sürtük sözleri / Erdoğan'ın Gezi eylemcilerine 'sürtük' sözü suç sayılmadı

Sürtük Sözleri

sürtük sözleri

‘Sürtük’ sözü seçmeni Erdoğan’dan kopardı

Metropoll Araştırma, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi eylemlerine katılanlar için kullandığı ve kamuoyunun gündemini uzun süre meşgul eden “sürtük” ifadesini anket gündemine aldı. 

28 ilde yapılan anket 2 bin 123 kişinin katılımıyla bilgisayar destekli telefonda anket yöntemiyle yapıldı.

Ankette halka, “Birisine ‘sürtük’ demek hakaret midir?” diye soruldu.

Haziran ayında yapılan ankette katılımcıların yüzde 83'ü bu sözün hakaret olduğunu savunurken, yüzde 13,8’i hakaret olmadığını savundu. "Bu konuda fikrim yok" diyenlerin oranı ise yüzde 3,2 olarak ölçüldü.

Öte yandan ankette, Erdoğan’ın Gezi eylemlerine katılan yurttaşlara sürtük demesi hakkında ne düşündükleri de soruldu.

ÇOĞU 'YANLIŞ' DEDİ

Halkın yüzde 76,8’ı bunu doğru bulmadığını, yüzde 18,2’si ise doğru bulduğunu söyledi. Katılımcıların yüzde 5'i ise bu konuda fikrinin olmadığını ifade etti. Söz konusu sorunun partililere göre dağılımında da ilginç bir tablo açığa çıktı.

Buna göre AKP seçmeninin yüzde 39,4’ü Erdoğan’ın bu sözünü doğru bulduğunu belirtirken yüzde 51.8'i ise doğru bulmadığını belirtti. Yüzde 8'lik dilimde yer alan yurttaşlar ise fikirlerinin olmadığını ifade etti. 

ALAN BOŞ KALMIŞTI

Öte yandan anketten çıkan sonuçlar akıllara, Saraçhane'de Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katılımıyla düzenlenen 15 Temmuz mitingindeki  sayı tartışmasını getirdi. 

İktidara yakın gazeteler, mitinge 'on binlerce' kişinin katıldığını yazmıştı. CHP İBB Meclisi Grup Başkanvekili Doğan Subaşı ise, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, meydanda 4-5 kişinin bulunduğunu belirtmişti.

Subaşı, paylaşımında, “Yaklaşık 4-5 bin kişinin katıldığı bugünkü 15 Temmuz Saraçhane mitinginde, İBB Mobil Büfeleri ve Müge Anlı Mobil Aşevi, vatandaşlarımıza ikramda bulundular” demişti.

MetroPOLL Araştırmasürtük

"Sürtük" şarkı sözleri

Ati242 Lyrics

"Sürtük"

Sen kaşarlanmış bi' sokak sürtüğüymüşsün
Astral

Yarak ağzını aç seni puşt (ey)
Sana ağlama demedim mi sus
Kapa çeneni çocuğu koyarım yere otur
Sikik suratına muşta
O dudağına ruj yakışır orospu (prr)
Yedin el emeğimi gene de ebeveynin bu flow derebeyinim
Ha bi' de kelin beyni yetse gene iyi
Palelerine nasihat beni denemeyin (ah)
Redkey, Basemode
Kovala prestij
Yok stil, teknik
Para yatır, tekstil
Etnik kökenine eksisin piç
Wack mc şimdi inş iyisindir
Sikik liriklerin sikimde değil bi' ibnenin tekisin ve sefilsin (piç, ah)
Sikeyim fitneliğini piç
Dinlenirdin iste feat verirdim (ha)
Ama kafama sokim
Streamlerim senin bebeğim sorun değil (ey)
Ama arama polis
Konserindeyim ve bil bakim n'için
İçin için ağlayan bi' sürtük ajitasyon zırhı
Para basma hırslı düşkün
Sana varsa pay bu rap'in pastadan digga emin ol o da yerde düşmüş

Seni sürtük sana prim veriyo'm gene bak, ey (brr, brr)
Bu bi' sürtük bi' kaşar yarak arsızı Hayki (skrra)
O bi' sürtük onu göt yalamak yapar high, ey (brr, brr)
Seni sürtük, ah, o bi' sürtük (ey, skrra)

Yeni label'ına açılış say bunu piç
Kaçınılmaz sonun komple amınıza korum (piç)
Palelerin getir götürümü yapar kafa tutamayan taklit mc gençlerinde sorun ara
Kodumun bunağı, mezarını sula
Ağlayarak, bu tokat hepinize cevap
Yala, yala götümü yala
Ohash mesaj, aa ağlayan koca adam ya
Nakaratlarına kahkaha atarak gülüyo'm
Kargalar ne yarram madara adam Hayk kafa tutma digga
Ati değil Nevada
Bura değil Kanada (ey)
Çakma Walter White
Sen bi' konssun Hayk
Paranı koydum bak
Şimdi dönsün pipe
Kafamı yapcam bekle, story'i internette
Paylaşim de kons götüne dolsun like

Yaş yolun yarısı para yok bunalım ama pat yukarı
Şimdi n'apmalıyım düşün taş kafalı
Sana maaş bağlarım
Ama sus be dayı
Bi' kes ağlamayı
Telif haklarını götüne sok ve kıvır
Rapin toz ve çıtır
Elin boş ve yıkıksın bak
Bana kızdıysan 07 antalya
Bunu savaş çığlığı say piç (orospu çocuğu)
O götün telif hakkını aldım
Demir attım limana
Deli rhyme'ım pirana
Veliahtın Fizan'a kadar
Koşsun sigara sardım
Koşca'm bi' ara ben de
Flowlar Zigana Dağı
Orospu tatile çık da bi' ara kafa dağıt
Diner belki kanaman
İstediğin kadar tweet at ya da karala
Çünkü bi' sürtüğü azmadan aramam (bitch)

Komiserim tecavüze uğramış galiba
Nerden anladın?
Yüzünde öyle bi' ifade var
Astral

Submit Corrections

Writer(s): Erdenay Onat Tasci, Atilla Serin

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası