öğretmene mektup 6 sınıf / Öğretmene Mektup | 14 Farklı Örnek |Öğretmenler Günü Mektubu | Öğretmenler, Ortaokul, İlkokul

Öğretmene Mektup 6 Sınıf

öğretmene mektup 6 sınıf

Saygı değer öğretmene,

´´Oğlumu size emanet ederken bu mektubu size önemli olduğu kanısıyla yazmayı uygun buldum,

Öğrenmesi çok önemli biliyorum.

Bütün insanların dürüst ve adil olmadığını, fakat şunu da öğretin ona,

Her alçağa karşılık bir kahraman, her bencil politikacıya karşılık, kendini ülkesine adamış bir lider de mutlaka vardır.

Her düşmana, karşılık:

Bir dost, olduğunu da öğretin ona! Zaman alacak biliyorum ama eğer öğretebilirseniz ona kazanılan bir doların, bulunan beş dolardan daha değerli olduğunu öğretin,

Kaybetmeyi öğrenmesini de öğretin ona, ve hem de kazanmaktan neşe duymayı.

Kıskançlıktan uzaklara yöneltin onu.

Bırakın erken öğrensin, zorbaların görünüşte galip olduklarını.

Eğer yapabilirsen ona kitapların üstündekilerini öğretin!

Fakat ona sessiz zamanlar da tanıyın, gökyüzündeki kuşların, Güneşin, arıların ve yemyeşil yamaçlardaki çiçeklerin ebedi gizemini düşünebileceği.

Okulda hata yapmanın hile yapmaktan çok daha onurlu olduğunu öğretin ona.

Ona kendi fikirlerine inanmasını öğretin,

Herkes yanlış olduğunu söylese bile,

Nazik insanlara karşı nazik, sert insanlara karşı sert olmasını, öğretin ona.

Herkes birbirine takılmış bir yöne giderken,

Kitleleri izlemeyip kendi yolunda ilerleme gücünü verin oğluma.

Bütün insanları dinlemesini öğretin ona,

Fakat bütün dinlediklerini gerçeğin eleğinden geçirip sadece iyi olanlarını almasını öğretin ona.

Eğer yapabilirsen Üzüldüğünde bile nasıl gülümseyebileceğini öğretin ona.

Gözyaşlarında hiçbir utanç olmadığını öğretin ona.

Herkesin sadece kendi iyiliği için çalıştığına inananlara dudak bükmesini ve aşırı ilgiye dikkat etmesini öğretin ona.

Ona kuvvetini ve beynini en yüksek fiyatı verene satmasını, fakat:

hiçbir zaman kalbi ve ruhuna fiyat etiketi koymamasını öğretin ona.!

Uluyan bir insan kalabalığına kulaklarını tıkamasını öğretin ona,

Ve eğer kendisinin haklı olduğuna inanıyorsa dimdik ayakta dikilip savaşmasını öğretin ona.

Ona nazik davran, fakat onu kucaklama. Çünkü ancak ateş, çeliği saflaştırır.

Bırak sabırsız olacak kadar cesarete, sahip olsun.

Bırak cesur olacak kadar sabrı olsun. Ona her zaman:

Kendisine karşı derin bir inanç taşımasını öğretin.

Böylece: İnsanlığa karşı derin bir inanç taşıyacaktır.

Bu büyük bir taleptir, Ne kadarını yapabilirsen bir bak bakalım.

Saygılar.

Abraham LİNCOLN

İşin Olsa">

Mektup yazmak, kişilerin içindeki duygularını daha net bir şekilde aktarmasını sağlar. Çoğu zaman duygu yüklü olan bu duygular, mektubu alan kişiler için de en anlamlı hediyelerden birisidir. Eğer öğretmeninize teşekkür etmek ya da anlatamadıklarınızı aktarmak istiyorsanız mektup seçeneğiniz değerlendirebilirsiniz. Öğretmene duygusal mektup örnekleri arasından yapacağınız seçim sayesinde öğretmeniniz için en özel satırları yazabilirsiniz.

Öğretmene Mektup Örnekleri

Öğretmene mektup örnekleri arasından inceleme yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli detay, mektupların farklı yaş grubu ve öğrencilere yönelik hazırlanmış olması. Öğretmene mektup 1. Sınıf ile 4.sınıf öğretmene veda mektubu aynı duyguları barındırmayacağından dolayı seçimlerinizde kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. 1.sınıf öğrencisinden öğretmene mektup örnekleri gibi alternatiflerimiz sayesinde ihtiyacınıza uygun bir mektubu siz de bulabileceksiniz.

Öğretmene Duygusal Mektup Örnekleri

Kıymetli öğretmenim,

Size olan saygımı ve sevgimi daha kolay anlatabilmem için siz öğretmenler sayesinde öğrendiğim okuma yazma bilgimi kullanarak size mektup yazmak istedim. Bir insana bir şeyler anlatmak oldukça zordur; çaba gerektirir, sabır gerektirir. Oyun çağındaki birden fazla çocuğu aynı sınıfta toplayarak bir şeyler öğretmek saygı duyulması gereken bir durumdur. Yaptığınız meslek gerçekten kutsal, size ne söylesem, nasıl teşekkür etsem hakkınızı ödeyemem.

Evimden sonra ikinci evim olan okulumu sizin güler yüzünüz, samimiyetiniz sayesinde sevdim. Her gün o kadar neşe dolu ve sevinçle bizi karşılıyorsunuz ki dersinizi severek dinliyorum. Sizin de bizleri sevdiğini çok biliyorum. Bazen o kadar sizi kızdırmamıza rağmen yine bağırmaya ceza vermeye kıyamıyorsunuz. Saygı kazanılan bir davranıştır demiş büyüklerimiz. Siz bizim hem sevgimizi hem saygımızı hakkınızla kazandınız. Hepimiz sizi mutlu etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ödevlerimizi eksiz yapmaya dikkat ediyoruz, düzenli olmaya çalışıyoruz, kılık kıyafetimize özen gösteriyoruz.

Dersi severek dinlememizi sağladığınız için, bizi hayata hazırladığınız için yeri geldiğinde şefkatinizle içimizi ısıttığınız için, her birimizle teker teker ilgilendiğiniz, sorunlarımıza kol kanat gerdeğiniz için iyi ki varsınız. Öyle mucizevi bir göreviniz var ki bir çocuğun hayatını değiştirmekte payınız büyük. Benim gelecek planlarımı netleştirdiniz. Yeteneklerimi keşfetmemi sağladınız. Hayata farklı açılardan da bakabilmeyi öğrettiniz. Bardağın dolu tarafını görmemi sağladınız. İnsanları affetmeyi öğrendim sayenizde, insanların hata yapmaya da haklarının olduğunu önemli olanın hatalarından gerekli dersi çıkarmak olduğunu öğrendim mesela. Bize karşı gösterdiğiniz sabır ve hoşgörü sayesinde sabırlı olmayı öğrendim.

Bilgi birikimimizin artmasını sağlarken karakterimizi de şekillendirdiniz. Her birimizi evladınız gibi sahiplendiniz sorumluluklarımızı sırtlandınız. Bizi bilginizle donattınız. Geleceğe hazırladınız. Güçlüklere karşı durmasını, engellerle karşılaşınca yılmamayı öğrettiniz. Sayenizde kendime en büyük yatırımım olan kitap okuma alışkanlığını edindim. Okumanın her gün düzenli okumanın, bilinçlenmenin, sorgulamanın, araştırmanın insanın ne denli hayatını değiştirdiğini öğrendim. Siz bizleri aydınlatan ışıksınız, iyi ki beni de aydınlattınız. İyi ki geleceğime şekil verdiniz. Benim, ben olmamı sağladığınız için sonsuz saygı ve sevgimi sunuyorum.

Ortaokul öğrencileri için öğretmene mektup örnekleri

Üzerindeki emeklerin sahibi öğretmenim,

Bu yazıyı siz bana yazmayı öğrettiğiniz için yazabiliyorum. Yazdıktan sonra siz bana okumayı öğrettiğiniz için okuyabileceğim. Siz bana öğrettiğiniz için doğru şekilde noktaları koyacağım. Siz bana gösterdiğiniz için kalemi düzgün tutacağım. Siz beni sevdiğiniz için size bu mektubu vereceğim. Sevmeyi sizden öğrendiğim için sizi çok seviyorum. İyi ki benim öğretmenimsiniz. Annemle babamdan sonra hayatımda olan ilk büyüksünüz. Ailemden biri gibisiniz.

Her gün sınıfa girerken günaydın dediğiniz için teşekkür ederim. Her gün bize gülümsediğiniz için teşekkür ederim. Bizimle oyun oynadığınız ve ilgilendiğiniz için, beslenme saatlerinde yanımıza geldiğiniz için teşekkür ederim. Bize güldüğünüz için teşekkür ederim. İyi ki benim öğretmenimsiniz. Bana okumayı, yazmayı siz öğrettiniz. Kalem tutmayı, sayıları ve gökkuşağının hangi renklerde olduğunu da sizden öğrendim. Bana bu kadar çok şey öğrettiğiniz için teşekkür ederim. Bana öğreteceğiniz daha çok şey olduğuna eminim. Öğrenmek için çok çalışacağım.

Sizi seviyorum öğretmenim.

Lise Öğrencilerinden Öğretmenlere Mektup Örnekleri

Değerli Öğretmenim,

Şimdiye kadar bize öğrettiğiniz her şey için teşekkür ederiz. Verdiğiniz emekler ışığında her zaman merak etmenin ve öğrenmenin gerekliliğine inanacağız. Her gün bize günaydın derken ki yüzünüzü ve gülümsemenizi unutmayacağız. Yüzünüzdeki her bir mimik aklımızda yer edinecek. Sinirli halinizden mutlu halinize, kahkahanızdan hüznünüze sizinle ilgili her şey aklımızda kalacak. Çünkü siz, bizim hayattaki tuvalimizi hangi renklerle boyayacağımızı bize öğretensiniz. Bazen renklerimiz solduğunda bize yardımcı olan, bazen renklerimiz karıştığında nasıl ayıracağımızı gösteren en büyük kurtarıcı, yol göstericisiniz. Hayattaki tuvalimiz her zaman mutlu renklerle dolu olmadı. Bu sebeple tuvalimizin bazı yerlerinde siyah çizgiler kalacak. Ama siz bize bu siyahlarla nasıl başa çıkacağımızı gösterensiniz.

Tuvalimizdeki en güzel boyalar, kendi renklerimizden bulup çıkardıklarımızdır. Yaptığımız en güzel resimler, gökyüzünü dilediğimiz renge boyadığımızdır. Siz bize kendi gökyüzümüzü istediğimiz renge boyama fırsatı verdiniz. Siz bize kendi tuvalimizi doldurma imkanı tanıdınız.

Benim hayatımdaki en güzel renk sizsiniz. Bu durum daima böyle kalacak. Daima sizin renginizden yürüyeceğim. Sizi seviyorum.

İlkokul öğrencileri için öğretmene mektup örnekleri

Sevgili öğretmenim;

Bu mektubu size olan sevgimi göstermek ve teşekkür etmek için yazıyorum öğretmenim. Bana teşekkür etmene ne gerek var demeyin, şimdi bu mektubu yazabiliyorsam bu sizin sayenizde oldu. Bana okumayı, basit matematik problemlerini çözmeyi öğrettiğiniz için teşekkür ederim. Bu dünyada okumak ve yazmak gibisi yok, bunu bana öğrettiğiniz için size ne kadar teşekkür etsem azdır. Sizi çok seviyorum, sizin iyi niyetiniz ve hiç bitmeyen sevginiz sayesinde okulumu ve derslerimi sevdim eğer şimdi başarılıysam bu sizin sayenizdedir. Çok çok teşekkür ederim öğretmenim sizi çok seviyorum.

sevgili öğretmenim;

Size teşekkür ve saygılarımı iletirim siz bize okumayı yazmayı heceleri harfleri her şeyi öğrettiniz başarılı olmamızı sağladınız size çok teşekkür ederim. siz benim başarılı olmamda çok büyük emeğiniz var. Siz annem ve babamın yerine koyuyor teşekkür eder sevgilerimi iletirim.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 08:40

Yorumunuz Onaylanmak Üzere Gönderildi

Veliden Öğretmene Çocuğu Anlatan Mektup yazımız ile karşınızdayız. Okulda öğretmenler velilere çocuklarını anlatan şiirler veya mektuplar yazdırmaktadır. Hem aile ile çocuğun bağını kuvvetlendirmek hem de ebeveynlerin ilgi alaka düzeylerini ölçmek için bu yöntem uygulanıyor.

Çocuğunuzu Anlatan Mektup Örnekleri

Okullarda öğretmenlerimiz gerek çocuklarımız ile olan ilişkilerimizi sorgulamak için gerekse de çocuğu daha iyi tanımak için bizden mektup yazmamızı isterler. Bunun yanında bu mektup içerisindeki yazan değerlere göre öğretmen de çocuğu daha iyi tanıyıp analiz etmektedir. İşte Çocuğunuzu anlatan mektup örnekleri:

Sayın Öğretmenim,

Önümüzdeki öğretim yılı için heyecanımızı ifade ederek başlamak istiyorum! Sınıfınız hakkında olumlu şeyler dışında hiçbir şey duymadık ve çocuğum ve ben yeni bir öğrenim ve deneyim yılını dört gözle beklediğimizi biliyorum.

Bu mektupta, sizi çocuğum ile tanıştırmak ve onun hakkında evinden ve önceki değerlendirmelerinden bazı bilgiler vermek benim için iyi olacağını düşündüm. Başlangıç olarak, Çocuğum sınıfta başarılı olan harika bir öğrencidir. O tartışmasız matematikte en iyisidir ve zihninde hızla birçok aritmetik yapabilir.

Ancak konuya olan üstün bilgisi nedeniyle bu derslerde zaman zaman sınıfı rahatsız eder. Eğitmeni geçen yıl yaptığı erken değerlendirmelerden birinde, “Evladım zihninde çok büyük sayıları toplayıp çıkarabilir ve diğer öğrencilerden önde olduğu için matematik derslerinde sık sık sıkılır” diye yazmıştı.

Yavrumu spordan ve rekabetten hoşlandığı için dikkatini vermeye ve sınıfa odaklanmaya teşvik etmek için bir iç rekabet oluşturabildik. Evde bunun üzerinde çalışmaya devam edeceğim, bu da kaosun devam etmesine yardımcı olur. Ancak, bunun sınıfta tekrar olduğunu görürseniz lütfen bana haber verin. Bu yıl, sınıfı sizin, Çocuğum ve sınıfın geri kalanı için olabildiğince keyifli ve başarılı hale getirmede ortağınız olmak istiyorum.

Evladım evde ve diğer derslerinde oldukça sessizdir. Soruları cevaplarken biraz daha teşvik etmek isteyebilir, ancak çalışıyor ve dikkat ediyor. Çocuğum tek ebeveynli bir aileden geliyor ama evden çalıştığım için okuldan eve geldiğinde onunla olabiliyorum.

Bu içeriğimize benzer olan Sevgiliyle Konuşulacak Konular yazımızı okuyabilirsiniz.

Çocuğunuzu anlatan mektupPin

Değerli Öğretmenim,

Akademik yılın başlamasıyla ilgili heyecanımı ifade etmek istedim. Oğlum, onun aradığı öğretmen sen olduğun için senin sınıfında olmaktan çok mutlu.

Oğlum okumayı seven ve her zaman mükemmel notlar alan parlak bir genç adam.

Sürekli olarak yardım etmeye isteklidir ve her zaman okul çalışmalarının zirvesindedir. Oğlum harika bir öğrenci olsa da, bilmeniz gerektiğini düşündüğüm birkaç engeli var.

İlk olarak olum kocam ve ben tarafından evlat edinildi. Bu onun öğrenmesine ve büyümesine yardımcı olurken, aynı zamanda onu dehşete düşürdü.

Başa çıkmamız gereken küçük bir bilişsel gecikme var ve bu gecikme bazen zorlayıcı olabilir. İş çok zorsa ya da hüsrana uğramışsa, sık sık yerde ağlayabilir.

Bu öfke nöbetlerini atarken, sıklıkla cenin pozisyonunda sallanır halde bulunur. Oğlumun davranışları, psikiyatristi ve tıp doktorundan aldığı ilaçlarla yönetiliyor.

Bu kulağa olumsuz gelse de, oğlum genel olarak etrafta olmak bir zevk. Küçücük beyni maruz kaldığı tacizlerle baş edemiyordu ve zorluklarla karşılaştığında bir kısmı kapanıyordu.

Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa lütfen benimle iletişime geçin. Sınıfınızda sizinle birlikte çalışacağımızı ve sizi tamamen destekleyeceğimizi bilmenizi isterim. İkimizi de doğru yolda tutmak için her gece eve bir ödev kitabı göndermemiz gerekebilir.

Bu daha önce diğer öğretmenler tarafından yapıldı ve işe yaradığı görülüyor. Sizinle işbirliği yapmaktan ve bunu şimdiye kadarki en iyi okul yılı yapmaktan heyecan duyuyorum!

Oğlumu Anlatan Mektup Nasıl Yazılır?

Evladınızı anlatan bir mektup yazmanız istenirse aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

• Evladınızın yeteneklerini, neleri sevdiğini ve hoşlandığı bir takım aktivitelerden bahsedin.
  • Ayrıca hoşlanmadığı ve yapmaktan keyif almadığı bazı şeylerden de bahsedin.
  • Geçmiş dönemdeki akademik anlamdaki başarı ve başarısızlıklarından söz edin.
  • Arkadaşlık ve çevre ilişkilerinden de bahsetmeyi unutmayın.

Kızımı Anlatan Mektup Anaokulu

Değerli eğitimcilerimizin verdiği bu ödev aile ve çocuk ilişki sağlığı açısından çok kıymetlidir. Veliden Öğretmene Çocuğu Anlatan Mektup yazmak için adımları sizler için paylaştık.

Sayın Hocam,

Kızımız ile alakalı size bilgi vermemiz gerekirse, kendisi özellikle matematik alanında çok başarılıdır. Sayılar, hesaplamalar ve dört işlem ile alakalı yeteneği mevcuttur. Fakat sözel tarafı çok zayıf. Kitap okuma veya Türkçe imla kuralları, sözcükte ve cümlede anlam konularında eksiklikleri var. Bu konuda desteğinize ihtiyacımız var.

Bunun haricinde kendisinin aile ve arkadaşlık ilişkileri konusunda sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. Gayet hoş sohbet ve sıcakkanlı bir çocuk.

Fakat şu konuda biraz da olsa problemimiz var. Kendisi çok agresif bir yapıya sahip bunu nasıl çözebiliriz açıkçası bilmiyorum. Onun haricinde ciddi bir sorun yok.

Son olarak kendisinin başladığı bir işi yarım bırakmaması, oldukça hırslı ve azimli olması da sevdiğimiz özellikleri arasındadır.

Bu içeriğimize benzer olan Yaratıcı Blog İsimleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Anneden Çocuğunu Anlatan Mektup

Çocuğumuzu anlatan bir mektup nasıl yazılır?. En çok merak sorular arasında yer almaktadır. Bu sorunun en iyi cevabını iyi bir örnekle açıklayabiliriz.

Sevgili Öğretmenim,

Çocuğumuz oldukça yaramaz ama bizim en değerlimiz. Farkındayız biraz sizi ve çevresini üzüyor ama elimizden bir çare gelmiyor. Çok hareketli ve aynı zamanda söz dinlemiyor. Çok zeki olduğunu düşünüyoruz ama bu hareketlerini açıklamıyor.

Dersler konusunda eksiklikleri var ve üstesinden gelemiyoruz. Çünkü kendisini masaya oturtamıyoruz. Bu konuda desteklerinizi ve fikirlerinizi çok merak ediyorum.

Onun haricinde herhangi bir saygısızlığı olduğunu düşünmüyoruz. Gayet eğlenceli bir çocuk. Bunun haricinde spor aktiviteleri konusunda da oldukça yetkin.

Anaokulu Öğretmenine Çocuğu Anlatan Mektup

Anaokulu Öğretmenine Çocuğu Anlatan Mektup yazmak yazmak, çocuğunuzun eğitimini sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi için önemli bir konudur. Biz de bu başlığımızın altında örnek bir mektup patlaştık;

Çok Değerli Öğretmenim;

Bu eğitim öğretim yılı için olan heyecanımı öncelikle belirtmek isterim! Kızım bu sene sizin sınıfınızın bir öğrencisi olacağı çok çok ama çok mutlu.

Kızım, içerisinde inanılmaz bir kitap aşkı bulunduruyor. Ne mutlu bize ki bu alışkanlığı ona küçük yaşta aşılayabildik. Çok fazla masal kitabı okuduğundan hayal dünyası oldukça geniştir.

Edebiyata çok büyük sevgi besliyor ancak tabi yaşı daha çok küçük olduğundan bu alandaki bazı eserleri sıkıcı da buluyor.

Bunun yanında kızım gerçekten çok sorumluluk sahibi bir insandır ve ödevlerini her zaman zamanında yetiştirir.

Fakat sayısal yönü biraz zayıf. Ona evde bazen usul usul çok basit olacak şekilde bazı 4 işlem soruları soruyorum ancak çoğu zaman doğru cevap veremiyor. Umarız zamanla bu sorunun da üstesinden gelebiliriz.

Bunların yanında kızım bu yaşına rağmen birçok takım sporunda yer aldı. Liderlik ruhu baskındır ve takım içerisinde ki görev ve sorumluluklarını da yerine getirir. Ayrıca fiziksel olarak oldukça esnek ve atletik bir yapıya sahiptir.

Onun haricinde bazen insanlara karşı olan davranışlarında kabalık fark ediyoruz. Birçok defa uyardık fakat bu konuda bizi dinlemiyor. Bunun haricinde büyük bir sıkıntı yok. Bu konuda da yardımcı olursanız çok seviniriz.

Bir Hocaya Nasıl Mektup Yazılır?

Öğretmene yazdığınız mektubun etkileyici ve duygusal olması gerekir. Ancak mektubu yazarken, belirli bir bilgi eklemek veya öğretmeniniz hakkında bir hatırlatma eklemek, mektubu özel kılacaktır. Öğretmen alacağı mektupla kendini özel hissedecektir.

Öğretmene Mektup Nasıl Başlanır?

Kişiden kişiye göre bir veli olarak veya bir öğrenci olarak öğretmene mektup yazarken nasıl başlayacağınız değişebilir. İşte sizin için bir örnek;

Sayın öğretmenim;
mektubuma başlarken en içten dileklerimi size sunmak isterim. Benim sınıf öğretmenim olduğunuz için son derece mutluyum. Geleceğimize ışık tuttuğunuz için size minnettarız…

Rehber kategorimizdeki yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Veliden Öğretmene Çocuğu Anlatan Mektup yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

bizdekalmasin.com bağlantısıyla ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kategoriler Rehber

Öğretmene Mektup

Sevgili öğretmenim ,

Bize öğrenmeyi öğreten, bizi  karanlıktan aydınlığa çıkaran muhteşem insan. Bize yeri geldiğinde anne ve baba, yeri geldiğinde arkadaş kardeş olan değerli insan. Sen benim hayatımda çok önemli bir yere sahipsin. Her ne kadar bazen seni üzsem de, bazen sana  kırılsam da seni çok seviyorum . Çünkü biliyorum ki sen bizim gelecekte iyi bir insan olmamız ve iyi bir meslek sahibi olmamızı istiyorsun . Bunun için bazen kızıyor , bağırıyorsun ama aslında kalbin yumuşacık . Çok sert biri gibi görünmeye çalışıyorsun ama ben senin o sert görünüşünün altında tam tersi bir durum olduğunu anlayabiliyorum . Çünkü sen öğretmensin , sert görünsen de çok iyi bir kalbin var ve çok merhametlisin . Benim ve diğer arkadaşlarımın sağlam  karakterli bir insan  olması ve ileride iyi bir meslek sahibi olmamız için uğraşıyorsun , emek ediyorsun . Sınıfımızın sobası yanmadığında hiç üşenmeden , kibirlenmeden sobayı yakıp  eğitim yuvamıza sıcaklığını katıyorsun . Bunun için sen önemlisin . Çünkü sen gerçek bir öğretmensin . Bazen anne babalarımız bile sıkıldığında sen bize kucak açan , bizi bağrına basan ve bizi seven bir yakınımız oluveriyorsun .  Öğretmenim sen kendini tüketerek bize ışık saçan bir değersin . Bizim için her türlü fedakarlığı yapan bir insansın . Senin öğrettiğin bilgiler sayesinde milletimizi daha da ileriye götürmek için uğraşacağım . Çünkü sizler'' insanlar topluluğunun  en fedakar ve  muhterem unsurlarısınız ''Atatürk'ün de dediği gibi . 

Sözlerime son verirken şunları söylemek isterim: Yüzünüzdeki o muhteşem gülümsemenizi ve merhametinizi bizden hiçbir zaman esirgemeyin canım öğretmenim . Sağlıcakla ve mutlulukla kalın değerli insan .

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır