samiha ayverdi anadolu lisesi / İSTANBUL / ZEYTİNBURNU - Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi

Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi

samiha ayverdi anadolu lisesi

kaynağı değiştir]

1991-1992 eğitim öğretim yılında iki hazırlık sınıfı olarak Fatih Vatan Lisesi bünyesinde açılmıştır. Aynı anda, Vatan Lisesi bahçesinde ek bina inşaatı devam ediyordu. 1992-1993 yılında ek binada eğitime başlanmıştır ve Ekim ayında binanın keşfi yapılarak ayrı bir okul haline getirilmesine karar verilmiştir. Okul İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan arsaya Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılmıştır. Okul adını Vatan Caddesi'nden almış ve adı Vatan Anadolu Lisesi olmuştur. Okula atanan ilk müdür Hasan Doğan görevini 1997-1998 yıllarına kadar devam ettirmiştir. Daha sonra 1998-1999'da atanan Melek Kuyucu ise 2005-2006 yılına kadar bu göreve devam etmiş ve 2006-2007 yılında görevi Zeki Baki Uzun'a teslim etmiştir. Vatan Anadolu Lisesi döneminde ise en önemli olarak görülen "hey hey hey kültür abidesi hey hey hey vatan anadolu lisesi" temalı marşıyla resmi bayram geçit törenlerinde gönüllerde taht kurmuştur

Okul, 1997-1998 döneminde 80 mezun ile ilk mezunlarını vermiş ve ÖSYM başarısı %80 olmuştur. 1998-1999 döneminde 160 mezun veren okulun ÖSYM başarısı %85 olmuştur. 1999-2000 döneminde 117 mezun veren okulun ÖSYM başarısı %77 olmuştur. 2000-2001 de ise 118 mezun veren okulun ÖSYM başarısı yine %87 olmuştur.[1]

Okulun 2007 Öğrenci Seçme Sınavı'ndaki başarısı, öğrencilerin %75'inin düzey açısından üst seviyelerde olan üniversitelere girmesi şeklinde gelişmiştir.Okulun adının değişmesinden dolayı pek iyi tanınmamaktadır. Okul, Fransa'da Shell Eco Marathon'da Türkiye'yi temsil eden 8 okuldan biridir.[2] Ayrıca Kazakistan'da yapılan Matematik Olimpiyatlarında da Türkiye'yi temsil etmiştir. Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi 2008 ÖSS başarısını %89 ya çıkarmıştır.Okulun 2008 OKS Tercih Yükseltme Taban Puanı 453,521 olmuştur.[3] Okulun 2009 SBS Tercih Yükseltme Taban Puanı 458,086 olmuştur.[1]

Sosyal Faaliyetler[değiştir

Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi

Vizyon: Evrensel eğitim-öğretim ilkeleri doğrultusunda her zaman ve her yerde başarılı olacak donanıma sahip, etkili, nitelikli, inisiyatif kullanabilen, demokrasiyi özümsemiş bireyler yetiştirebilecek kurumsal kimliğe sahip, sosyal ve kültürel etkinliklerde öncü, bu nitelikleriyle İstanbul ve Türkiye içinde tanınan, örnek alınan bir eğitim kurumu olmaktır.

Misyon: Biz, öğrencilerimizin kişisel niteliklerini dikkate alarak öğrenmelerini sağlamak, başarılarını artırarak Türkiye’nin en iyi üniversitelerine yerleşecek ve kendilerini gerçekleştirebilecek akademik donanıma sahip hale getirmek, milli ve mânevi değerlerini yaşayan, yaşatan, özgüveni yüksek, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilen, çağının gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmış, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kurabilecek davranışlar benimsemiş, bireyler yetiştirmek için varız.

Başarılar: TEMEL İLKE VE DEĞERLERİMİZ • Türk millî eğitimin amaçları doğrultusunda, milletimizin millî ve ahlakî değerlerini benimseriz. • İnsan sevgisi, dürüstlük, çalışkanlığı ve çevre duyarlılığı esas alırız. • Ben” yerine “Biz” anlayışına önem veririz. • Eğitim- öğretim faaliyetlerini yürütürken öğrenci merkezli eğitimi esas alırız. • Doğru ve etkili bir iletişimin eğitimde başarıyı arttıracağına, öğrencilerinin öğrenmeyi öğrenmelerinin öncelikli olduğuna, yaşayarak öğrenmenin önemine inanırız. • Sosyal etkinlikler konusunda gösterdiğimiz özenle öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmelerini, kendilerini birey olarak tanımalarını ve topluma karşı sorumluluklarının bilincine varmalarını temel eğitim ilkesi olarak kabul ederiz.

Pansiyon Bilgileri:
Saatler: Saatler: Toplanma: 8.00 Sabah Dersleri 8.20-12.20 Dersin Başalaması: 8.20 Öğle Arası: 12.20-13.00 Öğleden Sonra Dersleri: 13.00-15.15
Isınma: Doğalgaz/Kalorifer
Bağlantı: Yok
Yabancı Dil: İngilizce Almanca
Servis Bilgisi: Servis Bilgisi: Okulumuzda Avrupa bölgesi içinde servis hizmeti verilmektedir.
Taban-Tavan Puan Bilgileri: Rehberlik menüsünden "Kontenjan Ve Yüzdelik Dilimler" alt menüsünü inceleyiniz.
Okulun Sınav Başarı Durumu: Rehberlik menüsünden " SAAL YGS-LYS İstatistiklerini" ve Üniversite Başarılarımız menüsünü inceleyiniz.
Sınavala Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi: Rehberlik menüsünden " SAAL YGS-LYS İstatistiklerini" ve Üniversite Başarılarımız menüsünü inceleyiniz.
Sportif Etkinlikler: Etkinlik Fotoğraflarımız menüsünü inceleyiniz.
Bilimsel Etkinlikler: Etkinlik Fotoğraflarımız menüsünü inceleyiniz.
Proje Çalışmaları: "Projelerimiz" menüsünü inceleyiniz.
Yurtdışı Proje Faaliyetleri: "Projelerimiz" menüsünü inceleyiniz.
Kontenjan Bilgileri: Almanca 90 İngilizce 120

Telefon - 0212 631 23 88

Belgegeçer - (212) 531 0838

Eposta - Göndermek için tıklayınız

WEB - https://samihaayverdi.meb.k12.tr

Adres - Maltepe Mahallesi, Askeri Fırın Sk. No 6/1, 34010 Zeytinburnu/İstanbul

Öğretmen :56

Öğrenci :770

Derslik :32

Konferans Salonu :1

Toplantı Salonu :1

Spor Salonu :9

Kimya Laboratuvarı :1

Biyoloji Laboratuvarı :1

Fizik Laboratuvarı :1

BT Sınıfı :1

Müzik Sınıfı :1

Resim Sınıfı :1

Kütüphane :1

Kütüphane Kitap Sayısı :6013

Revir:1

Yerleşim Yeri - Maltepe Mah. Askeri Fırın Çıkmazı Sok. No:6/1 Zeytinburnu / İSTANBUL

Adres - Maltepe Mahallesi, Askeri Fırın Sk. No 6/1, 34010 Zeytinburnu/İstanbul

Ulaşım

İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz 2017 yılında bina değişikliği yapmıştır. Yeni yerimiz Zeytinburnu ilçesindedir. Davutpaşa metro istasyonuna yürüme mesafesi 10 dakikadır. Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa kampüsüne çok yakındır.

kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası