşfe değer bir konu üzerinde çalışılmaya özen gösterilmektedir. 

-          Projeler  beyin fırtınası (başlangıç) , inceleme ve geliştirme  (araştırma)ve dökümantasyon  (sonuçlandırma) aşamalarından oluşmaktadır.

Ä°lginizi Çekebilir: Uyanış Anaokulu

STEM

-          STEM eğitimleri, Fen (Science), Teknoloji (Technology), Mühendislik (Engineering) ve Matematik (Mathematics) sözcüklerinden meydana gelen; dört önemli disiplin şeklinin bir araya getirilmesi ile oluşturulan bir öğretim modelidir.

-          Doğanın içinde bulunmakta olan bilgilerin günlük yaşamda kullanılmasını sağlayan, bilişsel süreçleri kullanabilmeyi hedef almakta olan bir eğitim modelidir. 

-          Eğitim modeli, çocuklara henüz küçük yaşlarda yaratıcılık ve problem çözme eleştirel düşünme yetileri aktararak, toplumun sorumluluk ve üretkenlik becerilerini artırabilmeyi hedeflemektedir.

Eğitim ortamlarının Loose Parts Play felsefesine göre yapılandırılmasına özen göstermektedirler.

Loose Parts Play yani Serbest Oyun Materyalleri, yer değiştiren, tasarlanan, tasarlandıktan sonra yeniden parçalara ayrılan ve tekrar değişik biçimlerde tasarlanmasında bir engel bulunmayan, yaratıcılığa teşvik eden, çok sayıda sentetik ve doğal malzemenin bir arada kullanılmasıyla oynanan oyun ve materyallerden oluşturulmuş eğitim ortamı felsefesine denilmektedir.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası