20 bin öğretmen ataması branş dağılımı 2021 / 2021 Öğretmen Atamaları Branş Dağılımı

20 Bin Öğretmen Ataması Branş Dağılımı 2021

20 bin öğretmen ataması branş dağılımı 2021

2021 öğretmen ataması branş dağılımı

MEB 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımı Kontenjan Ve Branş Dağılımı! 2022 Öğretmen Alımı Taban Puanları!

Milli Eğitim Bakanlığı 20 Bin öğretmen alımı için başvuru süreci hakkında merak edilenler belli Oldu. MEB Bakanı Mahmut Özer tarafından yapılan açıklamada Atamaların 2021 KPSS puanı ile yapılacağı belirtilirken, 2021 KPSS puanları geçerliliğini yitirmeden bu alım ile atanmak isteyen binlerce atama bekleyen öğretmen ise son alımlarda oluşan taban puanları ve bu alımda verilecek kontenjan ve branş dağılımını merak etmektedir.

20 Bin Öğretmen Alımı Kontenjan Ve Branş Dağılımı

Sözleşmeli 20 Bin Öğretmen alımında kontenjan dağılımı ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmamış olsa da geçtiğimiz dönemlerde yapılan öğretmen alımlarında kontenjan dağılımına baktığımızda bir tahmin yapılabilir. Bu alımda Mahmut Özer Okul öncesi öğretmenlerine ağırlık verileceğini net olarak belirtmişti. Bizim tahminimiz 20 Binlik alımda en az 5000 Kadronun okul öncesi öğretmenliği için olacağıdır.

2021 Eylül ayında 15 Bin öğretmen alımında kontenjanlar ve oluşan taban puanlarına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz. 15 Bin öğretmen alımına benzer kontenjanların 20 Bin Öğretmen alımı için geleceğini de tahmin etmekteyiz.

2022 Öğretmen Alımı Taban Puanları

2021 Eylül Ayında yapılan 15 Bin Öğretmen atamasında genel olarak bazı bölümlere verilen kadrolar ve taban puanlar şu şekilde oluşmuştu.

Beden Eğitimi; 351 kontenjan ayrılmıştı. Taban puan 79.65689 oldu.

Biyoloji;  105 Kontenjan ayrılmıştı. Taban puan 77.69231 oldu

Coğrafya; 185 kontenjan ayrılmıştı. oluşan taban puan 78.67486 olarak açıklandı

Din Kültürü ve Ahlak bilgisi; 1030 kontenjan ayrılmıştı. oluşan taban puan; 76.89216 oldu

Fen Bilimleri; 702 kontenjan ayrılmıştı oluşan taban puan 75,37341 oldu

İlköğretim Matematik; 1001 kontenjan ayrılmıştı. Taban puan 71,8376 oldu

İngilizce; 857 kontenjan ayrılmıştı. Taban puan 71,10324 oldu

Fen Edebiyat/ Matematik; 733 kontenjan ayrılmıştı. Oluşan taban puan 73,39544 oldu

Müzik; 350 kontenjan ayrılmıştı. oluşan taban puan 62,71153 oldu.

Okul Öncesi Öğretmenliği; 1302 kontenjan ayrılmıştı. Taban puan 75,77666 oldu

Rehberlik; 804 kontenjan ayrılmıştı. taban puan 79,33154 oldu.

Sınıf Öğretmenliği; 2175 kontenjan ayrılmıştı. Taban puan 66,52216 oldu.

Sosyal Bilgiler; 130 kontenjan ayrılmıştı. Taban puan 81,46664 oldu.

Tarih; 262 kontenjan ayrılmıştı. Taban puan 79,86854 oldu.

Türkçe; 698 kontenjan ayrılmıltı. Taban puan 77,62024 oldu

Türk Dili ve edebiyatı; 501 kontenjan ayrılmıştı. taban puan 81, 0178 oldu.

Detaylar;https://www.kpsscafe.com.tr/haber/8069441/2021-eylul-ayi-15-bin-ogretmen-atamasi-sonucu-olusan-taban-puanlar-meb-tarafindan-aciklandi

20 Bin Öğretmen Alımında Başvuru Tarihleri

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 20 bin sözleşmeli öğretmen atama takvimine göre adayların ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihlerinin 18-26 Temmuz 2022 tarihleri arasında alınacağını söyledi. 

29 Temmuz'da adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin ilan edileceğini bildiren Özer, atama takvimine ilişkin şu bilgileri paylaştı: 

"Sözlü sınavlar 1-13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek,  sonuçları ise 16 Ağustos 2022'de açıklanacak. 

17-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında sözlü sınav sonuçlarına itirazlar alınacak ve bu itirazlar, 22 Ağustos sonuçlandırılacak. 

Atama tercihleri 27-31 Ağustos tarihleri arasında alınacak. 

Atama sonuçları ise 1 Eylül 2022'de açıklanacak."

GÜNCELLEME; Branş Dağılımı Açıklandı

Bu kapsamda en fazla atama  yapılacak ilk 5 branş sırasıyla 7 bin 503 kontenjanla okul öncesi öğretmenliği, 2 bin 223 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 1.250 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği, 1.218 kontenjanla din kültürü ve ahlâk bilgisi ve 1.004 kontenjanla ilköğretim matematik öğretmenliği oldu. 

Detaylar; https://www.kpsscafe.com.tr/haber/11312412/mebden-20-bin-ogretmen-alimi-duyurusu-20-bin-ogretmen-aliminda-basvuru-kilavuzu-ve-brans-kontenjanlari-aciklandi

#başvuru tarihleri, sonuçları, yapılacak

20 bin öğretmen atama kontenjan sayısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "20 bin öğretmen ataması yapacağız" açıklaması atama bekleyen binlerce kişiyi umutlandırdı. Erdoğan'ın açıklamasından sonra 2021 öğretmen ataması branş dağılımı konusu internette en çok arananlar arasına girdi. Peki 20 bin öğretmen atama kontenjan sayısı belli oldu mu? Öğretmen atamaları kontenjan sayısı ve branş dağılımı henüz netlik kazanmadı. Bakan Selçuk öğretmen atamalarına ilişkin yaptığı açıklamada "Çok net bir tarih vermek mümkün değil" demişti.

2021 öğretmen ataması branş dağılımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan "20 bin öğretmen ataması" açıklaması ile binlerce kişi heyecanlandı. Atama bekleyen öğretmen adayları Erdoğan'ın açıklamasından sonra 2021 öğretmen ataması branş dağılımı ne kadar? gibi soruları aramaya başladı. Peki 20 bin öğretmen ataması branş dağılımı hangi bölümlerde olacak? 20 bin öğretmen ne zaman atanacak?

20 bin öğretmen atama kontenjan sayısı belli oldu mu?

20 bin öğretmen atama kontenjan sayısına dair henüz net bir açıklama yapılmadı. Atama takvimi Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde kısa zamanda açıklanması bekleniyor. 

2021 öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?

Atama bekleyen binlerce öğretmen adayının kafasında "2021 öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?" sorusu var. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un atamalarla ilgili yaptığı açıklamada "Çok net bir tarih vermek mümkün değil ama çok uzun süreceğini sanmıyorum" dedi.

Öğretmen ataması branş dağılımı 2021

2021 yılı öğretmen ataması branş dağılımı atama bekleyenler tarafından merak ediliyor. 2021 öğretmen ataması branş dağılımının 2020 yılındakine benzer olacağı tahmin ediliyor.  2020 yılında 2831 sınıf öğretmeni, 1801 Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni, 1739 ingilizce öğretmeni, 1518 okul Öncesi öğretmeni, 1701 ilköğretim matematik öğretmeni ataması yapılmıştı. 

2020 yılı öğretmen atama kontenjanları

öğretmen atama kontenjan (1)_1

öğretmen atama kontenjan (2)_1

Öğretmen atamaları 2021 ne zaman? 20 Bin Öğretmen ataması branş dağılımı kontenjanları takvimi açıklandı mı?

Haberin Devamı

ÖĞRETMEN ATAMALARI 2021 NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 bin öğretmen atamasının önümüzdeki aylarda yapılacağını dile getirdi.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI BRANŞ DAĞILIMI KONTENJANLARI TAKVİMİ YAYIMLANDI MI?

2021 Yılı 20 Bin öğretmen ataması ile ilgili takvim veya branş dağılımı kontenjanları henüz yayımlanmadı. MEB konuya ilişkin duyuru yaptığında haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"2002 yılından bugüne kadar toplam 693 bin öğretmenimizin atamasını gerçekleştirdik. Bu vesileyle öğretmen adaylarımızla bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmenimizin daha atamasını yapacağız. Bu öğretmenlerimizin de katılımıyla yolumuza çok daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Yeni yapacağımız 20 bin öğretmen atamasının şimdiden eğitim öğretim camiamıza, milletimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum."

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası