enerya doğalgaz fiyatı / Enerya Konya Gaz Dağıtım A.Ş.

Enerya Doğalgaz Fiyatı

enerya doğalgaz fiyatı

HABERLER

Enerji Günlüğü - EPDK, Enerya Karaman Gaz Dağıtım AŞ’nin perakende satış tarifesinde, ilk 4 kademede artış yaptı; en yüksek tüketim kapasitesine sahip olan 5. kademede ise %28’lik indirime gitti. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Karaman’da hizmet veren, DAG// numaralı lisans sahibi Enerya Karaman Gaz Dağıtım AŞ’nin üçüncü tarife uygulama dönemi perakende satış tarifesini yayınladı. EPDK, daha önce 30 Mayıs tarihinde güncellediği tarifede, ilk 4 kademede %% oranları arasında artış yaptı. 5. kademede ise %28 oranında indirim yapıldı. 

Buna göre Enerya Karaman Gaz’ın yıllık tüketim miktarlarına göre sistem kullanım bedeli üst sınırları ve yapılan fiyat değişimlerinin oranı aşağıdaki gibi listelendi. 

• Kademe 1) 0 – Sm3: 0, TL/Sm3 (%)
  • Kademe 2) – Sm3: 0, TL/Sm3 (%)
  • Kademe 3) – Sm3: 0, TL/Sm3 (%)
  • Kademe 4) – Sm3: 0, TL/Sm3 (%27)
  • Kademe 5) Sm33 ve üzeri: 0, TL/Sm3 (%). 

Yeni tarife 01 Ekim tarihinden itibaren geçerli olacak.

yılı düzenlenmiş varlık tabanı TL olarak bildirilen Enerya Karaman Gaz Dağıtım AŞ’nin 5 yıllık yatırım tavanı tutarları da aşağıdaki gibi açıklandı. 

• TL
  • TL
  • TL
  • TL
  • TL.

Etiketler :enerya, karaman, doğalgaz, yatırım tavanı, üçüncü tarife uygulama dönemi, epdk

Ahlatcı Doğalgaz'dan Enerya Enerji için halka arz başvurusu

Ahlatcı Doğalgaz Dağıtım Enerji ve Yatırım A.Ş. bağlı ortaklığı olan Enerya Enerji Anonim şirketinin halka arzına yönelik olarak başvuru dosyasının hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bilgilendirmede bulundu.

Yapılan açıklamada şirketin yüzde 99,7 oranında bağlı ortaklığı olan Enerya Enerji’nin paylarının halka arz edilebilmesi amacını teminen, kayıtlı sermaye sistemine geçiş ve halka açılma amaçlı esas sözleşme değişikliği için Sermaye Piyasası Kurulu’na 31 Ocak tarihinde yapılan başvurunun onaylandığı 4 Mayıs tarihli özel durum açıklamasıyla duyurulduğu hatırlatıldı.

KAP açıklamasında SPK düzenlemeleri uyarınca hazırlanan taslak izahname ve fon kullanım yeri raporunun da yer aldığı Enerya Enerji’nin halka arz başvuru dosyasının 12 Mayıs tarihinde SPK ve Borsa İstanbul’a eş zamanlı olarak teslim edildiği kaydedildi.

Şirket SPK’ya sunulan halka arz başvuru dosyası içerisinde yer alan taslak izahname ve fon kullanım yeri raporu Enerya Enerji’nin ve aracı kurumlar olan Vakıf Yatırım Menkul Değerler ile Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler’in internet sitelerinde yayımlanacağını belirtti.

Anadolu AjansıAnadolu Ajansı

ANKARA (AA) - Enerya Antalya, Aydın, Denizli ve Erzincan'dan Sorumlu Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukcu, Enerya'nın Antalya'da yılında doğal gaz olan abone sayısını, 10 yılda etkili şebeke yatırımlarıyla bine çıkardıklarını bildirdi.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, Tulukçu, yıllık 4 milyar metreküp gaz hacmi ve 15 bin kilometreye varan doğal gaz şebekesiyle, Türkiye'de doğal gazı yaygınlaştırma çalışmalarının en önemli aktörlerinden biri olduklarını kaydetti.

Türkiye'nin en yaygın ikinci özel doğal gaz dağıtım şirketi olarak 10 şehirde yaklaşık 1,5 milyon aboneye hizmet götürdüklerine işaret eden Tulukcu, 'Son üç yılda şebekemizi yüzde 36 büyüttük. Antalya, hizmet verdiğimiz önemli illerimizden biri. Tüm sektörleri etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid) nedeniyle çalışmalarımız bir miktar yavaşlasa da yeni normalle birlikte hızlandık ve yatırımlarımızı aksatmadan sürdürdük.' değerlendirmesinde bulundu.

Tulukcu, geçen yıl Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı, Serik ve Döşemealtı'nda yeni yatırımlarla Antalya halkını doğal gaz konforuyla buluşturmaya devam ettiklerini aktardı.

Bu çalışmalarda itibarıyla bin aboneye ulaştıklarını kaydeden Tulukcu, şu ifadeleri kullandı:

'Antalya'da yılında 1 mahalle ve abone ile başlayan doğal gaz yolculuğumuz, 10 yılda etkili şebeke yatırımlarıyla bine çıkardık. Enerya olarak önümüzdeki dönemde de Antalya'nın diğer ilçelerinde yeni yatırımlarımızla hizmet sağlayacağız. Salgın süreci nedeniyle abonelerimizin toplu alanlara çıkmadan işlemlerini yürütebilmeleri adına dijital uygulamalarımızı hızla hayata geçirerek kesintisiz hizmet vermeye odaklandık. Antalya'da sıcak iklimi nedeniyle alternatif ısınma kaynakları daha fazla tercih ediliyordu ancak bilgilendirme çalışmalarımız doğrultusunda doğal gazın tüm faydalarını Antalyalılar da yaşamaya başladı.'

- Doğal gazla ev ekonomisine katkı

Tulukcu, tüm dünyada en güvenli yakıt olarak kabul edilen doğal gazın alternatif ısınma türlerine göre ev ekonomisine ciddi anlamda destek olduğunu vurguladı.

Doğal gazlı bir kombinin bir mekanın tümünü eşit sıcaklıkta ısıttığı için diğer ısınma türlerine göre çok daha avantajlı olduğunun altını çizen Tulukcu, şunları kaydetti:

'Doğal gazlı bir kombi bir mekanın tümünü eşit sıcaklıkta ısıttığı için diğer ısınma türlerine göre çok daha avantajlı. Diğer alternatif ısınma yöntemlerine kıyasla, 4 kişilik bir ailenin metrekarelik bir evde yaşadığını ve ortalama yıllık metreküp doğal gaz kullandığını varsayarsak, Antalyalılar doğal gaz kullanımıyla yılda ortalama 2 bin lira tasarruf edebiliyor. Doğal gaz dönüşüm kredisi kullananlar bu rakamı ,5 yılda telafi edebilirler.'

Tulukcu, VakıfBank ile doğal gaz dönüşümü yaptırmak isteyenlere özel, 15 bin liraya varan bireysel kredi kampanyası başlattıkları bilgisini de paylaştı.

Erzincan’da doğalgaza zam! Ne zaman geçerli olacağı tarih belli oldu

EPDK, Erzincan ilinde hizmet veren DAG// numaralı lisans sahibi Enerya Erzincan Gaz Dağıtım AŞ’nin üçüncü tarife uygulama dönemi perakende satış tarifesini yayınladı. EPDK, bundan önce 18 Temmuz tarihinde güncellediği tarifede, tüketim kapasitesi kademelerine göre değişen oranlarda güncellemeler yaptı. 2. kademede %'luk artış yapan EPDK, 5. Kademedeki fiyatı % oranında arttırdı.

GEÇERLİ OLACAĞI TARİH BELLİ OLDU

Buna göre Enerya Erzincan Gaz’ın yıllık tüketim miktarlarına göre sistem kullanım bedeli üst sınırları ve yapılan düzenlemelerin oranı aşağıdaki gibi sıralandı:

Kademe 1) 0 - Sm3: 1, TL/Sm3 (%)Kademe 2) - Sm3: 0, TL/Sm3 (%)Kademe 3) - Sm3: 0, TL/Sm3 (%)Kademe 4) - Sm3: 0, TL/Sm3 (%)Kademe 5) Sm3 ve üzeri: 0, TL/Sm3 (%). 

Yeni tarife 01 Kasım tarihinden itibaren geçerli olacak.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir