ford connect 75 lik ve 90 lık arasındaki fark / Ford Connect'lerde Hangi Motor Seçeneği Alınmalı?

Ford Connect 75 Lik Ve 90 Lık Arasındaki Fark

ford connect 75 lik ve 90 lık arasındaki fark

Ford Transit Connect&#;in Kombi modeli yeni beygir modeliyle alışıldık çizgisinde küçük değişikliklere
gitmiş.

Ford Connect&#;in daha önce çıkardığı 75 ve 90 beygirlik modellere ilave olarak piyasaya sürdüğü beygirlik GLX modeli gerek konfor gerekse performans bakımından diğer modellerinden ayrılıyor.
Connect GLX&#;in yakıt tüketimi diğer modellerine oranla daha az. Genelde şikayet konusu olan connet yakıt tüketimi GLX&#;te ortalama litreye kadar düşürülmüş.
Ayrıca yeni modelde, 90 beygir modellerde sorun yarattığı söylenen Ford yapımı enjeksiyon sistemi Siemens teknolojisiyle değiştirilmiş.
Boyalı tampon seçeneği de Connect&#;in yeni modellerinde göze çarpan diğer bir fark. Bununla beraber Klasik jant şekli de GLX&#;lerde yenileriyle değiştirilmiş.

Performans bakımından eskiden 75 beygirlere oranla gözde olan 90&#;lık connectle Nm Tork değerindeydi. GLX&#;ler daha az yakıt tüketimiyle Nm Tork değerine ulaşması eski modellerin papucunun dama atılacağına işaret ediyor.

Ticari araçtan çok Aile arabası olma yolunda ilerleyen &#;lık Connect&#;ler yollarda görülmeye başladı bile.

ConnectConnect GLXfordsiemens

ford connect 75 ps mi ford connect 90 ps mi

• Çavuş
    79 Mesaj
    Konu Sahibi
    selamun aleyk&#;m arkadaşlar ford connect satın almak istiyorum 75 ps mi - 90 ps mi tavsiye edersiniz

yorumlarınızı bekliyorum

• Çavuş
    84 Mesaj
  • Teğmen
    &#;alıştığım belediye 75liklerden kiraladı. &#;ok yakıyor. depo full'de kalan kmyi g&#;steriyor

fransızlara kıllık olsun diye reno ara&#;ları yolladık ama bu yeni ara&#;lar da &#;ok yakıyor.
  • fordun kendi sitesindeki verilere bakarsak 90 lık olan daha &#;ok yakıyor gibi g&#;z&#;k&#;yor ama g&#;z&#;mle g&#;rmediğim i&#;in birşey diyemem. performan olarak tabiki 75 ps olandan daha iyi
    kendi aracımız 75 lik, bir depoyla km yaptık. ( bunun km si şehirler arası idi )
  • Yarbay

Orijinalden alıntı: deniz6

Akrabamda var 90 lık &#;ekişi falan iyi yeterli,ortalama litre t&#;ketimi var aracın şehiri&#;i.

İmkansız. Yol bilgisayarına bakarak s&#;yl&#;yorsanız yanılırsınız, sapma oluyor. Pompadan &#;l&#;&#;n. Ya da şehir i&#;i değil gittiğiniz yer..
  • Yarbay

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

quote:

Akrabamda var 90 lık &#;ekişi falan iyi yeterli,ortalama litre t&#;ketimi var aracın şehiri&#;i.

İmkansız. Yol bilgisayarına bakarak s&#;yl&#;yorsanız yanılırsınız, sapma oluyor. Pompadan &#;l&#;&#;n. Ya da şehir i&#;i değil gittiğiniz yer..

Araba benim değil imkansız olan ne anlamadım?
  • quote:

quote:

quote:

Şehir i&#;i, ortalama kullanımla yakması imkansız..
  • Yarbay

quote:

quote:

quote:

Nasıl imkansız kağıt &#;zerinde ortalama t&#;ketimi lt zaten motor bir ara&#;,g&#;rd&#;ğ&#;m&#; s&#;yl&#;yorum aynen de yakıyor dizel diye her yerde 5 litre yakacak hali yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Nasıl imkansız kağıt &#;zerinde ortalama t&#;ketimi lt zaten motor bir ara&#;,g&#;rd&#;ğ&#;m&#; s&#;yl&#;yorum aynen de yakıyor dizel diye her yerde 5 litre yakacak hali yok.

8 senedir Connect'e biniyorum, 6 senesi 90'lık 2 senedir de imzamdaki 'luk; ne şartta ne yakar iyi bilirim. Daha fazla yakar demek istiyorum..

• Yarbay
    1 Mesaj
    Sel&#;m aleykum arkadaşlar 75 lik cornete yazılım atıp 90 lık yapıyorlar mış var aranızda bilgisi olan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay

2. eli gerçekten bu kadar kötü mü ? 'de öyledir tabii de şu anda nasıl acaba ?

• yeni mesaja gitYeni mesaj
    Bilgi ikonYeni mesajları sizin için sürekli kontrol ediyoruz, bir mesaj yazılırsa otomatik yükleyeceğiz.Bir Daha Gösterme

Benzer içerikler

Konu: Ford Connect'lerde Hangi Motor Seçeneği Alınmalı?

• , #1

• , #2

• , #3

• , #4

Yigit-Y çevrimdışı
    Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

amcamda luk glx kısa vardı yakıtdan şikayet ediyordu

İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın
    funduszeue.info

• , #5

• , #6

• , #7

firat_07 çevrimdışı
    firat_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şehir içi kullanıcaksan 90 lık şehirler arası kullanıcaksan luk ama şuanda en ideali 90 lık luklar benzili gibi yakıyo km de

• , #8

Hakan Burak çevrimdışı
    Hakan Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

90'lık ne kadar yakar peki şehir içi kısa kasa? Kuruş hesabıyla bilmek istiyorum.

New Toy! - 41 AJV

• , #9

driftboy çevrimdışı
    driftboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

O kadarı hakkında bi bilgim yok.. 90'lık uzun şase 20 liraya km arası degisiyo. Tabi bunun içinde şehir içide var şehir dışıda.. Karışık

Marblex Mining & Marble

Harput Yapı İnsaat

AlıntıCasabLancaNickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabanın önüyle arkası arasında 3 yaş fark var

• , #10

ZaZy çevrimdışı
    ZaZy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

offtopic: nettede baktım ama uzun kısa şasisi nasıl oluyor_? maxi Doblo gibi bariz bir şasi farkı var mı?

• , #11

Shadow_Dancer çevrimdışı
    Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Neden Doblo dusunmuyosunuz makina cok guzel. Gecenlerde kullandim her acidan gayet iyi

• , #12

CaNeR44 çevrimdışı
    CaNeR44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

berlingo alın bence yakıtta konforda donanımda en güzeli

• , #13

driftboy çevrimdışı
    driftboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AlıntıZaZyNickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

offtopic: nettede baktım ama uzun kısa şasisi nasıl oluyor_? maxi Doblo gibi bariz bir şasi farkı var mı?

Yüksek tavan yani.
    Marblex Mining & Marble

Harput Yapı İnsaat

AlıntıCasabLancaNickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabanın önüyle arkası arasında 3 yaş fark var

• , #14

Hakan Burak çevrimdışı
    Hakan Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AlıntıShadow_DancerNickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Neden Doblo dusunmuyosunuz makina cok guzel. Gecenlerde kullandim her acidan gayet iyi

Doblo çabuk eskir . İş amaçlı kullanılacağı için her yönden Connect. Berlingo'larda narin arabalar işe pek gelmezler.
    New Toy! - 41 AJV

• , #15

bana sorarsan luk derım aynı hacımde yuksek guc herzaman bence avantajdır fabrıka verısındede yakıtta cok kuck fark vardı yanlıs hatırlamıyorsam bır ara arastırmıstım

• , #16

Tayfun-E30 çevrimdışı
    Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bende 75lik var bir tane ticari olarak yeterli bir performansı var ama değiştirdiğimde bir daha 75likte almam dobloda berlingoda kullandım conneck taş gibi onlara nazaran parçası ucuz bakımı kolay bunu verince yine connect alıcam

• , #17

90 lık her yönüyle on numara . çekişi, yakıtı ve en önemlisi ikinici elde 90 lık tutuluyor.

• , #18

alfonso çevrimdışı
    alfonso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4 senedir 90 lık olandan kulanıyorum 75lık olanlar yurumuyo ve yakıyo haliyle 90 ve luklar 2 sınıde tercıh edebilirsin luklar güzel gidiyo diye duydum ama kulanmadım sonucta ticari ben rahat km zorlamadan görüyorum düz yolda4kişi ve bagaj iptali tesisat ile ,yakıt konusunda doblo ve caddy sınıflarında çokta göze batacak kadar bişi yok sonucta diğerlerinden kat kat güvenli bunuda göz önünde bulundurmak lazım en çok tutulanda zaten 90lıktır ford satış sorumlusu akrabamdan biliyorum

• , #19

0k4N çevrimdışı
    0k4N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AlıntıYigit-YNickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

amcamda luk glx kısa vardı yakıtdan şikayet ediyordu

Benimde dayımda vardı 0 Aldı yakıt olayına 1 sene dayanamadı saattı güzelim arabayı luğa hiç gerek yok bence

Peugeot Performance

61,5

• Detaylı Açıklama

Ford Transit Connect model dizel aracınızın ürettiği 75hp / nm motor gücünü, Türkiye normlarında verimli hale getirmek adına hazırladıgımız chip tuning(ecu)yazılım uygulaması sonrasında, 95hp / nm ’lik performans artışı öngörmekteyiz. Kazanılan + 20hp / + 65nm güç artışı sonrasında kesinlike çevreye rahatsızlık vermeyecek (duman atmayacak) şekilde eksoz emisyon değerleriniz korunarak hazırlanmaktadır.

Tüm yazılımlarımız, hem güç dağıtımı hem de yakıt verimliliği açısından yük tipi dyno üzerinde test edilmektedir. Optimum güvenilirliği muhafaza ederken azami gücü elde etme yeteneğimiz bizi diğerlerinden ayıran en büyük faktördür.

Ford Transit Connect Aracınızın motoruna uygulanacak chip tuning (ecu) yazılım işlemi ortalama 1 saat sürmektedir, daha fazla bilgi için lütfen Sık Sorulan Sorular bölümümüzü inceleyiniz.

Ford marka araçlarına Chip Tuning yazılımı uyguladığımız müşterilerimiz Tüm yorumlar

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası