kyk yurdu ödeme / KREDİ VE YURTLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Kyk Yurdu Ödeme

kyk yurdu ödeme

KYK yurt ücretleri geri ödenecek mi ? KYK yurt ücretleri ne zaman geri ödenecek?

Kahramanmaraş depreminin ardından depremzedeler KYK yurtlarına yerleştirildi. Deprem felaketinin ardından üniversitelerin online olunmasına da karar verildi. Bu noktada yurtlarından ayrılan öğrencilerin gözleri KYK yurt ücretleri ödenecek mi? sorusuna çevrildi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, KYK yurt paralarının ödenmesine ilişkin son dakika açıklamada bulundu. İşte KYK yurt ücretleri geri ödenecek mi, paralar iade edilecek mi? sorusunun yanıtı haberimizin devamında

KYK YURT ÜCRET İADESİ 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Yurtları'nda 20 Şubat tarihine kadar olan dönem için ücret ödeyen öğrencilerin, ücretlerinin iade edileceğini açıkladı.

Şubat ayı yurt ücreti geri ödenecek mi?
Yapılan açıklama sonrası KYK yurtlarından ayrılan öğrenciler de ücretlerin iade edilip edilmeyeceğini merak etmeye başladı.
KYK yurt ücretlerinin iade edileceği yönünde henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Konuyla ilgili açıklamalar geldiği zaman haberlerimizde yer vereceğiz.

KYK yurt ücretlerinde son karar

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Yurt ücretlerine ilişkin şubat ayı ve bahar yarı yılında yurtta kalmayan öğrencilerimizin elbette herhangi bir ücret ödemeleri söz konusu değildir. Deprem illerinden öğrencilerimiz ise yurtta kalsalar dahi ödeme yapmayacaklardır." ifadelerini kullandı.

KYK yurt ücretlerinin iade edileceği yönünde ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Haber ile daha fazlasına ulaşın:

KYK

Gündem

KYK yurt ücretleri ödenecek mi, iptal mi? KYK yurt ücretleri iade edilecek mi? Bakan Kasapoğlu&#;ndan yurt ödemeleri için açıklama geldi!

KYK yurt ücretlerinin ödenip ödenmeyece&#;ine ili&#;kin son dakika geli&#;meleri üniversite ö&#;rencileri taraf&#;ndan yak&#;ndan takip ediliyor. Kahramanmara&#; merkezli 11 ili etkileyen deprem felaketinin ard&#;ndan YÖK üniversitelerde online e&#;itim karar&#; alarak depremzedeleri KYK yurtlar&#;na yerle&#;tirildi. KYK yurtlar&#;n&#; bo&#;altan ö&#;renciler yurt ücretlerine ili&#;kin sorular&#;n yan&#;tlanmas&#;n&#; beklediler. Konuya ili&#;kin Bakan Muharrem Kasapo&#;lu'ndan aç&#;klama geldi. &#;&#;te KYK yurt ödemeleri ile ilgili detaylar

KYK YURT ÜCRETLER&#; ÖDENECEK M&#;?

KYK yurtlar&#;n&#; bo&#;altan ö&#;rencilerin bekledi&#;i aç&#;klama geldi.

Gençlik ve Spor Bakan&#; Mehmet Muharrem Kasapo&#;lu, sosyal medya hesab&#;ndan yapt&#;&#;&#; payla&#;&#;mda, "Yurt ücretlerine ili&#;kin &#;ubat ay&#; ve bahar yar&#; y&#;l&#;nda yurtta kalmayan ö&#;rencilerimizin elbette herhangi bir ücret ödemeleri söz konusu de&#;ildir. Deprem illerinden ö&#;rencilerimiz ise yurtta kalsalar dahi ödeme yapmayacaklard&#;r." ifadelerini kulland&#;.

kyk burr kredi

KYK ÜCRETLER&#; &#;ADE ED&#;LECEK M&#;?

Yap&#;lan aç&#;klama sonras&#; KYK yurtlar&#;ndan ayr&#;lan ö&#;renciler de ücretlerin iade edilip edilmeyece&#;ini merak etmeye ba&#;lad&#;.

KYK yurt ücretlerinin iade edilece&#;i yönünde henüz resmi bir aç&#;klama yap&#;lmad&#;.

ANASAYFAYA DÖNMEK &#;Ç&#;N TIKLAYINIZ

YURT &#;DEMELERİ İ&#;İN A&#;IKLAMA GELDİ! KYK YURT &#;CRETLERİ &#;denecek mi, ertelendi mi? Şubat ayı yurt &#;creti iade edilecek mi?

YÖK Başkanı Erol Özvar, üniversitelerde bahar dönemi eğitimine dair detayları açıklamıştı.

" eğitim ve öğretim yılı bahar dönemi, yükseköğretim kurumlarının yetkili kurullarınca alınacak kararlarla 20 Şubat tarihinden itibaren başlatılabilecek. Yükseköğretim kurumlarımız, her bir diploma programının teorik eğitimlerinde 'Yükseköğretim Kurumlarında Uzaktan Öğretime İlişkin Usul ve Esaslar' kapsamında (6. maddedeki yüzde 30 kısıtı dikkate alınmaksızın) ilgili programın gerekli bilgi, beceri ve yetkinlikleri kazandıracak önlemleri alarak çevrim içi, eş zamanlı veya çevrim dışı, eş zamanlı olmayan uzaktan öğretim yöntemlerini kullanabilecek. Eğitimlerini, Yükseköğretimde Uygulamalı Eğitimler Çerçeve Yönetmeliği uyarınca devam eden programlardaki öğrencilerimiz, bu eğitimlerini yüz yüze sürdürecek."

"Depremden etkilenen illerdeki üniversitelerde veya birinci derece yakınları bu illerde ikamet edip diğer illerdeki üniversitelerde kayıtlı olan öğrencilerden uygulamalı eğitime devam edecek olanlar, talep etmeleri halinde, birinci derece yakınlarının ikametgahının veya geçici ikametgahının bulunduğu illerdeki üniversitenin eşdeğer diploma programlarında özel öğrenci olarak bu eğitimlerini alabilecek; bahar dönemi sonunda başarılı oldukları uygulamalı eğitimler, eksiksiz olarak kredi yükünden düşülecek, kendilerinden ayrıca eğitim ve öğretim ücreti talep edilmeyecek.

Öğrencilerimiz deprem dolayısıyla ciddi şekilde etkilenmiş bulunuyorlar. Elbette ki arzu ettiğimiz, öğrencilerimizin tamamının bahar yarıyılında eğitim öğretime iştirak etmeleridir. Ancak katılma konusunda mücbir sebeplerle iştiraki mümkün olamayan öğrencilerimiz de olabilecektir. Bu bakımdan kayıt dondurma konusunda da bazı kolaylıklar getirildi. Yükseköğretim programlarında kayıtlı olan ve talep eden öğrencilerin ilgili yükseköğretim kurumlarınca bahar döneminde kayıtlarının dondurulmasına ve bu sürenin programın azami öğrenim süresinden düşülmemesine karar verildi."

YÖK Başkanı Özvar, öğrenim ücreti konusunda vakıf yükseköğretim kurumlarına ilişkin bir tavsiye kararlarının bulunduğuna da dikkati çekerek şunları kaydetti:

"Vakıf yükseköğretim kurumlarının, depremden etkilenen illerde birinci derece yakını vefat eden veya birinci derece yakınlarının ikamet ettikleri konutları yıkılan ya da hasar gören öğrencilerinin, ödenmemiş bahar dönemi taksit ödemelerini güz dönemine kadar ertelemelerine ve eğitim-öğretim ücretleri, burs ve barınma ihtiyaçları konularında ayrıca kolaylık sağlamalarına karar verilmiştir."

KYK yurt ücreti ödenecek mi? Bakan Kasapoğlu’undan KYK yurt açıklaması…

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu KYK yurt ücreti hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Kasapoğlu, KYK yurtlarından ayrılan üniversite öğrencilerinin herhangi bir yurt ücreti ödemelerinin söz konusu olmadığını duyurdu.

Yayınlanma:

KYK yurt ücreti ödenecek mi? Bakan Kasapoğlu’undan KYK yurt açıklaması…

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, GSB yurtlarının depremzedelere tahsis edilmesinin ardından yurt ücretlerine ilişkin açıklamada bulundu.

KYK YURT ÜCRETİ ÖDENECEK Mİ?

Bakan Kasapoğlu, şubat ayında ve bahar yarıyılında GSB yurtlarından ayrılan üniversite öğrencilerinin herhangi bir ücret ödemelerinin söz konusu olmadığını açıkladı. Kasapoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Yurt ücretlerine ilişkin şubat ayında ve bahar yarıyılında yurtta kalmayan öğrencilerimizin elbette herhangi bir ücret ödemeleri söz konusu değildir. Deprem illerinden öğrencilerimiz ise yurtta kalsalar dahi ödeme yapmayacaklardır” ifadelerini kullandı. (DHA)

KYK YURT ÜCRETİ NE KADAR?

Eylül ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre yurt ücretleri bu yıl değişmedi. Erdoğan “Yurt ücretlerinde herhangi bir artışa gidilmemiştir. TL ile arasından değişen yurt ücretlerinin değişmeyeceğinin müjdesini vermek istiyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

CumhurbaşkanıdepremGençlik ve Spor BakanıKYKTwitter

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir