konya sosyal destek paketi başvuru / e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama

Konya Sosyal Destek Paketi Başvuru

konya sosyal destek paketi başvuru

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama ; Tarihiyle, kültürüyle, manevi değerleriyle özdeşmiş, ülkemizin güzel şehirlerinden olan Konya’da 2 milyonu aşkın vatandaşımız yaşamlarını sürdürmektedir. Kalabalık nüfusuyla büyükşehirlerimizden biri olan Konya’da on binlerce de ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşımız yaşamaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi de yaptığı sosyal destek ve yardımlarla kendi il sınırları içerisinde yaşamakta olan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı yalnız, çaresiz bırakmamaktadır.

Bu yazımızda; Konya Büyükşehir Belediyesinin yaptığı sosyal yardım ve desteklerden, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bu yardımlardan faydalanmak için izlemesi gereken adımlardan ve neler yapmaları gerektiğinden bahsedeceğiz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destekleri Nelerdir?

Konya Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşlara birçok sosyal yardım ve destek de bulunmaktadır. İşte Konya Büyükşehir Belediyesinin yaptığı sosyal yardım ve destekler:

• Sosyal yardım ve destek kartı
  • Gıda ve Temizlik Malzemesi Yardımı
  • Erzak Yardımı
  • Eşya Yardımları
  • Kömür, odun vb. yakacak yardımı
  • Kıyafet, giyecek yardımı
  • Günlük sıcak yemek dağıtımı
  • Kira yardımı
  • Muhtaç asker ailelerine yönelik yardımlar
  • Şehit ve gazi yakınlarına yönelik yardımlar
  • Dul kadınlara yönelik sosyal yardımlar
  • Engelliler için yapılan sosyal yardımlar
  • Afetzedelere yapılan yardımlar
  • İhtiyaç sahibi aile çocukları için eğitim yardımlar
  • Yeni doğan bebek paketi yardımı
  • Fatura İndirimi Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destek Kimlere Verilir?

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destek yardımı almak isteyen vatandaşların, yetkililer tarafından belirlenen bazı kriterleri taşıması gerekmektedir. Bu kriterleri taşımayan vatandaşlar Konya Büyükşehir Belediyesinden sosyal yardım ve destek alamazlar. İşte Konya Büyükşehir Belediyesinden yardım almak için gereken kriterler:

• Ailenin aylık toplam elde ettiği gelirinin TÜİK tarafından belirlenen, yardım alabilir sınırını geçmemesi gerekmektedir.
  • Yardım almak isteyen kişilerin Bursa il sınırları içerisinde yaşaması gerekmektedir. Başka il nüfusuna kayıtlı kişiler yardım alamazlar.
  • Başvuru yapan kişilerin evlerine denetime gelen yetkililerin aileye puan üstü bir puan vermesi gerekir. puan altında kalan kişiler yardım alamazlar.
  • Başvuru yapan kişinin ailesinden sadece bir kişi başvurabilir.
  • Başvuran kişinin ailesi içinde emekli, memur, çalışabilir durumda olan ama çalışmayan kişilerin olamaması gerekir.
  • Başvuran kişinin kredi desteği veya düzenli bir ödenekten faydalanmaması gerekir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir belediyesi sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar 5   no lu çağrı merkezini arayabilirler.

Ayrıca yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden funduszeue.info  bağlantı adresine tıklayarak ve yardım başvuru formunu doldurarak Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularını yapabilirler.

Ayrıca Konya Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek Sosyal yardım ve destek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak isteyen vatandaşların öncelikle sosyal yardım başvurusu formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formunda kişisel bilgileriniz, kimlik bilgileriniz ve yardım almak istediğiniz yardım türü sorulmaktadır. Yardım başvuru formunda ihtiyacınızı net bir şekilde ifade etmelisiniz.

Formu doldururken istenilen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olunuz.

Yardım Başvuru formları Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler yetkilileri tarafından incelenecektir.

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar funduszeue.info bağlant ı adresi üzerinden Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formunu doldurabilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularınızı sorgulamak için  5 no lu çağrı merkezini arayarak başvurularınızı sorgulayabilirsiniz. Ayrıca funduszeue.info e devlet üzerinden bağlantı adresine tıklayarak başvuru sonuçlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Yardım başvurularını yetkililerle birebir sorgulamak isteyen vatandaşlarımız Konya Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek, sosyal yardım başvurularını sorgulayabilirler.

Ayrıca, Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destek başvurusu sonuçlarınız, iletişim numaranıza SMS olarak iletilecektir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destek Başvuru Telefon Numarası?

Konya Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek başvurularını telefon üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar 5 no lu çağrı merkezini arayarak başvurularını yapabilirler. Ayrıca sosyal yardım ve destek başvurularını da bu çağrı merkezini arayarak sorgulayabilirler .

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Yapmak için gerekli evraklar nelerdir?

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak için bazı gerekli evraklar:

• Verilen bilgilerin eksiksiz ve doğruluğu kesin olan doldurulmuş başvuru formu.
  • Muhtarlıktan onaylı olarak alınan yoksulluk belgesi.
  • İkametgâh adresi olan belge.
  • Ailedeki 18 yaş ve üstü fertlerin nüfus cüzdanı asılları veya fotokopileri

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destek Kartı Nedir?

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmiş olan, tütün ve alkol ürünleri dışında, ihtiyaç sahibi kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için verilen sosyal yardım kartıdır. İhtiyaç sahibi kişiler bu kartları kullanarak.

Konya büyükşehir belediyesinin anlaşmış olduğu market ve firmalardan gıda, erzak, kişisel bakım ürünleri, temizlik malzemeleri gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Böylelikle ihtiyaç sahibi vatandaşlar kimseye muhtaç olmadan, muhtaçlığını belli etmeden gönül rahatlığıyla temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi kendi il sınırları içerisinde ikamet eden sosyal yardıma ihtiyaç duyan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara, sosyal yardım ve destek kartı desteği sağlamaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar bağlı oldukları ilçe belediye binalarına giderek sosyal yardım ve destek başvurularını yapabilirler. Ayrıca internet üzerinden e-devlet üzerinden de yardım kartı başvurularını yapabilirler.

E-devlet üzerinden başvuru yapmak isteyen kişiler funduszeue.info bağlantı adresi üzerinden Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartı başvurularını gerçekleştirebilirler.

Başvuru sonuçlarınız iletişim numaranızdan size SMS olarak bildirilecektir.

Konya Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek kartı başvurunuz onaylanırsa kartınız ikamet ettiğiniz adresinize getirilecektir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destek Kartı Limiti Sorgulama?

Konya Büyükşehir Belediyesi, kendi il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi, muhtaç vatandaşlara sosyal yardım ve destek kartı desteği sağlamaktadır. Sosyal yardım ve destek kartının limiti ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçları ve maddi gelirleri doğrultusunda ile TL arasında değişmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Nerelerde Geçerlidir?

Konya Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek kartı, Konya il sınırları içerisindeki büyük market ve firmalarda hemen hemen hepsinde geçerli olmaktadır. BİM Migros, A vs. gibi market firmalarında geçerliliği olmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşlar kimseye muhtaç olmadan sosyal yardım ve destek kartlarıyla bu market ve firmalardan temel ihtiyaç ürünlerini karşılayabilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Temizlik Malzemesi Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara, ihtiyaçları doğrultusunda gıda ve temizlik malzemesi yardımı yapmaktadır. Ayrıca, ihtiyaç sahibi vatandaşlar, Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartlarına yüklenen bakiye ile  Konya büyükşehir belediyesinin anlaşmalı olduğu market ve firmalardan gıda ve temizlik malzemesi ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi, gıda yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar , 5 no lu çağrı merkezini arayarak gıda yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak gıda yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarfunduszeue.info bağlantı  adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Gıda yardım başvurularını yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek gıda yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Erzak Kolisi yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi her belediye gibi kendi il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak yardımı yapmaktadır. Yıl da iki defa Ramazan ayı ve kurban bayramlarında dağıtımı yapılan erzak yardımı vatandaşların ihtiyaç durumuna göre de dağıtılmaktadır. Peki Konya Büyükşehir Belediyesi erzak kolisindeki erzaklar:

• 3 kg şeker,
  • 3 kg pirinç,
  • 2 kg bulgur,
  • 1 kg mercimek,
  • 5 kg sıvı yağ,
  • 4 kg un,
  • 4 paket makarna,
  • gr çay
  • 1 kg nohut,
  • 2 kg fasulye,
  • 1 kg salça.

Gibi temel ihtiyaç gıdaları bulunmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, ayrıca kendilerine verilen sosyal yardım ve destek kartıyla temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Erzak Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi, erzak kolisi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar , 5 no lu çağrı merkezini arayarak erzak kolisi yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak, erzak kolisi yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarfunduszeue.info bağlantı  adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Erzak kolisi yardım başvurularını, yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek, erzak kolisi yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ekmek Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların ekmek ihtiyacını da karşılamaktadır. Tam olarak aileye her gün taze ekmek dağıtımı yapmaktadır. Her gün aile, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu bakkal ve marketlerden ekmeklerini alabilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ekmek Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi, ekmek yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ALO Sosyal destek hattını veya 5 no lu çağrı merkezini arayarak ekmek yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak, ekmek yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarfunduszeue.info bağlantı  adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Ekmek yardım başvurularını, yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek, ekmek yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

konya büyükşehir belediyesi gıda yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi Sıcak Yemek Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin günlük olarak yaptığı yardımlardan biri de sıcak yemek yardımıdır. Özellikle pandemi sürecinde COVİD19 hastalığı geçiren hastaları ve yemek ihtiyacı olan yardıma muhtaç kişilere günlük olarak yemek ve kahvaltı dağıtımı yapılmıştır. Konya Büyükşehir Belediyesi kendi yemek ihtiyacını karşılayamayan yaşlı, hasta, engelli ve kimsesiz, vatandaşların evlerine kadar yemek götürmektedir. Ayrıca Konya Büyükşehir Belediyesi aşevlerinde de ihtiyaç sahibi insanlara, evsizlere, yoksullara sıcak yemek ve kahvaltı yardımı yapmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi, sıcak yemek yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ALO Sosyal destek hattını veya 5 no lu çağrı merkezini arayarak sıcak yemek yardım başvurularını yapabilirler.

Ayrıca yemek ihtiyacı olan kişiler aşevlerine giderek yemek ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Giyecek (Elbise Kıyafet) Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi, kendi il sınırları içerisinde yaşayan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara giyecek yardımında da bulunmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra ihtiyaç sahibi görülen kişilere giyecekler ulaşmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yiyecek (elbise, kıyafet) Yardımı Başvurusu

ya Konya Büyükşehir Belediyesi, giyecek yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ALO Sosyal destek hattını veya 5 no lu çağrı merkezini arayarak giyecek yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak, giyecek yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarfunduszeue.info bağlantı  adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Giyecek yardım başvurularını, yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek, giyecek yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi, kendi il sınırlar içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin ve şehit gazi yakını ailelerin; ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde eğitim gören çocuklarına eğitim yardımları kapsamında yardımlarda bulunmaktadır. Bot, kaban, giyecek, kırtasiye gibi ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi, eğitim yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ALO Sosyal destek hattını veya 5 no lu çağrı merkezini arayarak eğitim yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak, eğitim yardımı başvurularını yapmak isteyen vatandaşla rfunduszeue.info bağlantı  adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Eğitim ve öğrenci yardım başvurularını, yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek, eğitim yardımı başvurularını gerçekleştirebilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Bursu Yardımı Başvurusu

Konya Büyükşehir belediyesi kendi il sınırları içerisindeki üniversitelerde okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere burs imkanı sağlamaktadır. Bu burslar geri ödeme şartı ile veya geri ödemesiz olarak verilmektedir. Genç üniversiteli öğrenciler e-devlet üzerinden belediye burs başvurularını yapabilirler. Bu burs başvurusu (KYK)  bursundan ayrı olup Konya Büyükşehir Belediyesinin imkan sağladığı bir burs türüdür.

İşte E-devlet üzerinden Konya büyükşehir belediyesi öğrenci burs başvurusu yapmak için izlemeniz gereken adımlar:

Konya Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Bursu yardımı başvurusu için gerekli evraklar

• Yüksek öğrenim gören öğrenciler için öğrenci belgesinin aslı ve fotokopisi,
  • Orta öğretim ve lise öğrencileri için okuldan alınacak öğrenci belgesi, aslı ve fotokopisi,
  • Kimlik kartı aslı ve fotokopisi
  • Müracaat etmiş olduğunuz belediyeden, burs başvuru dilekçesi doldurmanız gereklidir.
  • Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi

Yukarı da belirttiğimiz evraklar ile bağlı olduğunuz belediyeden yükseköğrenim burs ve kredi başvurularınızı yapabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Maddi yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ve ödemelerini yapamayan esnaflara maddi yardım ve desteklerde bulunmaktadır. Gıda ve erzak ihtiyacı olanların sosyal yardım ve destek kartlarına bakiye yüklenerek, faturalarını ödeyemeyen vatandaş ve esnaflara fatura indiriminde bulunarak. Kira, kredi gibi borçlarını ödemekte zorlananlara ise nakit para yardımında bulunmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi, maddi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ALO Sosyal destek hattını veya 5 no lu çağrı merkezini arayarak maddi yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak, maddi yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarfunduszeue.info bağlantı  adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Maddi yardım başvurularını, yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek, Maddi yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kira Yardımı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi, ev ve iş yeri kiralarını ödeyemeyen vatandaşlarını ve esnaflarını yalnız bırakmayarak, kira yardım kapsamında kira borcu yardımında bulunmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Kira yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ALO Sosyal destek hattını veya 5 no lu çağrı merkezini arayarak kira yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak, kira yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarfunduszeue.info bağlantı  adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Kira yardım başvurularını, yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına veya valilik veya kaymakamlıklara giderek, kira yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlarımız ve ailelerine yaptığı yardım ve desteklerle yalnız bırakmamaktadır. Engelli vatandaşlarımıza yapılan yardımlardan bazıları şunlardır:

• Maddi para yardımı,
  • Erzak ve gıda yardımı
  • Ulaşım yardımı
  • Eğitim Yardımları
  • Engelli öğrencilere burs yardımı
  • sağlık hizmetleri yardımı
  • sosyal hizmetler yardımı gibi birçok yadım yapılmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Bebek Paketi Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin yeni doğan bebekleri için Hoş geldin bebek projesi kapsamında yardımlar yapılmaktadır. Bebekler için bebek çantası verilmektedir. Görevlendirilen sağlıkçı yetkililerle bebek ve aileleri ziyaret edilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık Hizmeti

Konya Büyükşehir Belediyesi evde sağlık hizmetleri yardımı kapsamında, hastalara evlerinde sağlık hizmeti sunuyor. Evde sağlık hizmeti kapsamında hem hastanede enfeksiyon riskini azaltıyor hem de risk grubundaki hastaların sağlığını daha iyi bir şekilde koruma altına alıyor.

Evde sağlık hizmeti ve hasta bakım hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 4 numaralı çağrı merkezini arayarak yardım talebinde bulunabilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşları yalnız bırakmamaktadır. Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan yardımları kapsamında ramazan kolisi yardımında bulunmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ALO Sosyal destek hattını veya 5 no lu çağrı merkezini arayarak ramazan kolisi yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak, ramazan kolisi yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarfunduszeue.info bağlantı  adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Ramazan kolisi yardım başvurularını, yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına veya valilik veya kaymakamlıklara giderek, ramazan kolisi yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Talep Formu, Konya Büyükşehir Sosyal Yardım Başvuru Nasıl Yapılır?

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL DESTEK BAŞVURU

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, tam kapanma sürecinde vatandaşlar için harekete geçti. Başkan Altay, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için kolları sıvadı. Sosyal yardım alan aileler ile koronavirüs döneminde işini kaybeden esnaf ve sektör çalışanlarına müjde veren Konya Büyükşehir Belediyesi 10 bin esnafa ve aileye sosyal destek çeki verileceğini açıkladı. Konya Büyükşehir Belediyesi 50 milyon TL destek paketibaşvuru ekranı burada.

KONYA 50 MİLYON DESTEK PAKETİ

Konya Büyükşehir Belediyesi 50 Milyon TL Destek Paketi 50 milyon liralık destek verileceğini duyuran Başkan Aktaş, "10 bin esnafımıza biner liralık sosyal desteklere bugün başlıyoruz. Ayrıca merkezin dışındaki 28 ilçemizde 10 bin hemşerimize 3 milyon liralık sosyal destek kartları bugün itibariyle ulaşmaya başladı. Sürekli yardımda bulunduğumuz 10 bin ailenin kartlarına 3 milyon liralık destek yüklemelerini gerçekleştirdik. Bununla birlikte Konya'da 'Ben zordayım, sıkıntıdayım, yardıma ihtiyacım var.' diyen tüm hemşerilerimizi Konya Büyükşehir Belediyemizin internet sitesinden başvuruya davet ediyorum" dedi. 

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL DESTEK BAŞVURUSU

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım talep formu araştırması yapan vatandaşlar için hemen belirtelim ki sosyal yardım hizmetinden yararlanmak için Konya İli sınırları içerinde ikamet etmek ve sosyo ekonomik açıdan güçlük yaşadığınızı belgelemek zorundasınız. İhtiyaç sahibi vatandaşlara verilecek olan Konya Sosyal Destek Kartı başvuru formuna aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL DESTEK BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN

#Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Talep Formu, Konya Büyükşehir Sosyal Yardım Başvuru Nasıl Yapılır

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kart Başvurusu ; El Ele Gönül Vererek Birlikte Başaracağız, sloganı ile sosyal yardım çalışmalarına devam eden Konya Büyükşehir Belediyesi; yılında da muhtaç ve yoksul vatandaşlara yardım eli uzatıyor.

Muhtaç ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımında bulunan, yoksul ailelerin çocuklarına eğitim ve burs desteği sunan Konya Büyükşehir Belediyesi; yoksul vatandaşlarına aynı zamanda sosyal yardım kartı da dağıtıyor.

Sosyal yardım kartına başvuran ve başvurusu kabul edilen Konyalı ihtiyaç sahibi vatandaşlar; kartları ile birlikte Konya Büyükşehir Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu BİM, Migros, Carrefoursa, ŞOK gibi marketlerden alkol ve tütün ürünleri dışındaki diğer tüm ürünleri sahip oldukları sosyal yardım kartlarını kullanarak, satın alabiliyorlar.

Bu yazımızda Konya il sınırlarında ikamet eden ve sosyal yardım kartına başvurmayı düşünen vatandaşlarımız için Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu nasıl yapılır?

Sosyal yardım kartı kimlere verilir? vb. konuyla ilgili olarak en çok merak edilen soruları yanıtlamaya ve sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir? Ne İşe Yarar?

İhtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımı, yakacak yardımı, giysi yardımı vb. yardımlar yapan Konya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli yardımlarından biri olan sosyal destek kartı; belediyenin anlaşmalı olduğu marketlerde geçerli olan, ön ödemeli bir kart olma özelliği taşıyor.

Vatandaşlar; bu kartlarını post cihazlarını okutarak, kullanabiliyorlar.

Dilerlerse karttaki yardım parasını nakit olarak da kullanabiliyorlar.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtaç vatandaşlara dağıtılan sosyal destek kartlarına birkaç ayda bir sefer olacak şekilde para yatırılıyor.

Yatırılan bu para; tek seferde kullanılabileceği gibi farklı alışverişlerde de kullanılabiliyor.

Karta yüklenen paranın miktarı yani bu alışveriş kartlarının limiti; muhtaç ailedeki kişi sayısına göre değişebiliyor.

Kart kullanıcıları, bu kartları ile makarna, ekmek, bulgur vb. gıda; şampuan, sabun vb. kişisel bakım ürünlerini, deterjan, çamaşır suyu vb. temizlik ürünlerini kısacası anlaşmalı marketlerde satılan tüm ürünleri satın alabiliyorlar.

Ancak bu kartlar kullanılarak, tütün ve alkol ürünleri alınamıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Maddi anlamda zorluklar çeken Konyalı vatandaşlar; sosyal destek kartına ve belediyenin diğer yardımlarına bağlı oldukları yani ikametgahlarının bulunduğu yerdeki ilçe belediyesine gitmek ve burada sosyal yardım başvuru formu doldurmak suretiyle başvurabiliyorlar.

Başvurular; Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne gidilerek de yapılabiliyor.

E-devlet platformu üzerinden de Konyalı vatandaşlar; sosyal yardım ön başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

E-devlet sosyal yardım kartı başvurusu yapmak için ilk olarak funduszeue.info linkine tıklamalısınız.

Ardından Uygulamaya Git Butonuna dokunmalı, sonrasında sosyal yardım başvuru formunda başvurmak istediğiniz belediyeyi seçerek, formu eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız.

Son aşamada ise sayfanın alt tarafındaki sosyal yardım türleri arasından ‘SOSYAL KART(ÖN ÖDEMELİ)’ seçeneğine dokunmalı ve başvuru formunu göndermelisiniz.

Sosyal yardım türleri altındaki ‘Belediye bursu, Muhtaç ailelere kira yardımı, Kırtasiye yardımı, Gıda ve erzak yardımı, Odun, Kömür yardımı vb. yardım türleri arasından ihtiyacınız olan yardımları işaretleyebilir ve bu yardımlara da başvurabilirsiniz.

Henüz e-devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek, şifrenizi alabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal destek kartı başvurusuna dair bilgi edinmek adına ALO Beyaz Masa hattını da arayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvuru sonucunuzu öğrenmek istediğinizde başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz ilçe belediyesini arayabilir ya da bizzat belediyeye gidebilirsiniz.

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne giderek gerçekleştirdiğiniz başvurularınız için müdürlüğü arayabilir ya da müdürlüğe gidebilirsiniz.

E-devlet üzerinden gerçekleştirdiğiniz başvurularınızı yukarıda sizlerle paylaştığımız başvuru ve sorgulama sayfası üzerinden takip edebilirsiniz.

ALO Beyaz Masa hattını arayarak da yetkili kişilerden başvurunuzun son durumuna dair bilgi alabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvuru Formu

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal destek kartından ya da diğer tüm sosyal yardımlarından yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka başvuru şartlarını taşıyor olmaları gerekiyor.

Bu noktada kişilerin başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıklarına dair belediyenin değerlendirme yapabilmesi isin başvuru sahiplerinin başvuruları esnasında sosyal yardım başvuru formu doldurmaları gerekiyor.

Bu form; kişinin ikametgah adresine, mesleğine, medeni durumuna yani kişisel bilgilerine yönelik soruların yanı sıra hanedeki kişi sayısına, hanedeki çalışan sayısına, aylık hane kazancına yönelik sorular da içeriyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi; başvuran kişilerin formda kendi kişisel bilgilerine ve kazançlarına dair sorulara verdikleri yanıtları değerlendirerek, bu kişilerin muhtaç olup olmadıklarını yani yardıma ihtiyaçlarının olup olmadığını tespit ediyor.

Detaylı bir araştırma sonrasında yardım edeceği kişileri belirliyor.

Bu yüzden de başvuru sahiplerinin formu eksiksiz bir şekilde doldurmaları ve formda gerek kişisel bilgilerine gerekse aylık kazanç ve giderlerine dair sorulara yanlış cevaplar vermemeleri gerekiyor.

Yalnızca sosyal destek kartı alabilmek adına muhtaç olmamalarına rağmen kendilerini muhtaç gösterenler ve sosyal destek kartı alanlar, sonradan muhtaç olmadıklarının belediye tarafından fark edilmesi üzerine cezai yaptırıma maruz kalıyorlar.

Bu kişilerin ceza olarak aldıkları tüm yardımları güncel faizleriyle geri ödemeleri gerekiyor.

Ödeme yapmayanlar ise mahkemeye veriliyorlar.

E-devlet üzerinden sosyal destek kartına ya da diğer sosyal yardımlara başvurmayı düşünen kişilerin de mutlaka başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmaları gerekiyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Limiti Ne Kadar?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi sosyal kart limiti; başvurusu onaylanan hak sahibinin hanesindeki kişi sayısına göre değişebiliyor.

yılı için;

• 3 kişilik ailelere TL
  • 4 ve 5 kişilik ailelere TL
  • 6 ve daha fazla kişilik ailelere TL

ödeniyor.

Yardım paraları, hak sahiplerinin kartlarına birkaç ayda bir yani düzenli olarak yatırılıyor.

Ödemelerde gecikme olması durumunda geçmiş aylarının paraları, toplu bir şekilde kart sahiplerinin kartlarına yatırılıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu için Gerekli Belgeler

Sosyal destek kartına başvuran kişilerin başvuru esnasında yanlarında götürerek, teslim etmeleri gereken belgeleri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

• TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi
  • Aile bireylerine ait TC kimlik kartı fotokopisi
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • İkametgah belgesi
  • SGK’dan alınması gereken gelir belgesi ya da gelirsizlik belgesi
  • Kira sözleşmesi
  • Muhtarlıktan alınması gereken fakirlik belgesi
  • Mal beyanına ilişkin belgeler

Başvuru sahiplerinden yukarıdaki belgelerin yanı sıra ek belgeler de talep edilebiliyor.

Örneğin, sosyal destek kartına ya da diğer sosyal yardımlara başvuran engelli bireylerin en az %40 engel oranına sahip olduklarını gösteren engelli raporunu teslim etmeleri gerekiyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Kimlere Verilir?

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı; öncelikli olarak Konya il sınırlarında ikamet eden muhtaç ve işsiz vatandaşlara dağıtılıyor.

Aynı zamanda muhtaçlık sınırının altında yaşayan yoksul ve dar gelirliler yani hane halkı kişi başı aylık ortalama kazancı, güncel asgari ücretin 1/3’ünün altında olanlar da sosyal yardım kartı alabiliyorlar.

Sosyal yardım kartına kimlerin başvurabileceğini aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

• İşsiz ve muhtaç vatandaşlar
  • Muhtaçlık sınırının altında yaşayan dar gelirli ve yoksullar
  • Gelirsiz ve muhtaç dul kadınlar
  • Gelirsiz ve muhtaç 65 yaş ve üstü yaşlılar
  • Muhtaç şehit, gazi ve asker yakınları
  • Afetzedeler
  • Engelliler
  • Kronik hastalar

En az %40 engel oranı yüzünden çalışamayan ya da kronik hastalığı yüzünden çalışma gücünü kaybeden kişiler de sosyal destek kartına ve diğer sosyal yardımlara başvurabiliyorlar.

Kişilerin sosyal yardım alabilmeleri için mutlaka Konya il sınırlarında ikamet ediyor olmaları gerekiyor.

Sel, deprem, su baskını sonrası doğal afetler sonrası mağdur duruma düşen afetzedeler de sosyal destek kartı alabiliyor.

Bu kişilere belediye tarafından gıda yardımı, para yardımı, giysi yardımı vb. yardımlar da yapılıyor.

Muhtaçlık sınırının altında yaşamak zorunda olmalarına rağmen üzerlerine kayıtlı ev, arsa, tarla vb. gayrimenkulü ya da değerli menkulü olanlar ise sosyal yardım ve sosyal destek kartı alamıyorlar.

BAKINIZ >>> Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Erzak Yardım Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır?

Konya Büyükşehir Belediyesi; sosyal yardım kartına başvuran kişilerin başvuru formunda beyan ettikleri bilgileri ve teslim ettikleri tüm belgeleri inceledikten sonra ihtiyaç sahibi haneleri tespit ediyor.

Bazen zabıta görevlilerinden oluşan bir inceleme komisyonunu ihtiyaç sahiplerinin ikametgah adreslerine gönderip, komisyon üyelerinden başvuru sahiplerinin sosyo-ekonomik durumlarına dair bir rapor hazırlamalarını talep edebiliyor.

Ardından komisyon tarafından teslim edilen raporları da değerlendirip, yardım edeceği ihtiyaç sahibi kişi ve aileleri tespit ediyor.

Bu kişilere başvuru formunda bildirdikleri iletişim bilgileri üzerinden ulaşıp, başvuru sonuçlarına dair bilgi veriyor.

Başvuruların sonuçlanması, ortalama bir ay sürmekle birlikte bazen bu süre yoğunluk durumuna göre daha da uzayabiliyor.

Sosyal destek kartları, başvurusu kabul edilen kişilerin ikametgah adreslerine belediye çalışanları tarafından teslim ediliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Hangi Marketlerde Geçerli?

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan sosyal destek kartları, yalnızca belediyenin anlaşmalı olduğu marketlerde kullanılabiliyor.

Yani kart sahipleri, yalnızca bu marketlerden kartlarını kullanarak, alışveriş yapabiliyorlar.

Vatandaşlar, BİM, Migros, A, ŞOK, Carrefoursa başta olmak üzere bazı marketlerde bu kartlarını kullanabiliyorlar.

Sosyal destek kartının geçerli olduğu marketlere dair bilgi edinmek için ALO Beyaz Masa hattını arayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu Telefon Numarası

Sosyal kart başvurusuna, başvuru için sizden talep edilen belgelere ve başvuru şartlarına dair bilgi almak için ALO Beyaz Masa hattını arayabilirsiniz.

Alternatif olarak büyükşehir belediyesine ait olan 01 74 telefon numarasını da arayabilir, yetkili kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

Konya Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

Konya sosyal destek kartı bakiye sorgulama işlemi; internet üzerinden yapılamıyor.

Vatandaşlar, kartlarında kalan limiti alışveriş yaptıkları mağaza ya da markette çalışan kasiyerden öğrenebiliyorlar.

Konya Sosyal Kart Ayın Kaçında Yatıyor?

Sosyal yardım ödemeleri, sosyal destek kartına genellikle ayın ilk haftasında yatırılıyor.

Bazen farklı nedenlerden ötürü aksaklık ve gecikme olabiliyor.

Ramazan ve Kurban Bayramları söz konusu olduğunda ise yardım parası, bayram öncesinde kart kullanıcılarının hesabına yatırılmış oluyor.

Böylelikle ihtiyaç sahibi vatandaşların bayramlık ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri sağlanıyor.

Konya Sosyal Yardım Kartı Tek Seferlik Mi?

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtaç vatandaşlara tek seferlik kartlar da dağıtılabiliyor.

Bu kartlar, anlaşmalı marketlerde alışveriş kartı ve çeki olarak kullanılabiliyor.

Uzun süreli destek alması uygun görülen vatandaşlara ise uzun yıllar boyunca kullanabilecekleri sosyal yardım kartı dağıtılıyor.

Yani belediye tarafından iki farklı sosyal destek kartı yardımı yapılabiliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Ne Zaman Yüklenir?

Kart kullanıcıları, kartlarını teslim aldıktan maksimum bir hafta sonra kartlarını anlaşmalı marketlerde kullanmaya başlayabiliyorlar.

Bu noktada kişilere kartlarına bakiye yüklendiğine dair SMS gönderiliyor.

SMS alan kişiler, kartları ile alışveriş yapabiliyorlar.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Nereden Alınır?

Konya Büyükşehir Belediyesi; yardım başvurusu kabul edilen kişilerin başvuru formunda bahsettikleri iş yeri ya da ev adreslerine kartlarını gönderiyor.

Yani başvuru sahipleri, TC kimlik kartlarını göstererek, sosyal yardım kartlarını ikametgah adreslerinden alabiliyor.

Kartlarını almaları için belediyeye ya da farklı bir kuruma gitmeleri gerekmiyor.

Sosyal yardım kartları, hak sahiplerine başvuruları kabul edildikten sonra ortalama 15 günlük süre içerisinde teslim ediliyor.

Bu yazımızda Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusuna ve başvuru detaylarına dair merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de Konya sosyal destek kartı kullanıyorsanız ya da bu karta başvurmayı düşünüyorsanız; konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası