netmaster infinity 401 internet yok / Netmaster Infinity Kablonet Modem Arayüzü - Türksat İnternet Yetkili Web Sitesi

Netmaster Infinity 401 Internet Yok

netmaster infinity 401 internet yok

KabloNet ve Keenetic Örneği̇nde Köprü Modu

TÜRKSAT KABLONET VE KEENETIC MARKASI ÖRNEĞİNDE

KÖPRÜ MODUNDA İNTERNET KULLANIM REHBERİ

Bir an önce ne yapmanız gerektiği ile ilgili adımları okumak istemeniz gayet doğal. Ama önce parasını vererek kullandığımız internetin nasıl çalıştığına ve sorunun nerelerden kaynaklandığına dair biraz fikir sahibi olalım :)

Türksat KabloNet ya da önceki ismiyle Uydunet, ülkemizde vaadettiği indirme ve yükleme hızlarını teorik olarak %’e yakın bir başarıyla sunan fakat verdiği Netmaster modemlerin sorunlu Wi-Fi özelliği ve DOCSIS teknolojisinin getisi olan fazla ping/gecikme değerleri yüzünden son kullanıcı tarafında sıkıntılar yaşanan bir İnternet Servis Sağlayıcısıdır.

Kullandığı Kablo İnternet (Cable Internet) teknolojisiyle altyapısının bulunduğu evlerde dairelere hem internet hem televizyon yayınını tek bir ana anten kablosu ile gönderebilmektedir. Koaksiyel kablo teknolojisinin ülkemizde kullanınan sürümü DOCSIS olmakla birlikte günümüzde DOCSIS – – gibi 10GBPS hızına kadar destekli yeni ve daha sorunsuz DOCSIS sürümleri dünyanın çeşitli yerlerinde kullanıma açıktır. Yani her ne kadar kısa süre önce keşfedilmiş bir teknoloji olsa da ülkemizde eski bir sürümünü kullanmaktayız.

Günümüzde Türksat KabloNet yeni yapılmış büyük sitelerde eğer konum olarak kendi fiber omurgasına yakınlık varsa HFC (Hibrit Fiber Koaksiyel) yerine FTTH (Daireye Kadar Fiber İnternet) ile GPON sistemine geçiş yaptı. Bu Koaksiyel internetin ping ve bağlantı sorunlarını ortadan kaldırsa da Türksat FTTB (Binaya Kadar Fiber) altyapısı olan müşterilerini dahi bu yeni sisteme güncellemediği için hâlen ülkemizde KabloNet kullanıcılarının çok büyük çoğunluğu bu sıkıntıları çekmeye devam etmekte.

HFC açısından diğer fiber türleri ile benzerlik göstermekte. Binaya kadar fiber, binadan dairelere koaksiyel dönüşüm, yahut mahalleye kadar fiber, binaya kadar xDSL mantığı ile bakır, sonra tekrar koaksiyel dönüşüm gibi coğrafi imkanlara göre seçenekleri ISS açısından mevcut. Hibrit kelimesi de bu sebepten kullanılıyor zaten.

Dünyada DOCSIS modem alternatifi az, ülkemizde ise neredeyse sadece “Netmaster” markası hizmet vermekte. Müşteri Hizmetleri bu konuda çok bilgi sahibi olmasa da biraz zorlayarak, yurtdışından oldukça yüklü fiyatlara alabileceğiniz Motorola Arris ya da bin lira civarında ücreti olan Netgear modelleri gibi alternatiflerin MAC adreslerini Türksat’a kaydettirerek kullanabilirsiniz. Ama deneyenler sonucun % bir değişim göstermediğini söylüyor.

Netmaster’ın da CBW ve Infinity gibi -birbirinin kopyası denecek düzeyde- birkaç modeli mevcut ve bu “Kablo Modem”ler yazılım donanım uyumsuzluğu ve anten çekim gücü açısından rezalet. Kullanıcı tarafından sinyal dalgalanmaları, modemin takılı olduğu odada bile internetin çekmiyor oluşu vs vs gibi sorunlar popüler değil adeta bir normlaşmış birer gerçek.

Bu nedenle kullanıcılar KabloNet tarafından verilen Netmaster modemleri Köprü moduna alarak eve gelen HFC interneti doğrudan, ikinci bir cihaz olarak aldıkları router’a takıyorlar. Sinyal dalgalanmaları ve bağlantı sorunları için senelerdir KabloNet kullanıcıları tarafından denenmiş ve tespit edilmiş en sağlıklı çözüm önerisi bu.

İKİNCİ CİHAZ İÇİN DOĞRU SEÇİM

Keenetic markasının yazılım donanım uyumu ve bu sektördeki başarısı dolayısı ile kendim de kullanmaktayım. Sizlere de önerim eğer elinizde hâlihazırda sağlam bir router yoksa Bütçenize göre Keenetic bir router almanızdır. Router seçerken DSL özelliği olan Extra DSL gibi modelleri seçmenize gerek yok. Ben belki ilerde KabloNet’i kapattırır xDSL altyapısından hizmet veren bir markaya geçerim diye DSL modülü olan bir model tercih etmiştim fakat bu köprüleme işleminin aynısını diğer DSL altyapılarında da yapılacağını anladığımda aynı fiyata Viva modelini almadığım için pişman oldum. Olsun gene de oldukça başarılı bir cihaz. Sizlere önerim ise Viva, Extra yahut metrekare ve bütçe açısından küçük evler için en alt model olarak City. Eviniz benimki gibi uzun koridorlu, büyük ya da iki katlı ise iki cihaz alın (Extra + City gibi). Birazdan anlatacağım Mesh sistemini kurarak muazzam bir çekim gücü elde edersiniz :)

ANTEN KABLOSU BAĞLANTILARINI KONTROL EDİN

DSL bağlantıların RJ11’i ya da Fiber bağlantıların SFP, RJ45 uçlu kabloları gibi çıtçıtlı soketi olmadığı için anten kablosunun soketi içerisinde ilk kurulumda gözden kaçmış temas eden plastik ya da alüminyum parçalar kalabiliyor.

Bu yazıyı yazmadan birkaç dakika önce KabloTV cihazını değiştirmek üzere eve teknik ekip geldi. Cihazı inceledikten sonra sorunun kablo bağlantılarında olduğunu söyleyerek kablo uçlarında bakıra değen küçük pilastik koruma kılıfını gösterdiler. Kabloyu birkaç santim kısaltmak pahasına ucunu kesip tertemiz bir şekilde tekrar soket bağladılar. Bu işlemi Modeme, TV cihazına giren kablo ucu ve eve gelen ana anten kablosunun dağılım noktaları olmak üzere bütün bağlantı noktalarına yaptılar ve özellikle KabloTV yayınımda yaşadığım sıkıntılar sona erdi. (KabloTV için herhangi bir kanalı açtığınızda aşağıda çıkan sinyal değerleri %60’tan az olmasa iyi olur.)

NETMASTER DOCSIS MODEMİ KÖRPÜ MODUNDA KULLANMAK

Netmaster KÖPRÜ MODU NEDİR?

Almış olduğunuz kaliteli routerda duvardan gelen anten kablosunu takacağınız bir giriş olmadığı için Netmaster’ın kalitesiz modemini adeta bir Cable to Ethernet dönüştürücü gibi kullanacağınız moda verilen isimdir. Köprü ya da İngilizce ismiyle Bridge moduna alınmış olan modem, aldığı internet sinyallerini olduğu gibi LAN TO WAN olarak kablo ile bağlı olduğu router’a verir. “Köprü moduna almış olduğunuz bir modemden wifi ya da kablo ile bir internet alamazsınız. O artık sadece bir dönüştürücüdür.” Not olarak, İnternet Servis Sağlayıcı tarafından size verilen modemi köprü modunda kullanmak herhangi bir şekilde yasak değildir.

Köprü Modu kablosuz olarak kurulamaz. Zaten Netmaster’ın Wi-Fi kabiliyeti kablosuz iletimi adam akıllı yapabilecek kadar kaliteli olsaydı böyle bir şeyi yapmak zorunda kalmazdık. Bu sebeple piyasada satılan sözgelimi fişe tak kullan kablosuz sinyal güçlendiriciler Netmaster modemler için hiç sağlıklı çalışmamaktadır. Fişe taktığınız el kadar cihazın Netmaster’dan aldığı sinyal ne ki tekrarlayıp dağıttığı sinyal ne olsun… Kablolu bağlantıyı yaptıktan sonra köprü moduna almasanız da bağlı olan router interneti dağıtabilir ama hiç sağlıklı bir kullanım deneyimi yaşatmaz. Çünkü bütün yük hâlen Netmaster’dadır.

DİKKAT!

Bu işleme başlamadan önce modeminizin köprü – bridge modunu desteklediğinden emin olun. KabloNet altyapısını kullanarak Turkcell yahut özellikle Vodafone’dan hizmet alan kullanıcılar bu köprüleme işlemini büyük ihtimalle yapamayacaklardır. Çünkü bildiğim kadarıyla Vodafone tarafından verilen, üzerinde vodafone logosu olan cihazların köprü-bridge modu erişilemez oluyor.

-Modemin altındaki Reset tuşuna iğne-kürdan gibi bir şey ile sn basılı tutarak resetleyin.

-Netmaster modemi Ethernet kablosu ile Bilgisayarınıza bağlayın.

(Ethernet girişi olmayan dizüstü bilgisayarlardan yahut evde hiç bilgisayar yoksa mobilden de yapılabilme ihtimali olan bir işlem fakat modeme en kesintisiz erişim kablo ile olur.)

-Tarayıcınızı açarak Netmaster modem arayüzüne girin.

(Büyük ihtimalle ya da adresiyle girer.)

-Gelişmiş Ayarlar butonuna tıklayın.

-Yukarıdaki menüler ve menüleri açtığınızda solda açılan alt sayfalar dahil olmak üzere hepsini gezin ve ne kadar özellik varsa tek tek kapatın. Güç tasarrufu modu, DHCP, Güvenlik Duvarı… Açıkçası modemde açık tek bir özellik bile kalmasın. Böylelikle modem gereksiz yoğunluktan kurtulmuş olacak.

-Kablo ile Netmaster’a bağlı iseniz modemin ve 5Ghz wifi yayınlarını da kapatın. Kablosuz bağlı olanlar daha sonra kapatacak.

-Ardından
Üstten “Durum” sekmesini açın, sol taraftan Güvenlik bölümüne girin.

Güvenlik Duvarı Koruması → Kapalı

Fabrika Ayarlarına Dön → Hayır (Zaten reset attık.)

Mod → Bridge (Köprü)

seçeneklerini seçip “Uygula” ya basıyoruz.

-Modem kapanıp açılır büyük ihtimalle. Bi kendine gelsin.

+Artık Netmaster’ın sarı renkli LAN portuna takılı olan kabloyu Router’ınızın mavi renkli WAN portuna takıp kullanabilirsiniz. Eğer Router’ınızda mavi renkli wan portu yoksa büyük ihtimalle 1 numaralı lan portu onun wan portudur.

Ben tavsiyem olan Keenetic örneğinden devam ediyorum.

Keenetic Router’ı kutunun üzerindeki resimdeki ve kutudan çıktığı gibi kendi ve antenleri dik bir şekilde konumlandırırsanız çok daha verimli ve ısı problemi olmadan kullanırsınız.

Keenetic’e ister Wi-Fi ile modemin altındaki kullanıcı adı şifre ile ister kablo ile kullandığımız cihazı bağlayıp kurulum ekranını açıyoruz. Karekod okutarak mobil uygulama ile de kurulum yapabilirsiniz.

Bundan sonrası oldukça basit. Gene de sırasıyla bazı soruların cevabını vereyim.

+Cihaz Modu olarak “Router” seçin.

+ETHERNET ile bağlantı yapacağım.

+Eğer IPTV kullanmayacaksanız yalnızca “İnternet”

+VLAN’sız bağlanma seçeneği.

+Varsayılan MAC

+IP Otomatik

+İnternet bağlantı türü: Şifresiz

+Ev ağını siber tehditlere karşı koruma: Güvenlik yok. (Şimdilik gerek yok.)

Evet, dashboard (Sistem Gösterge Paneli) açıldı ve herhangi bir sıkıntı yoksa artık internetiniz Keenetic’te sonlanıyor ve Netmaster modemde hiçbir yük kalmadı demektir. Artık ana modeminiz Keeneticmiş gibi Keenetic’in diğer modellerinden dilediğinizi dilediğiniz sayıda alıp Mesh sistemi de kurabilirsiniz. Yani örneğin elinizde tavsiye edilen Keenetic Extra modeli varsa ikinci bir Keenetic olarak City modelini alıp onu kablolu ya da kablosuz Extra’ya bağlayarak evin her yerinde bir tane çok güçlü bir wifi ağı varmış gibi kesintisiz yüksek hızlarda gezebilirsiniz.

Duvarlar, buzdolabı, mikrodalga kablosuz cihazlar vb diğer teknolojik aletler evimizin içindeki Wi-Fi sinyallerini bozar-engeller. Bu sebepler evin her noktasında kesintisiz bir bağlantı için ikinci bir Keenetic ile MESH sistemi kurabilirsiniz. Şehir içinde gezerken telefonla konuştuğumuzda bir baz istasyonundan diğer baz istasyonuna geçiş yaptığımızı farketmememizin sebebi de bu tarz bir sistem kullanılması. Keenetic Mesh sistemini aynı mantıkta düşünebilirsiniz.

Kablolu erişim imkanı olmadığı için (Netmaster’a kablosuz bağlananlar artık Wi-Fi ile Keenetic’e bağlıyken adresine girerek Netmaster’ın Wi-Fi sinyallerini de kapatabilirler. Köprü moduna aldığımız için ip adresi artık bu şekilde. Zaten onunla hiçbir işiniz kalmadı.)

Kesintisiz kullanmanız dileğiyle. Keenetic ayarlarından kendinize ait bir domain adresi oluşturup evden uzaktayken Keenetic Router’ınıza uzaktan erişim ve kontrol sağlayabilirsiniz. funduszeue.info adresinden hesap açıp cihazınızı tanımlayın. Böylelikle Garantisi +1 sene daha uzayacaktır.

@funduszeue.infonTelegram: Contact @KeeneticTRTelegram: Contact @KeeneticTUR

6 Beğeni

Netmaster Infinity yeni modem ( sayfa)

• Yüzbaşı
    Yıl ilerledik&#;e daha kalitesiz modemler &#;retebilen firma olmak zor iş ger&#;ekten. &#;retimi g frekansta verebildiği max hız 3mb şaka gibi. 5ghz antene gerek mi var sanki mb hızlara &#;ıkıyor ev kullanıcısı. akşam vaktim olunca arayacağım ama &#;&#;z&#;m olmayacak muhtemelen. ayrıca bahsettiğim diğer sorun canımı sıkıyor. wifi bağlı ama ne bildirim gelio ne mesaj, telefondan mobile ge&#;iyorum patır patır bildirim ve mesaj geliyor.
  • Yüzbaşı
    D&#;n kablonetten teknik arkadaş geldi. hi&#; elini cihaza falan s&#;rmeden abi bu ghz anten artık 3mb'ı ge&#;miyor sağlık ile alakalı belli ayarlar yapıldı, eski cihazlar 5ghz bağlantı yapamıyor ya sadece onun i&#;in duruyor dedi. 5ghz antende kullan dedi. Modemi koridora yakın yere al falan dedi. adamı dinlerken 5dk kulaklarımdan kan aktı ger&#;ekten. Adam gidince girdim aray&#;ze, &#;nce 5ghz anteni kapattım, sonra ghz antendeki n modun otomatik ayarını kapalı yaptım.

Şimdi paşalar gibi ghz anten ile mb hızlara ulaşıyorum. 5ghz anten mutfağa bile ulaşamıyorken masa&#;st&#; bilgisayarın ve tplink repeaterın olduğu odada &#;i&#;ek gibi ping ve hız değerleri alıyorum. Repeaterın bağlantı seviyesi eskiden d&#;ş&#;kt&#; şuan normal seviyede.

Uydunet teknik arkadaşına teşekk&#;rler, o 5dk kulaklarım kanamasa şuan masa&#;st&#;nde internetim yoktu.
  • Yarbay
    arkadaşlar evde kablonet Netmaster Infinity modem var bir s&#;re sonra ghz ışığı s&#;n&#;yor ve laptopla internete bağlanamıyorum. ne yapmamı tavsiye edersiniz ? kablo net i aradım defa tekrar ettim 5 ghz ışığı yanıyor yanmıyor normal mi dedim normal dedi sistemden kontrol ettim bağlantınızda sıkıntı g&#;r&#;nm&#;yor dedi. ben modemin kullanım klavuzunu okudum ve ışığın s&#;n&#;k olması wifi olmadığı anlamına geliyormuş.

yani ghz bağlantım bir şekilde yok oluyor.
  • dermeister01 kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

Yaşadığınız sorun modem kaynaklı bir problemdir. Konu ile ilgili olarak &#;ncelikle Destek Hattımız ile g&#;r&#;ş&#;rseniz arkadaşlarımız sorunun &#;&#;z&#;m&#; i&#;in yardımcı olacaklardır.
    Netmaster Destek Hattı ( - 66 96 / [email protected]) herg&#;n saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
  • Yüzbaşı

Orijinalden alıntı: Visam Lord

D&#;n kablonetten teknik arkadaş geldi. hi&#; elini cihaza falan s&#;rmeden abi bu ghz anten artık 3mb'ı ge&#;miyor sağlık ile alakalı belli ayarlar yapıldı, eski cihazlar 5ghz bağlantı yapamıyor ya sadece onun i&#;in duruyor dedi. 5ghz antende kullan dedi. Modemi koridora yakın yere al falan dedi. adamı dinlerken 5dk kulaklarımdan kan aktı ger&#;ekten. Adam gidince girdim aray&#;ze, &#;nce 5ghz anteni kapattım, sonra ghz antendeki n modun otomatik ayarını kapalı yaptım.

Şimdi paşalar gibi ghz anten ile mb hızlara ulaşıyorum. 5ghz anten mutfağa bile ulaşamıyorken masa&#;st&#; bilgisayarın ve tplink repeaterın olduğu odada &#;i&#;ek gibi ping ve hız değerleri alıyorum. Repeaterın bağlantı seviyesi eskiden d&#;ş&#;kt&#; şuan normal seviyede.

Uydunet teknik arkadaşına teşekk&#;rler, o 5dk kulaklarım kanamasa şuan masa&#;st&#;nde internetim yoktu.
    hocam menzilgenişletici hangisini kullanıyorsun benim de diğer odalarda &#;ekmiyor wifi, TP-Link TL-WARE işimi g&#;r&#;r m&#;

ayarları da dediğin gibi yaptım &#;ok bi faydası olmadı
    Netmaster Infinity yeni modem

• Yarbay

Orijinalden alıntı: Visam Lord

Netmaster Infinity modem ile ilgilimi bu s&#;ylediğiniz &#;&#;z&#;m ?

Benim evde oturma odasında (Bu oda evin boylmasına en uzak noktasında) Netmaster Infinity modem var, K&#;r noktalarında ki sorunu aşmak i&#;in Xiaomi WiFi Router 3 aldım.. Onuda dairenin hemen hemen orta noktasına koydum.. Wireless ile Modeme bağlanıp, Aldıgı Neti k&#;r noktalara taşıyor burda sıkıntı yok amma velakin evde Whtspp ile konuşma yaparken bir odadan diğerine ge&#;işte hat kopuyor yeniden bağlanmaya &#;alışıyor funduszeue.info can sıkıcı bir durum bunun i&#;in &#;&#;z&#;m &#;neriniz ne olabilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender -- 26 Eylül ; >

• Teğmen
    Infinity modem kullanıyorum. Modemin fişi ayrı yerde. PC'yi modemden &#;nce a&#;arsam, modem asla IP alamıyor. T&#;m ışıkları normal yanıyor ama internet bağlantısı kurulamıyor.

Servise gitti, board'u değişti, yine aynı sorun var.

Servis elemanının bıraktığı modemdeyse bu sorunu yaşamadım.

Anakart ve onboard ethernet kartının s&#;r&#;c&#;lerini g&#;ncelledim.
    Yine olmadı.

modemle yaşamadığım sorunu Infinity ile neden yaşıyorum ben?
    Fikri olan?
    Not: Modeme Access Point bağlı ve bilgisayar, McAfee yazılımıyla korunuyor. Ancak aynı konfig&#;rasyon, dediğim gibi modemde de vardı.
  • Teğmen
    Değerli Kullanıcımız,

Bahsettiğiniz sorun pek karşılaştığımız bir sorun değildir. diye bahsettiğiniz modem CBWZN olabilir mi? PC'den bağlanamadığınız anda, akıllı telefon gibi başka bir cihazdan internete bağlanabiliyor musunuz?
    Konu ile ilgili olarak sorunu daha iyi anlayabilmemiz i&#;in, bize iletişim bilgilerinizi iletirseniz sizi arayıp yardımcı olabiliriz. Yada Destek Hattımız ile g&#;r&#;ş&#;rseniz arkadaşlarımız sorunun &#;&#;z&#;m&#; i&#;in yardımcı olacaklardır.
    Netmaster Destek Hattı ( - 66 96 / [email protected]) herg&#;n saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
  • antrakinona kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

Yaşamış olduğunuz sorunun birka&#; nedeni olabilir;

1 – T&#;rksat tarafından aboneliğinize ‘ G&#;venli İnternet’ aboneliği yapılmış olabilir.
    2 - Modeminizin aray&#;z ayarlarından ‘G&#;venlik Duvarı’ ayarları Y&#;KSEK yada ORTA derecede ayarlanmış olabilir, bu ayarın D&#;Ş&#;K yada KAPALI olması gerekmektedir.
    3 – Bilgisayar tarayıcınızdan kaynaklanabilir.
    4 – Bilgisayarınızda bulunan g&#;venlik korumasından kaynaklanabilir.
    Burada en &#;nemli unsur; yaşanan sorun, tek bir bilgisayarda mı yoksa modeme bağlanan diğer cihazlardada mı yaşanmakta mıdır?
    Dilerseniz Destek Hattımız ile irtibata ge&#;ebilir yada telefon numaranızı bize iletebilirseniz biz size ulaşabiliriz.

Saygılarımızla.

• Teğmen
    Sorun but&#;n cihazlarda b&#;yle guvenlik duvarı kapalı gorunuyor modemde guvenli internet ekletmedim hizmete bilemiyorum kendiliğinden eklemiş olamazlar herhalde durumu &#;ozemedim ben de
  • Teğmen
    Bir sorum daha olacak bu 24 downstream kanalindan istediğimizi ayarlayabiliyor miyuz en altta boyle bir sey gordum ayarlayabiliyorsak funduszeue.info frekans mı yaziyoruz sanirim buradan biri yapmısti ama goremedim simdi o yaziyı
  • Teğmen
    Cağri merkezini aradim. g&#;venli internetiniz yok dendi.. sıkıntiyi &#;&#;zemedim ben de yine de tesekk&#;rler kablonet fazla birsey beklememek lazim zaten..
  • antrakinona kullanıcısına yanıt
    Sayın Kullanıcımız,

Downstream kanalları ile ilgili bir frekans ayarı kurulum ekiplerinin konusudur.
    Kullanıcılarımızın bu ayarla ilgili herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. Bahsedilen işlem, kurulum ekiplerinin kimi zaman kurulum esnasında modemin hızlı online olabilmesi i&#;in b&#;lgede bilinen boş frekansı set etmesidir.
    Bunun modemin performansı ve/veya kullanıcılarımızın beklentileri ile bir ilgili bulunmamaktadır.

Saygılarımızla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NetMASTER_ -- 27 Eylül ; >
  • Teğmen

Orijinalden alıntı: NetMASTER_

Değerli Kullanıcımız,

Bahsettiğiniz sorun pek karşılaştığımız bir sorun değildir. diye bahsettiğiniz modem CBWZN olabilir mi? PC'den bağlanamadığınız anda, akıllı telefon gibi başka bir cihazdan internete bağlanabiliyor musunuz?
    Konu ile ilgili olarak sorunu daha iyi anlayabilmemiz i&#;in, bize iletişim bilgilerinizi iletirseniz sizi arayıp yardımcı olabiliriz. Yada Destek Hattımız ile g&#;r&#;ş&#;rseniz arkadaşlarımız sorunun &#;&#;z&#;m&#; i&#;in yardımcı olacaklardır.

Saygılarımızla.
    Evet, ZN modem, doğru. Ben &#;&#;z&#;m&#; ş&#;yle buldum. Ethernet kartının en eski s&#;r&#;c&#;s&#;n&#; bulup kurdum. O s&#;r&#;c&#;y&#; g&#;ncelledim mi sorun tekrar baş g&#;steriyor. En iyisi, neden bilmiyorum ama en eski s&#;r&#;c&#;. O da bilgisayar &#;reticisinin sitesinde yer alan s&#;r&#;c&#;. yılının s&#;r&#;c&#;s&#;.

Harici bir ethernet kartı olsa belki bu sorunu yaşamazdık ama şimdilerde her şeyi anakarta entegre ediyorlar. Bence iyi bir şey değil bu.

• Yüzbaşı
    arkadaşlar Z4 modemden infinity modeme ge&#;meye değer mi aynı şekilde hd kutudan i-kutuya ge&#;meye değer mi bir de evde sinyal modemin bulunduğu oda ve yan odada iyi iken diğer odalarda modem tamamen kopuyor elimde airties ap router var eski model ama &#;alıştıramadım sanırım uyumlu değil sinyal g&#;&#;lendirici bir router &#;nerebilirmisiniz sorunsuz kullanabileceğim
  • Teğmen

Orijinalden alıntı: Laurin Klement

arkadaşlar Z4 modemden infinity modeme ge&#;meye değer mi aynı şekilde hd kutudan i-kutuya ge&#;meye değer mi bir de evde sinyal modemin bulunduğu oda ve yan odada iyi iken diğer odalarda modem tamamen kopuyor elimde airties ap router var eski model ama &#;alıştıramadım sanırım uyumlu değil sinyal g&#;&#;lendirici bir router &#;nerebilirmisiniz sorunsuz kullanabileceğim
    Her iki ge&#;iş de değmez.
    Prize takılan tipte Range Extender denen &#;r&#;nler var. Hızını yarıya d&#;ş&#;r&#;r ama menzili arttırır. Modemle diğer odalar arasında bir noktada prize takarsın, işini g&#;r&#;r.

TP-Link markasının &#;r&#;nleri iyidir. Telefonla teknik destek de alırsın.
  • Yarbay
    Arkadaşlar yaklaşık yıldır Netmaster Infinity modem kullanıyorum ama modemi sadece bridge modda router olarak kullanıyorum asıl modemim tp link vr ancak uzun zamandır Netmaster Infinity modemde aşırı ısınma ve kasma sorunu yaşıyorum hızım mb olmasına rağmen mb arası hızlar alıyorum acaba bu modem yerine Ubee modeme ge&#;sem bu sorunlardan kurtulurmuyum ge&#;meye değer mi? ben modem &#;zerinden telefon hattımı da kullandığımdan yurt dışından alabileceğim telefon &#;zellikli bir modem var mı acaba ? b arada modemimin yazılımı _

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakgoz79 -- 16 Ekim ; >
  • Teğmen
    Arkadaşlar l&#;tfen bir hayırsever. Modem ayarları kısmında kablosuz b&#;l&#;m&#;ndeki ghz ve 5 ghz b&#;l&#;mlerinin temel ayar kısımlarının ekran g&#;r&#;nt&#;s&#;n&#; atabilir mi
  • yeni mesaja gitYeni mesaj

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası