iskenderun belediyesi hangi parti 2023 / İskenderun'da AK Partili başkana tepki: '9 gün sonra geliyor'

Iskenderun Belediyesi Hangi Parti 2023

iskenderun belediyesi hangi parti 2023

Hatay’da köylerin en büyük ihtiyaçlarından biri çadır

Hatay, Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından en çok etkilenen şehirlerden biri oldu. 1 milyon bin nüfusa sahip kentte en çok hasar, merkez ilçe Antakya'da oluştu. Kentteki hasar, Asi Nehri'nin kenarındaki Atatürk Meydanı'nda havadan görüntülendi. Enkaz çalışmaları halen sürürken köylerden çadır talebi geldi.

Kaynak, DHA

Hatay, Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından en çok etkilenen şehirlerden biri oldu. 1 milyon bin nüfusa sahip kentte en çok hasar, merkez ilçe Antakya'da oluştu. Kentteki hasar, Asi Nehri'nin kenarındaki Atatürk Meydanı'nda havadan görüntülendi.

Enkaz çalışmaları halen sürürken köylerden çadır talebi geldi.

Hatay’ın 15 ilçesi ve yüzlerce köyü bulunuyor.

Habertürk’e konuşan muhtarlar çadırlara ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Habertürk’e konuşan Belen ilçesi Benlidere Muhtarı Murat Başaran, “Çok şükür can kaybımız olmadı. Ama hayvan kaybımız oldu. Ağır hasarlı evlerimiz var. Ekmek dağıtımı yapıldı. İki araba yardım gönderildi. Bizim en çok sorunumuz çadır. Çadırımız yok. Ağır hasar gören evlerde kalanları hasar görmeyen evlere yerleştirdik” dedi.

Diğer yandan Hatayspor ligden çekildiğini açıkladı.

Hatay’ın İskenderun ilçesinde ise yıllık Latin Katolik Kilisesi’nin büyük kısmı yıkıldı.

Cezaevinde firar girişimi sonucunda üç kişi öldü

Adalet Bakanlığı Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Hatay T Tipi Kapalı Cezaevinde bir kısım adli hükümlü ve tutuklunun, yangın çıkartarak firar girişiminde bulunduğunu açıkladı.

Açıklamaya göre 8 Şubat gecesi yaşanan firar girişimi güvenlik güçlerinin müdahalesiyle önlendi.

Hatay'daki cezaevinde müdahale sırasında yaralanan 12 hükümlü ve tutukludan üçü, hastanede hayatını kaybetti.

Arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Hatay'a askeri helikopterlerle Türkiye'nin farklı noktalarından madenciler geldi. Madenciler, çalışma yapacakları alanlara yönlendirildi.

Kaynak, Adalet Bakanlığı (Arşiv)

İskenderun'da deniz seviyesi yükselmişti

Depremlerin ardından Hatay İskenderun'da deniz seviyesi yükseldi. Sahil kesimindeki yollar, meydan ve işyerleri sular altında kaldı. Bulvardaki binalar ve işyerleri risk nedeniyle boşaltıldı.

DHA haberine göre, İskenderun ilçesi Çay Mahallesi'ndeki sahil yolunda deniz seviyesi yükseldi. Mete Aslan Bulvarı'na doğru deniz taştı. Sahil bandında deniz seviyesinin üzerindeki işletmeleri aşan sular, bulvarı geçip sokak ve caddelere ilerledi.

Bulvardaki siteler, banka ve işyerleri tahliye edildi.

İskenderun Kaymakamlığı, hasarlı evlere girilmemesi yönünde ve sahil kesiminde deniz taşması nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı bölge halkını uyardı.

9 Şubat'ta bu suyun çekildiği görüldü.

Vali, izinsiz giriş yapılmamasını istedi

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İskenderun'da Jeneratör ihtiyacının tamamlandığını belirtti ve "İş makinalarında daha iyi durumdayız" dedi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan sosyal medyadan paylaştığı mesajda, yardım faaliyetleri için bölgeye hareket eden gönüllülerin yönetiminde sorunlar yaşandığını, bu nedenle kurumların çalışmalarına katılmak için bölgeye izinsiz gidilmemesini istedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samandağ ilçesindeki arama kurtarma çalışmalarını yerinde inceledi.

Antakya merkezdeki yardım gönüllüsü: Çok az enkazda çalışma var, durum çok fena

Antakya merkezde yardım dağıtımı yapan ve 8 Şubat'ta BBC Türkçe'ye konuşan bir gönüllü, durumu şöyle anlatmıştı:

"Kentin içinde çok yıkık bina var. İnsanların kalacağı yer yok. Çok az çadır var. Köylere hiçbir yardım gitmiyor. Bütün yardımlar merkeze geliyor.

"Yardımlar çok düzensiz ve dengesiz. Anlamsız yere binlerce eşya sokaklara yığılmış durumda. Birçoğu kullanılmıyor. Gereksiz yere tonlarca ekmek geliyor, kontrolsüz ve plansız. Hiçbir görevli, yetkili düzenleme yapmıyor. Herkes kendi inisiyatifiyle bir şeyler yapmaya çalışıyor.

"İnsanlar enkazın başında bekliyor. İçeride canlılar var. Yardım gidemiyor. Çok az enkazda çalışma var. Durum çok fena. Hala enkazlarda yer yer yangın çıkıyor. Antakya merkezde çok bina devrilmiş. İçinde insanlar var."

Belediye Başkanı: İletişim sıkıntısı var

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, depremin ilk günlerinde Hatay'da kurtarma çalışmalarının geç başladığıyla ilgili eleştiriler konusunda Halk TV yayınında şunları söylemişti:

"Burada Büyükşehir daha çok iş makinesi ve itfaiye aracıyla müdahale edebiliyor. Dışarıdan gelenlerin destek vermesi gerekiyor, ilçelerimizin imkanları kısıtlı. Havaalanı kullanılamaz durumda. Gelenler Adana ve Antep'ten gelmek zorunda. Kurtarma ekiplerinin ağır teçhizatları olduğu için karayoluyla gelmeleri gerekiyor. İstanbul'dan gelenler özellikle Bolu'da zorluk çekiyor. Biz iş makineleriyle hızlı kurtarabileceklerimize odaklandık ama tecrübeli profesyonellerin olması gerekiyor."

"Şehir merkezinde ve Hatay'ın belirli bölgelerinde ciddi bir iletişim sıkıntısı var." diyen Savaş, yetkililere ulaşmanın saatler sürebildiğini belirtti.

Savaş, deprem için yeterince tedbir alınmadığını söyledi ve, "Çok şiddetli bir deprem ama daha az hasarla atlatabilirdik" dedi.

Hatay Havalimanı hasarlı, İskenderun Limanı'nda yangın

Depremin ardından Hatay Havalimanı hasar gördü ve uçuşlar iptal edildi. Hatay-Reyhanlı yolunun bir kısmı deprem sırasında yıkıldı.

DHA, İskenderun Limanı’nda henüz belirlenemeyen nedenle konteynerlerde çıkan ve üç gündür devam eden yangının kontrol altına alındığını duyurdu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesaplarından paylaştığı mesajlarda, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinden ekiplerin İskenderun Limanı'ndaki yangın söndürme ve Hatay Havalimanı onarım çalışmalarını yürüttükleri bilgisini paylaştı.

Ancak 8 Şubat'ta İGA Istanbul Airport da Twitter hesabından, "Hatay Havalimanı'na ulaşan ekiplerimiz, deprem felaketi sonrasında kullanılamaz hale gelen pisti en kısa sürede tekrar hazır hale getirmek için onarım çalışmalarına başladı" paylaşımı yapıldı.

Doğalgaz hattında hasar oluştu

Enerji Bakanı Fatih Dönmez depremin ardından 30 trafo merkezinde hasar olduğunu; Antep, Hatay ve Kilis'te kesintilerin söz konusu olduğunu söylemişti.

Dönmez, hastane, aşevleri ve kurumlara enerji sağlamak amacıyla mobil santrallerin bölgeye sevk edildiğini duyurdu.

Hatay'da eğitim ve öğretime iki hafta ara verildi; YÖK de yükseköğretim kurumlarında ikinci bir duyuruya kadar eğitim öğretime ara verildiğini açıkladı.

BOTAŞ deprem nedeniyle Kahramanmaraş-Gaziantep doğalgaz iletim hattında oluşan hasar sonucunda Gaziantep, Hatay ve Kahramanmaraş ve bu illere bağlı bazı ilçelerde doğalgaz akışının durdurulduğunu açıkladı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan: İskenderun ve Antakya'daki devlet hastaneleri yıkıldı

Hatay Valisi Rahmi Doğan depreme ilişkin deprem günü yaptığı açıklamada, "Antakya ve Kırıkhan'da yıkık binalar var. İskenderun'daki ve Antakya'daki devlet hastaneleri yıkıldı. Polisevi de yıkıldı" dedi.

"Şu anda jandarmanın bahçesine bir karargah kurduk, bütün birimleri buraya topladık. Elimizdeki imkanlarla oralara müdahale etmeye çalışıyoruz. Havaalanı pistinde biraz sıkıntı var, uçakların inmesinde problem yaşanıyor. Mevcut imkanlarımızla faaliyetleri koordine ediyoruz. Hayatını kaybedenler var, çok sayıda da yaralımız var" sözlerini ekledi.

Habertürk, İskenderun Devlet Hastanesi'nin yoğun bakım bölümünün bulunduğu 6 katlı A Blok'un tümüyle yıkıldığı bilgisini geçti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeliği'nden geçtiğimiz Mart ayında istifa eden Dr. Taylan Yıldız, kurucusu olduğu İYİ Parti'den istifa ettiğini videolu bir mesajla açıkladı.İSTANBUL (İGFA) - İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeliği'nen geçtiğimiz Mart ayında istifa eden Dr. Taylan Yıldız, kurucus olduğu İYİ Parti'den de istifa etti.

Yıldız, istifasını sosyal medya hesabından yaptığı video paylaşımla duyurdu.

Yıldız, meselesinin kişisel değil sistemsel olduğunu belirterek, "Benim başka bir meselem var: Ankara’nın gençleri duymaması meselesi…" dedi.

“Hangi aday daha çok oy getirir ölçmüyoruz" diyen Yıldız, "Üyelere sorduk diyoruz ancak düşük katılımla ve ceplerdeki isim listeleriyle parti içi demokrasicilik oynuyoruz" ifadesini kullandı.

Seçim döneminde Millet İttifakı'na zarar verme endişesi ile istifa kararını ertelediğini belirten Yıldız, "Artık zaman hassasiyetler üzerinden bekleme değil, bir şey yapma zamanı" dedi ve şöyle devam etti:

"Ne gündeminiz ne değerleriniz ne dertleriniz Ankara düzenindeki sağır kulaklarda karşılık bulmuyor. Bu seçimden sonra şunu anladık ki büyük değişimler için oy vermek yetmiyor. Yeni yollar açmak lazım. Dün dünde kaldı, bugün yeni şeyler söylemek lazım. Ben yıllardır yaptığım gibi siz gençlerin sesi olmaya, sizler için projeler üretmeye, siyasette mücadele etmeye devam edeceğim. Ama mevcut siyasi zihniyetle bu olmayacak. Bu yüzden istifa ediyorum."

Hatırlanacağı gibi Yıldız, 15 Mart tarihinde de Sarıyer ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi üyeliklerinden istifa etmişti

İskenderun Belediyesi hangi parti yönetiyor? İskenderun Belediye Başkanı kim, hangi partiden? İskenderun Belediyesi hangi parti?

İskenderun Belediyesi hangi parti? sorusu araştırılan sorular arasında yer alıyor. Vatandaşların merak ettikleri arasında yer alan İskenderun Belediye Başkanı kim, hangi partiden? İskenderun Belediyesi hangi parti? sorularının yanıtı haberimizde yer alıyor. İşte tüm merak edilenler

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI HANGİ PARTİDEN?

İskenderun Belediye Başkanlığını Fatih Tosyalı yapıyor.

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI KİMDİR?

İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih TOSYALI yılında Hatay'ın İskenderun ilçesinde doğdu. ilk, orta ve lise eğitimini İskenderun'da tamamladı. yılında askerlik görevini Isparta Eğridir'de komando olarak yaptı.

Askerlik görevini yaptıktan sonra, çocukluğunda iş hayatına adım attığı babası merhum Hacı Şerif Tosyalı'nın İskenderun'da ki 9 metrekarelik soba üretimi yapan mütevazı dükkanında çalışmaya devam etti.

Çelik sektöründe bölgesel bir güç olma hedefiyle, yılında abileriyle kurdukları Tosyalı Holding'e bağlı tüm şirketlerde yönetim kurulu üyeliği yaptı.

yılında seçildiği MÜSİAD Hatay Şube Başkanı olarak 12 yıl boyunca, dayanışmayı geliştirmek, birlik ve beraberlik ruhuyla ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişmesine katkıda bulundu.

yılında Slovenya Fahri Konsolosu seçildi.

yılında ise İskenderun Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü yönetim kurulu başkanlığına seçilerek, iki dönemdir görevi başarıyla sürdürüyor. Sosyal sorumluluk projeleriyle eğitime, kültüre ve spora yaptığı devasa yatırımlarla gönüllere dokundu.

Ticari yaşamı boyunca dürüstlüğü ve şeffaflığı şiar edindi.

Bugün ise çok sevdiği, uğuruna yıllarını verdiği, aşkla bağlı olduğu memleketine hizmet etmek için İskenderun Belediye Başkanlığı görevine başladı.

Evli ve 4 çocuk babasıdır.

İskenderun BelediyesiGündemYaşamHaberler

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası