emziren anneler serum kullanabilir mi / Emzirme döneminde bu hatalardan kaçının! - Acıbadem Hayat

Emziren Anneler Serum Kullanabilir Mi

emziren anneler serum kullanabilir mi

Emzirme Döneminde Cilt Bakımı

Zeynep soruyor

Merhaba, ben emziriyorum bir yaşında kızım var ve hala emziriyorum HydraFacial yaptırabilir miyim?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Zeynep Hanım. HydraFacial cilt bakım sistemini emzirirken yaptırmanızda herhangi bir sakınca olacağını düşünmüyorum.

Kader soruyor

Emzirme döneminde cilt bakımı için tavsiyeleriniz neler? Normalde kullandığım ürünleri değiştirmeli miyim?

Dr. Mustafa Karataş

Pek çok anne adayı ve emziren anneler bu dönemlerde paraben gibi zararlı maddeler içermeyen organik cilt bakım ürünlerini tercih ediyorlar. Bu maddelerin anne sütünden çocuğa geçmesi konusunda ihtiyatlı olmak adına dilerseniz siz de benzer bir yöntem izleyebilirsiniz.

Zeynep soruyor

Merhabalar ben Zeynep benim yedi aylık bir bebeğim var yüzümde inanılmaz derecede hamilelik lekeleri var. Güneş ve leke kremleri kullanırsam süte karışır mı?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Zeynep Hanım. Cilde nüfuz etmek yerine cilt yüzeyinde tabaka yaratarak etki eden bir güneş kremi kullanabilirsiniz. Güneş kreminizi eczaneden satın almaya özen gösterin. Leke kremleri için de en doğrusu bebeğinizin doktoruna danışmanız olacaktır.

Asli soruyor

Merhaba 14 aylık bir bebeğim var ve emziriyorum. Doğumdan sonra sivilcelerim biraz çoğaldı ben de bazı kozmetik ürünler kullandım ve daha da arttı bir cildiyeye gitmek istiyorum. Ama emziriyorum diye gitmesem mi diyorum. Siz bana yardımcı olur musunuz? Psikolojim çok bozuldu.

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Aslı Hanım. Bir dermatoloğa başvurmanızı tavsiye ediyorum. Emzirdiğinizi doktorunuza da söylerseniz, bunu göz önüne alarak bir tedavi protokolü oluşturabilir.

Tuğba soruyor

Hocam sivilce izlerim var hamilelikten kalma, Dr Joseph acne scar serum ile c vitamini aldım. Emziriyorum çocuğum 4 buçuk aylık. Yorumunuz nedir?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Tuğba Hanım. Ürün hakkında detaylı bir bilgiye sahip değilim, ancak düzenli kullanımla izlerin hafiflemesine yardımcı olabilir. Ancak önceliğiniz cildinizi güneşten korumak olmalı. İz ve leke problemi güneş nedeniyle daha kötü bir görünüm alabilir, üstelik tedaviyi de zorlaştırır.

Gamze soruyor

Merhabalar hocam 10 aylık bebeğim var emziriyorum cildimde hamilelikten kalma kahverengi lekelerim var dermatoloğa göründüm Bioderma Pigmentbio C Concentrate serum yazdı. Emzirme döneminde bu serum bebeğe bir zarar verir mi? Şimdiden teşekkürler.

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Gamze Hanım. Bahsettiğiniz kremin aktif maddesi C vitaminidir ve bebeğinize bir zararı olmayacaktır. Dilerseniz pediatri uzmanınıza da danışabilirsiniz.

Beyza soruyor

Merhaba. Bir aylık bebeğim var emziriyorum. Fakat bu dönemde hiç araştırmadan dermapen yaptırdım. Şimdi vicdan azabı çekiyorum. Bebeğime zararı olur mu ? Ne yapmalıyım?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Beyza Hanım. Dermapen tedavisi ciltte mikro-yaralar yaratarak, cildin kendini iyileştirme mekanizmalarını tetikleyerek etki eden bir tedavidir ve bebeğinize herhangi olumsuz bir etkisi yoktur.

Beyza soruyor

Merhaba hocam 14 gün önce kimyasal peeling yaptırdım fakat yüzümde renk eşitsizliği ve kızarıklık mevcut. Renk eşitsizliği, ciltte dalgalanmalar normal mi, geçer mi? 10 mg Rouctane kullanırken doktorum bu uygulamayı yaptı teşekkürler.

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Beyza Hanım. Kullandığınız krem zaten cildin hassasiyetini artıran bir formüldür. Krem kimyasal peeling ile bir araya gelmesi bu tür yan etkilere neden olmuş olabilir.

Eda soruyor

Merhabalar hocam 16 aylık bebeğim var ve emziriyorum. Leke tedavisi olan Baby Face uygulamasını yapmamda bir sakınca var mı acaba?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Eda Hanım. Normalde hamilelik döneminde lazer sistemlerinin uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur, ancak Baby Face işlemi hem lazer hem de cilde sürülen topikal serumlardan oluşan bir tedavi olduğu için, sütünüzü önceden sağarak işlemi yaptırdıktan sonraki 24 saat bebeğinizi bu sütle besleyebilirsiniz. Tedavinin herhangi bir sorun yaratması son derece uzak bir ihtimale olsa da emzirme döneminde temkinli olmak gerekir. Dilerseniz leke tedavisi için BBL Hero, Icon lazer, Revlite gibi topikal ürün içermeyen lazer sistemlerini de tercih edebilirsiniz. Böylece bu tür önlemler almanıza gerek kalmaz.

Zeynep soruyor

İyi günler doktor bey 16 aylık bebeğim var emziriyorum retinol içeren ürünler kullanabilir miyim?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar, Retinol son derece etkili bir aktif maddedir. Cilt bakımı kremlerinde kullanılan bu maddenin anti-aging faydaları pek çok bilimsel çalışmayla kanıtlanmıştır. Ancak retinol ile ilgili sorun kan dolaşımına karışması. Normalde bunun herhangi bir zararı olmasa da bebeğe aktarılma olasılığının yüksek olması nedeniyle hamilelikte ve emzirirken retinol içeren kremler, serumlar kullanılması önerilmez. Retinol içerikli ürünlere bebeğinizi emzirmeyi bıraktıktan sonra başlayabilirsiniz.

Neslihan soruyor

Merhaba Yüzümdeki akne sivilce izleri için mezoterapi yaptırdım. Dermapen için de randevu aldım. yaşında oğlum var emziriyorum. Vicdanen rahatsız hissediyorum kendimi. Bebeğime bir zararı olur mu?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Neslihan Hanım. Hamilelere ve emziren hanımların topikal olarak kullandıkları kremlerin içinde retinol türevi maddeler bulunmaması gerektiği söylenir. Mezoterapi formülü için de aynı şey geçerli. Dermapen tedavisinde sadece iğne kullanıldığı ve cilde herhangi bir şey enjekte edilmediği için yaptırmanızda herhangi sakınca yoktur.

Büşra soruyor

Emziren anne dermoskin (bitkisel ürün) leke giderici krem, tonik, c vitamini, retinil kullanabilir mi?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Büşra Hanım. Hamilelerin ve emziren annelerin bir A vitamini türevi olan retinol içeren ürünler kullanmaması gerekir. Diğer ürünleri kullanmanızda herhangi bir sakınca olmasa da bitkisel ürünün içeriğinde bulunan aktif maddelerin tam olarak ne olduğunu öğrenip çocuk doktorunuza danışmanızda fayda var.

Burcu soruyor

Merhaba, sedef benzeri döküntülerim var dermovate merhem gliserin ve vazelin karışımı vermişti daha önce doktorum. Fakat şu an bebek emziriyorum dermovate kremde kortizon var. Zararlı mıdır ve bebeğe ne kadar geçer?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Burcu Hanım. Emzirirken kortizonlu krem kullanılmaması önerilir. Bunun nedeni kortizonun anne sütüne geçme olasılığı olmasıdır. Kremi kesmenizi tavsiye ediyorum. Tabii en doğrusu kremi reçete eden doktorunuza danışmanız olacaktır, kendisi emzirirken de güvenli olan başka bir krem reçete önerebilir.

Büşra soruyor

Bir aylık bebeğim var emziriyorum Berces protokolü yaptırsam yüzüme bebeğe bir zararı olur mu?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Büşra Hanım. Bu protokol lazer sistemleri ile cildin üst yüzeyinin yakılmasıdır. Cilde yapılan bu tür bir uygulamanın bebeğinize herhangi bir zararı olmaz ama size olabilir! Ciltte kalıcı yanık izleri ve lekelenme riskinin önemli oranda artması bunların başında geliyor. Bunun yerine BBL Hero, Icon lazer, ClearLift, Revlite gibi teknolojilerden faydalanmanızı öneriyorum. Bu sistemler cilt yenileme, kolajen ve elastin sentezini artırmada son derece etkilidir, üstelik hepsi de güvenli uygulamalardır.

Berna soruyor

Merhaba doktor bey. Emziren bir anneyim cildime Ordinary’nin kırmızı peelingi olan AHA%30, BHA%2 serumunu uygulasam olur mu?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Berna Hanım. Serumun bebeğinize herhangi bir zararı olacağını, sütünüze geçeceğini düşünmüyorum. Ancak bu tür güçlü formüllerin cildin güneş hassasiyetini ve dolayısıyla da leke oluşumu riskini artırdığını hatırlatmakta fayda var.

Şule soruyor

Merhaba, emziren anne olarak AHA, BHA tonik kullansam zararı olur mu ?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Şule Hanım. Hayır bunları kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Hamilelikte ve emzirme döneminde Retinol gibi A vitamini türevlerini içeren kremlerin, cilt bakım ürünlerinin kullanılmaması önerilir.

Fatma soruyor

Hocam merhaba, yüzümde hamilelik ve güneş lekeleri mevcut. Arbutin kullanabilir miyim? Bebeğim 11 aylık emziriyorum. Çok teşekkür ederim şimdiden.

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Fatma Hanım. Arbutin içeren kremler kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Burgül soruyor

Merhabalar, emzirme döneminde collagen hyaluronic acid takviyesi kullanılır mı? Ve B12 kullanılır mı? Teşekkürler

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar. Emzirirken bu takviyeleri kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Ancak en doğrusu bunu çocuk doktorunuza danışmanız olacaktır.

Özge soruyor

Merhabalar. Hocam 18 aylık bebeğim var ve emziriyorum cilt bakımında hangi içerikleri kullanmam ve kullanmamam gerekiyor cevap için şimdiden teşekkür ederim.

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Özge Hanım. Hamilelere ve emziren annelere Retinol, Retinoid gibi A vitamini türevi moleküller içeren kremler, serumlar kullanmaları önerilmez. Bu maddelerin kan dolaşımına karıştığı biliniyor. Yine de size bu konuda en detaylı bilgiyi çocuk doktorunuz verecektir, kendisine danışmanızda fayda var.

Zehra soruyor

Merhabalar Mustafa Bey. Benim cildim hassas (akne siyah nokta leke gözenek) problemim var. Emzirdiğim için dermatoloğa da başvuramadım Herbalife ürünlerini kullanabilir miyim?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Zehra Hanım. Dermatoloğa başvurabilirsiniz, emzirirken de uygulanabilecek pek çok tedavi, teknoloji mevcut. Mesela medikal cilt bakım sisteminlerinden, yeni nesil lazer sistemlerinden faydalanmanızın hiçbir sakıncası yoktur. İçinde retinol türevi aktif maddeler olmayan her kremi serumu kullanabilirsiniz.

Esma soruyor

Merhaba 3 aylık bebeğim var emziriyorum. Salisilik asit kullanabilir miyim?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Esma Hanım. Hamilelikte ve emzirirken kremlerin içinde bulunan, kesinlikle önerilmeyen aktif içerikler Retinol ve türevleridir. Salisilik asit içeren bir formülün herhangi bir sakıncası olmaz, tabii ne doğrusu çocuk doktorunuza danışmak olacaktır.

Sevda soruyor

Zınc 0,5 % çinko ile zenginleştirilmiş tonik emzirme döneminde kullanmam sorun olur mu?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Sevda Hanım. Herhangi bir sorun yaratacağını düşünmüyorum. Cilt yüzeyine uygulanan çinkolu bir toniğin içindeki aktif maddeler kan dolaşımına sızarak anne sütüne geçmez. Tabii en doğrusu çocuk doktorunuza danışmak olacaktır. Hamilelikte ve emzirme döneminde retinol türevi maddeler içeren ürünlerden uzak durmak gerekir.

Özge soruyor

Merhaba ben rozasea hastasıyım cildim bayağı kötü. Şu an 7 aylık oğlum var ve emziriyorum tedavi olmak istiyorum. Bebeğime zararı olur mu?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Özge Hanım. Tedaviniz bir dermatolog tarafından düzenlenmeli. Kendisi emzirme döneminde bebeğinize zarar vermeyecek bir tedavi protokolü oluşturabilir.

Fatma soruyor

Merhaba. Luis Bien c vitamini serum aldım. Emziriyorum bir sıkıntı olur mu?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Fatma Hanım. C vitamini içeren bir serum kullanmanızda hiçbir sakınca yok. Hamilelikte ve emzirirken cilde sürülen serum ve kremlerde tek dikkat etmeniz gereken içerik Retinol ve retinol türevleridir. Bu moleküllerin kan dolaşımına geçme riski olduğu için önerilmez. Tabii ne kullanırsanız kullanın her zaman için en doğrusu çocuk doktorunuza danışmak olacaktır.

Nargül soruyor

Hocam emziren anneler arbutin serum kullanabilir mi, ayrıca retinol türevleri nelerdir? Retinol içeren kuş burnu yağı gibi bitkisel yağlar kullanmak doğru mu? Lütfen yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar. Arbuti serum kullanmanızda herhangi bir sakınca yok. Retinoik asit, retinol palmitat, retinaldehit hepsi retinol türevidir. Bunlar A vitamini formlarıdır. Doğal yağların, bitki özlerinin cilt bakımında kullanılması kesinlikle doğru değil. Öncelikle ciltte beklenmedik, olumsuz etkilere neden olabilirler. Ayrıca kremlerin, serumların içinde kullanılan moleküller tamamen cilt yapısına uygun olarak tasarlanırlar ve bu özellikleri sayesinde cilde fayda sağlarlar.

Bebek emziren anneye serum takılır mı?

Emzirirken serum takılır mı? Emzirirken serum taktırmanın herhangi bir sakıncası yok, emzirmeye devam funduszeue.info 18,

İçindekiler

Serum aldıktan sonra bebek emzirilir mi?

Numan Bayazıt, “Çok istisnai durumlar haricinde sorunun cevabı 'kesinlikle hayır'dır. Sütte bir miktar ilaç da olsa, emzirmek her zaman için daha güvenlidir. Kısa bir süreliğine de olsa emzirmeye ara vermenin, bebeğin meme emmeyi kalıcı olarak bırakmasına sebep olabileceğini unutmamak gerekir.

Emziren anne serum kullandıktan kaç saat sonra emzirebilir?

Annenin 1 saat ya da 10 saat sadece bekledikten sonra emzirmesi yanlıştır. Doğrusu şudur, tek doz ya da çok kısa süre kullanılan bir ilaç ise ilaç son dozundan belli bir süre (ilaç T1/2 zamanının katı kadar) bekledikten sonra biriken süt boşa sağılmalı yeni birikecek olan süt bebeğe emdirilmeli.

Emzirirken soğuk algınlığına ne iyi gelir?

Emziren anne grip veya nezle geçiriyorsa nefesini olabildiğince bebekten uzak tutmalı, Bebeğin yüzüne doğru öksürüp hapşırılmamalı, Emzirme gibi yakın temas durumlarında mutlaka maske takılmalı ve bu maske en fazla 30 dakika sonra yenisi ile değiştirilmeli.

Emziren anne nezle olursa bebeğe geçer mi?

Grip ve soğuk algınlığı, sütle bebeğe geçmez.

Hangi hallerde bebek Emzirilmez?

Emzirmenin sakıncalı olduğu anne sütünün kesilmesi gereken durumlar şunlardır

• Anne aktif tüberküloz.
  • Annenin HIV enfeksiyonu.
  • Anne de HTLV (insan lenfotrofik virüs) virüsü olması.
  • Annenin memesinde uçuk virüsü olması.
  • Annenin CMV geçirmesi (prematür bebekler ve bağışıklığı zayıf bebekler için risklidir).

Diş anesteziden kaç saat sonra emzirilir?

Diş anesteziden kaç saat sonra emzirilir? Anesteziden saat kadar sonrasında anne bebeği güvenle emzirebilir.

Emziren anne Arveles kullanırsa ne olur?

Emzirme ve hamilelik döneminde Arveles kullanımı Doktor gerekli görmedikçe başlangıçtan itibaren kullanmamanız tercih edilir. Eğer hamile kalmayı planlıyorsanız da kullanmayın çünkü Arveles hamile kalmayı zorlaştırabilir.

Emziren anne kaç saat uyumalı?

Bunun dışında anne emzirme döneminde uyku düzenine de dikkat etmeli en 6, en çok da 8 saat uyumalıdır. Gün içinde 15 dakikalık şekerlemelerle vücudunu dinlendirmelidir.

Emziren Anneler Daha Sağlıklı

Emziren Anneler Daha Sağlıklı

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Nadir Comart açıklamalarına şöyle devam etti. “ Emzirmek anne ile bebek arasında özel bir bağın kurulmasına yardımcı olur. Emzirirken artan oksitosin hormonu düzeyi anne beyninde önemli fizyolojik değişimler sağlayarak anneyi ile bebeğin arasında etkileşim sağladığı bilinmektedir. Emziren annelerde karşılaşabileceği herhangi bir strese karşı gelişen yanıt daha yumuşatılmış şekilde oluşur. Emziren annenin serum kortizol, adrenalin düzeyi emzirmen annelere göre anlamlı bir düşüş gösterir. Bu durum annenin emzirme döneminde psikolojik olarak rahatlamasını sağlar.

Emzirmek annenin sağlığını korur.  Meme, rahim, yumurtalık kanseri ve kemik erimesi riskini düşürür. Emzirme sürecindeki düşük ostorojen seviyesi meme kanseri riskini azaltır. Yapılan araştırmalar 30 yaşından önce doğum yapan ve bir yıl ya da daha fazla süreyle emziren kadınların yumurtalık kanserine yakalanma riskinde belirgin bir azalma olduğunu göstermektedir. Emzirmenin özellikle ilk altı ayında prokollejen, karboksil peptit (PICP)’in arttığı tespit edilmiş, kemik yıkımı belirteşlerinin gerilediği gösterilmiştir. Buda emziren anneler de kemik erimesi görülme sıklığını çok azaltır.

Düzenli emziren bir kadın gebelikten 10 hafta korunabilir, emzirmeyen annelerde doğumdan altı hafta sonra gebelik oluşabilir. Emzirmek annenin doğum sonrası iyileşme sürecini hızlandırır. Emzirmeyle birlikte salınan oksitosin hormonu anne rahminin kasılmalarını artırarak doğum yapan annenin kanamasını azaltır. Emziren anneler de kanama daha az olduğundan uzun dönemde kansızlığa bağlı halsizlik çarpıntı ve çabuk yorulma gibi şikayetler daha az görülür.

Emziren anneler doğum sonrası daha kolay kilo verirler. Emzirme annenin günlük enerji gereksinimini yaklaşık kalori artırır, bu artan kalori ihtiyacının bir kısmı annenin yediklerinden karşılanırken bir kısmı gebelikte depolanan yağlardan karşılanır. Buda annenin gebelik sırasında aldıkları fazla kiloların kaybına yol açar.”

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası