1071 filmi / 1071 Malazgirt Filmi Oyuncuları, Sayın Valimizi Ziyaret Etti

1071 Filmi

1071 filmi

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından işletilen www.icisleri.gov.tr web sitesini ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.

Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde, çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.

Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.

1.Kişisel Verilerin İşlenme Amacı

Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:

• T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin yürütülmesi için gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin gerçekleştirilmesi,
  • T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların yapılması ve ilgili iş süreçlerinin gerçekleştirilmesi,
  • T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması.

2.Kişisel Verilerin Aktarıldığı Taraflar ve Aktarım Amacı

Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.

3.Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi

Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.

4.Çerezleri Kullanım Amacı

Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;

İşlevsel:Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.

Teknik olarak web sitemizde kullanılan çerez türleri aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.

Oturum Çerezleri

(Session Cookies)

Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. (ASP.NET_SessionId)

Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:

• • İnternet sitesinin işlevselliğini ve performansını arttırmak yoluyla sizlere sunulan hizmetleri geliştirmek,

5.Çerez Tercihlerini Kontrol Etme

Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresini ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.  

6.Veri Sahiplerinin Hakları

Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11. maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Başvuru Formunu’nu Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.

Ortalama puan

2,6125 Puanlama

Sırala

En yararlı eleştirilerEn yenilerEn çok eleştiri yazmış üyelerEn çok takip edilen üyeler

Filtrele:
Hepsi

Ne yazık ki film tam bir hayal kırıklığıydı. Anadolu'nun kapılarının Türkler'e açıldığı kabul edilen 1071 tarihli Malazgirt Meydan Muharebesi bu kadar acemice tasfir edilemezdi. Sanki filmin sponsorları kara para aklamak için bu filmi çekmiş gibiydi. Şaklabanlık yaparak kendince ün kazanan sosyal medya fenomenlerinin böylesine ağır ve ciddi bir konuyu ele alan filmde rol almaları da inanılmaz anlamsızdı. Hele filmin final sahnesinde güneşe doğru el açıp dua eden Alparslan karakteri aklıma Mahsun Kırmızıgül'ün Güneşi Gördüm filminde bebeği havaya kaldırıp dua ettiği sahneyi aklıma getirdi. Tüm samimiyetimle söylüyorum ki film izlenmeye değmeyecek kadar kötü.

Aşırı kötü bir film Türkleri barbar gibi göstermiş.
Tarih kurgusu çok kötü daha iyi yapılabilirdi.
İzledikten sonra hayatımdan 2 saati çöpe atmış gibi hissettim. Sizde bence izlemeyin 2 saatinizi çöpe atmayın.

Resmen berbat bir film. Kliché diyaloglar ve karakterler. Tarihten uzak, çok ama çok saçma ve gerçekçi olmayan bir film.
O kadar tarihi kaynakları olan ve o kadar türk tarihinin en önemli savaşlardan birisi lni böyle zedelemek suç olarak görülmesi lazım. Yazıklar olsun

Hayatımda hıcbır yere yorum yazmam. Ama sırf bu berbat film için hesap acıp yorum yazacagm. O oyuncular -oyunculuklar ne ya ? Biri gay konusması bir de. Hayatımda bu kadar rezalet oyunculuk gormedim bütün cast ıcın konusuyorm . Sultan alparslan karakteri ehhh fena degil belki . Diger kalanı çar çöp. Türk tarihini okudunuz mu? Turan taktigi ne biliyormusunuz? Savas taktigi dısında bütün aptallıkları yaptınız . Düşük bütceli boyle rezalet bi turk tarihi filmi yapacagnza o parayla tiktok cekseymissiniz. Bilmediginiz işlere bulasmasaymısınız keske. Bastan asagı rezillik . Yapımcısıda oyuncusuda 1 tl haketmeyen hayatımda gordügüm en basit ucuz rezil tarihle alakası olmayan bir film . Yazık..

SAHNE GEÇİŞLERİ, SENARYO, MÜZİKLER, OYUNCULUK, NERESİNDEN TUTSAK ELİMİZDE KALIYOR. MALESEF ÇOK KÖTÜ BİR YAPIM OLMUŞ.

çok amatör saçma sapan olmuş.gereksizz yere fonlanıp birilerinin para indirmesi için çekilmiş rezalet bir film

Sanırım bu filmi çekenler Türk tarihini rezil etmek için çekmişler. Ben hayatımda oyunculukta yoksun bu kadar rezil Türk savaş filmi görmedim ilk sahnede Alparslan ile yinal yada birisi herneyse karşı karşıyalar alparslanın karşısındaki oyuncu tam bir robot nerede olduğunun farkında değil ee o gülleyle vurma sahnesi okadar saçma absürt ki anlatamam daha fazla konuşmak isterdim ama bu filme bu eleştiri çok çok az az oldu

Netflix'te görünce izleyeyim dedim. Hayatımda verdiğim en kötü karardı. Aladdin'in Cin'inden 3 dilek hakkım olsa 3'ünü de harcadığım yarım saati geri almak için kullanırdım. Milliyetçilik din sömürüsü yapan diğer filmler diziler kadar bile kötü değil.

Pandemi nedeniye vizyona girememişti. İyi ki de girememiş. Savaş sahneleri ve efektler berbat. Netflix’in yerinde olsam böyle kötü bir filmi yayınlamazdım. Hiçbir şekilde para kazanmayı hak etmeyen ve üstüne emek harcanmamış bir film. Yazık…

Gerçekten yazıklar olsun. Tarihi en kötü şekilde ancak bu kadar ucuz anlatabilirsiniz . Vizyona giren filmden demek ki yapımcının da hiç ümidi yokmuş ki kuruş para harcamamis. 1995 ten beri böyle iğrenç çekilmiş bir film görmedim . İzlemeyin hiç tavsiye etmiyorum .

10 dakika izlemeye tahammül edemedim. Hiç beğenmedim. İlk sahnede koptum filmden.. Verilen emeğe, harcanan paraya yazık olmuş.

Türklerin vatan arayışının son bulduğu destansı bir tarih olayı ancak bu kadar kötü bir şekilde beyazperdeye yansıtılabilir. Figüran oyuncular karate salonlarından toplandı galiba efsane taklalar var. Savaş sahneleri animasyon filmi gibi. Oyunculuk vasat. Senaryo çok basit ilkokul öğrencisine kompozisyon yazdırıp o yazı üzerine çekilmiş bir film gibi. Hatta eminim bir çocuk daha iyisini yazardı. Tarihimizi önemsemiyor musunuz yoksa ti ye mi alıyorsunuz anlamadım. İyi ki pandemi sebebi ile sinema salonları kapanmış. Yoksa param boşa gidecekmiş. Başlangıçta var olan öğüt sahnesi hariç en ufak bir heyecan uyandırmadı.

Sadece 10 dk dayanabildim bu kadar mı kötü yönetmenlik olur.yazik emeğe yazık başrol oyuncusu cengiz ise.2 .adam kalmaya devam etmeli. 10 üzerinden kocaman Sıfır (0) veriyorum.

Koronada sinemalar kapanmadan önce gidelim dedik sinemalar kapanınca kaldı gidememiştik. İyi ki gidememişiz, bugun izledik ve tam fiyasko. Ancak bir film bu kadar kötü olabilirdi oyunculuk. Efektler berbat ötesi pişmanım izlediğim için 😑

Yani bukaadar sağlam sponsorlar olupda bu kadar berbat bir proje nasıl çıkmış. heyecanla izlemeye başladım fakat bir film bukadarmı kötü çekilir.oyunculuk berbat,senaryo berbat.tarih filmine yakışmayacak bir yapım olmuş.şahsen savaşın efsaneleri belgeseli bu filmden çok çok üstün.

Daha Fazlasını Göster

• En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler

Filmin Videoları

Malazgirt 1071 Teaser0:59
Malazgirt 1071 Fragman1:04
Malazgirt 1071 Fragman3:01
Bu filme dair # video

Box office listesindeki en iyi filmler

Son Fragmanlar

Drakula: Son Yolculuk Altyazılı Fragman

Drakula: Son Yolculuk Altyazılı Fragman
Sisu Altyazılı Fragman
Cobweb Fragman
See You on Venus Fragman
Teftiş Altyazılı Fragman
Elio Dublajlı Fragman
Son Fragmanlar

En Çok Beklenen Filmler

Tüm beklenen filmler

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır