megane 1.6 joy 2018 / Renault Megane Joy

Megane 1.6 Joy 2018

megane 1.6 joy 2018

Renault Megane Joy vs Hyundai Elantra Style Karşılaştırma!

Renault Megane Joy vs. Hyundai Elantra Style karşılaştırması!

motor sunan Megane modeli ve motor hacmi sunan Elantra modelinin teknik ve donanım özellikleri karşılaştırmasına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Renault Megane JoyHyundai Elantra Style
 Renault Megane Joy Özellikleri Hyundai Elantra Style Özellikleri

Temel Özellikler

Yıl
DonanımJoyStyle
Gövde TipiSedanSedan

Motor Özellikleri

Motor
YakıtBenzinBenzin
Silindir Hacim cc cc
Silindir Sayısı44

Şanzıman

Şanzıman TürüManuelManuel
Vites TürüManuelManuel
Vites Sayısı66
Çekiş KontrolüÖnden ÇekişÖnden Çekiş

Performans

Beygir HP HP
Tork Nm Nm
Hızlanma sn sn
Azami Hız

Yakıt Tüketimi

Şehir İçi Tüketim lt lt
Şehir Dışı Tüketim lt lt
Karma Tüketim lt lt
Yakıt Deposu0 lt50 lt

Bagaj Özellikleri

Bagaj Hacmi lt lt

Ölçüler

Uzunluk mm mm
Genişlik mm mm
Yükseklik mm mm
Boş Ağırlık kg kg

Lastik ve Jant

Lastik Tabanı
Lastik Yanağı5565
Jant Çapı1615

Güvenlik

Sürücü Hava Yastığı
Yolcu Hava Yastığı
Yan Hava Yastığı
Diz Hava Yastığı
ABS
ASR
EBD
ESP

Konfor Özellikleri

Yol Bigisayarı
Hız Sabitleyici
Yokuş Kalkış Desteği
Anahtarsız Çalıştırma
Start-Stop Sistemi
Auto Hold
Head-Up Display
Şerit Takip Sistemi
Çarpışma Önleyici
Elektronik Park Freni
Kol Dayama
Deri Direksiyon
Direksiyon Isıtma
Sunroof
Alaşım Jantlar

Multimedya ve Eğlence

Usb Girişi
Bluetooth
Navigasyon Sistemi

Aydınlatma

Gündüz Farları
Xenon Farlar
Ön Sis Farları
Arka Sis Farları

Sensörler

Ön Park Sensörü
Arka Park Sensörü
Geri Görüş Kamerası
Yağmur Sensörü
Far Sensörü
Coming Home
Leaving Home
Lastik Basınç Sistemi
Yorgunluk Algılayıcı

Klima

Dijital Klima
Manuel Klima
Soğutmalı Torpido

Camlar ve Aynalar

Elektrikli Ön Camlar
Elektrikli Arka Camlar
Karartmalı Dikiz Ayna
Katlanır Aynalar
Makyaj Aynası

Koltuklar

Isıtmalı Koltuk
Soğutmalı Koltuk
Hafızalı Koltuk
Deri Koltuk
İsofix Çocuk Koltuğu

Renault Megane ile Diğer Karşılaştırmalar

Renault Megane Joy VS Kia Ceed Cool Renault Megane Joy VS Hyundai Elantra Style

Sıfır veya ikinci el araç almayı düşünüyorsanız; funduszeue.info sitesi olarak sizler için editörlerimiz tarafından hazırlanan araba karşılaştırma sayfasında araçların teknik, donanım özelliklerini inceleyebilir, yakıt tüketimi ve bagaj hacmi gibi önemli özellikleri kıyaslayabilirsiniz. Karşılaştırma sayfasının alt kısmında bulunan 'Araç Detay' butonu aracılığıyla araçların varsa ek özelliklerini detaylandırabilir, tüm resimlerine ulaşabilir ya da kendiniz yeni bir araba karşılaştırma yapabilirsiniz. Bilgiler editörlerimiz tarafından hassasiyetle ekleniyor olsa da % doğruluğu garanti edilmemektedir. Aynı model yılında satışa sunulan farklı kasa araçlar -yeni- kategorisi altında yayınlanmaktadır.

Yakıt Fiyatları 25 Haziran

Benzin litresi:

Dizel litresi:

Son Karşılaştırmalar

Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler

Araba Karşılaştırma

funduszeue.infoaracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

Sıfır Araba Fiyatları

funduszeue.info araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.

Megane 4 Joy

• Onbaşı
    38 Mesaj
    Konu Sahibi
    Arkadaşlar fiyat ve kampanya(sıfır faiz) olarak b&#;t&#;eme en uygun ara&#; bu olarak g&#;r&#;n&#;yor fakat, teredd&#;tlerim var.

Giriş paket olduğu i&#;in i&#; ve dış g&#;r&#;n&#;m bayağı değişiyor. Orta konsol, hatta el freninin duruşu bile farklı. &#;elik jantlar da kapak,onu değiştirmemiz m&#;mk&#;n m&#; servis dışında. Touch paketi yok, opsiyon olarak da konulmamış.
    Lpg ile uyum sıkıntısı yaşar mıyım?
    Tecr&#;beli arkadaşlar paylaşımlarda bulunursa sevinirim.

• Teğmen
    Sedan olanı d&#;ş&#;n&#;yorum.
    liste fiyatı
    G&#;r&#;ş paketi ve yedek lastik TL
    Toplam oluyor.
    civarı kampanya veya indirimli olursa d&#;ş&#;n&#;yorum.
    Bende LPG uyumunu merak ediyorum. &#;oğu Euro 5 motorlar LPG a&#;ısından (subapların &#;zelliği bakımından, ısıya dayanamayıp erime olayı) sıkıntılı olmasına rağmen, Euro 5 Renault motorlarda LPG de ben pek sıkıntı duymadım.
    Yeni meganlarda 16V beygirlik motorda Euro 6 emisyon kullanılmış. LPG uyumunu ve &#;zelikle subapların dayanma g&#;c&#;n&#; bende merak ediyorum. Euro 6, Euro 5 e g&#;re daha mı hassaslaştı acaba?
  • Onbaşı
    38 Mesaj
    Konu Sahibi
    quote:

Orijinalden alıntı: simsar7

Benimde bu ara&#; hoşuma gitti.
    Sedan olanı d&#;ş&#;n&#;yorum.
    liste fiyatı
    G&#;r&#;ş paketi ve yedek lastik TL
    Toplam oluyor.
    civarı kampanya veya indirimli olursa d&#;ş&#;n&#;yorum.
    Bende LPG uyumunu merak ediyorum. &#;oğu Euro 5 motorlar LPG a&#;ısından (subapların &#;zelliği bakımından, ısıya dayanamayıp erime olayı) sıkıntılı olmasına rağmen, Euro 5 Renault motorlarda LPG de ben pek sıkıntı duymadım.
    Yeni meganlarda 16V beygirlik motorda Euro 6 emisyon kullanılmış. LPG uyumunu ve &#;zelikle subapların dayanma g&#;c&#;n&#; bende merak ediyorum. Euro 6, Euro 5 e g&#;re daha mı hassaslaştı acaba?
    opsiyonları i&#;ine katıp 60bin tl olur dediler, ayrıca 24bin 24 ay sıfır faiz imkanı da varmış. Zaten beni &#;eken de sıfır faiz imkanı. Ford titanyum bazında yapıyor sıfır faizi. Başka da hem indirim yapıp hem sıfır faiz yapan yok sanırım.
    bu ara&#; i&#;in LPG şart umarım sorun &#;ıkarmaz.

• Onbaşı
    38 Mesaj
    Konu Sahibi
    quote:

Orijinalden alıntı: yadigartbaykal

opsiyonları i&#;ine katıp 60bin tl olur dediler, ayrıca 24bin 24 ay sıfır faiz imkanı da varmış. Zaten beni &#;eken de sıfır faiz imkanı. Ford titanyum bazında yapıyor sıfır faizi. Başka da hem indirim yapıp hem sıfır faiz yapan yok sanırım.
    bu ara&#; i&#;in LPG şart umarım sorun &#;ıkarmaz.

Alıntıları Göster
    sanırım kimse hen&#;z alam olmamış.
  • Çavuş
    68 Mesaj
    &#;ncelikle herkese iyig&#;nler,ge&#;en hafta bi kunduna getirip satın aldığım renault yeni megane sedan 16v beygir joy hakkında soru sormak ya da bilgi edinmek isteyen bir&#;ok arkadaşa yardımcı olabilmek umuduyla incelememi yazacağım,&#;ncelikle ara&#; 16 valf beygirlik motora ve en d&#;ş&#;k joy donanım seviyesine sahip,benim i&#;in &#;nemli olan &#;ncelikle motor olduğu i&#;in anlatmaya motor kısmından başlayacağım, beygiri maalesef devir altında pek hissetmiyorsunuz, devirden sonra motor sesi ve hissedilirlik muhteşem,kıyaslamamı eski aracım 16v k4m motorlu megane 2 ye g&#;re yapıyorum,yeni megane sedan motoru h4m kodlu 16valf beygir nissan markasınında kullandığı bi motor,ancak hemen belirteyim nissan juke ve qashqai motorlarının azcık değişik hali,dediğim gibi d&#;ş&#;k devirler g&#;c&#; hissetmiyorsunuz,aracın motoru megane 2 lerdeki gibi s&#;rekli y&#;ksek devir isteyen bi motor değil,dizel ara&#;larda ki gibi devirde &#;ks&#;rme tıksırma vuruntu olmadan ara&#; ilerliyor,lpg taktırmak isteyen arkadaşlar rahat&#;a taktırabilir,aracın yakıt t&#;ketimi diğer aracım olan dizel cc ssangyong actyon sports modeline kıyasla daha d&#;ş&#;k seviyede ancak g&#;n&#;m&#;z itibariyle dci 90,dci,16dci ve 16v benzinlidir,bence beygir benzinli motor bile bu araca yetersiz,90 beygir dizel nasıldır d&#;ş&#;nmek istemiyorum,ancak luk dizeller heralde benzinlisinden iyidir,hele beygirlik dci tercih edilip chiplenirse tadından yenmez bence beygir gibi ideal bi mapping olabilir,
    gelelim joy versiyon &#;zelliklerine;lastiklerde basın&#; sens&#;r&#; var,hız sabitleme ve hız sınırlama var,4 cam otomatik,ve evet camlar kumandadan kapanıyor,kumanda dedim fark ettiyseniz anahtardaki kumandadan bahsediyorum zira joylar kartlı değil,bagaj kumandadan tamamen a&#;ılabiliyor,farlar mercekli ama zenon değil,arka ledler ve &#;n ledler aktif herhangi bir sınırlama yok,aracı g&#;r&#;ş paketiyle alırsanız ve kendiniz sonradan jant ilave ederseniz diğer donanımlardaki megane sedanlardan tek farkı kapı kolları ve cam &#;ıtalarındaki nikelajlardır,he birde iki aracı &#;ok iyi tanıyan biri farlarından fark edebilir &#;st donanımlarda farlar zenon,farların g&#;r&#;ş&#;nde problem yok,ufak bi harcamayla joy versiyon diğerlerinden dıştan bakıldığında ayırt edilemez bence,he bu arada şu an 16 dci edc t&#;m paketler y&#;kl&#; aracın parasıyla 16v beygir ve sadece tl,gel gelelim benim bu aracı neden aldığıma:benim ilk aracım her ne olursa olsun ilk g&#;z ağrım megane 2 sedanımdır,ve bu sebepten duygusal olarak astra yerine megane se&#;tim,ve bildiğim kadarıyla zaten astra &#;n&#;m&#;zdeki sene kasa değişecek,ve ara&#; eski kasa olacak,benim i&#;in megane 2 sedan ve ssangyong actyon sports ara&#;ların yeri bi başkadır,tamamen duygusal,sormak &#;ğrenmek istedikleriniz i&#;in benimle iletişim kurabilirsiniz ve elimden geldiğince yardım ederim,bu arada motor kaputuna sonunda bi kaput amortis&#;r&#; koyabilmiş renault,unutmadan şanzıman 5 ileri, 6 olasaymış daha iyi olurdu ama buna da ş&#;k&#;r,g&#;r&#;şmek &#;zere,,,,

• Çavuş
    68 Mesaj
  • Er
    2 Mesaj
    Kasim sonunda bende sifir funduszeue.info iki y&#;n&#; hosuma gitmiyor.
    1-Sanzimandan gelen ufaktan bir inleme sesi ve 6 vites olmamasi.
    2-Her viteste gaza basip hizlanirken motordan gelen(muhtemelen enjektor yada siboblardan gelen)yavas hizlanmalarda daha belli olan şıkırtı sesi.(motor g&#;r&#;lt&#;s&#; arttikca duyulmuyo)
  • Yarbay
    75 Mesaj
    dentul kullanıcısına yanıt
    Evet ara&#; lpg ile gayet uyumlu sorun &#;ıkartmıyor
  • Yüzbaşı
    Hocam g&#;le g&#;le kullan. &#;ok g&#;zel paylaşımda bulunmuşsun, &#;stelik oto test videolarında genelde &#;st donanım ara&#;lar olduğundan baz donanımlar yeterince tanıtılmaz. Ben de şu an şirket aracı olarak fluence var ve ay sonu megane sedan gelecek. DCi EDC Joy + g&#;r&#;ş paketli. Park sens&#;r&#; standrt mı merak ediyordum, &#;ğrenmiş olduk. Teşekk&#;rler.
  • Er
    5 Mesaj
  • Çavuş
    54 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: snbx

merhaba bende joy var
    bilgi almak isteyen olursa yazabilir

Hocam ka&#;a aldın ve ne zaman bilgi verebilir misin ? Bir de arkadaş yazmış ama ben t&#;p takmayacağım İstanbul'da yaşıyorum . Yakıt durumu nedir ?
  • Er
    5 Mesaj
    2 Ağustos da aldım. 66, TL

Ben sadece yazın istanbul dısına cıktıgım i&#;in benzini aldım.
    Yakıt ilk aldığımda biraz d&#;ş&#;k km yaptı ancak 2 nci ye aldıgımda daha uzun km yaptı. Zaten km den sonra yakıt t&#;ketimi belli oluyor dediler.
    Şuanda yakıtla ilgili sorunum yok. Hen&#;z istanbul dışına &#;ıkmadım. Umarım uzun yolda iyi sonu&#; alırım.
  • Teğmen

Orijinalden alıntı: snbx

merhaba bende joy var
    bilgi almak isteyen olursa yazabilir

selamlar,

aracın şehir i&#;i yakıt t&#;ketimi nedir bu konuda bilgi verebilirmisiniz
  • Çavuş
    54 Mesaj
    polatlili06p kullanıcısına yanıt
    Ara&#; kapaklı jantla geliyormuş . &#;ok sırıtıyor mu acaba alim&#;nyum janta gerek var mı?
  • Yüzbaşı
    Haziran ayında model titanyum gri megane sedan joy (g&#;r&#;ş paketi ile) TL ye aldım. Yaklaşık 2 aylık km. (yaklaşık km. şehir dışı, km. şehir i&#;i) kullanım sonucu izlenimlerimi paylaşayım. 2 yetişkin, 2 &#;ocuklu orta sınıfın hemen altında bir aileyiz. Ankarada ikamet ediyorum. Yaşım kemale ermiş durumda. Daha &#;nce 11 yıldır kullandığım B segmenti sedan bir aracım vardı, ilk kez C segmenti bir araca ge&#;tim. Uzun d&#;nemli bir kullanıcıyım. Bulunduğum sosyo ekonomik stat&#;me g&#;re araba tercih ederim. Bu y&#;zden 2. el ama daha prestijli araba sevdam olmadı. Bu profilime g&#;re okuyunuz l&#;tfen. Anlayacağınız ara&#;lar konusunda &#;ok deneyimim yok.

Ara&#; ile ilgili teknik bilgileri vermeyeceğim nette bulabilirsiniz.

+ Y&#;r&#;tme maliyeti km. bakım aralığı.

+ Atmosferik de olsa Euro 6 standardı.

+ Yeni ve g&#;zalıcı bir tasarım.

+ Yaygın servis ağı.

+ 2. el kaygısı olmaması. (markanın ge&#;mişi, bana g&#;re)

+ &#;ıplak fiyatı TL yi gecmediği icin d&#;ş&#;k &#;TV dilimi. (%45) (şimdilik)

+ Aile i&#;in uygun i&#; hacmi ve bagaj hacmi.

+ Segmentinde g&#;re y&#;ksek kalite hissi. (bence)

+ Bana g&#;re yeterli donanım.

+ Metalik renk farkının olmaması. (ben aldığımda b&#;yleydi, hala b&#;yle mi bilmiyorum)

+ G&#;ven veren, konforlu gidiş hissi. (bence)

+ Kaput hidrolik, motor ke&#;esi var, bagaj kolu g&#;r&#;nm&#;yor, bagajda a&#;ıkta sa&#; yok &#;ok d&#;zenli bir g&#;r&#;nt&#; var, bagaj y&#;kleme eşiği kullanışlı, yokuş kalkış sistemi (hill holder), USB, Bluetooth, arka oturma alanında aydınlatma, klima manuel ama yumuşak&#;a &#;evriliyor ve dijital ekranda g&#;r&#;n&#;yor, 6 led g&#;nd&#;z farları, refakat&#;i aydınlatma (follow ne home), ısıtmalı ve elektrikli dış dikiz aynaları, dış dikiz aynalarında sinyal lambaları, 6 hava yastığı. (bunlar bazı rakip modellerde eksikliğini g&#;rd&#;ğ&#;m &#;zellikler)

- Marka algısı kimilerine g&#;re d&#;ş&#;k. Ben severim renoyu ayrı.

- &#;n ve arka koltuk kol dayanağı.

- 6 vites olmaması eleştiriliyor.

- Motor performansı funduszeue.info sonra daha iyi olacak deniyor hem kullanım kılavuzunda hemde m&#;şteri temsilcisi tarafından. A&#;ık&#;ası hen&#;z &#;ekişinden &#;ok memnun kalmadım. Umarım km. civarı motor a&#;ılır. Bu konuda daha uzun km. yapmış arkadaşların deneyimleri &#;nemli.

- Deri direksiyon. (benim i&#;in &#;nemsiz)

- &#;elik cant (benim i&#;in &#;nemsiz. ayreten kapaklar touch ve icondaki standart &#;elik jantlardan daha şık bence)

- elektrikli katlanan dış dikiz aynaları.

- funduszeue.info sonra r&#;zgar sesi ve motor sesi geliyor biraz.

Genel anlamda ara&#;tan memnunum. T&#;p konusunu hi&#; bilmiyorum. Zaten t&#;pl&#; araba bana uzak, hem sevmiyorum hemde yıllık ortalama km. ile gereksiz. Ha bu arada yakıt ortalamam ekranda.

Umarım biraz faydası olmuştur. Elimden geldiğince objektif olmaya &#;alıştım. Ama illaki eksiklerim olmuştur. Daha bilgili ve tecr&#;beli arkadaşların eleştirileri de faydalı olacaktır.

• Çavuş
    54 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Formdas

Haziran ayında model titanyum gri megane sedan joy (g&#;r&#;ş paketi ile) TL ye aldım. Yaklaşık 2 aylık km. (yaklaşık km. şehir dışı, km. şehir i&#;i) kullanım sonucu izlenimlerimi paylaşayım. 2 yetişkin, 2 &#;ocuklu orta sınıfın hemen altında bir aileyiz. Ankarada ikamet ediyorum. Yaşım kemale ermiş durumda. Daha &#;nce 11 yıldır kullandığım B segmenti sedan bir aracım vardı, ilk kez C segmenti bir araca ge&#;tim. Uzun d&#;nemli bir kullanıcıyım. Bulunduğum sosyo ekonomik stat&#;me g&#;re araba tercih ederim. Bu y&#;zden 2. el ama daha prestijli araba sevdam olmadı. Bu profilime g&#;re okuyunuz l&#;tfen. Anlayacağınız ara&#;lar konusunda &#;ok deneyimim yok.

Ara&#; ile ilgili teknik bilgileri vermeyeceğim nette bulabilirsiniz.

+ Y&#;r&#;tme maliyeti km. bakım aralığı.

+ Atmosferik de olsa Euro 6 standardı.

+ Yeni ve g&#;zalıcı bir tasarım.

+ Yaygın servis ağı.

+ 2. el kaygısı olmaması. (markanın ge&#;mişi, bana g&#;re)

+ &#;ıplak fiyatı TL yi gecmediği icin d&#;ş&#;k &#;TV dilimi. (%45) (şimdilik)

+ Aile i&#;in uygun i&#; hacmi ve bagaj hacmi.

+ Segmentinde g&#;re y&#;ksek kalite hissi. (bence)

+ Bana g&#;re yeterli donanım.

+ Metalik renk farkının olmaması. (ben aldığımda b&#;yleydi, hala b&#;yle mi bilmiyorum)

+ G&#;ven veren, konforlu gidiş hissi. (bence)

+ Kaput hidrolik, motor ke&#;esi var, bagaj kolu g&#;r&#;nm&#;yor, bagajda a&#;ıkta sa&#; yok &#;ok d&#;zenli bir g&#;r&#;nt&#; var, bagaj y&#;kleme eşiği kullanışlı, yokuş kalkış sistemi (hill holder), USB, Bluetooth, arka oturma alanında aydınlatma, klima manuel ama yumuşak&#;a &#;evriliyor ve dijital ekranda g&#;r&#;n&#;yor, 6 led g&#;nd&#;z farları, refakat&#;i aydınlatma (follow ne home), ısıtmalı ve elektrikli dış dikiz aynaları, dış dikiz aynalarında sinyal lambaları, 6 hava yastığı. (bunlar bazı rakip modellerde eksikliğini g&#;rd&#;ğ&#;m &#;zellikler)

- Marka algısı kimilerine g&#;re d&#;ş&#;k. Ben severim renoyu ayrı.

- &#;n ve arka koltuk kol dayanağı.

- 6 vites olmaması eleştiriliyor.

- Motor performansı funduszeue.info sonra daha iyi olacak deniyor hem kullanım kılavuzunda hemde m&#;şteri temsilcisi tarafından. A&#;ık&#;ası hen&#;z &#;ekişinden &#;ok memnun kalmadım. Umarım km. civarı motor a&#;ılır. Bu konuda daha uzun km. yapmış arkadaşların deneyimleri &#;nemli.

- Deri direksiyon. (benim i&#;in &#;nemsiz)

- &#;elik cant (benim i&#;in &#;nemsiz. ayreten kapaklar touch ve icondaki standart &#;elik jantlardan daha şık bence)

- elektrikli katlanan dış dikiz aynaları.

- funduszeue.info sonra r&#;zgar sesi ve motor sesi geliyor biraz.

Genel anlamda ara&#;tan memnunum. T&#;p konusunu hi&#; bilmiyorum. Zaten t&#;pl&#; araba bana uzak, hem sevmiyorum hemde yıllık ortalama km. ile gereksiz. Ha bu arada yakıt ortalamam ekranda.

Umarım biraz faydası olmuştur. Elimden geldiğince objektif olmaya &#;alıştım. Ama illaki eksiklerim olmuştur. Daha bilgili ve tecr&#;beli arkadaşların eleştirileri de faydalı olacaktır.

Hocam &#;ok g&#;zel anlatmışsınız . Aracın teslim s&#;resi ka&#; g&#;nd&#; acaba hatırlıyor musunuz ?

• Yüzbaşı
    Tşklr ederim. Tam olarak hatırlamıyorum fakat g&#;n arasıydı sanırım. Ger&#;i ben &#;demeyi 3 iş g&#;n&#;ne yaymıştım peşin olarak aldım. Durum sizin &#;zelinizde değişir sanırım.
  • Er
    4 Mesaj
    Merhaba arkadaslar.. konuyu hortlatayim ben bugun renault bayisine gidip renault megane 16v joy paket + gorus paketi ic8n fiyat aldim gibi bi fiyat cikti.. acikcasi ilk defa 0 km arac alacagim.. kararsiz kaldim.. bu konuda bana yardimci olabilirmisiniz ?
  • yeni mesaja gitYeni mesaj

Benzer içerikler

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası