garanti finansal kiralama maslak / Garanti BBVA Şube ve ATM'leri | Garanti BBVA

Garanti Finansal Kiralama Maslak

garanti finansal kiralama maslak

1 GARANTİ FİNANSAL KİRALAMA ANONİM ŞİRKETİ DÖNEMİ YÖNETİM KURULU ÖZET FAALİYET RAPORU 1) GENEL BİLGİLER Raporun Ait Olduğu Dönem : Ticaret unvanı : Garanti Finansal Kiralama A.Ş. Ticaret sicili numarası : Mersis Numarası : Merkez Adresi : Maslak Mahallesi Eski Büyükdere Caddesi No Sarıyer, İstanbul İletişim Bilgileri : Telefon : Fax : E-posta adresi : [email protected] İnternet Sitesi Adresi : ŞUBE BİLGİLERİ: ŞUBE ADI ADRESİ İZMİR EGE VE GÜNEY EGE ŞUBESİ DOĞU KARADENİZ ŞUBESİ ORTA ANADOLU ŞUBESİ ANKARA VE BATI KARADENİZ ŞUBESİ Mansuroğlu Mahallesi, Ankara Caddesi No Kat:4/10 Bayraklı/ İzmir Sanayi Mah. Devlet Karayolları seafoodplus.info Trabzon Garanti Bankası Orta Anadolu Bölge Müdürlüğü Gevher Nesibe Mahallesi Tekin Sok. No:4 Kat: 7 Kocasinan/Kayseri Sokak Meva İş Merkezi No:9/23 Çukurambar Çankaya/Ankara GÜNEYDOĞU ŞUBESİ ANADOLU Garanti Bankası Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğü Mücahitler Mah. Gazi Muhtarpaşa Bulvarı No: 48 Şehitkamil/Gaziantep DENİZLİ ŞUBESİ Garanti Bankası Denizli Şubesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 1 Kat: 1 Denizli İÇ ANADOLU ŞUBESİ Garanti Bankası Büsan Şubesi Büsan Özel Organize Sanayi Bölgesi Fevzi Çakmak Mh. Kosgeb Cd. No:1/G Kat: Karatay/ Konya MARMARA ŞUBESİ Garanti Bankası Marmara Bölge Müdürlüğü Fevzi Çakmak Cad. No: 60 Kat: 5 Osmangazi/ Bursa

2 ŞUBE ADI AKDENİZ ŞUBESİ ADRESİ Plaza, Sinan Mah. Recep Paker Cad Sok. No: 1 Kat: 7 Antalya ÇUKUROVA ŞUBESİ Reşatbey Mah. Atatürk Cd. Mimar Semih Rüstem İş Merkezi No: 18 K: Seyhan/ Adana İSTANBUL ANADOLU ŞUBESİ İSTANBUL AVRUPA ŞUBESİ İSTANBUL AVRUPA ŞUBESİ DOĞU ANADOLU ŞUBESİ Cevizli Mahallesi, Turgay Yolu Caddesi Bina No/B- Blok Kat No Maltepe/ İstanbul Maslak Mahallesi Eski Büyükdere Caddesi No Sarıyer, İstanbul Garanti Bankası-Yenibosna Şb.-Yalçın Koreş Cad. No: 38 Yenibosna/İstanbul Garanti Bankası Diyarbakır Şubesi Urfa Bulvarı Mega Konutları Altı B Blok No Kantar / Diyarbakır Emir Beyazıt Mahallesi Kurşunlu Caddesi No:3/ Muğla MUĞLA ŞUBESİ BATI ANADOLU ŞUBESİ ERZURUM ŞUBESİ Garanti Bankası Eskişehir Organize Sanayi Şubesi Eskişehir Organize Sanayi İş ve Ticaret Merkezi No: Eskişehir Ayazpaşa Mahallesi Gürcü Kapı Caddesi No: Erzurum

3 A) ŞİRKETİN ORGANİZASYON, SERMAYE VE ORTAKLIK YAPISI a) Sermayesi : TL b) Ortaklık Yapısı : Şirketin sermaye ve ortaklık yapısı aşağıdaki gibidir: Pay Sahibinin Adı, Soyadı/Unvanı İkametgah Adresi 1 - Türkiye Garanti Bankası A.Ş. Nispetiye Mah. Aytar Cad. No:2 Levent, İstanbul 2 Garanti Yatırım Menkul Kıymetler Etiler Mahallesi Tepecik Yolu A.Ş. Demirkent Sokak No: Etiler-Beşiktaş-İstanbul 3 Garanti Portföy Yönetimi A.Ş. Cengiz Topel Cad. No Kat: Beşiktaş/İSTANBUL 4 Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. Mete Cad. No Taksim Beyoğlu-İSTANBUL 5 - Garanti Faktoring Hizmetleri AŞ Eski Büyükdere Cad. Ayazağa Köy Yolu No: Maslak, İstanbul Sermaye Tutarı (TL) Hisse Adedi , ,21 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 4,79 4,79 c) Hesap Dönemi İçinde Meydana Gelen Değişiklikler: - Hesap dönemi içinde ortaklık yapısında herhangi bir değişiklik olmamıştır. Şirketin Organizasyon Şeması;

4 B) İMTİYAZLI PAYLARA İLİŞKİN BİLGİLER Şirketin imtiyazlı payı bulunmamaktadır. C) ŞİRKETİN YÖNETİM ORGANI, ÜST DÜZEY YÖNETİCİ VE PERSONEL BİLGİLERİ a) Şirketin yönetim organı 8 adet yönetim kurulu üyesinden oluşan Yönetim Kurulu dur. Yönetim kurulu üyeleri; Ali Fuat ERBİL, Yönetim Kurulu Başkanı Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Bilkent Üniversitesi (MBA), İstanbul Teknik Üniversitesi Bankacılık ve Finans doktora programı mezunu olan Ali Fuat Erbil, çeşitli özel sektör kuruluşları ve bankalarda yönetici olarak çalıştı yılında Garanti ye Dağıtım Kanalları Birim Müdürü olarak katılan Erbil, yılları arasında Bireysel Bankacılık ve Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Bu görevinde konut finansmanı ve özel bankacılıktan da sorumlu olan Erbil, yılında Finansal Kurumlar ve Kurumsal Bankacılık tan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 2 Eylül tarihinde Garanti Bankası Genel Müdürü olan Erbil aynı zamanda bankanın Yönetim Kurulu üyesidir. Fuat Erbil, Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., Garanti Bilişim Teknolojisi ve Ticaret Türk A.Ş., Öğretmen Akademisi Vakfı, Garanti Faktoring Hizmetleri, Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. ve Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır. Gökhan ERÜN, Yönetim Kurulu Başkan Vekili İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü lisans, Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü yüksek lisans mezunu olan Gökhan Erün, yılında Garanti Bankası Hazine Müdürlüğü nde göreve başladı yılları arasında Ticari Pazarlama Birim Müdürlüğü görevini yürüttü te atandığı Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. Genel Müdürlüğü görevinden sonra 1 Eylül te Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Erün, aynı zamanda Garanti Hizmet Yönetimi A.Ş. de Yönetim Kurulu Başkanı, Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş., Garanti Konut Finansmanı Danışmanlık A.Ş. ve Garanti Yatırım ve Menkul Kıymetler A.Ş. de Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Garanti Bank SA da (Romanya) Yönetim Kurulu Üyesi dir. Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 20 yıl olan Erün, Garanti Bankası nda İnsan Kaynakları, Eğitim, Hazine, Yatırım Bankacılığı Aracılık Hizmetleri, Yatırım Bankacılığı Ürün Yönetimi, Sigorta ve Emeklilik Koordinasyon alanlarından sorumludur. Kasım te Garanti Finansal Kiralama A.Ş. de Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

5 Turgay GÖNENSİN, Üye Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Turgay Gönensin, de çalışmaya başladığı Garantinin çeşitli bölümlerinde görev aldı yıllarında Garanti Bank International seafoodplus.info ve yıllarında Osmanlı Bankası nda Genel Müdür olarak görev yaptı yıllarında seafoodplus.infoi Bankası A.Ş. de Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı ve Yurtiçi Yurtdışı İştirakler Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulundu. Gönensin, halen Garanti Filo Yönetimi Hizmetleri A.Ş.de Yönetim Kurulu Başkanı, Denetim Komitesi ve Kredi Komitesi Üyesi, Garanti Finansal Kiralama A.Ş.de Yönetim Kurulu Üyesi, Denetim Komitesi ve Kredi Komitesi Üyesi, Garanti Bank seafoodplus.info (Romanya) Yönetim Kurulu Üyesi, Denetim Komitesi ve Kredi Komitesi Üyesi, Garanti Bank Moskova (GBM) ve Garanti Bank International N.V. Kredi Komitesi Üyesidir. Erhan ADALI, Üye İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erhan Adalı, yılında Garanti Bankasına Müfettiş Yardımcısı olarak katıldı. Şube Müdürü, Bölge Müdürü, KOBİ Bankacılığı Pazarlama Koordinatörü görevlerinde bulunan Adalı, yılları arasında Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yaptı. 3 Ağustos tarihinde Garanti Bankası Kredilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Adalı, aynı zamanda Garanti Leasing A.Ş ve Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 26 yıl olan Adalı; Ticari ve Kurumsal Krediler, Bireysel ve KOBİ Krediler Değerlendirme, Kredi Analitiği ve Bölge Krediler Koordinasyon alanlarından sorumlu oldu. Halen Garanti Finansal Kiralama A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir. Javier BERNAL DIONIS, Yönetim Kurulu Üyesi Barcelona Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Javier Bernal Dionis, MBA derecesini Navarra Üniversitesi IESE Business School dan aldı ve EADA Üniversitesi Muhasebe programını tamamladı. Barna Consulting Group ta ortak olarak görev yaptıktan sonra, Promarsa da (New York, ABD) Genel Müdür olarak çalıştı ve yılında BBVA ya katıldı yılına kadar, BBVA Bireysel Bankacılık Segment Yöneticisi olarak çalıştı yıllarında BBVA bünyesi dışında bir internet portalının kuruculuğunu yaptı yılından bugüne kadar BBVA bünyesinde farklı alanlarda görev yaptı: yılları arasında Genel Müdür e bağlı İnovasyon ve İş Geliştirme Direktörü olarak, İspanya & Portekiz bölgesi İş Geliştirme Direktörü ve BBVA İcra Kurulu Üyesi olarak, Küresel Bireysel & Ticari Bankacılık grubu altında Ticari & Bireysel Bankacılık Direktörü olarak ve yılları arasında BBVA ve Garanti arasında Kurumsal Uyumlandırma Direktörü olarak görev yaptı. 27 Temmuz tarihinden beri Garanti Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Javier Bernal, BBVA- Garanti koordinasyonundan sorumludur. Kasım ten bu yana Garanti Finansal Kiralama A.Ş.de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

6 Osman Bahri TURGUT Üye yılında Rize de doğdu yılında Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü nde başladığı lisans eğitimini yılında tamamladı. seafoodplus.infoi Bankası A.Ş. deki kariyerine aynı yıl müfettiş yardımcısı olarak başlayan Osman Bahri Turgut Şube Müdürü, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı, Ticari Krediler Birim Müdürü, İç Kontrol Merkezi Müdürü ve İç Denetim ve Kontrol Başkanı olarak çalıştı. Halen seafoodplus.infoi Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Garanti Finansal Kiralama A.Ş.,Garanti Filo Yönetimi Hizmetleri A.Ş. de Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi üyeliği; Garanti Faktoring A.Ş. de Yönetim Kurulu ve Kurumsal Yönetim Komitesi üyeliği; seafoodplus.infoi Bankası A.Ş. Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı, Garanti Kültür A.Ş.de Yönetim Kurulu Üyeliği; Garanti Leasing SA ve Garanti Consumer Finance seafoodplus.info ise Denetim Komitesi Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Luis Vicente GASCO TAMARIT, Üye İspanya doğumludur. ICADE Üniversitesi yılı Hukuk ve yılı İşletme Yönetimi alanında lisans ve BBVA Finance School, Wholesale Banking alanında master derecesi bulunuyor yılında başlayan BBVA kariyerinde, Ticari Bankacılık alanında yöneticilik görevlerinde bulunmuş olup halen BBVA Ticari Bankacılık Küresel İş Geliştirme Başkanı ve Garanti Finansal Kiralama A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam ediyor. Ünal GÖKMEN, Üye ve Genel Müdür Yüksek öğrenimini Uludağ Üniversitesi İktisat Bölümünde tamamlamıştır. Çalışma hayatına yılında Garanti Bankası nda başlamıştır yılına kadar Garanti Bankasının çeşitli şube ve bölge müdürlüklerinde görev almıştır yılı Mayıs ayında Garanti Leasing e Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Ünal Gökmen halen bu görevini sürdürmektedir. c) Şirketin Üst Düzey Yöneticileri: Şirketin üst düzey yöneticileri aşağıdaki gibidir. Ünal GÖKMEN, Genel Müdür Yüksek öğrenimini Uludağ Üniversitesi İktisat Bölümünde tamamlamıştır. Çalışma hayatına yılında Garanti Bankası nda başlamıştır yılına kadar Garanti Bankasının çeşitli şube ve bölge müdürlüklerinde görev almıştır yılı Mayıs ayında Garanti Leasing e Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Ünal Gökmen halen bu görevini sürdürmektedir.

7 Murat ANTEPLİOĞLU (Genel Müdür Yardımcısı, Bilgi Sistemleri ve Süreç Geliştirme Operasyon - İnsan Kaynakları ve İdari İşler-Mali İşler) Kariyerine yılında Garanti Bankası&#; nda Uzman Yardımcısı olarak başlayan Anteplioğlu çeşitli Bölge ve Şube Müdürlüklerinde görev yaptıktan sonra yılında Başkent Kurumsal Şube Müdür Vekili olmuştur. 3 yıllık Şube Müdürlüğü deneyiminden sonra Genel Müdürlük Kurumsal Bankacılık Koordinasyon Birim Müdürlüğü&#;ne atanan Anteplioğlu, yılında Kredi Politikaları Birim Müdürlüğü ve yılında Bireysel Ürünler Risk İzleme Birim Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Murat Anteplioğlu son olarak Garanti Bankası Malta Şubesi Müdürü olarak görevlendirilmişti. Murat Anteplioğlu yılından beri Garanti Leasing de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Altuğ TOKSÖZ (Genel Müdür Yardımcısı, Hazine, Finansal Kurumlar) İstanbul doğumlu olup, Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü mezunudur. Lise öğrenimini Saint - Benoit Lisesinde tamamlayan Toksöz, profesyonel iş yaşantısına yılında Garanti Bankası Hazine Müdürlüğünde &#;Uzman Yardımcısı&#; olarak başlamış, yılından itibaren ise yine aynı birimde &#;Satış Yönetimi Yönetmeni&#; olarak görevini sürdürmüş olan Garanti Leasing de Ocak tarihinde Hazine İşlemleri Yönetmeni olarak başladığı görevini Aralık tarihinden yılına kadar Hazine Birim Müdürü olarak sürdürdü yılında Genel Müdür Yardımcısı görevine getirildi. Volkan ÖZBEY (Genel Müdür Yardımcısı, Hukuk) İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi nden mezun olduktan sonra yılında Garanti Finansal Kiralama A.Ş. nde Avukat olarak göreve başlamış, yılında Müşavir Avukat, yılında Müşavir Yardımcısı, yılında ise Hukuk Müşaviri olarak atanmıştır. Eylül tarihinden itibaren Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Emre TONGO (Genel Müdür Yardımcısı, Krediler) Özel Moda Koleji ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Çalışma hayatına T. Garanti Bankası A.Ş.&#;de Management Trainee programı ile başlayan Emre Tongo, Genel Müdürlük, Pazarlama Müdürlüğü, Ticari Bankalar İş Geliştirme Müdürlüğü ve Bahçekapı Şubesi&#;nde çeşitli seviyelerde altı yıl görev yapmıştır yılı Haziran ayında Hasırcılar Şubesi&#;nde Tam Hizmet Şube Müdür Vekilliği, yılı Mart ayında ise Tam Hizmet Şube Müdürlüğü görevlerine atanmıştır Kasım ayından bu yana Garanti Leasing Krediler ve Risk Yönetimi işkolundan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Koray AKHAN (Genel Müdür Yardımcısı, Satış) Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunudur. Çalışma hayatına T. Garanti Bankası A.Ş.&#;de başlayan Koray Akhan, çeşitli şubelerde müşteri temsilcisi ve müşteri ilişkileri yöneticisi olarak beş yıl görev yapmıştır yılı Haziran ayında Ticari Bankacılık Pazarlama Müdürlüğü, yılı Nisan ayında ise Kurtköy Şubesi Müdürlüğü görevlerine atanmıştır yılı Temmuz ayında Garanti Leasing satış birim müdürü olarak görevlendirilen Akhan, yılı Haziran ayında strateji

8 planlama birim müdürü olarak atanmıştır. Akhan, yılı Ekim ayından bu yana Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. c) Personel Sayısı: Şirketin tarihi itibariyle toplam personel sayısı kişidir. d) Rekabet Yasağı: Şirketin genel kurulunca verilen izin çerçevesinde yönetim organı üyelerinin şirketle kendisi veya başkası adına yaptığı işlemler ile rekabet yasağı kapsamında faaliyeti bulunmamaktadır. YÖNETİM KURULU TOPLANTILARINA KATILIM Toplantı Tarihleri Katılımcı Sayısı 15/03/ /06/ /09/ /11/ ) YÖNETİM ORGANI ÜYELERİ İLE ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERE SAĞLANAN MALİ HAKLAR Şirketin yılında yönetim organı üyeleri ile üst düzey yöneticilerine sağladığı mali hakların toplamı ,60 TL tutarındadır. Şirket, herhangi bir yönetim kurulu üyesine ve yöneticilerine borç, kredi ve şahsi kredi adı altında kredi ve lehine kefalet gibi teminatlar vermemektedir. 3) ESAS SÖZLEŞMEDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER Hesap dönemi içinde Şirketimizin Esas Sözleşmesinde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. 4) ŞİRKETİN ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Yapılan Araştırma Geliştirme çalışmaları; Garanti Leasing,, müşteri memnuniyetini, etkin risk yönetimini ve verimliliği artırmak amacıyla Şirket içi organizasyonel yapılar ve iş yapış şekillerinin, daha verimli çalışılmasına zemin hazırlayacak şekilde geliştirilmesini hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda yılında da verimlilik, yasal gereklilikler ve hizmet kalitesinde artışları hedefleyen sistemsel iyileştirme çalışmaları sürdürülmüştür. 5) ŞİRKET FAALİYETLERİ VE FAALİYETLERE İLİŞKİN ÖNEMLİ GELİŞMELER a) İç Denetim Birimi Faaliyetleri İç Denetim Birimi nin misyonu, Şirket yönetimine; Şirketin iç kontrol sistemine ilişkin güvence hizmeti vermek, gerektiği hallerde sistemin iyileştirilmesine ve geliştirilmesine destek olmak ve öneriler geliştirmektir. Sistematik ve disiplinli bir yaklaşımla desteklenen bağımsız ve objektif değerlendirme ile İç

9 Denetim; risk yönetimi, kontrol ve kurumsal yönetişim süreçlerinin etkinliğinin değerlendirilmesine ve geliştirilmesine katkı sağlamaktadır. İç Denetim, Denetim Komitesi aracılığıyla Yönetim Kurulu na bağlıdır. Şirket faaliyetlerinin etkin ve verimli bir şekilde ilgili mevzuata, şirket içi politika, kural ve teamüllere uygun olarak yürütülmesi ve bilgilerin zamanında elde edilebilirliğinin sağlanması amacıyla İç Denetim, şirket iç kontrol, risk yönetimi ve kurumsal yönetim uygulamalarının yeterliliğini ve etkinliğini sistemli ve disiplinli bir yaklaşımla değerlendirir. Bu kapsamda yapılan denetimler ve kontroller sonucunda, şirketin risk yönetimi ve iç kontrol sistemi ve kurumsal yönetim uygulamalarına ilişkin olarak Yönetim Kurulu na, Denetim Komitesi ne ve diğer ilgili yöneticilere bilgi verir. b) İç Kontrol Faaliyetleri İç kontrol fonksiyonu, Şirketin risk taşıyan faaliyetlerinin güvenli bir şekilde icra edilmesini sağlamak üzere iç kontrol sistemleri kurmak, standartları belirlemek ve kurulan bu sistemleri Şirket nezdinde uygulamaya geçirmek, Şirket in tüm faaliyetlerinin yasal mevzuata ve Şirket standartlarına uygun bir şekilde yerine getirilip getirilmediğini proaktif olarak, iç kontrol sistemleri aracılığıyla izlemek ve incelemek amacıyla kurulmuştur. İç Kontrol Görevlisi, Denetim Komitesi aracılığıyla Yönetim Kurulu na bağlanmıştır. İç kontrol Görevlisi, aynı zamanda Şirketimizin Uyum Görevlisi olarak da faaliyetlerini sürdürmektedir. Uyum Görevlisinin görev ve sorumlulukları, Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun çerçevesinde yapılan düzenlemelerde belirtilen hususlara göre düzenlenmiş ve yazılı hale getirilmiştir. c) Şirketin doğrudan veya dolaylı iştirakleri ve pay oranlarına ilişkin bilgiler: Doğrudan İştirakler Pay Oranı (%) Garanti Filo Yönetimi Anonim Şirketi d) Şirketin iktisap ettiği kendi payı bulunmamaktadır. e) Özel denetim ve kamu denetimine ilişkin açıklamalar: Şirket yılı faaliyet dönemi içerisinde kamu ve özel denetime tabi tutulmamıştır. f) Faaliyet dönemi içinde şirket aleyhine açılan ve şirketin mali durumunu ve faaliyetlerini etkileyebilecek nitelikte dava bulunmamaktadır. g) Şirketin faaliyet dönemi içinde mevzuat hükümlerine aykırı uygulamalar nedeniyle şirket ve yönetim organı üyeleri hakkında uygulanan herhangi idari veya adli bir yaptırım bulunmamaktadır. h) Şirketin faaliyet dönemi içinde ulaşamadığı bir hedef ve yerine getirmediği bir genel kurul kararı bulunmamaktadır. i) Yılı İçerisinde Yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yılı faaliyet dönemi içerisinde Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapılmamıştır.

10 j) Şirketin yıl içinde yapmış olduğu bağış ve yardımlara ilişkin bilgilere aşağıdaki tabloda yer verilmiştir. Bağış Yapılan Vakfın İsmi Bağış Tutarı (TL) Toplum Gönüllüleri Vakfı Türk Eğitim Vakfı k) Şirketler topluluğu bünyesindeki hakim ve bağlı şirket ile yürütülen işlemler olağan ticari faaliyetler olup hakim şirketin yönlendirmesi ile ya da yönlendirmesi olmaksızın hakim şirketin ya da bağlı şirketlerden birinin yararına yapılan işlemimiz bulunmamaktadır. 6) FİNANSAL DURUM a) Finansal duruma ve faaliyet sonuçlarına ilişkin yönetim organının analizi ve değerlendirmesi, planlanan faaliyetlerin gerçekleşme derecesi, belirlenen stratejik hedefler karşısında şirketin durumu: Şirket in yılı mali verileri aşağıdaki gibidir: Açıklama Tutar (Bin TL) Net Kar Aktif Toplamı Özkaynak Toplamı Şirket yılında bilanço yönetimi konusunda belirlenen hedeflere ulaşmış olup kar marjı yönetiminde beklenen başarı sağlanmıştır. Öte yandan, şirket olağan faaliyetlerine devam etmekte olup, şirketin faaliyetini sekteye uğratacak bir gelişme bulunmamaktadır.

11 b) Geçmiş yıllarla karşılaştırmalı olarak şirketin yıl içindeki satışları, verimliliği, gelir oluşturma kapasitesi, kârlılığı ve borç/öz kaynak oranı ile şirket faaliyetlerinin sonuçları hakkında fikir verecek diğer hususlara ilişkin bilgiler ve ileriye dönük beklentiler: Yıllar itibarı ile Şirket in leasing gelirleri aşağıdaki gibi olmuştur: Açıklama (Bin TL) KİRALAMA GELİRLERİ Finansal Kiralama Gelirleri Kiralama İşlemlerinden Alınan Ücret ve Komisyonlar FİNANSMAN GİDERLERİ (-) ( ) ( ) Kullanılan Kredilere Verilen Faizler ( ) ( ) İhraç Edilen Menkul Kıymetlere Verilen Faizler () () Diğer Faiz Giderleri - () Verilen Ücret ve Komisyonlar () () BRÜT K/Z (I+II) Vergi öncesi kar, vergi gideri ve net kar yıllar itibarı ile aşağıdaki gibi gerçekleşmiştir. Açıklama (Bin TL) Dönem Karı / (Zararı) Dönem Karı Vergi ve Yasal Yük Dönem Net Karı / (Zararı) Şirket in ortalama özkaynak karlılığı yılında %14,8 ve yılında %14,1 dir. Şirket in Borç/Özkaynak oranı ise yılında 5,0 ve yılında 5,0 olmuştur yılında da Şirket bilançosunu büyütmeyi, karlılığını artırmayı ve toplam iş hacmini de artırarak karını artırmayı hedeflemektedir. c) Şirketin sermayesinin karşılıksız kalıp kalmadığına veya borca batık olup olmadığına ilişkin tespit ve yönetim organı değerlendirmeleri: 31 Aralık tarihi itibarıyla Şirket in sermayesi karşılıksız kalmamış olup Özkaynak/Sermaye oranı 2,28 dir. d) Varsa şirketin finansal yapısını iyileştirmek için alınması düşünülen önlemler: Şirket, sağlam bir finansal yapıya sahip olup, değişen ekonomik ve piyasa koşullarında rekabetçi kalabilmek adına finansal yapısını korumak/güçlendirmek adına gerekli faaliyetler yürütülmeye devam edilecektir. e) Kâr payı dağıtım politikasına ilişkin bilgiler ve kâr dağıtımı yapılmayacaksa gerekçesi ile dağıtılmayan kârın nasıl kullanılacağına ilişkin öneri: Garanti Finansal Kiralama A.Ş. (Şirket) Kâr Dağıtım Politikası, Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu ve Sermaye Piyasası Kurulu nun yayımladığı mevzuat, düzenleme ve kararlar ile Vergi Usul Kanunu nun ilgili hükümleri çerçevesinde; Kurumsal Yönetim uygulamaları, Şirketimizin stratejileri ile finansal planları doğrultusunda, ülke ekonomisinin ve sektörün durumu da göz önünde bulundurulmak ve pay sahiplerimizin beklentileri ile Şirketimizin ihtiyaçları arasındaki hassas denge gözetilmek suretiyle belirlenmiştir.

12 Şirketimiz dağıtılacak kâr payı miktarını, kâr payı dağıtım oranı ve kâr payının ödenme şeklini(nakit ve / veya bedelsiz), ilgili mevzuat ve Esas Sözleşme hükümleri çerçevesinde Genel Kurul tarafından alınan kararlar doğrultusunda belirler. Şirketimizin kâr dağıtımında imtiyaz bulunmamakta olup, kâr dağıtımında kıstelyevm esası uygulanmaksızın, dağıtım tarihi itibariyle mevcut payların tümüne eşit olarak dağıtılır. Kâr payı, dağıtımına karar verilen Genel Kurul toplantısında karara bağlanmak şartıyla eşit veya farklı tutarlı taksitlerle ödenebilir. Şirketimiz Esas Sözleşmesi nde kâr payı avansı dağıtılmasını öngören bir düzenleme bulunmamaktadır. Yönetim Kurulu nun, Genel Kurul a kârın dağıtılmamasını teklif etmesi halinde, bu durumun nedenleri ile dağıtılmayan kârın kullanım şekline ilişkin bilgiye kâr dağıtımına ilişkin gündem maddesinde yer verilir ve Genel Kurul Toplantısı nda pay sahiplerinin onayına sunulur. Aynı şekilde bu bilgilere, faaliyet raporu ve Şirketimizin internet sitesinde de yer verilerek kamuoyu ile paylaşılır. Kâr dağıtım politikamızda bir değişiklik yapılması durumunda bu politika genel kurul toplantısında ortakların onayına sunulur, bu değişikliğe ilişkin Yönetim Kurulu kararı ve değişikliğin gerekçesi, Sermaye Piyasası Kurulu nun özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde kamuya duyurulur ve ortaklığın kurumsal İnternet sitesinde kamuya açıklanır. 7) RİSKLER VE YÖNETİM ORGANININ DEĞERLENDİRİLMESİ Riskler Şirket in risk yönetimi politikaları Şirket in maruz kalabileceği riskleri belirlemek ve maruz kalabileceği riskleri analiz etmek için oluşturulmuştur. Risk yönetimi politikalarının amacı Şirket in riskleri için uygun risk limit kontrolleri oluşturmak, riskleri izlemek ve limitlere bağlı kalmaktır. Şirket çeşitli eğitim ve yönetim standartları ve süreçleri yoluyla, disiplinli ve yapıcı bir kontrol ortamı yaratarak, tüm çalışanların rollerini ve sorumluluklarını anlamasına yardımcı olmaktadır. Kredi riski Şirket kiralama işlemlerinden dolayı kredi riskine maruz kalmaktadır. Şirket in Kredi İzleme ve Krediler departmanları kredi riskinin yönetiminden sorumludur. Şirket finansal varlıkları için belirli miktarda teminat talep etmektedir. Yönetimin mevcut bir kredi politikası vardır ve kredi riski sürekli olarak takip edilmektedir. Tüm önemli kredilerde kredi değerlendirmeleri yapılmaktadır. Öte yandan, Şirket in kredi riskini takip etmek amacıyla kullanmakta olduğu özel bir bilgisayar programı da mevcuttur. Bilanço tarihi itibarıyla, Şirket in kredi riski belirli bir sektör veya coğrafi bölgede yoğunlaşmamıştır. Şirket in maksimum kredi riski her finansal varlığın finansal durum tablosunda gösterilen kayıtlı değeri kadardır. Likidite riski Likidite riski, Şirket in faaliyetlerinin fonlanması sırasında ortaya çıkmaktadır. Bu risk, Şirket in varlıklarını hem uygun vade ve oranlarda fonlayamama hem de bir varlığı makul bir fiyat ve uygun bir zaman dilimi içinde likit duruma getirememe risklerini kapsamaktadır. Şirket bankalar aracılığıyla fonlama ihtiyacını karşılamaktadır. Şirket hedeflerine ulaşmak için gerekli olan fon kaynaklarındaki değişimleri belirlemek ve seyrini izlemek suretiyle sürekli olarak likidite riskini değerlendirmektedir. Piyasa riski Tüm alım satım amaçlı finansal araçlar piyasa riskine maruz kalmaktadır. Söz konusu risk, pazardaki fiyat değişmelerinin finansal varlığın değerini düşürmesi riski şeklinde ifade edilebilir. Bütün finansal araçlar gerçeğe uygun değerle kaydedilir ve pazardaki fiyat değişmeleri ticari geliri etkilemektedir.

13 Şirket alım satım amaçlı araçlar kullanarak değişen pazar koşullarına göre kendisini koruma altına almaktadır. Piyasa riski Şirket üst yönetiminin belirlediği limitlerde, türev araçları alıp satılarak ve risk önleyici pozisyonlar alınarak yönetilmektedir. Döviz kuru riski Şirket, yabancı para birimleri ile gerçekleştirdiği işlemlerden (finansal kiralama faaliyetleri ve banka kredileri gibi) dolayı yabancı para riski taşımaktadır. Şirket in finansal tabloları TL bazında hazırlandığından dolayı, söz konusu finansal tablolar yabancı para birimlerinin TL karşısında dalgalanmasından etkilenmektedir. Şirket yabancı para riskinden korunmak amacıyla türev işlemleri yapmaktadır. Faiz oranı riski Şirket in faaliyetleri, faizli varlıklar ve borçlarının farklı zaman veya miktarlarda itfa oldukları ya da yeniden fiyatlandırıldıklarında faiz oranlarındaki değişim riskine maruz kalmaktadır. Ayrıca Şirket, Euribor oranı veya benzeri değişken faiz oranları içeren varlık ve borçları ve bunların yeniden fiyatlandırılması nedeniyle de faiz oranı riskine maruz kalmaktadır. Şirket in temel stratejileriyle tutarlı olan piyasa faiz oranları dikkate alındığında risk yönetim faaliyetleri, net faiz gelirini en iyi duruma getirmeyi hedeflemektedir. Sermaye yönetimi Şirket, sermaye yönetiminde, bir yandan faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamaya çalışırken, diğer yandan da borç ve özkaynak dengesini en verimli şekilde kullanarak karını artırmayı hedeflemektedir. Şirket in sermaye maliyeti ile birlikte her bir sermaye sınıfıyla ilişkilendirilen riskler Şirket in üst yönetimi tarafından değerlendirilir. Bu incelemeler sırasında üst yönetim sermaye maliyeti ile birlikte her bir sermaye sınıfıyla ilişkilendirilebilen riskleri değerlendirir ve Yönetim Kurulu nun kararına bağlı olanları Yönetim Kurulu nun değerlendirmesine sunar. Yönetim Organının Değerlendirilmesi Şirket in tüm Genel Müdürlük birimleri ve şube müdürlükleri nezdinde yapılan dönemsel ve risk odaklı denetimlerde; İşlemlerin kanunlara ve ilgili diğer mevzuata, Şirket içi strateji, politika ve uygulama usulleriyle diğer iç düzenlemelere uygunluğu, İç kontrol ve risk yönetimi uygulamalarının yeterlilik ve etkinlikleri, Muhasebe kayıtları ile finansal raporların doğruluğu ve güvenilirliği, Operasyonel faaliyetlerin, belirlenmiş olan usullere uygunluğu ve bunlara ilişkin iç kontrol uygulamalarının işleyişi, Elektronik bilgi sistemlerinin güvenilirliği, Yönetim Kurulu ve kamuya yapılan raporlamaların doğruluğu ve güvenilirliği incelenir ve değerlendirilir. Ayrıca, eksik ve hatalı uygulamaların tespit edilerek bunların yeniden meydana gelmesini önleyecek ve Şirket kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasını sağlayacak, İç Denetim Birimi nin görüş ve önerileri hem ilgili taraflar hem de Denetim Komitesi ile paylaşılır.

14 8) DİĞER HUSUSLAR Faaliyet yılının sona ermesinden sonra şirkette meydana gelen ve ortakların, alacaklıların ve diğer ilgili kişi ve kuruluşların haklarını etkileyebilecek nitelikteki özel önem taşıyan bir olay bulunmamaktadır.

GARANTİ FİNANSAL KİRALAMA A.Ş.

Adı-Soyadı

Tüzel Kişi Üye Adına Hareket Eden Kişi

Cinsiyeti

Görevi

Mesleği

Yönetim Kuruluna İlk Seçilme Tarihi

İcrada Görevli Olup Olmadığı

Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler

Son Durum itibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler

Denetim, Muhasebe ve/veya Finans Alanında En Az 5 Yıllık Deneyime Sahip Olup Olmadığı

Sermayedeki Payı (%)

Temsil Ettiği Pay Grubu

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Olup Olmadığı

Bağımsızlık Beyanının Yer Aldığı KAP Duyurusunun Bağlantısı

Bağımsız Üyenin Aday Gösterme Komitesi Tarafından Değerlendirilip Değerlendirilmediği

Bağımsızlığını Kaybeden Üye Olup Olmadığı

Yer Aldığı Komiteler ve Görevi

OSMAN BAHRİ TURGUT

Erkek

Yönetim Kurulu Üyesi

Bankacı

İcrada Görevli Değil

Yönetim Kurulu Üyesi

seafoodplus.infoi Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı Garanti Filo Yönetimi Hizmetleri A.Ş.?de Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi üyeliği; Garanti Faktoring A.Ş?de Yönetim Kurulu ve Kurumsal Yönetim Komitesi üyeliği; T. Garanti Bankası A.Ş. Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı, Garanti Kültür A.Ş.?de Yönetim Kurulu Üyeliği; Garanti Leasing SA, Garanti Consumer Finance SA ve Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş.?de ise Denetim Komitesi Üyeliği, Öğretmen Akademisi Vakfı?nda Mütevelliler Heyeti ve Denetim Komitesi üyeliği

Bağımsız Üye Değil

Denetim Komitesi ve Kurumsal Yönetim Komitesi

CEMAL ONARAN

Erkek

Yönetim Kurulu Üyesi

Bankacı

İcrada Görevli Değil

Yönetim Kurulu Üyesi

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı ve Garanti BBVA Mortgage?ta Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Garanti BBVA Romanya, Garanti BBVA Faktoring, Garanti BBVA Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı?nda Yönetim Kurulu Üyesi ve Öğretmen Akademisi Vakfı Mütevelliler Heyeti Üyesi olarak görev yapıyor

Evet

Bağımsız Üye Değil

Denetim Komitesi Üyesi

AYDIN GÜLER

Erkek

Yönetim Kurulu Üyesi

Bankacı

İcrada Görevli Değil

Yönetim Kurulu Üyesi

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda Garanti BBVA Filo, Garanti BBVA Mortgage, Garanti BBVA Emeklilik ve Hayat, Garanti BBVA Faktoring, Garanti BBVA Yatırım, Garanti BBVA Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Öğretmen Akademisi Vakfı Mütevelliler Heyeti Üyesi olarak görev yapıyor

Evet

Bağımsız Üye Değil

SELAHATTİN GÜLDÜ

Erkek

Yönetim Kurulu Üyesi

Bankacı

İcrada Görevli

Yönetim Kurulu Üyesi

Evet

Bağımsız Üye Değil

Kurumsal Yönetim Komitesi

RECEP BAŞTUĞ

Erkek

Yönetim Kurulu Başkanı

Bankacı

15/10/

İcrada Görevli Değil

Yönetim Kurulu Başkanı

Garanti BBVA genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda Garanti BBVA International, Garanti BBVA Romanya, Garanti BBVA Yatırım, Garanti BBVA Emeklilik ve Hayat, Garanti BBVA Faktoring, Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı ve Garanti Holding B.V. ve G Netherlands B.V.?de Yönetim Kurulu Üyesidir

Evet

Bağımsız Üye Değil

MURAT ATAY

Erkek

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Bankacı

21/01/

İcrada Görevli Değil

Yönetim Kurulu Üyesi

Garanti BBVA genel müdür yardımcısıdır ve aynı zamanda Garanti BBVA Faktoring?de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Garanti BBVA Yatırım ve Garanti BBVA Romanya?da Yönetim Kurulu Üyesi, Öğretmen Akademisi Vakfı?nda Mütevelliler Heyeti Üyesi olarak görev yapıyor

Evet

Bağımsız Üye Değil

SİBEL KAYA

Kadın

Yönetim Kurulu Üyesi

Bankacı

İcrada Görevli Değil

Garanti BBVA KOBİ Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Garanti BBVA Emeklilik ve Hayat, Garanti BBVA Filo, Garanti BBVA Faktoring, Garanti BBVA Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Öğretmen Akademisi Vakfı Mütevelliler Heyeti Üyesi olarak görev yapıyor

Evet

Bağımsız Üye Değil

MAHMUT AKTEN

Erkek

Yönetim Kurulu Üyesi

Bankacı

İcrada Görevli Değil

Garanti BBVA Romanya, Garanti BBVA Yatırım, Garanti BBVA Emeklilik ve Hayat?ta Yönetim Kurulu Üyesidir. 1 Haziran itibarı ile Garanti BBVA'da Kurumsal Bankacılık, Global Piyasalar, Nakit Yönetimi ve Finansal Kurumlar, Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı Strateji, Analiz ve Koordinasyon, Yatırım Bankacılığı ve Finansmanı ve Sürdürülebilir Finans alanlarından sorumludur

Evet

Bağımsız Üye Değil

Hayır

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir