kutlu doğum haftası sunucu metni örnekleri 2015 / KUTLU DOĞUM HAFTASI SUNUM METNİ

Kutlu Doğum Haftası Sunucu Metni Örnekleri 2015

kutlu doğum haftası sunucu metni örnekleri 2015

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FATSA ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ KUTLU DOĞUM HAFTASI SUNUCU METNİ K Rahman ve Rahim olan, insanoğlunu ve bütün kâinatı rahmetiyle var eden, Allah’a hamd olsun. E Varlığımızı ve yaradılışımızı merhamet üzerine kuran, Yüce Yaradan'a hamd olsun. K Yüreklerimize sevgiyi, saygıyı, sevdayı, aşkı, erdemi, fazileti, iffeti, hayayı, tevazuu, affetmeyi, bağışlamayı ve en önemlisi bütün bu erdemlerin kaynağı olan merhameti yerleştiren, sonsuz rahmetin, engin merhametin menbaı, biricik kaynağı, merhametliler merhametlisi, erhamurrahime sonsuz, nihayetsiz hamd ü senalar olsun. E Hz. Adem’den Hz. İbrahim’e, Hz. Musa’dan Hz. İsa’ya bütün rahmet elçilerine ve “Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik” hitabının büyük muhatabı, Efendiler Efendisine, sevgililer sevgilisine selam olsun. K Birilerine kahretmesi, düşmana lanet okuması istendiğinde “Ben rahmet olarak gönderildim, lanet etmek için gönderilmedim” diyen, Rahmet yüklü adalet peygamberine, hikmet yüklü ahlâk peygamberine selam olsun. E İnananların sıkıntısını sıkıntısı kabul eden, müminlere rauf ve rahim olan Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)’ya salat ve selam olsun. K Salat ü selam, tahiyyat ü ikram, her türlü ihtiram ona, onun mutahhar, muazzez ehl-i beytine, ashabına olsun. Allah’ın selamı, rahmeti, bereketi, feyzi, fazileti, afiyeti, atıfeti üzerinize olsun. Kutlu Doğum Haftamız mübarek olsun. E Kutlu Doğum, yüreklerimizin, ülkemizin, İslâm aleminin ve bütün insanlığın merhametle onarılmasına vesile olsun. K Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürüm, Sayın İlçe Müftüm Değerli Misafirler Çok Kıymetli Hanımefendiler, Beyefendiler, Kainatın medarı iftiharı, Rahmet peygamberi, Allah'ın Rasulü Hz. Muhammed Mustafa (SAV) Efendimizin doğumu vesilesiyle Fatsa Anadolu İmam-Hatip Lisesinin hazırladığı programa hoş geldiniz. Programın akışını arz ediyorum 1- Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın Okunması 2- Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşma 3- Kur'an Tilaveti 4- İlahiler ve Ezgiler 5- Şiirler Şimdi sizleri Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş Türk büyükleri ve şehitlerimiz adına bir dakikalık saygı duruşuna, ardından da müzik öğretmenimiz Cihan MUTLU'nun önderliğinde İstiklal Marşımızı okuma davet ediyorum. E Yâ Rasûlallah, eğer Sen, gelmeseydin âleme, Güller açmaz, bülbül ötmez, mechûl esmâ Âdem’e Varlığın mânâsı kalmaz, garkolurda mâteme! Ay desem nûruna, aydan daha parlaksın Sen. Su desem, cümle sulardan daha berraksın Sen. Şaşırıp inci desem, inci de Senden doğuyor. Sade bir katresi deryâ gibi ırmaksın Sen. K 1- Okulumuz öğrencilerinden Ali PERK’i Zümer Suresinin son beş ayetini okuması için sahneye davet ediyorum. K Gel, ey Muhammed, bahardır Dudaklar ardında saklı Âminlerimiz vardır Hacdan döner gibi gel; Mi’râc’dan iner gibi gel; Bekliyoruz yıllardır! E 2- Okulumuz müdürü Sayın Salim ŞAHİN'İ günün anlam ve önemi belirten konuşmasını yapması için kürsüye davet ediyorum. E Bulutlar kanat, rüzgâr kanat; Hızır kanad, Cibril kanad; Nisan kanad, bahar kanad; Âyetlerini ezber bilen Yapraklar kanad Açılsın göklerin kapıları, Açılsın perdeler, kat kat! Çöllere dökülsün yıldızlar; Dizilsin yollarına Yetimler, günahsızlar! Çöl gecelerinden, yanık Türküler yapan kızlar Sancağını saçlarıyla dokusun; Bilâl-i Habeşî sustuysa Ezânlarını Dâvûd okusun! K 3- Okulumuzun ortaokulu bölümü öğrencilerinden Ahmet Yağız SEFERGE’yi “Öncümüzsün" adlı şiiri okuması için kürsüye davet ediyorum. K Avrupalı bilim adamı Prof. Bosworth Smith peygamberimiz ile ilgili der: “Şöyle bir göz atmakla, Hz. Muhammed’in, bütün vasıflarını ve kahramanlıklarını görmek mümkündür. Bunlardan bazıları Peygamberliğinin ilk günlerinde ve bazıları da peygamberliğinden sonra olmuştur. Eşsiz mucizeleri gördüğüm zaman, O’nu rütbe bakımından insanların en büyüğü ve en yücesi olarak mütalaa ediyorum. Hatta; insanlık O’nun bir benzerini görmemiş ve görmeyecektir de…” E 4- Şimdi okulumuzun ortaokulu öğrencilerinden oluşan ilahi grubunun seslendireceği ilahiyi dinleyeceğiz. E İrlanda'nın Yüzyıl sosyalist düşünürlerinden George Bernard Shaw, Kainatın Efendisi için şöyle der: “İnsanlığın sorunlarının üst üste yığılarak nerdeyse çözülmez hal aldığı günümüzde Hz. Muhammed’e her zamankinden daha fazla muhtacız. Eğer O aramızda olsaydı bütün bunları oturup bir fincan kahve içme rahatlığı ile çözerdi.” K 5- Şimdi Kainatın Efendisi peygamberimizin Şemailini anlatan bir slayt izleyeceğiz. Seslendirmesini yapması için H sınıfı öğrencilerinden Berat YAZICI’yı sahneye davet ediyorum. K Karanlıklar devam ediyor, artıyor Doğanlar artık senin gibi doğmuyor efendim Ölümler de bir tuhaf oldu Kimse senin gibi ölmüyor efendim Gel ey Muhammed yeniden gel Aleme rahmet olarak gel Gül Ahmet olarak gel E 6- Okulumuz öğrencilerinden Merve TAŞÇI’yı “Cürmüm ile Geldim Sana” adlı ezgiyi seslendirmesi için sahneye davet ediyorum. E İbn-i Şirin, "Sevmek için Allah, arkadaş olmak için Kur'an, nasihat için de ölüm yeter." der. K 7- Okulumuz öğrencilerinden Ebru ÖNEN’i Allah-ü Taala'ya bir sesleniş olan “Sultanım” adlı şiiri okuması için sahneye davet ediyorum. K Seni anıyoruz kalbimizle, gönlümüzle, dilimizle Sensiz günümüz geçmiyor efendim Seni sevmeyenler yüzünden taş yağacak üstümüze Bundan mıdır acaba, hiç çilemiz bitmiyor efendim. Gel ey Muhammed yeniden gel Aleme rahmet olarak gel Gül Ahmet olarak gel E 8- Okulumuzun erkek öğrencilerinden oluşan ilahi grubunun seslendireceği ilahiyiz dinleyeceğiz. E Gece olunca gündüzü, gündüz ise geceyi arar olduk Bu kainat sensiz, düzene girmiyor efendim Ağlamaktan göz pınarlarımız kurudu Gözümüzden yaş dinmiyor efendim Gel ey Muhammed yeniden gel Aleme rahmet olarak gel Gül Ahmet olarak gel K 9- Okulumuz öğrencilerinden Vildan ACAR,ı “Ağlama Karanfil” adli ezgiyi seslendirmesi için sahneye davet ediyorum. K Sağnak nûr yağmurları, inerken yedi kattan, O gece, Sendin gelen, ezel kadar uzaktan, Melekler, her zerreye, müjde verirken Hakk'tan; O gece, Sendin gelen, Yâ Hazreti Muhammed. Kâbe'de şirk taşları, putlar yere dönerken, Cehâlet bayrakları, birer birer inerken, Bin yıllık, küfr ateşi, ebediyyen sönerken, O gece, Sendin gelen, Yâ Hazreti Muhammed. E Okulumuz öğrencilerinin hazırladığı Peygamberimizi anlatan kısa bir skeç izleyeceğiz. E Gül kokular saçıldı o misk ü teninden Güller açıldı ümmete, müşfik elinden Hayırdan başka kelam çıkmadı dilinden Ebediyyen sararmaz, solmayan bir gülsün K Okulumuz öğrencilerinden Ebru KOÇ ve Fatma ÇITIR’ı “Sen Yoktun” adlı şiiri okuması için sahneye davet ediyorum. K Avrupalı bir düşünür olan Shebol, “Hz. Muhammed, insan olması îtibâriyle bütün insanlık O'nunla övünür. Biz Avrupalılar, iki bin sene sonra O'nun kıymetine ve hakîkatine yetişsek, en mesut ve en bahtiyar nesiller oluruz." der. E Okulumuzun kız öğrencilerinden oluşan ilahi grubunun seslendireceği ilahiyi dinleyeceğiz. E Bismarck peygamberimize hayranlığını şöyle dile getirir: “Ben şunu iddia ediyorum ki, Hz. Muhammed (SAV) en seçkin bir kıymettir. Yaratan’ın, böyle ikinci bir vücûdu imkân sahâsına getirmesi de ihtimalden uzaktır. Seninle aynı asırda bulunamadığımdan dolayı üzgünüm Ey Muhammed. K Şimdi “Onu Göndermeseydi Allah” adlı slaytı izleyeceğiz. K Büyük Rus Yazar Tolstoy peygamberimizle ilgili: “Hz. Muhammed, hürmet ve saygıya fazlasıyla lâyıktır E Okulumuz öğrencilerin Beytullah ÇIRAK’ı “İstemem” adlı şiiri okuması için sahneye davet ediyorum. E Sen ki; Âdem neslini, uçurumdan döndüren, Zulüm sancılarını, şefkâtiyle dindiren, İnkâr yangınlarını, irfânıyla söndüren, Âlimlerin sultanı, Yâ Hazreti Muhammed. K Okulumuz öğrencilerinden Selma ŞADUMAN’ı …. Ezgiyi seslendirmesi için sahneye davet ediyorum. K Sen ki; güzel huyların, ahlâkın meş'alesi, Sabır doruklarında, beşerin en yücesi, Senin Cennet mekânın, fakirlerin hânesi, Gönüller hazinesi, Yâ Hazreti Muhammed. E Okulumuz ortaokulu bölümü öğrencilerinden Nursena KILIÇ ile Esmanur AKALP’i “Gelseydin” adlı şiiri okuması için sahneye davet ediyorum. E Sana şâhid, sonsuzlar, ezelden beri her an, Sana şâhid, âyetler, her zerre ve her mekân, Senden uzak kalmaya, nasıl dayanır ki can? Sen, her canda Cânânsın, Yâ Hazreti Muhammed K Okulumuzun ortaokulu öğrencilerinden oluşan ilahi grubunun seslendireceği ilahileri dinleyeceğiz. K Kıyamet gününde mahşer yerine. Yeşil berat ile gelir fatıma Sağında Hatice, solunda Havva. Yeşil berat ile gelir Fatıma İslam bahcesinin nar tanesidir Rasulun göz nuru bir tanesidir Fatıma E Okulumuz öğrencilerinden Şule ASILI’yı Peygamberimizin kızı Hz. Fatıma için yazılmış “Fatıma” adlı şiiri okuması için sahneye davet ediyorum. E Hâkk ile, kul vuslatı, o îlahi düğünde, Hiç kimseden kimseye, fayda olmayan günde, Hasatları, has tartan, o terazi önünde, Noksanları bağışlat, Yâ Hazreti Muhammed. K Okulumuz erkek öğrencilerinden oluşan ilahi grubunun seslendireceği ilahileri dinleyeceğiz. K Bu îman meş'alesi, hiç sönmeden yanacak, Ümmetin, Seni her an, mahşere dek anacak, Gönül tortularımız, nûr'unla paklanacak, Andımıza şâhid ol, Yâ Hazreti Muhammed. E Okulumuz öğrencilerinden Selman KASAP’ı “Ben Seni Görmeden Sevdim” adlı şiiri okuması için sahneye davet ediyorum. K Okulumuzun kız öğrencilerinden oluşan ilahi grubunun seslendireceğiz ilahiyi dinleyeceğiz. E Her halinin ve hareketinin bir anlamı olan, doğumu, yaşamı ve ölümü, hakikati değişik biçimlerde bizlere sunan semah gösterisini izleyeceğiz. K Andolsun ki, Resûlullah, sizin için, Allah'a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah'ı çok zikredenler için güzel bir örnektir.(Ahzab 21﴿ Rabbimizin buyurduğu üzre Peygamberimiz bizim için en güzel örnektir. Rabbim, hepimize yolunun yolcusu olmayı nasip etsin. “Peygamberimizi Anma Programı” burada sona ermiştir. Programımıza teşrif ettiğiniz ve bizi sabırla dinlediğiniz için hepinize teşekkür ederiz. Allah’a emanet olun…

Ekleyen: seafoodplus.info Okunma Sayısı:

Saygıdeğer Müdürüm

Değerli öğretmen arkadaşlarım

Ve Sevgili öğrenciler

Kutlu doğum haftası münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz programa hoş geldiniz. Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed(sav)’in doğum yıldönümünün; tüm insanlığa barış , huzur , mutluluk ve adalet getirmesi dileğiyle sözlerime başlıyorum.

Peygamberimiz;seafoodplus.infoed;( s.a.v.)insanlar içinden seçilmiş,inanlara karşı çok şefkatli ;ve merhametli bir Peygamberdir.

Bundan tam yıl önce insanlık Cahiliye devrini yaşıyordu. İnsanlar hak, adalet, dürüstlük gibi kavramları unutmuştu. Güçlü zayıfı eziyordu. Kız çocuğuna sahip olmak utanç vesilesi olduğundan diri diri toprağa gömülürdü. Yirimi üç yıllık peygamberlik süreci sonunda cahiliye devrinin karanlık günlerinden, karıncayı bile incitmekten çekinen insanlardan oluşan saadet asrının güneşinin tüm dünyayı aydınlattığını görüyoruz. Bu kadar kısa bir zaman diliminde bu kadar büyük değişimin mimarı tabiî ki alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed (sav)’di.

Sevgili Peygamberimiz hayatı boyunca insanları aldatmaya yönelik hiçbir iş yapmamıştır. O hiç yalan söylememiş, insanların mallarına el uzatmamış, haksız yere cana kıymamıştır. Sevgili Peygamberimiz bir hadislerinde bu hususu şöyle dile getirmektedir. "Müslüman, insanların elinden ve dilinden güvende olduğu kimsedir”;

Özü sözü bir olan peygamberimiz, kendisi için istediğini ümmeti için istemiştir ve bu hususta şöyle demiştir. "Hiçbiriniz kendisi için istediğini Müslüman kardeşi için istemedikçe (gerçek anlamda) iman etmiş olamaz”

Sevgili Peygamberimizin ahlaki vasıflarından biride yapmış olduğu bütün işlerinde merhamet duygusunun olmasıydı. Ağzından hiçbir zaman kaba bir söz çıkmamış, hiç kimsenin kalbini kırmamış, her hareketinde merhameti ön plana çıkarmış ve bizlere merhametli olmamızı öğütlemiştir.

Sevgili Peygamberimizin , söylediği ve yaptığı işler hayatı boyunca uyum içinde olduğu için yaşadığı toplumda örnek bir kişi olarak gösterilmiş ve kendisine Muhammed’ül Emin denilmiştir.

İnsanlara hangi inançtan olursa olsun sırf insan olduğu için değer vermiştir. Nitekim bir Yahudi cenazesi geçerken ayağa kalkmış saygı göstermiş, kendisine cenazenin bir Yahudiye ait olduğu söylendiğinde;o kişinin insan olmasının saygı gösterilmesi için yeter bir sebep olduğunu beyan etmiştir.

Medineye hicret ettiğinde orada yaşayan Yahudi kabileleri ile vatandaşlık anlaşması yapmış ve farklı inançlara sahip insanların bir arada yaşayabileceğinin en güzel örneklerini bizlere sunmuştur.

Her zaman affedici olmuş, Mekkenin fethinde, daha önce kendisine her türlü eziyeti yapan müşriklere ceza vermek yerine hepsini affetmiştir.

Sevgili Peygamberimiz sadece dinin tebliği için vazifelendirilmiş değildir. İslam Dininin yaşantıya aktarılış şeklini, dünyada yaşantımızı nasıl şekillendireceğimizi, hangi prensipleri yerine getirirsek kendimizin, toplumda hayat sürdürdüğümüz insanlarla beraber Rabbimizin razı olacağı bir hayatı yine O’nun hayatından öğrenmekteyiz.

Muhabbetten Muhammed oldu hasıl, Muhammedsiz muhabbetten ne hasıl.

Muhabbet eğer içinde O varsa güzeldir. Evet, bugün bizleri bu güzel ortamda burada buluşturan neden, kendisini anlatmaya kelimelerin kifayetsiz kaldığı sevgililer sevgilisine, şefkat abidesine duyduğumuz sevgi ve özlemdir.

Hayatın gayesinin , yaratılışın mânâsının silindiği yok olduğu, her şeyin mânâsız görüldüğü bir ortamda başıboşluk ve hüzün girdaplarında boğulmaya yüz tutmuş; yy. insanı; maddi anlamda çağlar atlayıp bütün ihtiyaçlarını karşılamış ama ruhunu paslandırmış ve çürütmüştür. İşte biz böyle bir zamanda yaşıyoruz. Bugün ; artık Ruhlar birşey bekliyor, maneviyata aç gönüllerimiz, her şeyin madde olmadığını anlatan bir nur istiyor. Her şeye rağmen, ruh ve mânâ kökleri sağlam; fıtratlarındaki saflığı , temizliği barındıran insanoğlu, er ya da geç dönüp dolaşıp O’nun şefkat ve merhamet ikliminde buluşmalı , yeni bir dirilişe ermeli ve dünyaya yeniden sevgiyi , barışı getirmelidir diye düşünüyorum. İnşallah O’nu anmak için tertiplediğimiz bu program okyanusta damla misali de olsa kalplerimizde manevi bir uyanışın oluşmasına, Peygamberimizin sünnetinin hayatımızda yol gösteren bir kandil olmasına ve O’nun bize öğrettiği İslamî prensiplerin zerrelerimize kadar hayatımıza aksederek dünya ve ahiret mutluluğumuza vesile olması dileklerimle konuşmama burada son vermek istiyorum . Yunus Emre’nin dilindeki aşk peygamberine, Mevlana’nın dilindeki rahmet peygamberine, Ahmet Yesevi’nin dilindeki hikmet peygamberine, Hacı Bektaş-ı Veli’nin dilindeki sevgi ve şefkat peygamberine selam olsun. Peygamberimizin (s.a.v) kutlu doğumu hepimize güzellikler getirsin. Teşriflerinizden ötürü sizlere tekrar şükranlarımı sunarım.

Sen’i seven her ruh uludur ya Resûlallâh!
Gönlü-gözü onun doludur ya Resûlallâh!

Alem teyakkuzdaydı, efendisine hazırlanıyordu her bir zerre. Abdullah’ın yetimine. Amine’nin göz bebeğine. Abdulmüttalib’in seçilmişine… Doğmadan bekleniyordu daha. Kimi büyük bir neşeyle gelişini gözlüyor, kimi çekeceğin sıkıntılarına üzülüyordu.

Bir bahardı efendim gelişin. Gelişinle gidecekler vardı, gitmesi gerekenler. Kurtulanlar, kurtulması gerekenler vardı, ölenler vardı, ölümden dönmesi gerekenler. Ezilenler vardı ezilmekten kurtulması gerekenler. Diri diri gömülenler vardı, kendisini gömen babasının üzerindeki tozları silkeleyerek gömülenler.

Gelişindi efendim kutlu olan, doğumundu kutlu doğum. Sana hazırlanamadık belki Tubbalı gibi, canımız yanmadı Varaka gibi, eman veremedik Ebu Talip gibi. İsa gibi müjdeleyemedik seni, diyarlarımızda bekleneni yapamadık, gündemimize alamadık, güncelleyemedik söylediklerini, şekilden ibaret sandık sana benzemeyi, çağımıza getiremedik seni. Gönül Kabemizdeki kin ve hırs putlarımızı yıkamadık, saflığımızı muhafaza edemedik, gölümüzü dalgalandırdık suyunu bulandırdık, sütun duruşlu kibirlerimizi yerle bir edemedik, doymak bilmeyen nefsimizin gıybet ateşini söndüremedik.

Ya Rasulallah, her şeye rağmen biz seni çok sevdik. Adın anıldığında salatü selam ettik ellerimizi kalbimize götürerek. Çiçekleri biz aldık, teninin kokusu bildiğimiz gülü sana adadık. Seni görmeden sevdik, görseler daha çok severlerdi dediğin topluluktan olduk, adının anıldığı yerlerde olduk, her bir peygamberin ümmeti için senden şefaat dileyeceği gün, ümmetin olarak şefaatine talip olduk. Kıyamet günü kevserinin başında, meclisinde bize de yer verir misin efendim?

Sayın Okul Müdürüm,

Çok Kıymetli Hanımefendi ve Beyefendiler,

Adatepe Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrencilerinin düzenlemiş olduğu Peygamberimizi Anma Programına hoş geldiniz. Programa teşrifinizden dolayı okulumuz adına teşekkür ediyor, sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Şimdi programın akışını arz ediyorum:

1. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
  2. Kur’an-ı Kerim Tilaveti
  3. Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşma
  4. Peygamberimizin İnsanlığı Onurlandırması ile ilgili slayt
  5. İlahi korosu
  6. Peygamberimizin Hayatından Bir Kesit
  7. Yetim Kızı İlahisinin Seslendirilmesi
  8. Gelseydin Adlı Şiirin Okunması
  9. İlahi Korosu

Hiç Böyle Bir Dostunuz Oldu Mu? Yazısının okunması.

Peygamberimizin Şemailinin Okunması

Gel Ey Nebi adlı şiir  İlahi Korosu  Ödül Töreni   Kapanış

Şimdi sizleri aziz şehitlerimiz ve din büyüklerimiz için saygı duruşuna ve akabinde İstiklal Marşımızı söylemeye davet ediyorum…

Sunucu:

Gördüğüm günden beri ey gül-i rânâ seni,
Gözlerim yollarda ol gözleri elâ seni..
İstemem kalsın artık gönlümde gül arzûsu,
Ararım her yerde ey kâmet-i bâlâ seni.

Sarmışdı rûhumu köyünün anber kokusu,
Dolaştığım her yerde duymuştum cânâ seni..
Bahçenin içindeki yemyeşil fistanınla,
Gördüm güzeller arasında müstesnâ seni

Şimdi Kur’an-ı Kerim okumak üzere 7/A öğrencilerinden Fatih GAZİ buraya davet ediyorum.

SUNUCU:

Bu güzel Kur’an ziyafeti için öğrencimize teşekkür ediyoruz. 

Sunucu:

Dün, gece olmuş, sonra güneş doğmuştu

Şimdi gece oluyor, güneş doğmuyor efendim

Hep karanlıkta kalmak çok zor

Gündüz güneşsiz olmuyor efendim.

Karanlıklar devam ediyor, artıyor

Doğanlar artık senin gibi doğmuyor efendim

Ölümler de bir tuhaf oldu

Kimse senin gibi ölmüyor efendim

Gel ey Muhammed yeniden gel

Aleme rahmet olarak gel

Gül Ahmet olarak gel

Şimdi de günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmak üzere okul müdürümüz Cengiz EYİOĞLU’nu buraya davet ediyorum.

Sunucu:

Kalbim bir güvercin kalbi gibi titrerken adından, 
Ne olur Sana ulaşmam için kanadından; 
Bana bir tüy ver pervaz edeyim hep ardından.. 
Kalbim bir güvercin kalbi gibi titrerken adından. 

Ey kupkuru çölleri cennete çeviren gül; 
Gel o bayıltan renklerinle gönlüme dökül! 
Vaktidir ağlayan gözlerimin içine gül!. 
Ey kupkuru çölleri cennete çeviren gül!

Değerli misafirlerimiz şimdi Peygamberimiz (sav) insanlığı onurlandırmasıyla ilgili slaytı izleyeceğiz.

Sunucu:

Cemâlin pertevinden zerre şevk alan billâh,
Kapının ayrılmaz kuludur ya Resûlallâh!

Beklemez bir başka iltifât Sana erenler,
Semtin iltifat buğuludur ya Resûlallâh!

Gönül gözleriyle bir kere seni görenler,
Onlar ruhların bir koludur ya Resûlallâh!

Şimdi de okulumuz öğrencilerinden oluşan koroyu ilahilerini seslendirmeleri için buraya davet ediyorum.

Sunucu:

Uçuşur ikliminde altın kanatlı kuşlar,
İklimin kuşların yoludur ya Resûlallâh!

Cennet yamaçları gibidir orda ufuklar,
Cemâlin bu ufkun tülüdür ya Resûlallâh!

Sana ermek imanlı gönüllerin rüyâsı,
Seni bilmeyenler ölüdür ya Resûlallâh!

Vuslatın, bu garip kıtmîrin her dem hülyâsı,
Bu benim gönlümün gülüdür ya Resûlallâh!

Şimdi sizlere Seda KAYA Peygamberimizin hayatından bir kesit sunacak ardından da Yetim Kızı ilahisini seslendirmek için  Münire İNCE’yi sahneye alacağız.

Sunucu:

Gül kokun vardı, yaşadığın müddetçe

Şimdi güller gül gibi kokmuyor efendim

Bu kâinata yeniden sen gerek,

Çünkü sensiz olmuyor efendim.

Aleme rahmet olarak gel

Gül Ahmet olarak gel

Şimdi de “Gelseydin” şiirini seslendirmek için Ayşegül Çatal ve zülbiye Öztaşı Buraya davet ediyorum.

SUNUCU:

Seni anıyoruz kalbimizle,gönlümüzle,dilimizle

Sensiz günümüz geçmiyor efendim

Seni sevmeyenler yüzünden taş yağacak üstümüze

Bundan mıdır acaba,hiç çilemiz bitmiyor efendim.

Aleme rahmet olarak gel

Gül Ahmet olarak gel

Tekrar ilahi koromuzu sahneye alacağız…

Sunucu:

Gece olunca gündüzü , gündüz ise geceyi arar olduk

Bu kainat sensiz, düzene girmiyor efendim

Ağlamaktan göz pınarlarımız kurudu

Gözümüzden yaş dinmiyor efendim

Aleme rahmet olarak gel

Gül Ahmet olarak gel

Peygamberimiz (sav) anlatan yazıyı okumak üzere Habib BAYRAK’ı buraya davet ediyorum.

Sunucu:

Ay desem nûruna, aydan daha parlaksın Sen.

Su desem, cümle sulardan daha berraksın Sen.

Şaşırıp inci desem, inci de Senden doğuyor.

Sade bir katresi deryâ gibi ırmaksın Sen.

Gül desem, ey yüce mahbûb, terinin damlası o

Neye teşbih edeyim, mahzar-ı levlâksın Sen.

Ey Rauf, anneler evlada dönüp bakmazken,

Bir Rahimsin ki, bütün aleme kundaksın Sen

Şimdi de okulumuz öğrencilerinden Emrah KESKİN’i “Peygamberimizin Şemailini” anlatmak  için buraya davet ediyorum.

Sunucu:

Mevsimlere bir haller oldu,sıcak soğuğa karıştı

Eskisi gibi gökten, rahmet inmiyor efendim

Doğumunla sönen ateşler, yeniden alevlendi

Küfrün ateşi, sensiz sönmüyor efendim.

Aleme rahmet olarak gel

Gül Ahmet olarak gel

Şimdi de 7/B sınıfından Kader GAZİ’yi “Ey Nebi” adlı şiiri seslendirmesi için buraya davet ediyorum.

Sunucu:

Okuduğumuzu anlamıyor,söyleneni duymuyoruz

Kulaklarımız sağır,gözlerimiz kör oldu efendim

Hiç bu kadar yanmamış, hiç bu kadar pişmemiştik.

Yandık tutuştuk, yüreğimiz kor oldu efendim.

Aleme rahmet olarak gel

Gül Ahmet olarak gel

Okulumuz ilahi korosunu tekrar davet ediyorum..

Sunucu:

Değerli velilerimiz ;

Okulumuzda Perşembe günü Peygamberimiz(sav) in hayaıyla ilgili bir yarışma yapıldı. Şimdi dereceye girenlerin ödül töreni olacak. Dereceye giren öğrencileri buraya davet ediyorum.

Ödüllerini vermek üzere Muhtarımızı, okul aile birliği başkanımızı  Müdürümüz Cengiz EYİOĞLU’nu buraya davet ediyorum.

SUNUCU:

Andolsun ki, Resûlullah, sizin için, Allah'a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah'ı çok zikredenler için güzel bir örnektir.(Ahzab 21? Rabbimizin buyurduğu üzere, Peygamberimiz bizim için en güzel örnektir. Rabbim, hepimize yolunun yolcusu olmayı nasip etsin.

Kıymetli Misafirler “Peygamberimizi Anma Programı” burada sona ermiştir. Programımıza teşrif ettiğiniz ve bizi sabırla dinlediğiniz için hepinize teşekkür ederiz. Allah’a emanet olun…

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir